Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  716 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, krzysiek napisał:

 

też po przejściu z Rotela mam taki problem... i nie mogę się zebrać, żeby zamówić nową szafkę

 

c6fbdddcb9359075872a2a67897b98e9.jpg

 

Mój smok wlazł w zamykaną półkę, ale rb-1090 mógłby sie nie zmieścić ? tak sobie slucham i struny gitary basowej jawią się jako pręty ze stali zebrowanej fi12 ? jeszcze takiego czegoś nie słyszałem... Wrzucam fotkę z klientem do wymiany:

20190502_105042.jpg

2 godziny temu, mol01 napisał:

Z tego, co widzę, to jednak front z lewej strony jest wyblakły.

Ja mówiłem, a Ty się chciałeś porywać na RB-1090... Przecież byś musnął palcem potencjometr głośności, a głośniki by Ci wyskakiwały z membran - taki potworek to do Infinity Kappa 8/9 i przepastnego salonu...

A jeszcze co do głębokości, to wydawać by się mogło, że konstruktorzy sprzętu wyższej klasy w ogóle się nie przejmują wymiarami standardowych mebli - jak RB-990BX (zbliżony rozmiarami do RB-1080) wchodził bez problemu w moją półkę, to już Krelle i Primare się nie mieszczą - przy nich RB-1080 to króciak.

Front wyblakly, albo wyczyszczony czymś niedozwolonym... wiedziałem o tym, można sprayem bryznac do sprzedaży ? zawartość jednak poza 1 kondem to fabryka, a brzmienie wynagradza braki wizualne... chyba sie urwe z majówki u teściowej jeden wieczór wcześniej, by porządnie polomotac do rana, ze spiacymi domownikami test raczej się nie uda?

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, baksiu napisał:

Wrzucam fotkę z klientem do wymiany: 

Ha-ha komuś się nie chciało odkręcać płytki od radiatora, by się dostać do nóżek od strony laminatu, to poucinał nóżki uszkodzonych elementów i dolutował do nich nowe od widocznej strony (dioda z prawej tak samo). Ja bym wymienił 3 sparowane  tranki - tego nieoryginalnego i te dwa "w czapce" obok, bo nowy może mocno odstawać parametrami od tych w czapce.

3 godziny temu, krzysiek napisał:

też po przejściu z Rotela mam taki problem...

Ja bym się bał w ten sposób to postawić... ktoś to trąci i klocek spadnie mając ciężkie trafo z przodu.

1 godzinę temu, baksiu napisał:

tak sobie slucham i struny gitary basowej jawią się jako pręty ze stali zebrowanej fi12 ? jeszcze takiego czegoś nie słyszałem...

To byś posłuchał to z preampem Krell KAV-280p - wtedy byś miał struny z liny od mostu zwodzonego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, mol01 napisał:

Ja bym się bał w ten sposób to postawić... ktoś to trąci i klocek spadnie mając ciężkie trafo z przodu. 

stoi w moim gabinecie, jedyna osoba, która może go trącić to ja ?

ale chyba trzeba w końcu zrobić nową szafkę

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ogólnie to podejrzewam, że głównym winowajcą padania tych tranzystorów w całej masie końcówek Rotela jest ten poczerniały klej pod kondensatorem - tu chyba ktoś go obskubał, ale przeważnie ta dioda jest cała jest w nim upaciana i sięga on aż do tego tranzystora. Klej ten po zeschnięciu staje się swego rodzaju rezystorem (częściowo zaczyna przewodzić) i może doprowadzać do zwarć w tym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzę, że w RB-1080 zamiast Rubiconów Black Gate (jak w RB-990BX/991 - nawet obrys i rozstaw wyprowadzeń pozostał po nich) są Panasonici FC (ten niebieski po lewej) - jestem ciekaw, czy w RB-1090 są Rubicony, czy Panasonici? Skoro w RC-1090 są jeszcze Rubicony jest nadzieja, że i w RB-1090 się zachowały...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mol01 napisał:

Ha-ha komuś się nie chciało odkręcać płytki od radiatora, by się dostać do nóżek od strony laminatu, to poucinał nóżki uszkodzonych elementów i dolutował do nich nowe od widocznej strony (dioda z prawej tak samo). Ja bym wymienił 3 sparowane  tranki - tego nieoryginalnego i te dwa "w czapce" obok, bo nowy może mocno odstawać parametrami od tych w czapce.

Ja bym się bał w ten sposób to postawić... ktoś to trąci i klocek spadnie mając ciężkie trafo z przodu.

To byś posłuchał to z preampem Krell KAV-280p - wtedy byś miał struny z liny od mostu zwodzonego ?

A w lewym kanale też wymienić,żeby się nie różniły? Już mi się gęba śmieje na myśl o porządnym odsluchu, niestety dziś goście, a jutro w gości, obmyslam plan jak by się urwać ?. Różnice w brzmieniu słychać od razu, nie trzeba się wsluchiwac... dobry zakup ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mol01 napisał:

No i widzę, że w RB-1080 zamiast Rubiconów Black Gate (jak w RB-990BX/991 - nawet obrys i rozstaw wyprowadzeń pozostał po nich) są Panasonici FC (ten niebieski po lewej) - jestem ciekaw, czy w RB-1090 są Rubicony, czy Panasonici? Skoro w RC-1090 są jeszcze Rubicony jest nadzieja, że i w RB-1090 się zachowały...

A te Panasonic to jakiś badziew jest? Można przy okazji je wymienić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, baksiu napisał:

Wrzucam fotkę z klientem do wymiany:

 

Wymieniony tranzystor to Q612, wymien jego oraz do pary Q606 i to samo w drugim kanale Q611, Q605

5 godzin temu, mol01 napisał:

Ja bym wymienił 3 sparowane  tranki - tego nieoryginalnego i te dwa "w czapce" obok, bo nowy może mocno odstawać parametrami od tych w czapce.

W czapce są tr. pary roznicowej ja bym ich nie ruszal a wymienil jedynie Q612/Q606 ktore sa zrodlami pradowymi dla tych par roznicowych, i uczynil to samo w drugim kanale aby serie tranzystorow byly identyczne w obu kanalach

5 godzin temu, mol01 napisał:

A ogólnie to podejrzewam, że głównym winowajcą padania tych tranzystorów w całej masie końcówek Rotela jest ten poczerniały klej pod kondensatorem - tu chyba ktoś go obskubał, ale przeważnie ta dioda jest cała jest w nim upaciana i sięga on aż do tego tranzystora. Klej ten po zeschnięciu staje się swego rodzaju rezystorem (częściowo zaczyna przewodzić) i może doprowadzać do zwarć w tym miejscu.

A wystarczylo by zasilic stopien napieciowy poprzez rezystory bezpiecznikowe jak ma to miejsce w 90% innych producentow ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bumpalump napisał:

A wystarczylo by zasilic stopien napieciowy poprzez rezystory bezpiecznikowe jak ma to miejsce w 90% innych producentow ?

Mądrego to i przyjemnie posłuchać. Ale wiesz... zabezpieczenia psują brzmienie ? - gość, co mi Krella robił, w swoich wzmakach nie stosuje absolutnie żadnych zabezpieczeń.

1 godzinę temu, baksiu napisał:

A te Panasonic to jakiś badziew jest? Można przy okazji je wymienić...

Badziew na pewno nie - to jedne z nadziej cenionych kondów za brzmienie. Tego bym raczej zostawił, jak chcesz tuningować, to zastanowił bym się nad wymianą C602 (mniejszy za nim, jeszcze bardziej po lewo) i C601 w drugim kanale na jakieś wypasy (są w sygnale).

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym sie spytac doswiadczonych kolegow.

Pol roku temu kupilem wspomniana koncowke rb 1070 i w sumie to gra. Kupilem na alledrogo wiec nie wiem skad to przyszlo wczesniej. Chyba z niemiec bo jakas naklejka byla. Czy ja poczatkujacy powinienem kombinowac cos i wyslac gdzies komus do przegladu ewnetualnie do wymiany jakichs tam czesci? Czy tu warto wydawac cos kasy?

Za koncowke zaplacilem 1200zl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Mikelas76 napisał:

Czy tu warto wydawac cos kasy? 

Moim zdaniem szkoda kasy - za tuning wydasz drugie tyle, a przyrost jakości (o ile w ogóle będzie jakiś) będzie znikomy - bardziej opłacane jest przejście na wyższy model, jak to uczynił kolega @baksiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mol01 napisał:

Moim zdaniem szkoda kasy - za tuning wydasz drugie tyle, a przyrost jakości (o ile w ogóle będzie jakiś) będzie znikomy - bardziej opłacane jest przejście na wyższy model, jak to uczynił kolega @baksiu

Ew. Jeśli masz nie wymagające kolumny 8ohm, to można podpiąć 2 końcówki Rb1070 w trybie monoblokow. Ja mam 4ohm i ponoć lubiące moc/potwierdzam/, więc wyjścia nie było... wysłałem gości z rodzinką do teatru i miałem 3h żebyz grubsza posłuchać nowego nabytku na wyższej mocy. Zyskalem większą rozdzielczość, zwłaszcza w niższym zakresie, odczuwam tez delikatnie mniejszą kompresję dynamiki przy nagłych wzrostach natężenia dzwieku. O dziwo dobry odsłuch nadal zaczyna w okolicach 9:00 na potenjometrze. Miało być głośniej, a nie jest. Wzmacniacz grzeje sie bardzo mocno, w pokoju unosi się zapach przypalanego kurzu, jak z farelki lub żeberka elektrycznego, w lecie na pewno da to w kość, albo będzie trzeba słuchać szumu klimatyzatora. Dzięki Bumpalump za info, poszukam 4 nowych tranow, jeszcze nie wiem gdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, baksiu napisał:

Wzmacniacz grzeje sie bardzo mocno, w pokoju unosi się zapach przypalanego kurzu, jak z farelki lub żeberka elektrycznego

To, że te wzmaki się grzeją, to normalne, ale zapach "przypalanego kurzu", gdy go otwierałeś i zapewne przy okazji przeczyściłeś (albo zrobił to sprzedawca przed wykonaniem fot bebechów) nie wróży nic dobrego. Obydwa kanały grzeją się równo? Mierzyłeś prądy spoczynkowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam takie pytanko jeszcze do Ciebie @baksiu - porównywałeś teraz RC-1070 z RC-1090 w połączeniu z RB-1080? Czy teraz słyszysz sporą różnicę między tymi preampami? Bo ja cały czas nie mogę wyjść z podziwu, że Twoim zdaniem RC-1090 niewiele wniósł do brzmienia i jedynym wytłumaczeniem mogło być to, że RB-1070 był wąskim gardłem, które niwelowało korzyści z RC-1090.

Godzinę temu, baksiu napisał:

O dziwo dobry odsłuch nadal zaczyna w okolicach 9:00 na potenjometrze.

Ale na pewno jest głośniej i dynamiczniej - tylko, że kolumny są lepiej kontrolowane i nie masz wrażenia, że jest za głośno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, mol01 napisał:

To, że te wzmaki się grzeją, to normalne, ale zapach "przypalanego kurzu", gdy go otwierałeś i zapewne przy okazji przeczyściłeś (albo zrobił to sprzedawca przed wykonaniem fot bebechów) nie wróży nic dobrego. Obydwa kanały grzeją się równo? Mierzyłeś prądy spoczynkowe?

To efekt ciasnej szafki, grzeje się 2x bardziej niż poprzednik, zapach jest z bliska, raczej nie ma problemu. Do Rc1070 nie wrócę, bo był wyraźnie gorszy, miał mniej przestrzeni i bardziej ziarniste wysokie tony, jednak na pierwszy rzut ucha nie była to tak uderzajaca różnica, po pewnym czasie odkryłem te zalety i nie chcę zmieniać. Przy pierwszym odsluchu nowej końcówki nie miałem wątpliwości, choć na pewno to że gra głośniej też ma wpływ na subiektywną ocenę... bas rules ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o preampie rc 1580 ??? Czy to dobry sprzet? I czy do mojej koncowki rb 1070 to byloby ok? Heos link 2 jest tez preampem, ale chcialbym polepszyc sobie a heosa uzywac tylko jako streamer/dac.  Czy to ma sens? Ktos mial lub slyszal rc 1580? Chodzi to na alledrogo za 2000zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mikelas76 napisał:

A co sadzicie o preampie rc 1580 ??? Czy to dobry sprzet? I czy do mojej koncowki rb 1070 to byloby ok? Heos link 2 jest tez preampem, ale chcialbym polepszyc sobie a heosa uzywac tylko jako streamer/dac

Nie mam pojęcia jaką jakością się odznacza ten Heos Link 2, ale RC-1580, jako następca RC-1082 powinien być naprawdę niezły - ja bym go zdecydowanie wolał od RC-1570/1572, którego nafaszerowano cyfrą po brzegi, a o torze analogowym "zapomnieli". No, ale skoro już jesteś gotowy wydać te 2000zł, to nie lepiej dołożyć i kupić RC-1090 (ewentualnie bez dokładki RC-995)?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mol01 napisał:

Nie mam pojęcia jaką jakością się odznacza ten Heos Link 2, ale RC-1580, jako następca RC-1082 powinien być naprawdę niezły - ja bym go zdecydowanie wolał od RC-1570/1572, którego nafaszerowano cyfrą po brzegi, a o torze analogowym "zapomnieli". No, ale skoro już jesteś gotowy wydać te 2000zł, to nie lepiej dołożyć i kupić RC-1090 (ewentualnie bez dokładki RC-995)?

Zdecydowanie jestem za, i będziesz miał sprzęt z jednej serii w wypadku rc1090, w dodatku jest teraz na allegro i nie trzeba bawić się w import, ja sciagalem, bo rzadko się w PL pojawiają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że dopiero odpowiadam... Byłem w rozjazdach, a nie chciałem odpisywać na kolanie (czytaj: na komórce)... ?

W dniu 1.05.2019 o 20:36, sittek napisał:

Dużo większa moc a za tym idzie lepsza dynamika i bas. Wysokie tony szlachetniejsze, dokładniejsze, ale nie nachalne. Generalnie, jak dla mnie, jest to najlepszy model jaki dotąd słyszałem.

I to jest konkret, dziękuję bardzo! ? Wszystko wskazuje na to, że będę się jednak musiał wybrać do Top HiFi na posłuchanie tego piecyka. Z mojego punktu widzenia byłoby to optymalne rozwiązanie (cenowo niekoniecznie, ale w pewnym momencie coś się na pewno zacznie pojawiać na rynku wtórnym -- aż tak mi się nie spieszy). Szukam czegoś może nie docelowego (przy naszej chorobie to rzecz raczej niemożliwa), ale na pewno na dłuższy czas i z założeniem, że na razie ma co prawda napędzić tylko monitorki, ale już za 2-3 lata -- większe podłogówki.

Rozumiem podejście kolegów Adama i Baksia -- upolowanie wysokich modeli z wcześniejszych serii (o ile trafią się w dobrym stanie) to na pewno bardziej opłacalne rozwiązanie, a i efekt dźwiękowy będzie "zmaksymalizowany". Problem w tym, że nie każdy ma czas na poszukiwania i polowania, użeranie się z ew. naprawami czy odsprzedażą itd. Na obecnym etapie życia (tryb pracy, dzieci) po prostu nie mam na to siły. Kiedyś może jeszcze króliczka pogonię, ale teraz potrzebuję pewnego, niezawodnego i nienadmiernie skomplikowanego, a jednocześnie świetnie grającego rozwiązania -- w to może akurat idealnie wpisać się RA-1592.

W dniu 1.05.2019 o 20:36, sittek napisał:

Tak, używam DAC-a, gdy słucham muzy z TIDALA po Bluetooth czy z fona podłączonego pod gniazdo USB 5V. Z tego co pamiętam ten DAC, jest identyczny co w RA- 1592, bardzo dobre odczucia, zdecydowanie lepszy od tego w poprzednich modelach. Dlatego kupowanie zewnętrznego DAC i wydawanie kupę kasy byłoby całkowitym bezsensem. Negowanie go, gdy się nie słyszało, .......bez komentarza. To naprawdę dobry DAC i połączenie też poprawione, zamontowane na stałe. Łączy ZAWSZE, i nie ma z nim problemów jak w poprzednich tych w RA.

Cały czas lubię rytuał z wyciągnięciem płyty, przeglądaniem książeczki itd., ale w praktyce pliki są jednak znacznie wygodniejszym rozwiązaniem. Do tego oczywiście TIDAL -- ostatnio nadrabiam zaległości i słucham sobie rzeczy z czasów kasetowych (tak, taki stary jestem... ?) , których nigdy jakoś nie skompletowałem na CD.

Faktycznie chyba nie ma co demonizować zintegrowanych rozwiązań...

W dniu 1.05.2019 o 20:36, sittek napisał:

B&W CM 5 jest świetnym modelem, choć nie ma tekstylnych tweeterów, dla mnie zdecydowanie ciekawszym od niższych serii, choć najnowszych. CMD niestety nigdy nie słyszałem, dlatego ciężko mi porównać. Przez kilka tygodni miałem podłączone pod ten wzmak stare DM 302 i jak na takie maleństwa grały wyśmienicie.

CDM 1NT też mają tweeter aluminiowy -- w sumie CM5 to ich następca, tylko dwie serie dalej (CDM 1NT > 705 > CM5), więc to akurat dobrze wróży, jeśli chodzi o zestawienie.

Jeszcze raz dziękuję za podzielenie się wrażeniami! ?

Tym

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ra-1592 na pewno nie będzie lipy, tylko kasy trochę wypadnie i nie wiem czy inni producenci nie zaoferuja więcej za mniej. W tej cenie mozna kupić nie za stary high-endowy piecyk! Jeśli myślisz o zakupie w bliżej nieokreślonej przyszłości, to faktycznie może się uda uniknąć przeplacania za nowy, jednak sprzęt będzie miał te wszystkie wady przedmiotu używanego i najpewniej będzie trzeba na niego polować ? jak to sie mówi: albo rybki, albo akwarium ? w tej chwili to teoretyczne zozwazania kupy się nie trzymajace...

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, baksiu napisał:

Jeśli myślisz o zakupie w bliżej nieokreślonej przyszłości, to faktycznie może się uda uniknąć przeplacania za nowy, jednak sprzęt będzie miał te wszystkie wady przedmiotu używanego i najpewniej będzie trzeba na niego polować ?

Hehe, to oczywiście fakt, ale zawsze jednak to będzie np. 2- albo 3-letni, a nie 15-letni...

1 godzinę temu, baksiu napisał:

jak to sie mówi: albo rybki, albo akwarium ? w tej chwili to teoretyczne zozwazania kupy się nie trzymajace...

Spox, faktycznie tak to może wyglądać, obrażać się nie będę... ? Ja to generalnie jestem strasznie narwany, jeśli chodzi o zakupy sprzętu. Dlatego siłą się powstrzymuję od szybkich ruchów i pewnie za dużo teoretyzuję, ale to tylko dlatego, że swego czasu sporo kasy wtopiłem przez mało przemyślane decyzje... Tak czy inaczej na razie już się nie odzywam (czytaj: nie marudzę)...

Edytowane przez tym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że obaj teoretyzujecie - można kupić 3-letni wzmacniacz, który chodził 24h (np. był wyposażeniem jakiegoś lokalu) upchnięty w jakąś ciasną szafkę , gdzie elektrolity już dawno się ugotowały, a można kupić 20-letni sprzęt, który większość żywota zbierał kurz i nie był w ogóle używany, bo robił tylko za element wystroju w jakimś gabinecie lub lata leżał spakowany w kartonie, bo nie wpasował się w system, a właścicielowi (lub "spadkobiorcy") dopiero teraz przyszło na myśl go sprzedać. Ja nie raz trafiłem na takie zapomniane perełki sprzed wielu lat, jak i widziałem zdewastowane sprzęty, którym dopiero co się skończyła gwarancja. Używka to zawsze loteria - możesz nawet poprosić o foty środka i wszystko będzie w nim aż lśniło, ale kondensatorów na fotce nie pomierzysz (co najwyżej możesz założyć coś po ich jakości)... dopiero, jak będziesz miał to w rękach, możesz obadać, czy dokonałeś dobrego zakupu.  Zresztą niema co demonizować używek - przy obecnym zalucie maszynowym z taśmy, możesz trafić na nówkę z felernym podzespołem i dobrze by było nówkę też dogłębnie przetestować po zakupie.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej lubię kupować od osób, którym się nawet nie chciało wyjmować sprzętu z półki i odłączać do zdjęć - choćby były niewyraźne i nie prezentowały dobrze stanu samego sprzętu, to widać wtedy w jakich warunkach to mniej więcej pracowało. Zawsze wtedy można poprosić o dodatkowe foty prezentujące sprzęt z każdej strony - w 90% przypadków będzie on w super stanie wizualnym, bo spędził większość życia w tej półce (bo np. facet nie umie tego połączyć bez instrukcji, która zginęła albo po prostu nie ruszał tego z lenistwa), a po przestrzeni wokół niego można ocenić, czy się nie gotował. Jak np. widziałem, 2x RB-980BX + RC-980BX ustawionym na górze, a wszystko to upchane w półeczkę na styk (po 1cm przestrzeni z każdej strony) z szybą z przodu, to można mieć niemal pewność, że końcówki już dogorywają... najlepsze że katalogi Rotela z serią 10 tak prezentowały ustawienie całych stert końcówek w kinie domowym, a już w instrukcji obsługi każdego Rotela na samym początku czytamy, że klocek musi mieć co najmniej 10cm wolnej przestrzeni z każdej strony dla zapewnienia dobrej cyrkulacji powietrza dla grzejących się elementów.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mol01 napisał:

Ja najbardziej lubię kupować od osób, którym się nawet nie chciało wyjmować sprzętu z półki i odłączać do zdjęć - choćby były niewyraźne i nie prezentowały dobrze stanu samego sprzętu, to widać wtedy w jakich warunkach to mniej więcej pracowało. Zawsze wtedy można poprosić o dodatkowe foty prezentujące sprzęt z każdej strony - w 90% przypadków będzie on w super stanie wizualnym, bo spędził większość życia w tej półce (bo np. facet nie umie tego połączyć bez instrukcji, która zginęła albo po prostu nie ruszał tego z lenistwa), a po przestrzeni wokół niego można ocenić, czy się nie gotował. Jak np. widziałem, 2x RB-980BX + RC-980BX ustawionym na górze, a wszystko to upchane w półeczkę na styk (po 1cm przestrzeni z każdej strony) z szybą z przodu, to można mieć niemal pewność, że końcówki już dogorywają... najlepsze że katalogi Rotela z serią 10 tak prezentowały ustawienie całych stert końcówek w kinie domowym, a już w instrukcji obsługi każdego Rotela na samym początku czytamy, że klocek musi mieć co najmniej 10cm wolnej przestrzeni z każdej strony dla zapewnienia dobrej cyrkulacji powietrza dla grzejących się elementów.

To może mój nowy klocek ma wyblakly front od temperatury w szafce? w prawdzie moja jest zamykana, ale do odsluchu jest otwarta. Plecy ze sklejki już dawno zdjalem i po bokach miejsca mało, bo po kilka cm, a końcówka stoi na dole, przylozona przedwzmacniaczem, bo jest najwieksza, najciezsza i inaczej się nie zmieści... co do zamykanych szafek z przyciemnianej szyby, to chyba ich czasy już słusznie minęły, a w katalogach technicsa czy denona rządziły na zdjęciach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, baksiu napisał:

To może mój nowy klocek ma wyblakly front od temperatury w szafce

Na pewno nie - albo ta strona była w bardzo nasłonecznionym miejscu, albo coś na nią było wylane/napylone (co mogło też być przyczyną spalenia podmienionego tranzystorka), albo to wada fabryczna anody (notoryczne jest to w Heglach np.). Front, mimo że imituje radiator, wcale mocno się nie nagrzewa (poza końcówkami wielokanałowymi, gdzie czasami pełni funkcję pełnoprawnego radiatora) i nawet jakby stał w hermetycznej szafce to nie odbarwiłby się od temperatury.

9 godzin temu, baksiu napisał:

Plecy ze sklejki już dawno zdjalem i po bokach miejsca mało, bo po kilka cm, a końcówka stoi na dole, przylozona przedwzmacniaczem, bo jest najwieksza, najciezsza i inaczej się nie zmieści...

Jak szafkę masz na styk i nad sprzętem niema wiele przestrzeni, to bez różnicy, czy pre będzie u góry czy na dole, ale gdyby było inaczej dałbym RC-1090 na dół, o ile jest wystarczająco długi by zmieścić na sobie RB-1080 (na RC-995 chyba się mieścił RB-990BX na styk - wystarał, ale stopki miał daleko od tyłu).

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, baksiu napisał:

co do zamykanych szafek z przyciemnianej szyby, to chyba ich czasy już słusznie minęły, a w katalogach technicsa czy denona rządziły na zdjęciach ?

Ja tam takiej nigdy nie miałem, bo mnie to w ogóle nigdy się nie podobało - mam półkę Multimebel z pojedynczym pylonem, do którego przymocowane są 8mm szyby na pojedynczych wspornikach: każdy klocek ma nieograniczoną przestrzeń z każdej strony, a od góry konstrukcja wspornika (jest coraz grubszy podążając ku tyłowi) wymusza co najmniej 5cm wolnej przestrzeni nad klockiem. Jednak szyby te mają tylko 35cm głębokości i kończą się 5cm od pylona, więc maksymalnie upchnie na nich 40cm klocek... gdy moje nowe nabytki mają po 50cm i wagę taką, że wsporniki pomału zaczynają się przechylać - niby mają naciąg poziomujący na śrubie, ale przecież ciągle nie będę ich podciągał, gdy przewyższę udźwig półki (bodajże 15kg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mol01 napisał:

Ja tam takiej nigdy nie miałem, bo mnie to w ogóle nigdy się nie podobało - mam półkę Multimebel z pojedynczym pylonem, do którego przymocowane są 8mm szyby na pojedynczych wspornikach: każdy klocek ma nieograniczoną przestrzeń z każdej strony, a od góry konstrukcja wspornika (jest coraz grubszy podążając ku tyłowi) wymusza co najmniej 5cm wolnej przestrzeni nad klockiem. Jednak szyby te mają tylko 35cm głębokości i kończą się 5cm od pylona, więc maksymalnie upchnie na nich 40cm klocek... gdy moje nowe nabytki mają po 50cm i wagę taką, że wsporniki pomału zaczynają się przechylać - niby mają naciąg poziomujący na śrubie, ale przecież ciągle nie będę ich podciągał, gdy przewyższę udźwig półki (bodajże 15kg).

No to konstrukcja nieaudiofilska również ? u mnie barokowa szafka się zawęża ku górze i nie ma opcji zmiany kolejności. Mógłbym jeszcze ustawic rb na niej, zamiast radia, ale wtedy kable glosnikowe robilyby za pułapkę przy odsluchu, teraz wiją się po ziemi, brakło by im też długości, bo wysuwam głośniki na środek pokoju i 2,5m przewodu jest w sam raz. Z tym przegrzaniem to żartowałem? prędzej by zawartość wzmaka poszła z dymem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, baksiu napisał:

No to konstrukcja nieaudiofilska również ?

Mam głębokim poważaniu, czy coś jest audiofilskie, czy nie - chodzi o praktyczność rozwiązania: mam dogodny dostęp do kabli i sprzęt jest perfekcyjnie wentylowany, a przy tym podoba mi się taki design. Zresztą, jak ktoś by chciał, to zawsze mógłby z niej wykręcić żeliwne stopki i wkręcić kolce, albo nawet grubą podstawę z MDF wymienić na granitową, jednak ja tam nie wierzę w takie audio-voodoo i wystarczy, że na podstawie stoi 16kg końcówka, a sprzęt Primare sam w sobie wyposażony jest 3 stopki, co wyklucza jakąkolwiek niestabilność. Druga sprawa, że półka ma "tylko" 6 półek (łącznie z podstawą), więc reszta mniej używanych gratów stoi, gdzie popadnie, ale zawsze z wolną przestrzenią wokoło. Jedyne, co mnie wkurza, to straszne kurzenie się sprzętu i tych szyb w takiej półce - mieszkam koło ruchliwiej ulicy i sprzęt już po trzech dniach od wytarcia jest cały siwy od kurzu. Pewnie w zamykanej półce też by się kurzył, ale nie w takim tempie...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mol01 napisał:

Mam głębokim poważaniu, czy coś jest audiofilskie, czy nie - chodzi o praktyczność rozwiązania: mam dogodny dostęp do kabli i sprzęt jest perfekcyjnie wentylowany, a przy tym podoba mi się taki design. Zresztą, jak ktoś by chciał, to zawsze mógłby z niej wykręcić żeliwne stopki i wkręcić kolce, albo nawet grubą podstawę z MDF

Ja mam nieaudiofilskie komody z ikei, zapełnione czym popadnie dla wagi i wzmocnione blaty ceownikami, bo się zaczęły uginać.

Stoi to ciężkie cholerstwo stabilnie na wykładzinie i dostęp powietrza mam dookólny ze tak ujmę. ?

Po regulacji biasu nic się nie grzeje, ale i tak bym nie włożył do szafki bo się ładnie prezentuje i te diody wieczorami...

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.