Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  718 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, mol01 napisał:

A co masz za radio, że tak dumnie je prezentujesz - to jakiś Vintage nawiązujący do mebli?

zwykły RT-1080, vintage ONKYO sprzedany, docelowo na widoku zostanie sam gramofon, bo radia mało używam, więc sprzedam zapewne niebawem, oryginalnie stał tam dumnie topowy magnetofon AKAI GX-95, ale tymczasowo, z tego samego powodu co radio, został przeniesiony do lamusowni ?... bo żal sprzedać, a jak by dzieci kiedyś chciały przesłuchać te 200 kaset, to może się przydać. Ogólnie żaden sprzęt nie stoi na widoku z wyboru, tylko z braku miejsca w szafce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, mol01 napisał:

Jestem ciekaw, gdzie w takim razie planowałeś wstawić tego RB-1090 po zakupie?

coś się zawsze wymyśli, zawsze można mebelek od ściany odsunąć, w końcu nie ma pleców ? Tylko coś by żonie trzeba było naściemniać, bo mogło by to kiepsko wyglądać ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolekcja się powiększa, dziś dotarł Rx-1010. Kupipny na ebay w DE za grosze. 

Uszkodzona antena i urwany pojemnik na baterie do podtrzymania pamięci  radia. Wgnieciona tylna ścianka. Nie działa podświetlenie i trzeszczą potencjometry. Reszta wydaje się OK. Zakurzony potwornie, tylko ta pasta chłodząca jakoś rozmazana. 

Oby nie było grzebane.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje jeszcze:

RA-1000

RB-1000

RC-1010

I z powiazanych:

RD-1001

MIKROFONU 

i przełącznika kolumn.

?

reszta jest ale do dopracowania.

morduje się aktualnie z RD-1010, paski dobrane wszystko nasmarowane ale jeszcze 2 rzeczy przy PLAY mi niestety się wyłącza, pewnie halotron. No i za cholere nie mogę dojść do podświetlania kieszeni żeby żarówkę wymienić.

Rt-1010 nie zapamiętuje stacji radiowych ale nie analizowałem tego jeszcze.

Dzisiejszy RX-1010 to wymaga dużo kosmetyki i diy /potrzebna antena i pojemnik na baterie/ 

RP-1010 to powrót ramienia jeszcze nie został zdiagnozowany.

Jednym słowem pewnie mnie zastaną długie zimowe wieczory, chyba że mnie prędzej szlak trafi przy tym decku.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Kris75 napisał:

i przełącznika kolumn.

W sensie RSS-900?

12 godzin temu, Kris75 napisał:

morduje się aktualnie z RD-1010, paski dobrane wszystko nasmarowane ale jeszcze 2 rzeczy przy PLAY mi niestety się wyłącza, pewnie halotron. No i za cholere nie mogę dojść do podświetlania kieszeni żeby żarówkę wymienić.

Z tego, co widzę żaróweczka 12V 30mA jest wkładana od góry w pryzmat znajdujący się za osłoną mechanizmu (nie dostaniesz się pod nią po odkręceniu kieszeni?), ale sam mechanizm jest mega-rozbudowany i rzeczywiście ma czujnik Halla (dostępny), niemniej nie wydaje mi się, by to było problemem - sprawdziłeś iglicę i rolkę dociskającą?

12 godzin temu, Kris75 napisał:

Rt-1010 nie zapamiętuje stacji radiowych ale nie analizowałem tego jeszcze.

Sprawdź stan kondensatora C228 (zresztą wszystkie by się przydało) przy scalaku pamięci IC202.

12 godzin temu, Kris75 napisał:

Dzisiejszy RX-1010 to wymaga dużo kosmetyki i diy /potrzebna antena i pojemnik na baterie/ 

Raczej łatwo będzie coś dobrać...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Gerardski napisał:

witam, Czy ktoś z Was ma podłączony gramofon do Rotela RC 1572?- przymierzam się do zakupu gramofonu i nie jestem pewien czy wejście Phono da rade pociągnąć gramofon , czy tez od razu muszę szukać pre ampa do gramofonu

ja miałem do RA-1070, RC-1070 i w końcu RC-1090, większych różnic nie usłyszałem, a gramofon Technics SL-1200 z wkładką Shure V15mkII i igłą Jico eliptyk raczej gra fajnie, na dobrych, zagranicznych płytach z epoki czasami bije RCD-1072, ale subtelnie. Jak masz mega fajny gramiak, i/lub wkładkę MC+dobrze wydane=cholernie drogie płyty z epoki, to pewnie warto coś dobrego dokupić, przy budżetówce szkoda czasu i pieniędzy...moim zdaniem oczywiście ?

18 godzin temu, tomek c napisał:

...oba czarne ? spytam inaczej: dobrze zagrają? Czy może szukać innych kolumn pod flagowca Rotela?

lakoniczny jesteś w swych wypowiedziach ?

rozumiem, że chodzi o nową wersję głośników:

https://allegro.pl/oferta/glosniki-podlogowe-b-w-603-bowers-and-wilkins-7899848934

dedukuję, bo wzmacniacz też z nowszych czasów...

teraz o co pytasz?

-masz te głośniki i chcesz dokupić wzmak?

-masz ten wzmak i chcesz dokupić paczki?

-masz kasę na zakup i chcesz kupić na raz zestaw?

napisz:

-stereo+kino, czy samo stereo

-rodzaj muzyki

-wielkość pomieszczenia

-akustyka/albo zdjęcie pomieszczenia/

-ile miejsca na głośniki i jak je możesz postawić

-jaki budżet

-czy w grę wchodzą używki, czy tylko nówki

jak coś więcej dasz z siebie- możesz liczyć na to, że więcej otrzymasz, no chyba, ze chciałeś usłyszeć: "tak, fajnie zagrają, kupuj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-czy to twój pierwszy sprzęt, czy już na czymś słuchałeś

-co ci się podoba w brzmieniu twojego dotychczasowego kompletu, ew sprzętu kolegi, wójka, itp, który miałeś okazję słuchać/nie chodzi mi o odsłuch w salonie hi-fi/

-czego oczekujesz? Brzmienie bliskie naturalnemu/jesli chodzisz na koncerty, to wiesz jakie/, czy z gigantycznymi basami, które urywają dupę u samej szyi ? blachy mają brzmieć jak z blachy / czasem z uszu poleje się krew/, czy mają być "miłe dla ucha"/lampowe brzmienie, ciepłe brzmienie i inne takie dyrdymały nt kluchowatego/misiowatego grania ? /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek c, sorry, doczytałem że integrę Rotela masz, więc chcesz dokupić głośniki, tak? Dlaczego B&W? Bo ten sam dystrybutor je goni? Słyszałeś, że z B&W Rotel dobrze gra?- bzdura, gra różnie, raz lepiej, raz gorzej, tak z jakąkolwiek inną marką, to marketingowy bełkot, nie słuchaj go.

moja opinia o tych kolumnach na podstawie oceny wizualnej i zastosowanych głośników basowych:

to głośniki dedykowane kinu domowemu z dwoma dość wielkimi basowcami z papieru, seria budżetowa/tak tyle teraz sobie krzyczą znane firmy za kolumny podstawowych serii/. Po basie można się spodziewać sporej jego ilości, jednak słabego zróżnicowania i konturu, będą pomruki subwofferowe, które wielu początkujących uwielbia, ale do długiego Słuchania Muzyki się nie nadają. Gwizdki wyglądają tandetnie, o brzmieniu się nie wypowiem. Nie widzę zdjęć z tyłu, jednak w poprzedniej edycji bassreflex dmuchał w tył, jeśli w nich jest tak samo, to ustawienie, jak w folderze reklamowym spowoduje uwydatnienie dudniącego basu, trzeba im dać co najmniej po metrze luftu od tylnej i bocznej ściany, broń boże nie stawiać w narożnikach pokoju!

W używkach, jak zawsze masz zakupu duuuużo ciekawszych kolumn w tej cenie, właściwie za 6-7kzł kupisz coś z high-endu sprzed 10-20 lat, lub z jego przedsionka sprzed 5-10lat, nie mniej jednak potrzeba danych jw pisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, baksiu napisał:

ja miałem do RA-1070, RC-1070 i w końcu RC-1090, większych różnic nie usłyszałem

Jejku, @baksiu już sie tak nie chwal tym swoim RC-1090...

4 godziny temu, Gerardski napisał:

witam, Czy ktoś z Was ma podłączony gramofon do Rotela RC 1572?- przymierzam się do zakupu gramofonu i nie jestem pewien czy wejście Phono da rade pociągnąć gramofon

Moje zdanie na temat RC-1572 jest, delikatnie mówiąc, słabe, ale bazuję wyłącznie na konstrukcji - nie słyszałem go. W każdym razie po to jest wejście gramofonowe (w tym przypadku na jednym OP-AMPie), aby podpiąć pod nie gramofon, więc DA RADĘ... o ile będzie to gramofon z wkładką MM, ale nie jest to już na pewno takie pre gramofonowe, jak wbudowane w RC-990BX/995/1090 (na czterech OP-AMPach), które niegdyś było tu wychwalane... Posłuchaj i sam oceń, czy to Ci wystarcza.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, mol01 napisał:

Jejku, @baksiu już sie tak nie chwal tym swoim RC-1090...

Moje zdanie na temat RC-1572 jest, delikatnie mówiąc, słabe, ale bazuję wyłącznie na konstrukcji - nie słyszałem go. W każdym razie po to jest wejście gramofonowe (w tym przypadku na jednym OP-AMPie), aby podpiąć pod nie gramofon, więc DA RADĘ... o ile będzie to gramofon z wkładką MM, ale nie jest to już na pewno takie pre gramofonowe, jak wbudowane w RC-990BX/995/1090 (na czterech OP-AMPach), które niegdyś było tu wychwalane... Posłuchaj i sam oceń, czy to Ci wystarcza.

przecież się nie chwalę, choć jest czym ? To mogło brzmieć RA-1070, RC-1070 i aktualnie RC-1090, może w RA-1070 był podobny, prostszy układ, w każdym razie są to drobne różnice, duuuuużo większe pociąga za sobą wymiana wkładki lub choćby samej igły, strasznie upierdliwy ten gramofonowy świat... Może w tym RC-1090 jest zmultiplikowany układ, bo obsługuje 2 typy wkładek? Choć chyba jakość komponentów też jest lepsza? Ale na tym to ja się nie znam...

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, baksiu napisał:

Może w tym RC-1090 jest zmultiplikowany układ, bo obsługuje 2 typy wkładek? Choć chyba jakość komponentów też jest lepsza?

Nie tylko chodzi o to, że to jest układ pod MM i MC, a co do lepszej jakości kompnentów, to nie ulega żadnym wątpliwościom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mol01 napisał:

Nie tylko chodzi o to, że to jest układ pod MM i MC, a co do lepszej jakości kompnentów, to nie ulega żadnym wątpliwościom...

no dobra, to też się publicznie pochwal swoim RC-1090, skoro jeszcze nie wylądował na alledrogo, to chyba Ci w miarę pasuje brzmieniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baksiu, sittek - mam B&W 603 S6 (ze srebrną membraną), i zmieniać nie będę. Dudniącego basu nie odczuwam, stoją od tyłu ok. 40 cm (mogę postawić dalej, jeszcze eksperymentuje), od siebie ponad 2 m, a do bocznych ścian mają 1,5 m. O tym, że nadają się do kina - tak wiem, i są rewelacyjnie. Wokale mają śliczne, bas też. Czy do muzyki się nie nadają - tutaj się nie zgodzę, ale zapewne masz (-cie) więcej doświadczenia w tej materii. Wybierając Bowersy (kierowałem się głownie recenzjami na necie, polskim i obcojęzycznym, i nie znalazłem żadnej, która by twierdziła, że w stereo brzmią przeciętnie. Wszystkie były na PLUS i to duży. Tak czy owak, dla mnie męczące momentami były treble (przy odsłuchu z NADem C368, w niektórych kawałkach, gorzej zrealizowanych), dlatego szukałem czegoś innego. Chciałem połączyć z Rotelem, gdyż wyczytałem w kilku reckach na necie (jakaś duńska i węgierska recenzja), że "pasują" do siebie. Dlatego byłem ciekaw waszych opinii. Dzisiaj byłem na odsłuchu, porównałem m.in. RA-1592 i Copland'a 405-A. Lampa mnie zauroczyła, cenowo podobnie, a efekt jak dla mnie na ogromny plus na rzecz Copland'a. Myślałem, że będzie więcej ciepła, ale jest idealnie wyważony. Tyle jako amator po pierwszych odsłuchach mogę powiedzieć. Dzięki za zainteresowanie. 

Ps. faktycznie, trochę lakonicznie pisałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Kris75 napisał:

Tylko raczej dobjesieni poczeka. Teraz szkoda czasu.

Coś mi się zdaje, że do tego czasu przejdzie Ci zajawka i sprzęt odejdzie do lamusa...

11 minut temu, Kris75 napisał:

A co dobzabawy przy sprzecie to sama przyjemność.

Nie ma to jak samemu coś przywrócić do życia - satysfakcja gwarantowana, a ile rzeczy przy tym się człowiek nauczy (zwłaszcza na błędach ? ) - ja to bym mógł już książkę napisać pt. "Na co zwrócić uwagę, zanim się za coś zabierzesz..."

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, tomek c napisał:

Baksiu, sittek - mam B&W 603 S6 (ze srebrną membraną), i zmieniać nie będę. Dudniącego basu nie odczuwam, stoją od tyłu ok. 40 cm (mogę postawić dalej, jeszcze eksperymentuje), od siebie ponad 2 m, a do bocznych ścian mają 1,5 m. O tym, że nadają się do kina - tak wiem, i są rewelacyjnie. Wokale mają śliczne, bas też. Czy do muzyki się nie nadają - tutaj się nie zgodzę, ale zapewne masz (-cie) więcej doświadczenia w tej materii. Wybierając Bowersy (kierowałem się głownie recenzjami na necie, polskim i obcojęzycznym, i nie znalazłem żadnej, która by twierdziła, że w stereo brzmią przeciętnie. Wszystkie były na PLUS i to duży. Tak czy owak, dla mnie męczące momentami były treble (przy odsłuchu z NADem C368, w niektórych kawałkach, gorzej zrealizowanych), dlatego szukałem czegoś innego. Chciałem połączyć z Rotelem, gdyż wyczytałem w kilku reckach na necie (jakaś duńska i węgierska recenzja), że "pasują" do siebie. Dlatego byłem ciekaw waszych opinii. Dzisiaj byłem na odsłuchu, porównałem m.in. RA-1592 i Copland'a 405-A. Lampa mnie zauroczyła, cenowo podobnie, a efekt jak dla mnie na ogromny plus na rzecz Copland'a. Myślałem, że będzie więcej ciepła, ale jest idealnie wyważony. Tyle jako amator po pierwszych odsłuchach mogę powiedzieć. Dzięki za zainteresowanie. 

Ps. faktycznie, trochę lakonicznie pisałem ?

B&W to taki VolksWagen w dziedzinie głośników, mają ugruntowaną pozycje rynkową, worki szmalu i zwyczajnie mało kto się odważy na "złą recenzję" tych kolumn. Jeśli znasz się na motoryzacji trochę bardziej, niż janusz, to wiesz, że Passat w dieslu jest strzała wart, ale "opinie" ma rewelacyjne, zwłaszcza w Autoświecie, czy innym Autośmiecie ? , podobnie jest z kolumnami B&W, choć, tak jak VW ma Bugatti, tak B&W ma Nautilusa, potrafią coś ciekawego zrobić, tylko rzadko im się to opłaca... Wierz mi, że niektórych płyt po prostu się nie da słuchać, zwłaszcza remasterowanych, więc wina jest w płycie, a nie w sprzęcie. Poszukaj dobrze wydanej płyty, a tę "wiercącą w uszach" sprzedaj na allegro, czasem dopiero za 3-cim zakupem trafiam na wydanie, które mi pasuje. Oczywiście można wziąć lek objawowy w postaci lampy, jednak leczenie przyczynowe jest zdecydowanie rozsądniejsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baksiu, napisałeś, że: "moja opinia o tych kolumnach na podstawie oceny wizualnej i zastosowanych głośników basowych" - nowe Passaty też oceniasz po wyglądzie i typie wydechu, a może sugerujesz się opiniami nt. 20 letnich Passatów jeżdżących po okolicy i uważasz, że nowe muszą być takie same?  

Nowym Passatem, idąc tym porównaniem, pewnie też nie jeździłeś, ale opinie widzę, że już masz wyrobioną ? - gratuluję ? Z drugiej strony - nawet przysłowiowy Janusz wie, że każda marka wypuszcza raz bardziej raz mniej udane modele tych samych aut ? 

Swoją drogą po twojej wypowiedzi dt. bogactwa Bowersów wnioskuję, że wszystkie recki jakie znalazłem (parę naście) na necie zostały opłacone ? super, pewnie recenzenci dostali po parze 603 ? sorry, ale akurat ta kwestia twojej wypowiedzi zajeżdża mi Smoleńskiem, jednakoż niech ci będzie ? z kolei na forach polskich to abo Bowersy krytykuje 'konkurencja' z branży, nie mająca ich w ofercie, albo ludzie którzy piszą (cytat prawdziwy, ale z pamięci) "że Bowersy kojarzą im się z BMW, a BMW z dresami, a dresów nie lubią" - żenada pełną gębą... żeby chociaż posłuchali...

dosyć tej ironii, teraz serio: dziękuję raz jeszcze za radę i odzew, póki co pojeżdżę swoim Volkswagenem, być może ze zmodyfikowanym silnikiem lampowym i wierzę, że nie jeden Mercedes się nie utrzyma ze mną. Na Bugatti mnie nie stać, a do używanych aut, podobnie jak i kobiet czy głośników ufności nie mam. mam prawo ?

ps. w salonie też Rotela mi nie polecali

ps. wierzę, że niektórych płyt nie da się słuchać na tych głośnikach (chociaż tutaj zapewne wyolbrzymiłeś, a może i nie - ludzie mają różną wrażliwość) , podobnie jak na masie innych głośników w tej i wyższej cenie, znasz może jakieś idealne kolumny do 10 tyś?

Edytowane przez tomek c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.