Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  716 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, baksiu napisał:

Pewnie producent zaleca go trzymać pod pradem...

? No to licz się z co najmniej 2x większymi rachunkami za prąd ?

Ja to zacząłem otrzymywać o 2x wyższe rachunki, jak zacząłem używać Primare A33.2, a toto wpierdziela 800W jak RB-1090...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, baksiu napisał:

to fakty, ale piecyk będę wyłączał ?

To zobaczysz, jakie Ci wyrównanie i karę dowali Twój dostawca prądu, jak dojdzie, że masz zepsuty licznik i tego nie zgłosiłeś... Zapłacisz za wszystkich w okolicy, co na lewo ciągnęli z tej samej trafostacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mol01 napisał:

To zobaczysz, jakie Ci wyrównanie i karę dowali Twój dostawca prądu, jak dojdzie, że masz zepsuty licznik i tego nie zgłosiłeś... Zapłacisz za wszystkich w okolicy, co na lewo ciągnęli z tej samej trafostacji ?

licznik należy do dostawcy prądu, spokojna głowa, jest skopany, ale coś tam liczy, tak już rok, albo dwa ?

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kris75 napisał:

Pojawiło się na OLX coś co mnie interesuje.

Tylko nie wiem czy ta usterka o której wspomina sprzedający to coś poważnego.

Może ktoś, coś mi podpowie?

https://www.olx.pl/oferta/rotel-rp-1010-CID99-IDzuQwb.html#ad6eb4635a

raczej banał, coś z paskiem, albo kontaktronem, wkładka godziwa, też ma wartość, licz się z wymianą igły, ale to standard w używanych gramofonach, jak chcesz, żeby dojechał w całości-poproś sprzedawcę o zdjęcie talerza i oddzielne opakowanie go, cena chyba uwzględnia usterkę...no i te śruby od wkładki wyglądają jakoś ciężko, myślę, że były uwzględnione przy wyważaniu ramienia...ogólnie dobry gramofon dla początkujących ?

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuję za uwagi. Odebrać to bym pojechał najlepiej osobiście, przy okazji pracy.

Cena wydaje się akceptowalna. Stan ze zdjęć też nie najgorzej.

Baksiu możesz rozwinąć wątek śrub?

Edytowane przez Kris75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mol01 napisał:

Raczej nie pasek - albo kontaktron, albo inny czujnik magnetyczny lub krańcowy (oby, bo wystarczy przeczyścić takowego), który wykrywa położenie krańcowe ramienia.

gramofony to w większości bardzo proste urządzenia, na tym polega ich urok, tutaj chyba jest zwykły napęd paskowy i plinta z plastiku, osobiście wolę cięższe sztuki z wcześniejszych lat, tutaj mamy przykład plastic-fantastic. Po prostu duże łebki mają zastosowane śruby, ale to nic nie szkodzi, jeśli ktoś prawidłowo ustawił nacisk igły. Pokrywa w dobrym stanie, odbiór osobisty to najlepsza opcja ?

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, baksiu napisał:

gramofony to w większości bardzo proste urządzenia, na tym polega ich urok, tutaj chyba jest zwykły napęd paskowy i plinta z plastiku, osobiście wolę cięższe sztuki z wcześniejszych lat, tutaj mamy przykład plastic-fantastic. Po prostu duże łebki mają zastosowane śruby, ale to nic nie szkodzi, jeśli ktoś prawidłowo ustawił nacisk igły. Pokrywa w dobrym stanie, odbiór osobisty to najlepsza opcja ?

Baksiu to jest bardzo stary gramofon produkcja 1981-1983 i ma direct drive

Poniżej specyfikacja:

 

The Rotel RP1010 is a 2-speed, direct-drive turntable with full automatic mechanism.

Specifications

Motor: quartz PLL DC servo motor

Drive: direct-drive

Speeds: 33 and 45rpm

Wow and flutter: 0.025%

Signal to noise ratio: 73dB

Platter: 310mm aluminium die-cast with strobe rim

Tonearm: static-balanced, straight pipe arm, plug-in headshell, oil-damped cueing device, direct-readout stylus gauge counterweight, anti-skating device

Overhang: 15mm

Cartridge weight range: 2.5 to 11g

Stylus force: 0.5 to 3g

Dimensions: 436 x 138 x 370mm

Weight: 9.0kg

Optional cartridge: 2RC-5


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, baksiu napisał:

gramofony to w większości bardzo proste urządzenia

No właśnie, a kontaktron nie należy do najprostszych czujników, dlatego myślę, że jest tam coś prostszego....

Obejrzałem właśnie serwisówkę do tego gramofonu i za zatrzymywanie na końcu płyty odpowiada zwykła krańcówka, ale sam gramofon wcale nie jest taki prosty - np. ma czujniki Halla pod talerzem.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Kris75 napisał:

Czyli powinno się udać go doprowadzić do dobrego stanu.

Jak odtwarza ze stabilną prędkością (czujniki Halla i scalak zarządzający obrotami sprawne) to raczej będzie kaszka z mlekiem to ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ciekawostka, przeglądając internety trafiłem na cóś takiego:

Rotel RKM-950 + RKW-950 (bezprzewodowe karaoke)

http://www.rotel.com/sites/default/files/product/manuals/RKM-950-RKW-950-OM.pdf

 

Nigdzie nie mogę znaleźć roku produkcji.

Swoja drogą Rotel miał bardzo bogatą ofertę sprzętu, szkoda tylko, że jest tego tak mało.

RKW950.jpg

A tutaj oferta jakby ktoś ;-)) http://rotel.freetzi.com/receptor microfones.htm

Tutaj jeszcze do kompletu:

http://www.rotel.com/sites/default/files/product/manuals/RKC-950-OM.pdf

Piękny, ale trochę droga zabawka

https://goods.ruten.com.tw/item/show?21624906229564

 

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kris75 napisał:

Baksiu to jest bardzo stary gramofon produkcja 1981-1983 i ma direct drive

Poniżej specyfikacja:

 

The Rotel RP1010 is a 2-speed, direct-drive turntable with full automatic mechanism.

Specifications

Motor: quartz PLL DC servo motor

Drive: direct-drive

Speeds: 33 and 45rpm

Wow and flutter: 0.025%

Signal to noise ratio: 73dB

Platter: 310mm aluminium die-cast with strobe rim

Tonearm: static-balanced, straight pipe arm, plug-in headshell, oil-damped cueing device, direct-readout stylus gauge counterweight, anti-skating device

Overhang: 15mm

Cartridge weight range: 2.5 to 11g

Stylus force: 0.5 to 3g

Dimensions: 436 x 138 x 370mm

Weight: 9.0kg

Optional cartridge: 2RC-5


 

całkiem okazała waga, myliłem się, bo wygląda lekko, DD z kwarcem, to wszystko, czego potrzeba, problem wymiany paska odpada, jak na pierwszy gramiak, to godny sprzęt!

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, klecha napisał:

Nigdzie nie mogę znaleźć roku produkcji.

Myślę, że to sprzęt z drugiej połowy lat 90-tych, tak jak kondycjoner RLC-900, selektor głośników RSS-900 i system paneli multiroom RKP-900/RSM-900/RMZ-900, kiedy to Rotel zaczął produkować przeróżne klocki "wspomagające" sprzęt grający, które nie były oferowane na naszym rynku. U nas mało kto słyszał w tamtym czasie o sprzęcie audio marki Rotel, a co dopiero o takich wynalazkach...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, baksiu napisał:

całkiem okazała waga, myliłem się, bo wygląda lekko, DD z kwarcem, to wszystko, czego potrzeba, problem wymiany paska odpada, jak na pierwszy gramiak, to godny sprzęt!

On tylko tak "plastikowo" dla laika wygląda, ale jest to konstrukcja z pełną (frezowaną) plintą, aluminiowym front-panelem i potężnym talerzem, zerżnięta z jakiegoś Micro Seiki .

No i pasek jest, ale tylko w mechanizmie poruszania ramieniem - jednak gdyby to on padł, to ramię nie tylko by nie wracało, co i nie dojeżdżało do początku płyty przy automatycznym starcie, a poza tym unosiło by się na końcu płyty (początek sekwencji powrotu wywołany krańcówką). Tu ewentualnie trzeba by dopytać sprzedawcę, czy czasem nie umieszcza ramienia przy starcie ręcznie nad płytą jak w pół-automacie i czy ramię się unosi na końcu płyty, ale nie powraca - jeśli tak, to poszedł pasek w mechanizmie ramienia.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, mol01 napisał:

Tak natknąłem się już wcześniej na srebrne RE i RX.

 

A taki RSS to fajna rzecz do testowania kolumn głośnikowych albo sterowania głośnikami w innych pomieszczeniach.

Edytowane przez Kris75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kris75 napisał:

A taki RSS to fajna rzecz do testowania kolumn głośnikowych albo sterowania głośnikami w innych pomieszczeniach. 

Zwłaszcza przyjmując, że kompensuje impedancję wielu par kolumn i wzmacniacz nie ma 1 Oma na wyjściu, jak zapniesz 4 pary 4 Omowych kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.wszystkich miłośników rotela 

gdyby ktoś był z was zainteresowany kupnem końcówek rotel  rb 980 bx  , rotel rb 990 bx  pre rotel rc 995 po modyfikacji dźwięk dużo lepszy niż w orginale oraz dac rotel rdp 980 tez po modyfikacji  grający reweleacyjne zapraszam na priv lub olx zmieniłem sprzet na inny i rotel poprstu stoi i się kurzy może komus się przyda Pozdrawiam Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marek3572 napisał:

Witam.wszystkich miłośników rotela 

gdyby ktoś był z was zainteresowany kupnem końcówek rotel  rb 980 bx  , rotel rb 990 bx  pre rotel rc 995 po modyfikacji dźwięk dużo lepszy niż w orginale oraz dac rotel rdp 980 tez po modyfikacji  grający reweleacyjne zapraszam na priv lub olx zmieniłem sprzet na inny i rotel poprstu stoi i się kurzy może komus się przyda Pozdrawiam Marek

Mareczku, jak byś miał rb-1090, to twój wpis byłby nawet w temacie, daj znać, jak będziesz taki sprzedawał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, gregorypek2 napisał:

A ten wyżej nie jest w temacie bo nie rozumiem. Tylko 1090 jest słuszny ?

 

7 godzin temu, gregorypek2 napisał:

A ten wyżej nie jest w temacie bo nie rozumiem. Tylko 1090 jest słuszny ?

Nie, nie muszę sprostować! Jak byś miał klocki z serii 1010 lub ewentualnie 1000 to też było by zainteresowanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.