Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  716 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13

Rekomendowane odpowiedzi

A co do sokolego oka - ja po prostu wiem, gdzie patrzeć: w tych wzmakach trzeba się nie lada postarać, żeby spalić trany mocy, ale już trany w źródle i/lub lustrze prądowym padają notorycznie, a są nie mniej ważne, ponieważ na nich mamy też sumowanie pętli sprzężenia zwrotnego.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak życie nie jest takie piękne ? Dzięki mol01, kolejny raz zobaczyłeś niewidzialne! Chciałem jeszcze zauważyć, że końcówka ma bardzo wyblakły front z lewej strony, co sprzedawca wymownie przemilczał w opisie przedmiotu... cena właśnie pikuje w dół ? Podejrzewam, że wymiana tych tranów, zgodnie ze sztuką będzie taniutka, szkoda, że ktoś tak poleciał po bandzie, z resztą w poprzednim RB-1080 z OLX walnięte było to samo i tak samo po kosztach zreperowane... ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Kolega Carmelcalif napisał:

Witam,

Z poprzedniego zestawu audio m.in hegel 160 dynaudio exite x38 itd zostaly mi dynki.

Mam pytanie do szacownych kolegow. Czy dynki x38 zgraja sie z rotelem 1592 lub 1572 czy szukac innych kolumn do tych dwoch wzmakow?

 

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, baksiu napisał:

Chciałem jeszcze zauważyć, że końcówka ma bardzo wyblakły front z lewej strony, co sprzedawca wymownie przemilczał w opisie przedmiotu...

Też mi się tak zdawało, ale nie zapomniałem o tym napisać po tym jak dodałeś link.

1 godzinę temu, baksiu napisał:

Podejrzewam, że wymiana tych tranów, zgodnie ze sztuką będzie taniutka,

Same tranki nie są takie drogie, ale podejrzewam, że wyrobiony elektronik weźmie więcej za poprawianie niż za naprawianie (zwłaszcza na podzespołach, które akurat są "pod ręką").

42 minuty temu, baksiu napisał:

a ja nadal szukam... 

Widzisz, wielką sztuką jest kupić dziewiczy sprzęt za psie pieniądze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, stench napisał:

Czy dynki x38 zgraja sie z rotelem 1592 lub 1572 czy szukac innych kolumn do tych dwoch wzmakow?

 

R1592 i X38 słuchałem tylko w sklepie, ten zestaw spodobał mi się. Choć przyznam, że ten wzmak dużo ciekawiej zgrał się z ProAc Studio 148. Dużo większa kultura grania, ciekawsza przestrzeń i średnica. Po prost zagrał ładniej. To tak w telegraficznym skrócie. ?

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, mol01 napisał:

Też mi się tak zdawało, ale nie zapomniałem o tym napisać po tym jak dodałeś link.

Same tranki nie są takie drogie, ale podejrzewam, że wyrobiony elektronik weźmie więcej za poprawianie niż za naprawianie (zwłaszcza na podzespołach, które akurat są "pod ręką").

Widzisz, wielką sztuką jest kupić dziewiczy sprzęt za psie pieniądze...

na dziewiczy się nie upieram, ale żeby nie zbyt wielu przejściach, jeśli zbiję z ceny, to sobie sprawie, bo nie ma z nim źle tak na moje oko. Sprzedawca mówi, że nie jest wyblakły, poprosiłem, by jeszcze raz na to zerknął...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, baksiu napisał:

na dziewiczy się nie upieram, ale żeby nie zbyt wielu przejściach,

"Dziewiczy" w sensie bez wsadzonych zamienników nie do pary, choć ja osobiście staram się kupować nietknięte lutownicą i samemu je rozdziewiczać w razie potrzeby ?

Ale masz ze mną przerąbane - co nie wypatrzysz, to Ci obrzydzę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mol01 napisał:

"Dziewiczy" w sensie bez wsadzonych zamienników nie do pary, choć ja osobiście staram się kupować nietknięte lutownicą i samemu je rozdziewiczać w razie potrzeby ?

Ale masz ze mną przerąbane - co nie wypatrzysz, to Ci obrzydzę ?

Zdecydowałem się i zamówiłem go, oddam do kolegi- pedantycznego elektronika i poproszę o poprawkę. Przy okazji przemierzymy główne kondy z ciekawości ? więc mi nie obrzydziles, jedynie dałeś argument do obniżki o 200zł- starczy na elektronika i dobrą flache na odsłuch ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, baksiu napisał:

Przy okazji przemierzymy główne kondy z ciekawości

Główne będą raczej cacy (o ile są tej jakości, co w RB-990BX), bardziej bym się bał o te Nichicony VZ 1000uF 100V, choć RB-1080 to jeszcze nie taki staruszek...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mol01 napisał:

Główne będą raczej cacy (o ile są tej jakości, co w RB-990BX), bardziej bym się bał o te Nichicony VZ 1000uF 100V, choć RB-1080 to jeszcze nie taki staruszek...

sprawdzę, choć najpierw się przekonam, czy brzmienie mi odpowiada, bo czytałem na stereophile recenzję, że jest kompresja dynamiki i ostrość na niskich poziomach głośności, przy głośnym graniu ustępują... słucham głośno i raczej "garkotłuków" na niskosprawnych kolumnach, więc nie powinienem zauważyć tych niekorzystnych cech, zobaczymy... wychodzę z założenia, że muzyki powinno się słuchać na koncertowych poziomach głośności, ciche granie mnie kompletnie nie angażuje, tak jak z użyciem słuchawek, z resztą pomyślcie, jak to brzmi: "delikatnie grany heavy metal" ?

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sittek napisał:

R1592 i X38 słuchałem tylko w sklepie, ten zestaw spodobał mi się. Choć przyznam, że ten wzmak dużo ciekawiej zgrał się z ProAc Studio 148. Dużo większa kultura grania, ciekawsza przestrzeń i średnica. Po prost zagrał ładniej. To tak w telegraficznym skrócie. ?

A jak ogólnie oceniasz RA-1592? I na ile słychać różnicę w porównaniu z A14 przy podłączeniu niezbyt dużych/wymagających kolumn?

Jestem na etapie poszukiwań (nie do końca jestem zadowolony z brzmienia obecnego zestawu) i ogólnie zastanawiam się nad dalszą wizją systemu. Z jednej strony myślałem o poszukaniu wyższych modeli dzielonych Rotelków z serii 10, a z drugiej -- z uwagi na warunki rodzinno-lokalowe -- zdaję sobie sprawę, że praktyczniejszym rozwiązaniem byłaby integra. W tej chwili mam kolumny podstawkowe, które bez trudu napędziłby A14, ale docelowo chętnie wróciłbym do podłogowych, a nie mam siły na kolejne zmiany -- w tej sytuacji lepiej byłoby pewnie odłożyć na RA-1592.

Kolejna kwestia praktyczna to wbudowany DAC. Ostatnio zacząłem korzystać z Tidala, dla wygody mam też zgraną do FLAC-a całą kolekcję CD, więc taka funkcja rozwiązałaby wiele problemów. Czy w swoim zestawieniu używasz wbudowanego DAC-a w A14? Jak go oceniasz?

I ostatnia rzecz -- jak A14 zagrał w zestawieniu z B&W CM5? Wydaje mi się, że w obecnym zestawieniu słabszym punktem jest jednak wzmacniacz, w związku z czym jestem ciekaw, jak się to komponuje (chociaż na pewno seria CM różni się nieco charakterem od CDM).

Przepraszam za nawał pytań, ale z racji mieszkania na audiofilskiej pustyni chętnie skorzystam z opinii bardziej osłuchanych kolegów... ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ten RA-1592 robi niezłe wrażenie, zwłaszcza mocą, ale kosztuje kupę siana, na prawdę użyjesz tych wszystkich funkcji, DAC-a USB? Za 1/2 ceny sklecisz dzielonkę o tej samej mocy i "niezaśmieconą" tym całym sprzętem telekomunikacyjnym ? Ja celuję w RC-1090 i RB-1080 i sądzę, że we wzmacnianiu sygnału spiszą się lepiej... podejrzewam, że mol01 myśli podobnie. RA14 to zupełnie inna półka cenowa i DAC w nim też jest chyba mniej wszechstronny/tani/, tutaj odpowiednikiem niezaśmieconym elektroniką jest RA-1070, swego czasu zbierający sporo pochwał ówczesny topowy model integry Rotela o podobnej mocy 2x100W, miałem go osobiście i powiem Ci, że obudził mnie do dalszych poszukiwań, różnica w klasie brzmienia w stosunku do RA-1062 była niesamowita. Ciężko o niego na rynku wtórnym, jednak może za niedługo wystawię swojego, bo jak pisałem dokupiłem silniejszą końcówkę i wyjdzie mi już dwa pewne zestawy pre+power+CD+tuner, integra będzie zbywać, ale wszystko zależy od właściwości sonicznych nowego nabytku, który ma dojechać w czwartek ? Spytaj ogarniętych DAC-owców, a polecą ci DAC-a za 1kzł, który może te w rotelach pokonać w każdym aspekcie, od funkcjonalności do brzmienia, jedyny minus, że zajmie kilka cm w szafce. I jeszcze jedno, DAC-i się szybko starzeją, wchodzą nowe funkcjonalności, gęstsze formaty, nowe serwisy internetowe, a we wzmakach niewiele się zmienia.

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ? Faktycznie wejście USB, obsługa DSD czy inne 4096-bitów i 384 kHz mało mnie ruszają, natomiast atrakcyjna jest integracja. Z drugiej strony oddzielny DAC faktycznie zajmie tyle miejsca co nic, a lepiej faktycznie nie mieć w środku wzmacniacza całej centrali telekomunikacyjnej i centrum danych... ?

Nie ukrywam, że trochę się boję starszego sprzętu -- nie mam wiedzy i umiejętności potrzebnych do ogarnięcia ew. napraw czy przywrócenia oryginalnego stanu samemu, a na ganianie po specjalistach brakuje mi czasu...

Jeśli chodzi o RA-1070,  to akurat znam go świetnie, mam już drugi egzemplarz... ? Mój problem polega na tym, że nie bardzo mam jak pokombinować z innymi elementami typu kolumny czy CD, a coś mi w tym moim obecnym zestawieniu nie do końca gra i nie potrafię wskazać przyczyny. Oczywiście za chwilę odezwie się Adam i zrzuci wszystko na "suchotnictwo" RA-1070 ? , ale ja swego czasu słuchałem go z różnymi kolumnami i mam o nim inne zdanie. Dlatego się miotam, bo tak naprawdę nie wiem, od czego zacząć ewentualne zmiany...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tym napisał:

Hehe ? Faktycznie wejście USB, obsługa DSD czy inne 4096-bitów i 384 kHz mało mnie ruszają, natomiast atrakcyjna jest integracja. Z drugiej strony oddzielny DAC faktycznie zajmie tyle miejsca co nic, a lepiej faktycznie nie mieć w środku wzmacniacza całej centrali telekomunikacyjnej i centrum danych... ?

Nie ukrywam, że trochę się boję starszego sprzętu -- nie mam wiedzy i umiejętności potrzebnych do ogarnięcia ew. napraw czy przywrócenia oryginalnego stanu samemu, a na ganianie po specjalistach brakuje mi czasu...

Jeśli chodzi o RA-1070,  to akurat znam go świetnie, mam już drugi egzemplarz... ? Mój problem polega na tym, że nie bardzo mam jak pokombinować z innymi elementami typu kolumny czy CD, a coś mi w tym moim obecnym zestawieniu nie do końca gra i nie potrafię wskazać przyczyny. Oczywiście za chwilę odezwie się Adam i zrzuci wszystko na "suchotnictwo" RA-1070 ? , ale ja swego czasu słuchałem go z różnymi kolumnami i mam o nim inne zdanie. Dlatego się miotam, bo tak naprawdę nie wiem, od czego zacząć ewentualne zmiany...

 

Na ewidentne na pierwszy rzut ucha zmiany po przesiadce na A14 nie ma szans moim zdaniem, to jednak pewna deflacja jakościowa i mocowa niestety też, skoro masz RA-1070, to chyba jednak starszego sprzętu się nie boisz! Jaki masz CD, kolumny, pokój? Z podstawkowych raczej pełni możliwości mocnych tranzystorów nie usłyszysz, może jakieś smukłe podłogówki by się zmieściły? Jak stoją te głośniki do odsłuchu, najlepiej daj foto, może bez wydawania kasy się uda osiągnąć zadowolenie, pobaw się ustawieniem fotela/głośników itp. Brnięcie w integry w poszukiwania poprawy brzmienia po RA-1070 może Cię rozczarować, RC-1090 gra na pewno kulturalniej na wysokich tonach, niż RA-1070, suchości nie słychać, a szczegóły owszem :), ten kolo od mojego RB-1080 ma wystawiony na allegro RC-1090, można na początek podpiąć do RA-1070 i sprawdzić, czy słychać różnicę/ja słyszę/. Dzisiaj wbijałem mu w głowę, że za ten pre z ori pilotem 2,5kzł to będzie super cena dla niego, przystał na moje twierdzenia, więc dawaj do niego śmiało ;), przedwzmacniacze rzadko są uszkodzone, czego niestety nie można powiedzieć, o bardziej narażonych i nagrzewających się końcówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, baksiu napisał:

Ja celuję w RC-1090 i RB-1080 i sądzę, że we wzmacnianiu sygnału spiszą się lepiej... podejrzewam, że mol01 myśli podobnie.

Jak wyszedł RA-1592 to myślałem, że to po prostu RB-1582 (czyli niemal to samo, co RB-1080, RB-991, RB-990BX i RB-890) z dodanym cyfrowym pre i tym wszystkim, na co się dziś lubiący nowinki jarają... ale po zapoznaniu się z konstrukcją bliżej, muszę stwierdzić, że jest to ewenement w ofercie Rotela... Nie jest to nowa odsłona sprawdzonego układu ze starszego modelu, jak niemal cała oferta Rotela - RA-1592 ma przeprojektowaną końcówkę z RB-1582 mkII i tu może być powiew świeżości w brzmieniu, ale w którą stronę to brzmienie podąża to nie wiem... nie słuchałem żadnego z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, tym napisał:

Hehe ? Faktycznie wejście USB, obsługa DSD czy inne 4096-bitów i 384 kHz mało mnie ruszają, natomiast atrakcyjna jest integracja. Z drugiej strony oddzielny DAC faktycznie zajmie tyle miejsca co nic, a lepiej faktycznie nie mieć w środku wzmacniacza całej centrali telekomunikacyjnej i centrum danych... ?

Nie ukrywam, że trochę się boję starszego sprzętu -- nie mam wiedzy i umiejętności potrzebnych do ogarnięcia ew. napraw czy przywrócenia oryginalnego stanu samemu, a na ganianie po specjalistach brakuje mi czasu...

Jeśli chodzi o RA-1070,  to akurat znam go świetnie, mam już drugi egzemplarz... ? Mój problem polega na tym, że nie bardzo mam jak pokombinować z innymi elementami typu kolumny czy CD, a coś mi w tym moim obecnym zestawieniu nie do końca gra i nie potrafię wskazać przyczyny. Oczywiście za chwilę odezwie się Adam i zrzuci wszystko na "suchotnictwo" RA-1070 ? , ale ja swego czasu słuchałem go z różnymi kolumnami i mam o nim inne zdanie. Dlatego się miotam, bo tak naprawdę nie wiem, od czego zacząć ewentualne zmiany...

 

napisz jakie masz CD, kolumny i pomieszczenie, może samym ustawieniem sporo ugrasz, może wstawisz jakieś smukłe podłogówki, które zagrają większym dźwiękiem? Daj foty ustawienia najlepiej, zarówno kolumn, jak i fotela/kanapy. Może na początek kup sobie pre RC-1090 i podłącz do RA-1070, usłyszysz różnicę w jakości/ja usłyszałem/. Ten kolo od którego kupuję RB-1080 ma też RC-1090 i wpajałem mu dzisiaj, że 2,5kzł to będzie dla niego super cena, potwierdzał moje wizje, więc możesz śmiało do niego uderzać, w pre rzadko coś pada, poza wybierakami, potencjometrami, więc luz, skoro masz RA-1070 to chyba jednak nie boisz się staroci. Obawiam że przesiadka na RA14 może być dla Ciebie rozczarowaniem, w końcu to deflacja wzgl twojej mocniejszej integry. RA-1070 kosztował w 2000 roku tyle samo co RA14 dziś, a miał mniej buzerów, o inflacji Ci nie muszę przypominać?!

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili gra RCD-1072 (ew. Oppo BDP-103 jako źródło plikowe/sieciowe, ale nie powala brzmieniem, dlatego kombinuję z DAC-em) > RA-1070 > B&W CDM1NT.

Jeśli chodzi o ustawienie/pomieszczenie, to jest to na razie temat przyszłościowy. Generalnie problemy z akustyką są, ale jestem ich świadomy, a przy pewnych ustawieniach sprzętu (kolumny wysunięte mocno na środek pokoju, przesunięte do przodu miejsce odsłuchowe) da się je wyeliminować. Mam wypracowany "sweet spot", który nie jest może idealny do codziennego słuchania, ale do bardziej krytycznych odsłuchów mogę sprzęt poustawiać tak, że wpływ pomieszczenia da się generalnie pominąć.

Co do RC-1090, faktycznie wygląda to kusząco, ale niestety w RA-1070 nie ma zworek pre/power, które były chyba we wcześniejszych modelach, w związku z czym musiałbym od razu skombinować do testów końcówkę. Poza tym swego czasu porównywałem bezpośrednio RA-1070 z zestawem RC-1090/RB-1090 i o ile moje spostrzeżenia były zbliżone do Twoich (więcej finezji w górnych rejestrach), o tyle nie było tak gruntownej różnicy w charakterze brzmienia, która wyjaśniałaby obecne problemy.

Podejrzewam, że problemem mogą być tu głośniki. We wcześniejszej konfiguracji sprzed ładnych paru lat miałem RCD-1072 i RA-1070 połączone z B&W CDM9NT -- to zestawienie sprawdzało się znakomicie. Obecne CDM1NT to jednak bardzo ubogi odpowiednik, w którym jeden kewlarowy głośnik średnio-/niskotonowy robi robotę, jaką tam wykonywał jeden wyższej klasy kewlarowy średniotonowiec FST wraz z dwoma wooferami... Na wysokie tony raczej nie narzekam, natomiast problemem (pomijając ewidentne ograniczenia w basie) jest pewna szorstkość w środku pasma, która (wbrew obiegowej opinii o 1070) w konfiguracji z 9NT nie występowała. Z drugiej strony nie mogę wykluczyć, że jednak trochę mi się przestawił „aparat odbiorczy” i po prostu podświadomie moje uszy oczekują innego przekazu...

Optymalnym rozwiązaniem byłoby spakować cały zestaw i przejechać się do jakiegoś salonu, w którym dałoby się sprawdzić oba warianty -- moja elektronika z innymi głośnikami oraz moje głośniki z inną elektroniką. Ale to raczej w idealnym świecie... ?

Tak czy inaczej na razie zbieram opinie i powoli przygotowuje się na dalsze kombinacje -- pewnie będę jednak musiał trochę pojeździć i posłuchać...

Dziękuję bardzo za cenne uwagi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, baksiu napisał:

sprawdzę, choć najpierw się przekonam, czy brzmienie mi odpowiada, bo czytałem na stereophile recenzję, że jest kompresja dynamiki i ostrość na niskich poziomach głośności, przy głośnym graniu ustępują... słucham głośno i raczej "garkotłuków" na niskosprawnych kolumnach, więc nie powinienem zauważyć tych niekorzystnych cech, zobaczymy...

Hmmm... Tym też dałeś mi do myślenia. To raczej -- w mniejszym lub większym stopniu -- przypadłość wszystkich sprzętów klasy AB, ale faktem jest, że obecnie (ze względu na dzieci) słucham ciszej niż kiedyś. Niewykluczone, że po prostu oczekuję zbyt wiele od tranzystora grającego (stosunkowo) cicho. Przy większych poziomach głośności (takich, na jakich słuchałem kiedyś) faktycznie jest mniej szorstko, ale z kolei zaczynają się problemy z basem... Ech, obawiam się, że to wszystko będzie wymagało poważniejszych zmian w systemie/pomieszczeniu.

A tak swoją drogą... ? Zdąży zabawka dojechać przed majówką? Udanych eksperymentów życzę! ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tym napisał:

Hmmm... Tym też dałeś mi do myślenia. To raczej -- w mniejszym lub większym stopniu -- przypadłość wszystkich sprzętów klasy AB, ale faktem jest, że obecnie (ze względu na dzieci) słucham ciszej niż kiedyś. Niewykluczone, że po prostu oczekuję zbyt wiele od tranzystora grającego (stosunkowo) cicho. Przy większych poziomach głośności (takich, na jakich słuchałem kiedyś) faktycznie jest mniej szorstko, ale z kolei zaczynają się problemy z basem... Ech, obawiam się, że to wszystko będzie wymagało poważniejszych zmian w systemie/pomieszczeniu.

A tak swoją drogą... ? Zdąży zabawka dojechać przed majówką? Udanych eksperymentów życzę! ?

powinna być 2.05 w rocznicę ślubu ? stara nie będzie miała ze mnie pożytku wieczorem ?

to prawda, że do plumkania lepsza jest lampka, słaby tranzystor w klasie A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, baksiu napisał:

 ja tam wczoraj młóciłem 3 płyty Budgie od dechy do dechy, potencjometr na godz 9.00, może trochę więcej, u mnie to już łomot jak na słuchanie o północy, z reguły słucham, dopóki kogoś nie obudzę ?

 

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, tym napisał:

Z gałką na 9.00 to już i 1070 zaczyna grać, ale tak to niestety tylko w dzień się u mnie da... ?

między RA-1070 a RB-1070 dużej różnicy w mocy nie ma, ale RB-1080 ma 2xtyle i to może być problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, baksiu napisał:

między RA-1070 a RB-1070 dużej różnicy w mocy nie ma, ale RB-1080 ma 2xtyle i to może być problem...

Witajcie. Ja mam koncowke RB-1070 + heos link2 (taki preamp z funkcjami sieciowymi) i musze wam powiedziec ze to gra fajnie. Teraz mam kolumny polskie BMN na szpilce scanspeaka i jest bardzo dobrze. Testowalem koncowke i preamp na drogich DIY oraz na kefach 700. Kefy mega porazka a te DIY zajebiscie ale nie stac mnie bylo. Generalnie proponuje dobre kolumny ale nie firmowe zachodnie ( moze np YB audio albo BMN ) oraz pobawic sie w akustyke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2019 o 19:03, tym napisał:

A jak ogólnie oceniasz RA-1592? I na ile słychać różnicę w porównaniu z A14 przy podłączeniu niezbyt dużych/wymagających kolumn?

Jestem na etapie poszukiwań (nie do końca jestem zadowolony z brzmienia obecnego zestawu) i ogólnie zastanawiam się nad dalszą wizją systemu. Z jednej strony myślałem o poszukaniu wyższych modeli dzielonych Rotelków z serii 10, a z drugiej -- z uwagi na warunki rodzinno-lokalowe -- zdaję sobie sprawę, że praktyczniejszym rozwiązaniem byłaby integra. W tej chwili mam kolumny podstawkowe, które bez trudu napędziłby A14, ale docelowo chętnie wróciłbym do podłogowych, a nie mam siły na kolejne zmiany -- w tej sytuacji lepiej byłoby pewnie odłożyć na RA-1592.

Kolejna kwestia praktyczna to wbudowany DAC. Ostatnio zacząłem korzystać z Tidala, dla wygody mam też zgraną do FLAC-a całą kolekcję CD, więc taka funkcja rozwiązałaby wiele problemów. Czy w swoim zestawieniu używasz wbudowanego DAC-a w A14? Jak go oceniasz?

I ostatnia rzecz -- jak A14 zagrał w zestawieniu z B&W CM5? Wydaje mi się, że w obecnym zestawieniu słabszym punktem jest jednak wzmacniacz, w związku z czym jestem ciekaw, jak się to komponuje (chociaż na pewno seria CM różni się nieco charakterem od CDM).

Przepraszam za nawał pytań, ale z racji mieszkania na audiofilskiej pustyni chętnie skorzystam z opinii bardziej osłuchanych kolegów... ?

 

Dużo większa moc a za tym idzie lepsza dynamika i bas. Wysokie tony szlachetniejsze, dokładniejsze, ale nie nachalne. Generalnie, jak dla mnie, jest to najlepszy model jaki dotąd słyszałem.

Tak, używam DAC-a, gdy słucham muzy z TIDALA po Bluetooth czy z fona podłączonego pod gniazdo USB 5V. Z tego co pamiętam ten DAC, jest identyczny co w RA- 1592, bardzo dobre odczucia, zdecydowanie lepszy od tego w poprzednich modelach. Dlatego kupowanie zewnętrznego DAC i wydawanie kupę kasy byłoby całkowitym bezsensem. Negowanie go, gdy się nie słyszało, .......bez komentarza. To naprawdę dobry DAC i połączenie też poprawione, zamontowane na stałe. Łączy ZAWSZE, i nie ma z nim problemów jak w poprzednich tych w RA.

B&W CM 5 jest świetnym modelem, choć nie ma tekstylnych tweeterów, dla mnie zdecydowanie ciekawszym od niższych serii, choć najnowszych. CMD niestety nigdy nie słyszałem, dlatego ciężko mi porównać. Przez kilka tygodni miałem podłączone pod ten wzmak stare DM 302 i jak na takie maleństwa grały wyśmienicie.

Co do A14 świetnie radzi sobie nawet z wymagającymi monitorami, 1592 idealnie nadaje się do dużych wymagających podłogówek.

 

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2019 o 19:30, baksiu napisał:

no ten RA-1592 robi niezłe wrażenie, zwłaszcza mocą, ale kosztuje kupę siana, na prawdę użyjesz tych wszystkich funkcji, DAC-a USB? Za 1/2 ceny sklecisz dzielonkę o tej samej mocy i "niezaśmieconą" tym całym sprzętem telekomunikacyjnym ?

Obecnie odtwarzacze CD chyba powoli odchodzą do lamusa. Połączenia bezprzewodowe są już bardzo wysokiej jakości i straszenie "śmieciami" jest już chyba nie na czasie ? Miliony ludzi korzysta z TIDALA, Spotify, Music Apple czy innych serwisów muzycznych i jak też jestem wśród nich. I naprawdę nie narzekam na jakość dźwięku, nie tnę się gdy słucham, nie myślę o samobójstwie, nie mam koszmarów. ?

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bydlę i od razu czuć, ze na basie z głośnikami robi co chce. Wrzucam rodzinną fotkę ?

 To już nie są przelewki, sprzęt jest duuuzo głębszy i nieco wyzszy. Jeszcze takiego toroida nie widziałem, a kondy sa wielkosci puszek znanego napoju energetyzujacego20190502_110105.jpg

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, baksiu napisał:

Wrzucam rodzinną fotkę ?

Z tego, co widzę, to jednak front z lewej strony jest wyblakły.

Godzinę temu, baksiu napisał:

To już nie są przelewki, sprzęt jest duuuzo głębszy i nieco wyzszy. Jeszcze takiego toroida nie widziałem, a kondy sa wielkosci puszek znanego napoju energetyzujacego

Ja mówiłem, a Ty się chciałeś porywać na RB-1090... Przecież byś musnął palcem potencjometr głośności, a głośniki by Ci wyskakiwały z membran - taki potworek to do Infinity Kappa 8/9 i przepastnego salonu...

A jeszcze co do głębokości, to wydawać by się mogło, że konstruktorzy sprzętu wyższej klasy w ogóle się nie przejmują wymiarami standardowych mebli - jak RB-990BX (zbliżony rozmiarami do RB-1080) wchodził bez problemu w moją półkę, to już Krelle i Primare się nie mieszczą - przy nich RB-1080 to króciak.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze co do głębokości, to wydawać by się mogło, że konstruktorzy sprzętu wyższej klasy w ogóle się nie przejmują wymiarami standardowych mebli - jak RB-990BX (zbliżony rozmiarami do RB-1080) wchodził bez problemu w moją półkę, to już Krelle i Primare się nie mieszczą - przy nich RB-1080 to króciak. 

 

też po przejściu z Rotela mam taki problem... i nie mogę się zebrać, żeby zamówić nową szafkę

 

c6fbdddcb9359075872a2a67897b98e9.jpg

 

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.