Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, mol01 napisał:

Sentencja warta naszych czasów...

przepraszam, nie zauważyłem, że ktoś nowy włączył się do dyskusji... akurat ja odnoszę wrażenie, że nasze czasy charakteryzują się tym co sugeruje mi baksiu w pięknej alegorii dt. leczenia objawowego i sprzedaży głośników. nie działa - to wywal, tudzież sprzedaj... jak boli mnie głowa to biorę apap a nie ją ucinam, jeżeli lampa poprawiła to co mnie drażniło w NADzie to nie będę sprzedawał głośników które mi pasują a o których wypowiadają się przeważnie ludzie nie widzący ich nawet na oczy, o uszach nie wspominając ? . inna sprawa, że i w Rotelu też był ten sam problem z talerzami perkusji w niektórych rock'owych kawałkach (pomijając brak dynamiki). ok, opuszczam klub miłośników sentencji wartych naszych czasów ? miłego dnia, pozdrawiam ?

Edytowane przez tomek c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tomek c napisał:

ok, opuszczam klub miłośników sentencji wartych naszych czasów ? miłego dnia, pozdrawiam ?

Chciałem tylko zaznaczyć, że moja wypowiedź tyczyła się tylko i wyłącznie końcowej sentencji (nie omawianych kolumn), która mówi o tym, że w dzisiejszych czasach mamy różne suplementy na wszystko, niektóre jawnie reklamowane jako likwidujące objawy (trzymając się tematyki farmaceutycznej, ostatnio coś na objawy żylaków reklamują), a nie przyczyny danego (często też z palca wyssanego) schorzenia (choćby zespół niespokojnych nóg itp.). Analogicznie, mamy produkty z różnych dziedzin (w tym, także w audio), które zaspokoją sztucznie stworzone potrzeby i likwidują wyimaginowane problemy, nie skupiając się na przyczynach danego zjawiska, bo to na rękę marketingowcom - gdy coś nie jest "zaleczone" u źródła "bolączki", to jest pole do popisu na usuwanie mnóstwa "powikłań" i nabijanie tym kasy. Ludzie są coraz mniej tego świadomi i np. po co ma być jeden krem, jak może być: na dzień, na noc, pod oczy, do rąk, do ujędrniania piersi, do ujędrniania ud, do stóp, do cery suchej, do cery tłustej, dla kobiet 20+, 30+, 40+, 50+, dla mężczyzn, a nawet do włosów... Tak samo jedna marka ma różne serie i modele kolumn, które odznaczają się teoretycznie innymi predyspozycjami, a służą przecież do tego samego - słuchania muzyki. Ale po co mają tylko służyć do słuchania muzyki - muszą być: do małych pomieszczeń, do dużych, do średnich, z bass-refleksem z przodu, z tyłu, od dołu, szczelinowym, ostro grające, ciepło grające, z mocnym basem, jak i z mizernym, mające śladowe lub rozbudowane zwrotnice, podłogowe, podstawkowe, z miękką kopułką, aluminiową, tytanową, a nawet berylową... wyliczać pomysły na przyciągnięcie ogłupionego klienta można bez końca.

Podsumowując ten przydługi wywód, nie jest to klub wzajemnej adoracji i nie popieram jednoznaczniej opinii na temat marki B&W, czy też konkretnego modelu, bo każda marka ma lepsze i gorsze modele, do lepszych i gorszych "warunków zastanych" (czyt. sprzętu i wymagań).

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.05.2019 o 21:42, tomek c napisał:

...oba czarne ? spytam inaczej: dobrze zagrają? Czy może szukać innych kolumn pod flagowca Rotela?

tomek c- a moze lepiej zamiast B&W zerknąć na stronę YB- audio?- ja jestem mega zadowolony i jestem pewien ze Paweł  (Yoshi_80 ) coś sensownego doradzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.05.2019 o 20:18, mol01 napisał:

Coś mi się zdaje, że do tego czasu przejdzie Ci zajawka i sprzęt odejdzie do lamusa...

Nie ma to jak samemu coś przywrócić do życia - satysfakcja gwarantowana, a ile rzeczy przy tym się człowiek nauczy (zwłaszcza na błędach ? ) - ja to bym mógł już książkę napisać pt. "Na co zwrócić uwagę, zanim się za coś zabierzesz..."

No to się kolega zdziwi, bo ja to raczej uparte i konsekwentne bydle jestem.

I bardziej się boję o to, że popłynę z kosztami chcąc dopiąć wszystkie detale w sprzęcie, tak aby był jak nowy.

Dlatego powoli.

A no i przypominam jeśli komuś zalega jakiś klocek z serii 1000, 1010 nawet uszkodzony to przygarnę dla części.

I gdybyście koledzy gdzieś o czymś słyszeli lub widzieli......

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, noel555 napisał:

Witam

To ja może z innej beczki.Czy ktoś z tu obecnych oddawał swój wzmak do modowania do Pana Adama.Zainteresowani będą wiedzieć o co chodzi.

a jaki masz model wzmacniacza, czy pytasz tak czysto teoretycznie ? ja osobiście wolałbym dołożyć i kupić wzmacniacz o klasę lepszy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Vladko napisał:

a jaki masz model wzmacniacza, czy pytasz tak czysto teoretycznie ? ja osobiście wolałbym dołożyć i kupić wzmacniacz o klasę lepszy.  

Jestem tego samego zdania. Zwłaszcza w naszym schorzeniu częsta zmiana sprzętu to codzienność, modyfikowane urządzenia ciężko sprzedać, a już o zwrocie poniesionych kosztów mowy nie ma. Jakieś kilkanaście stron temu już był walkowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, baksiu napisał:

Ładny i juz sprzedany... 

No ładny to może nie koniecznie, bo parę uszczerbków miał, ale konstrukcyjnie zupełnie inny od wszystkich mi znanych Roteli... jestem szalenie ciekaw, jak to gra. A to, że sprzedany - trzeba częściej zaglądać na forum, to może i byś zdążył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mol01 napisał:

No ładny to może nie koniecznie, bo parę uszczerbków miał, ale konstrukcyjnie zupełnie inny od wszystkich mi znanych Roteli... jestem szalenie ciekaw, jak to gra. A to, że sprzedany - trzeba częściej zaglądać na forum, to może i byś zdążył.

Nie jestem kolekcjonerem, więc raczej bym nie kupił... wiesz czego szukam ? za dwa dni zacznę częściej zaglądać. Na razie mam fajrant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno się nie chwaliłem kolekcją. Ale dziś muszę, doszedłem w końcu do ładu z deckiem RD-1010. 

Kosztowało mnie to czasu i zdrowia a i inżynierom odpowiedzialnym za projekt mechanizmu się musiało czkać.

Przyczyną wyłączania się przycisku PLAY, był uwaga zacinający się mechanizm licznika taśmy.....

Taka pierdoła, no ale dzięki temu reszta mechanizmu przeserwisowana na kolejne 20 lat. 

Mówcie co chcecie ale to analogowe brzmienie kasety. 

Dolby NR, CrO2 i TDK ?

 

PS. Do kompletu 1010 brak już tylko RC-1010. Ale to nie będzie łatwe do zdobycia chyba....

 

 

20190524_213800_HDR-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglądając internet natknąłem się na takiego potworka ? na polskim rynku był ten wzmacniacz w sprzedaży ? bo nie znalazłem info w sieci w naszym ojczystym języku 

https://www.listeningpost.co.nz/Products/Amplifiers/Power-Amplifiers/Stereo-Mono-Power-Amplifiers/Rotel-RB-1581-Power-Amplifier-Amp-Mono-Block-__I.141150__C.27297__N.27756

Edytowane przez Vladko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.05.2019 o 15:17, Gerardski napisał:

tomek c- a moze lepiej zamiast B&W zerknąć na stronę YB- audio?- ja jestem mega zadowolony i jestem pewien ze Paweł  (Yoshi_80 ) coś sensownego doradzi

Ja mam YB zephyr S i jestem ogromnie zadowolony! 

W każdym paśmie rewelacja...

Na wysokich beryl. Jeżeli masz dobrą elektronikę, to nacieszysz uszy naturalnymi talerzami i wokalami

...Nic nie kłuje. Srednie i niskie też rewelacja i kontrola.Warto dozbierać i kupić te skrzynki...

 

Edytowane przez Saper91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, baksiu napisał:

a jak wiemy jest tam kilka elektrolitów, które mogły po drodze wyschnąć itp.

Elektrolity zawsze można wymienić, ale jednak Michi ma lepsze trany i nie tak wyżyłowaną konstrukcję jak RB-1090, by wyciągnąć z niej ostatnie Waty, no i to zawsze coś oryginalnego, rzadkiego i cieszącego oko, w odróżnieniu od RB-1090. Ja cały czas zachodzę w głowę, czemu Rotel nie wypuścił nic na 50-lecie w limitowanej serii - czyżby bali się, że skoro ich "standardowe" flagowce są obecnie już dość drogie (w odróżnieniu od niegdysiejszej oferty), to nikt nie kupi jeszcze 3x droższego Rotela z jubileuszowej serii, bo Rotel to jednak nie Hi-End?

A tak w ogóle, jako ciekawostkę powiem, że w RSX-1067 można znaleźć takie same trany mocy jak w RHB-10 lub RB-1090 w zależności od egzemplarza, tylko że w RSX jest jedna parka na kanał (x7 kanałów), a w "monsterach" 4 pary na kanał...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, baksiu napisał:

które mogły po drodze wyschnąć itp. 

A Ty sprawdziłeś w końcu te elektrolity w tym swoim RB-1080? Jestem ciekaw tych Nichiconów VZ w tym piecyku... bo np. VX i VZ w Krellach padają jak kaczki, a w RB-990BX zdarza się, ale nie nagminnie.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mol01 napisał:

A Ty sprawdziłeś w końcu te elektrolity w tym swoim RB-1080? Jestem ciekaw tych Nichiconów VZ w tym piecyku... bo np. VX i VZ w Krellach padają jak kaczki, a w RB-990BX zdarza się, ale nie nagminnie.

w poniedziałek chce oddać wzmak do znajomego, na razie muszę się nacieszyć po wakacjach od muzyki... zmierzymy te małe kondy i wymienimy te dwie pary tranów, z których jeden był wymieniany, sprawdzimy prąd podkładu i ew wyregulujemy, wtedy będę mógł słuchać spokojnie ? Do mnie stylistyka MICHI nie przemawia, trąci myszką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, baksiu napisał:

Do mnie stylistyka MICHI nie przemawia, trąci myszką...

Są gusta i guściki - dla mnie seria 10 z tymi uchwytami to był kompletny niewypał, a seria 15 wygląda jak zerżnięta z serii KAV Krella...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.