Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  716 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, mol01 napisał:

Na tych rozbieranych fotkach w ogłoszeniu wygląda na nietknięty...

Kilka str temu wrzucalem jego fotki, było tam sporo gmerane, o czym w ogłoszeniu cisza... sam zauważyłeś że spinka od prawego kanału jest niedomknieta ? PS: mój elektronik zamówił oryginalne japońskie tranzystory... czekamy na towar, ciekawe ile mnie to szarpnie...?

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2019 o 23:03, Witek.K napisał:

Melduje się w Klubie z integra RA-1592. Po dlugich poszukiwaniach (Yamaha as1100, Musical Fidelity M5si rozne Marantze) Rotel najbardziej mi przypasowal. Wreszcie można spokojnie posłuchać ; )

witamy, miło słyszeć, że chiński Rotel wygrał z japońcami i anglikami, szczerze mówiąc nie zdziwiłem się ? Czego słuchasz, metalu? No i mam nadzieję, że kupiłeś tego smoka dla "spokojnego słuchania" ?

W dniu 15.06.2019 o 01:09, mol01 napisał:

"Nietknięty" w tym sensie, że standardowa usterka jest tak jak była...

...gdzieś już to czytałem ?

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
3 godziny temu, baksiu napisał:

witamy, miło słyszeć, że chiński Rotel wygrał z japońcami i anglikami, szczerze mówiąc nie zdziwiłem się ? Czego słuchasz, metalu? No i mam nadzieję, że kupiłeś tego smoka dla "spokojnego słuchania" ?

...gdzieś już to czytałem ?

Słucham głównie jazzu, starego dobrego rocka, soul R&B i trochę klasyki, czyli spory rozrzut ? Metalu, prawie wcale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2019 o 23:03, Witek.K napisał:

Melduje się w Klubie z integra RA-1592. Po dlugich poszukiwaniach (Yamaha as1100

A jakie różnice stwierdziłeś między RA-1592 a A-S1100? A-S1100 chyba jest nawet słabszy konstrukcyjnie od A-S1000 (poza tym, że ma "wycieraczki", które mi w tym wydaniu się nie podobają), ale dopiero A-S2000 i wyższe/nowsze modele myślę mogłyby nawiązać jakąkolwiek walkę z flagowcem Rotela.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
48 minut temu, mol01 napisał:

A jakie różnice stwierdziłeś między RA-1592 a A-S1100? A-S1100 chyba jest nawet słabszy konstrukcyjnie od A-S1000 (poza tym, że ma "wycieraczki", które mi w tym wydaniu się nie podobają), ale dopiero A-S2000 i wyższe/nowsze modele myślę mogłyby nawiązać jakąkolwiek walkę z flagowcem Rotela.

Dopiero Musical Fidelity M5si zagrał z R700 tak jak chciałem,  czyli z odpowiednim ciśnieniem na membrany ? Yamaha grała fajnie, ale brakowało mi trochę cisnienia na dole. MF M5si to miał, ale z kolei środek byl taki nijaki, trochę cyfrowy. Rotel spełnił moje wymagania w 100% ...no prawie... ideałów nie ma, nie oszukujmy się  ? Dodatkowo Rotel ma przyzwoity DAC i aż 6 wejść cyfrowych. W związku z tym, że czesto słucham cicho, nie dlatego, że muszę,  ale lubię, bardzo przydaje się regulacja basu i wysokich, do tego sterowana z pilota... miodzio. Ogólnie, mocny, soczysty dźwięk z wieloma przydatnymi bajerami. Co jest dużym plusem, niespotykanie dluga gwarancja producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Witek.K napisał:

Z Focusami nie słyszałem, ale na tym pułapie chyba nie ma kolumn, ktorych ten Rotel by nie wysterowal ?

myślę, że da sobie rady, ale dostrzegam mezalians. Ja tam bym kupił wzmacniacz za Xzł i kolumny za 2Xzł, a nie odwrotnie, z lepszych kolumn lepszy zwrot nakładu, wiele osób tak twierdzi i ja się pod tym podpisuję dwiema ręcami. W tym teście Stryj napędzał tym Heglem H80 AP Tempo VI, które posiadam i pisał, że jest ok, więc do twoich mini-monitorków powinien wystarczyć, wszak mimo niskiej deklarowanej mocy, ma bardzo dobry DF=1000 dzięki wielkiemu zasilaczowi, w ogóle nadredaktor się tam nieźle nad nim rozczula... zauważ, że wzmacniacz w tym zestawie jest ok 2x tańszy od kolumn!

https://hi-fi.com.pl/wzmacniacze-testy-lista/2262-hegel-h80.html

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, baksiu napisał:

myślę, że da sobie rady, ale dostrzegam mezalians. Ja tam bym kupił wzmacniacz za Xzł i kolumny za 2Xzł, a nie odwrotnie, z lepszych kolumn lepszy zwrot nakładu, wiele osób tak twierdzi i ja się pod tym podpisuję dwiema ręcami. W tym teście Stryj napędzał tym Heglem H80 AP Tempo VI, które posiadam i pisał, że jest ok, więc do twoich mini-monitorków powinien wystarczyć, wszak mimo niskiej deklarowanej mocy, ma bardzo dobry DF=1000 dzięki wielkiemu zasilaczowi, w ogóle nadredaktor się tam nieźle nad nim rozczula... zauważ, że wzmacniacz w tym zestawie jest ok 2x tańszy od kolumn!

https://hi-fi.com.pl/wzmacniacze-testy-lista/2262-hegel-h80.html

Dynaudio to niesamowicie trudne kolumny. one kochają prąd i najlepiej aby wzmacniacz mial  250 wat na 4ohm. Z tymi kolumnami to tak jest że aby zagrały na 100% swoich możliwości potrzebują 2 razy droższej elektroniki od nich samych. Łączyłem je kiedyś z nadem c356 który też jakiś słaby nie jest i to była klapa. Z Heglem jest dużo lepiej  ale brakuje mu tych 100 watów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, maczbik napisał:

Dynaudio to niesamowicie trudne kolumny. one kochają prąd i najlepiej aby wzmacniacz mial  250 wat na 4ohm. Z tymi kolumnami to tak jest że aby zagrały na 100% swoich możliwości potrzebują 2 razy droższej elektroniki od nich samych. Łączyłem je kiedyś z nadem c356 który też jakiś słaby nie jest i to była klapa. Z Heglem jest dużo lepiej  ale brakuje mu tych 100 watów.

to może w takim razie lepiej poszukać innych kolumn, z wyższej półki, niż dopasowywać do tych monitorków 2x droższy wzmak...

pomóżcie ocenić ten serbski wzmacniacz, mol01, liczę na Ciebie ?

dla mnie luty wyglądają podejrzanie, jak by ktoś zamiast odkręcić trany, by wyjąć płytkę, je odlutował...

0-02-04-31e5a66aba1c31cc26b5d7091735658b6e5aa4c10425e9da9c844f3fccfed35f_9506ed4b.jpg

0-02-04-74a067aa895e65555553cf5b1ff1e1b6aa9903c4683a5ed809ee58153e5408e8_1c59356e.jpg

0-02-04-b4d4f1ef64f1b63adaeee9633b02d539fcd2906583700eecebc7278242cd17d3_388c7e76.jpg

0-02-04-7e523a9c366b786491d434eef6e8a5e6c6af273f6a6f60d8b5270d8e29732c5b_f076b368.jpg

0-02-04-88be1ecb3e0d8f4e6a4a08786c7fc85dca49772f21fb0b6205f3ec6a0787655c_1250f1d5.jpg

0-02-05-125400cdd24abac1be9d264876784989c59649cda04ec6df091c86cd2493fb96_ef4bf80c.jpg

0-02-05-822860f9c38be73745d24fcbf41c72c26c1d46d9717e781525c7b6dfdb70956b_c24149c8.jpg

0-02-05-e4dde2fc3598f901b1ad711edaa364a7fc360ec9d02b8c29a54099c0d4bd44cf_4dd4809d.jpg

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, baksiu napisał:

Ja tam bym kupił wzmacniacz za Xzł i kolumny za 2Xzł, a nie odwrotnie, z lepszych kolumn lepszy zwrot nakładu, wiele osób tak twierdzi i ja się pod tym podpisuję dwiema ręcami.

też tak kiedyś myślałem, dopóki nie kupiłem sobie kolumn za 2Xzł he he

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, krzysiek napisał:

też tak kiedyś myślałem, dopóki nie kupiłem sobie kolumn za 2Xzł he he

a u mnie podziałała ta strategia, choć wiadomo, powoli kolejne wzmaki się zbliżają cenowo do kolumn, na razie jest progres, ale bez porównania z wymianą kolumn na lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, maczbik napisał:

Dynaudio to niesamowicie trudne kolumny. one kochają prąd i najlepiej aby wzmacniacz mial  250 wat na 4ohm. Z tymi kolumnami to tak jest że aby zagrały na 100% swoich możliwości potrzebują 2 razy droższej elektroniki od nich samych. Łączyłem je kiedyś z nadem c356 który też jakiś słaby nie jest i to była klapa. Z Heglem jest dużo lepiej  ale brakuje mu tych 100 watów.

No to 1592 bedzie w sam raz, zmierzone 210W na 8Ohm i 367W na 4 Ohm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Witek.K napisał:

No to 1592 bedzie w sam raz, zmierzone 210W na 8Ohm i 367W na 4 Ohm ?

to ja bym już przywalił grubiej i dał RB-1090 380W/8ohm i 700W/4ohm, żeby można się było przesiąść potem na głośniki o jeszcze mniejszej skuteczności ?, tylko może być problem z grzaniem się w lecie w małej kanciapie, a klima hałasuje...

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
19 minut temu, baksiu napisał:

to ja bym już przywalił grubiej i dał RB-1090 380W/8ohm i 700W/4ohm, żeby można się było przesiąść potem na głośniki o jeszcze mniejszej skuteczności ?, tylko może być problem z grzaniem się w lecie w małej kanciapie, a klima hałasuje...

Za to w zimie bomba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.06.2019 o 17:22, baksiu napisał:

pomóżcie ocenić ten serbski wzmacniacz, mol01, liczę na Ciebie ?

Luty jak luty - widoczna część tranów mocy (drugi zestaw jest na dole każdego radiatora) wygląda na oryginalny (choć numery seryjne ciężko odczytać i porównać), ale wzmak na pewno był w jakimś celu rozbierany do rosołu, bo ktoś sobie na płytkach poopisywał, który kabel gdzie podłączyć w obydwu kanałach (zdjęcie drugie pod 3 tranem, zdjęcie trzecie pod 2 tranem). Być może ktoś sprawdzał tylko kondy, ale tu naprawdę bez szczegółowych fot ciężko coś ferować.

Widać też jakieś plamy na rezystorach ceramicznych (te białe kostki) w lewym kanale na zdjęciu od góry, jak by coś tam było do niego wylane, albo ktoś nie wyczyścił ich z kalafonii, no i ogólnie są poprzechylane, jakby ktoś tam dłubał i mu przeszkadzały.

Myślę, że znacznie więcej by było widać po odkręceniu podłogi z trafami, ale komu by się chciało to rozkręcać...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mol01 napisał:

No i w lewym kanale chyba też podkładki mikowe są pod tranami są wymienione - są dużo bielsze niż w prawym, więc trany na 100% były odkręcane i prawdopodobnie wymieniane w tym kanale.

ogólnie słabizna, a podróbki SanKenów to plaga...można go wziąć na warsztat i posprawdzać, ale na pewno w atrakcyjnej cenie, muszę obniżyć moją ofertę i zobaczymy. Sprzedawca pisał, że jest wszystko Tip-Top ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serb mówi, że te tranzystory są nieruszane, może po prostu jedno zdjęcie jest pod światło, a drugie ze światłem... nie chcę go obrazić, a z drugiej strony napisy zrobione markerem na płytkach to skąd się wzięły... ech, wypadało by pojechać osobiście ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, mol01 napisał:

Nie nie... one zawsze są pożółknięte od temperatury tranzystorów podczas pracy, a tu są bialutkie...

poprosiłem o lepsze zdjęcia, nie robione kalkulatorem ? To handlarz, więc próbuje mnie na różne sposoby zmiękczyć, szkoda nie kupić, bo rzadko się pojawiają, zwłaszcza poniżej 1000 euro i w Europie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Witek.K napisał:

Dzisiaj rano stal sie cud ? Aktualizacja poszla jak po masle a jeszcze do wczoraj wyskakiwal blad serwera. Wyglada na to, ze serwer Rotela mial przejsciowe problemy.

A że tak spytam z ciekawości: z jakich względów chciałeś przeprowadzić aktualizację i co ona wniosła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
43 minuty temu, mol01 napisał:

A że tak spytam z ciekawości: z jakich względów chciałeś przeprowadzić aktualizację i co ona wniosła?

Ze wzgledu na to, ze zawodowo bylem zwiazany z IT i taka juz choroba, ze jak cos jest podlaczone do sieci i ma jakis FW, to nalezy go aktualizowac ? Mialo wniesc stabilniejsze polaczenie BT i redukowac zuzycie energi w "network standby mode". Czy cos jeszcze, tego nie wiem, poniewaz producenci czesto nie przyznaja sie do bledow popelnionych w poprzednich wersjach i likwiduja je nowszymi, to jest kolejny argument przemawiajacy za aktualizowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolumny Avance Dana 290 i chciałbym je podłączyć do Rotel a 14. Jako źródło asus bd-700. Słucham jazzu i trochę klasyki. Dużo radia (PR-2, PR-3, internetowe). Zastanawiam się, czy ten Rotel nie będzie trochę za ofensywny? Teraz gram na Sony 3ES, po modyfikacji. Wzmacniacz mam od 21lat. Od nowości.  Po kilku latach modyfikowała go firma Audiograde z Gdańska. Jestem do niego bardzo przyzwyczajony, ale się już zestarzał. Troszkę jednak jest za śpiący, za mało ma werwy, i stereo takie sobie. Czy ten rotel jest w stanie go zastąpić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.