Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  716 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13

Rekomendowane odpowiedzi

Ech... Sprawdził człowiek w instrukcjach i specyfikacjach na stronie producenta, napisał, ale co tam... przegapili i dalej teoretyzują... ?

 

1 godzinę temu, mol01 napisał:

Odtwarzacze SACD prawie zawsze dekodują sygnał na analog i drogą analogową sygnał idzie do wzmaka (wyjście stereo lub 5.1ch), ale chyba niektóre kombajny wieloformatowe miały możliwość przesyłu drogą cyfrową po HDMI, a nawet nie wiem czy nie powstały jakieś dziwadła z magistralą I2S w postaci RJ45 lub HDMI.

U mnie w Oppo BDP-103 faktycznie DSD można wyprowadzić do zewnętrznego dekodera/DAC-a tylko po HDMI.

Edytowane przez tym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie  a może doradzicie? Chciałbym kupić możliwie najbardziej zintegrowany wzmacnicz z DAC, odtwarzaniem plików typu FLAC/DSF(DSD) za pomocą dysku twardego/pendriva i też czasami wifi. Chciałbym mieć możliwie jak najlepszą jakość dzwięku jaką zapewnia mi model A14, ale większą elastyczność. Żeby to osiągnąć w Rotelu potrzebuję moim zdaniem A14 i T14. Czy może z innej serii znajdę coś podobnego? A może pomyśleć o innym producencie? Wszyscy chwalą Yamahę...ale jak dla mnie za mało audiofilska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bruno napisał:

Wszyscy chwalą Yamahę...ale jak dla mnie za mało audiofilska. 

Oj, ostatnie serie -- jak już Adam (mol01) słusznie wcześniej zauważył -- wracają do korzeni i zbierają znakomite recenzje. Zdecydowanie bym nie skreślał Yamaszki, pomimo różnicy skali to w sumie trochę podobna do Rotela filozofia: solidna inżynierska robota bez magicznej otoczki (czytaj: nadmiaru audiofilskiego picu)... ?

Tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tym napisał:

Ech... Sprawdził człowiek w instrukcjach i specyfikacjach na stronie producenta, napisał, ale co tam... przegapili i dalej teoretyzują... ?

No właśnie, najlepiej pobrać sobie instrukcję i wszystko zweryfikować - ja tutaj piszę tyle, ile wiem po tym, co wcześniej @sittek się tu chwalił o nowym nabytku (polecam cofnąć się z pół roku i poczytać, jak to rozważał A12, a kupił A14, czy jakoś tak - ogólnie to wielbiciel słabszych modeli i nowinek Rotela) oraz z moich własnych doświadczeń z odtwarzaczami SACD (miałem kilka, ale za mało jest tytułów w tym formacie i odpuściłem - przerzuciłem na FLAC-i z płyt HDCD).

2 godziny temu, Bruno napisał:

Wszyscy chwalą Yamahę...ale jak dla mnie za mało audiofilska.

Czemu mało audiofilska - a Rotel to niby audiofilski? Yamaha ma droższe i bardziej zaawansowane konstrukcyjne flagowce niż Rotel (np. są w pełni zbalansowane, a nie ściemniane jak Rotele). Jak chcesz mieć A14 i T14 w jednym, to kup Yamahę R-N803D i będzie miała wszystko, a nawet więcej - choćby mikrofon do automatycznej korekcji akustyki pomieszczenia.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ten model znalazłem po wpisaniu haseł kluczowych DSD, Flac, Radio FM/DAB, sieć, ale numer ?Muszę popatrzeć na YT jak wygląda jej konfiguracja i obsługa, ale opinie ma mega pozytywnw i wygląda zacnie. Napaliłem się na Rotela, a tu znana mi marka zrobiła fajny receiver ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że Yamaha R-N803D obsługuje maksymalne próbkowanie 24bit/192kHz i DSD128 (czyli jak A12), a Rotel A14 teoretycznie 32bit/384kHz i DSD128 - czyli coś pomiędzy A12 (24bit/192kHz i brak obsługi DSD) a A14. Jednak moim zdaniem pliki gęściejsze niż 24bit/192kHz to przerost formy nad treścią - są to często przekonwertowane studyjne pliki 24bit/192kHz i 24bit/96kHz i nic już nie wnoszą do brzmienia, DSD jest moim zdaniem "bezpieczniejsze" w tej kwestii, bo pochodzi z nagrań realizowanych pod SACD.

No i Yamaha jest na znienawidzonym przez Sittka przetworniku ESS Sabre, ale moim zdaniem on trochę przesadza z tymi sybilantami i rozjaśnioną górą - ESS produkował niegdyś jedne z najlepszych kart dźwiękowych (czyli takich wewnętrznych przetworników DAC/ADC do PC-ów, jak by ktoś nie pamiętał tych czasów) używanych z powodzeniem w studiach nagraniowych...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Witam

Przyszedł czas na zmiany. Pytanie może ktoś przerabiał temat.

Do RC-1590+RB-1582MKII skupić się lepiej na Dynaudio Focus 380 czy Dali Rubicon 8.

Mają zastąpić Arie948. Chcę, aby było delikatniej na górze, ale nie mniej energetycznie na dole.

Zestaw do mocniejszej muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, mol01 napisał:

Czemu mało audiofilska - a Rotel to niby audiofilski? Yamaha ma droższe i bardziej zaawansowane konstrukcyjne flagowce niż Rotel (np. są w pełni zbalansowane, a nie ściemniane jak Rotele). Jak chcesz mieć A14 i T14 w jednym, to kup Yamahę R-N803D i będzie miała wszystko, a nawet więcej - choćby mikrofon do automatycznej korekcji akustyki pomieszczenia.

 

23 godziny temu, mol01 napisał:

No właśnie, najlepiej pobrać sobie instrukcję i wszystko zweryfikować - ja tutaj piszę tyle, ile wiem po tym, co wcześniej @sittek się tu chwalił o nowym nabytku (polecam cofnąć się z pół roku i poczytać, jak to rozważał A12, a kupił A14, czy jakoś tak - ogólnie to wielbiciel słabszych modeli i nowinek Rotela) oraz z moich własnych doświadczeń z odtwarzaczami SACD (miałem kilka, ale za mało jest tytułów w tym formacie i odpuściłem - przerzuciłem na FLAC-i z płyt HDCD).

Czemu mało audiofilska - a Rotel to niby audiofilski? Yamaha ma droższe i bardziej zaawansowane konstrukcyjne flagowce niż Rotel (np. są w pełni zbalansowane, a nie ściemniane jak Rotele). Jak chcesz mieć A14 i T14 w jednym, to kup Yamahę R-N803D i będzie miała wszystko, a nawet więcej - choćby mikrofon do automatycznej korekcji akustyki pomieszczenia.

Ja w celu wprowadzenia do systemu VINTAGE nowych technologi zainwestowałem w Yamaha WXC-50.

I jestem bardzo zadowolony, używam w trybie playera a mozna też jako preamp.

Postawiłem dysk NAS i music cast Yamahy działa stabilnie, nic się nie wiesza nie rozłącza. (Nie tak jak w Arcamie)

Obsługuje wszystkie serwisy strimingowe, net radio i używam chwilowo jako DACa jako źródło z przymusu  PS3.

Dla mnie dźwięk bardziej niż zadowalający.

 Testowałem jako preampa z RB-1010 i było lepiej niż z RCT-940BX.

Yamaha zaskoczyła mnie bardzo, za 1600pln ma niemal wszystko.

Brakuje trochę wyświetlacza i zwykłego tunera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2019 o 17:18, mol01 napisał:

@Micke 13 powinien być dumny, że stworzył Klub, w którym tak licznie się wypowiadamy, choćby on sam już dawno porzucił w ogóle audio.

A niby dlaczego miałbym już dawno porzucić audio ? Prędzej Audiostereo, w sensie że to forum ? A powód jest oczywisty i najszczęśliwszy na świecie, każdemu "schorowanemu" audiofilowi go życzę ? Mianowicie po dopasowaniu kabelków (strojonych pod elektronikę), dokupieniu subwoofera (bo ja słucham naprawdę baaaaaaaaardzo różnie nagranej muzyki, a najczęściej przeszkadzają mi nagrania za jasne, te przebasowione o ile nie są przesterowane loudnesswarem, grają po prostu inaczej lecz wciąż dobrze), no i ostatecznie odpicowaniu pokoiku kilkoma fajnie wyglądającymi ustrojami akustycznymi (piękne drewniane, nigdy więcej wytłoczek po jajkach ?), oddałem swoje RC/RB-990 do totalnego odświeżenia, przywrócenia do stanu fabrycznego wg parametrów z książki serwisowej, no i... teraz tylko słucham sobie ulubionej muzyki ? Tak więc można powiedzieć że króliczka już dawno złapałem, usmażyłem i teraz tylko konsumuję, co rozumiem przez dokupywanie tylko kolejnych HDD do mojego serwerka muzycznego na którym gromadzę cudnie brzmiące gęste pliki winyl rip ? 

Z działalności i rozwoju Klubu jestem jak najbardziej dumny, nie udzielam się tu, jak i nigdzie indziej na Audiostereo, bo po prostu już dawno wyszedłem z tematów sprzętowych, zaś muzyki zamiast o niej pisać wolę słuchać ?   

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Micke 13 napisał:

Z działalności i rozwoju Klubu jestem jak najbardziej dumny, nie udzielam się tu, jak i nigdzie indziej na Audiostereo, bo po prostu już dawno wyszedłem z tematów sprzętowych, zaś muzyki zamiast o niej pisać wolę słuchać ?   

Powrócił do żywych... miło słyszeć, że przez tyle czasu RC/RB-990BX nadal zaspokoją Twoje uszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mol01 napisał:

Powrócił do żywych... miło słyszeć, że przez tyle czasu RC/RB-990BX nadal zaspokoją Twoje uszy.

Przejście na Krella kusi, jednak jednocześnie przerażają powtórne męki dopasowywania całej reszty, szczególnie okablowania. No i po przygodzie z zestawem dzielonym Rotela nie bawiłbym się "zabaweczkami" integrowanymi, od razu celowałbym w dzielonki Krella, a to już jest niemały koszt. Zresztą człowiek z wiekiem i tak coraz bardziej głuchy, tzn. zwęża się pasmo jakie słyszy ? No i już powoli 40-stka na karku, trza jakiejś żony szukać ?    

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Micke 13 napisał:

No i już powoli 40-stka na karku, trza jakiejś żony szukać ?    

Przynajmniej nie jesteś zależny od jej zdania w zakresie budowania systemu/pokoju odsłuchowego, jak większość tu zebranych ? Jak ja słyszę o Współczynniku Akceptacji Żony to zawsze parskam śmiechem... ostatnio to niemal każdy mi wyskakuje z takim argumentem przy wszelkich targach odnośnie sprzętu - ciekawe, czy oni też kontrolują, ile żona wydaje na kosmetyczkę/torebkę, i czy jest to estetyczny nabytek?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mol01 napisał:

Przynajmniej nie jesteś zależny od jej zdania w zakresie budowania systemu/pokoju odsłuchowego, jak większość tu zebranych ?

Baaaa, na obecnym etapie moich że tak powiem hobby, (w miarę estetyczne) ustroje akustyczne pod i na ścianach, kolumny ustawione na środku pokoju (metoda Audio Physic forever ?), czy ogołocony z funkcjonalnych mebli pokój odsłuchowy, to pikuś przy... tonach stali w formie sztang, hantli i obciążenia talerzy, walających się wszędzie po podłodze ? Nie jeden mój gość o mało już nie stracił życia potykając się o to, poniewierające się pod nogami tałatajstwo ?   

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ustawienie audio physic stosuje w salonie, po prostu przesuwam glosniki do powazniejszego odsluchu, glosniki wybieram ladne, ale jednocześnie grające na najwyższym poziomie, wspomniany audio physic takie robił ?, więc z tą żoną i rodziną problem wcale nie jest taki wielki, słowem do przeżycia, obawiam się, ze gdyby sprzęt stał w osobnym pokoju, to rzadziej by służył, a tak jest w użyciu 2x częściej niż TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Bruno napisał:

Mój Kenwood DP-3060 chociaż do tej pory działa

Ten Kenwood ma taki sam laser (KSS-240A), jak mp.in. Krell KAV-300cd, Luxman D-7 i Accupase DP-55, więc chyba jako napęd nie będzie taki zły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, baksiu napisał:

Ja tam ustawienie audio physic stosuje w salonie, po prostu przesuwam glosniki do powazniejszego odsluchu, glosniki wybieram ladne, ale jednocześnie grające na najwyższym poziomie, wspomniany audio physic takie robił ?, więc z tą żoną i rodziną problem wcale nie jest taki wielki, słowem do przeżycia, obawiam się, ze gdyby sprzęt stał w osobnym pokoju, to rzadziej by służył, a tak jest w użyciu 2x częściej niż TV

U mnie są tylko dwa pokoje plus kuchnia, z czego jeden pokój jest sypialnią w której stoją szafy itp. pierdoły wywalone z salonu odsłuchowego ? A Przesuwanie kolumn odpada, razem z granitami ważą ze 80kg sztuka ?  

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, mol01 napisał:

Ten Kenwood ma taki sam laser (KSS-240A), jak mp.in. Krell KAV-300cd, Luxman D-7 i Accupase DP-55, więc chyba jako napęd nie będzie taki zły ?

To prawda sprzęt ma 24 lata, ale mam go od nowości i jest świetnym stanie technicznym. Laser działa jak trzeba. Pewnie jego sprawność się zmniejszyła i nie ma tak dużego bufora na dane jak nowsze odtwarzacze, ale za to wyjście cyfrowe Toslink daje szanse na jeszcze jakiś czas używania. Po zakupie Yamahy zakupię kabel Toslink i zrobię porównanie toru analogowego i cyfrowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Bruno napisał:

Po zakupie Yamahy zakupię kabel Toslink i zrobię porównanie toru analogowego i cyfrowego

Po tym modelu na analogu nie spodziewałbym się cudów - wyjście jest na gównianych komponentach, co innego jak byś miał jakiegoś DP-70xx lub DP-80xx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mol01 napisał:

Po tym modelu na analogu nie spodziewałbym się cudów - wyjście jest na gównianych komponentach, co innego jak byś miał jakiegoś DP-70xx lub DP-80xx.

Tym bardziej wobec powyższego odczuję różnicę w jakości dźwięku po cyfrze jak to zdekoduje DAC wzmacniacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Micke 13 napisał:

U mnie są tylko dwa pokoje plus kuchnia, z czego jeden pokój jest sypialnią w której stoją szafy itp. pierdoły wywalone z salonu odsłuchowego ? A Przesuwanie kolumn odpada, razem z granitami ważą ze 80kg sztuka ?  

to musisz se szukać baby, co by jej tylko kuchnia i sypialnia była potrzebna ? Daj znać, jak znajdziesz i ile sobie za to liczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, baksiu napisał:

to musisz se szukać baby, co by jej tylko kuchnia i sypialnia była potrzebna ? Daj znać, jak znajdziesz i ile sobie za to liczy ?

W sumie to kuchnię ogarniam sam, dietę mam swoją więc wątpię by jakiekolwiek kobiece zdolności kucharskie  były mi do czegoś potrzebne. A w sypialni robię martwe ciągi ? Najlepiej to jakby w ogóle zgodziła się mieszkać oddzielnie, bo jak by mi zaczęła sprzątać mój "porządek" to czuję że później miałbym problemy ze znalezieniem podstawowych rzeczy ?   

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Micke 13 napisał:

później miałbym problemy ze znalezieniem podstawowych rzeczy ?   

Ha-ha, ja mam to na co dzień... jak mieszkałem sam zawsze wiedziałem, gdzie co mam, teraz nikt tego nie wie... ona jak sprząta, to wrzuca wszystko gdzie popadnie bez żadnego "schematu" (że np. igła razem z nićmi), a jak spytasz, gdzie coś położyła, to albo nawet nie wie o co pytasz, a jak wie o co, to nie wie, gdzie to wrzuciła... tragedia z tymi babami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2019 o 22:49, Micke 13 napisał:

A niby dlaczego miałbym już dawno porzucić audio ? Prędzej Audiostereo, w sensie że to forum ? A powód jest oczywisty i najszczęśliwszy na świecie, każdemu "schorowanemu" audiofilowi go życzę ? Mianowicie po dopasowaniu kabelków (strojonych pod elektronikę), dokupieniu subwoofera (bo ja słucham naprawdę baaaaaaaaardzo różnie nagranej muzyki, a najczęściej przeszkadzają mi nagrania za jasne, te przebasowione o ile nie są przesterowane loudnesswarem, grają po prostu inaczej lecz wciąż dobrze), no i ostatecznie odpicowaniu pokoiku kilkoma fajnie wyglądającymi ustrojami akustycznymi (piękne drewniane, nigdy więcej wytłoczek po jajkach ?), oddałem swoje RC/RB-990 do totalnego odświeżenia, przywrócenia do stanu fabrycznego wg parametrów z książki serwisowej, no i... teraz tylko słucham sobie ulubionej muzyki ? Tak więc można powiedzieć że króliczka już dawno złapałem, usmażyłem i teraz tylko konsumuję, co rozumiem przez dokupywanie tylko kolejnych HDD do mojego serwerka muzycznego na którym gromadzę cudnie brzmiące gęste pliki winyl rip ? 

Z działalności i rozwoju Klubu jestem jak najbardziej dumny, nie udzielam się tu, jak i nigdzie indziej na Audiostereo, bo po prostu już dawno wyszedłem z tematów sprzętowych, zaś muzyki zamiast o niej pisać wolę słuchać ?   

Aaallleeluja barcie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.