Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  716 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, cinekk1 napisał:

Teraz gram na Sony 3ES, po modyfikacji.

Nie wiem jak gra A14, ale wiem jak grają niższe modele Siny ES (2ES, 3ES, 30ES itp.) - zdecydowanie gorzej od wyższych ES-ów (5ES, 7ES, 70ES itp.), a konstrukcję mają słabszą od najwyższych QS-ów (8x0QS, 9x0QS). Nie wiem, ile wniosły modyfikacje, ale ogólnie Sony ES jest raczej sprzętem grającym po ciemniejszej i cieplejszej stronie, a Rotel w starczych modelach wręcz odrodnie - prezentuje zawadiacki charakter i czasami potrafi być ostry. A14 z tego, co tu ludzie piszą, gra zdecydowanie bardziej kulturalnie, ale nadal z adekwatną werwą. Sony w tamtych czasach budowało raczej na wyższej klasy komponentach niż kiedykolwiek można było znaleźć w Rotelu, ale same komponenty to nie wszystko - trzeba jeszcze umieć nimi z rozmysłem dysponować, a w tym Rotel jest ekspertem. Jak by na to nie patrzeć, A14 na pewno zagra świeżej, ale czy w ogólnym rozrachunku lepiej? Niech się wypowiedzą posiadacze A14, którzy mieli okazję posłuchać ES-ów z końcówki lat 90-tych.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rozważałem zakup:

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/rotel-endstufe-rb980-bx/1149332037-172-20167

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/rotel-vorverstaerker-rc980-bx/1149333556-172-20167

Niestety ostatni wolny grosz poszedł na okazyjne T+A Criterion TB140 ? oraz nieplanowane wydatki wakacyjno-wypoczynkowe.

Niemiaszek chce z wysyłką do Polski 370 euro.

Selektor w RC jest do konserwacji. O resztę szczegółów nie pytałem.

Edytowane przez klecha

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, baksiu napisał:

widzę kawał głośnika za niewielki hajs! 

Ja osobiście bym wolał coś z Criterion TAL (chociażby TAL 90, które niegdyś tu polecałem), ale jak się niema co się lubi, to się lubi , co się ma... a TB nie są łatwym obciążeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, klecha napisał:

Ja bym zaproponował 350€ z płatnością poprzez PayPal z ochroną transakcji i ogarnięciem samemu przesyłki u brokera kurierskiego - w razie szkody transportowej Ty otrzymasz odszkodowanie, a w razie otrzymania cegieł możesz ubiegać się o zwrot kasy.

Ale ogólnie posiadając RA-985BX, to lepiej przejść na RB-990BX by odczuć znaczny przyrost jakości, bo RB-980BX wiele mocarniejszy nie jest i jak jest problem z napędzeniem tych kolumn, to może on pozostać...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mol01 napisał:

Jak tam przygoda z T+A? RA-985BX nie daje rady ich porządnie szarpnąć?

Powinien dać radę. Okaże się jak mi szwagier od Niemca przywiezie.

 

7 godzin temu, baksiu napisał:

...dreptasz w miejscu.

Nie dreptam a zbieram klasyki, RC+RB-980 chciałem sobie sprawić już dawno, ot taki kaprys.

7 godzin temu, baksiu napisał:

nie ma miedzi- dupa siedzi ?. Dozbieraj i atakuj wyzszy poziom.

To zawsze, rozglądam się ciągle za ciekawymi rotelami z serii 9xx.

11 godzin temu, mol01 napisał:

Ja osobiście bym wolał coś z Criterion TAL (chociażby TAL 90, które niegdyś tu polecałem), ale jak się niema co się lubi, to się lubi , co się ma... a TB nie są łatwym obciążeniem.

Brat ma TAL 130, więc porównamy po wakacyjnych rozjazdach.

@mol01 masz może wiedzę na temat T+A CRITERION TAL XM?

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, baksiu napisał:

a właśnie, co to za kolumny? widzę kawał głośnika za niewielki hajs!

Tu masz TB160:

209808304_ta_ta_tb_160_tb-160_speakers_criterion_hoparlor_camarossaudio(16).thumb.jpg.a5651784e91d64f4bd8132eae9ff4a51.jpg

Porównanie z TB 140 i 160 na papierze:

b53d1495486443efae032a71dc2a1390.thumb.jpg.d36e56afce77558121f1f72750fdd0b0.jpg

 

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, klecha napisał:

@mol01 masz może wiedzę na temat T+A CRITERION TAL XM?

A co ja mogę wiedzieć? Wyglądają, jak TAL 90 z Revelatorem w miejscu Vify na basie ?
Głośnik osławiony, ale też stosunkowo ciężki w napędzeniu na tle Vify.

12 godzin temu, baksiu napisał:

a właśnie, co to za kolumny?

A takie tam Tonsil Bolero na wypasie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie, co możecie powiedzieć o takim modelu ROTEL  RCX 1500. Co jest wart? Zamierzam tgo używać jako wzmacniacz z możliwością słuchania muzyki z cd. Jest do kupienia  za 250€ i tak się zastanawiam czy będzie to dobra opcja . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mario1976 napisał:

Jest do kupienia  za 250€ i tak się zastanawiam czy będzie to dobra opcja . Pozdrawiam

Cena jest raczej atrakcyjna na tle dotychczasowych, ale pewnie mało kto miał z tym modelem do czynienia, bo to nie był on dość popularny. Ogólnie posiada wzmocnienie w klasie D (być może te same moduły, co w RB-1562), moduł odtwarzacza jakby z RCD-12 i tunera z RT-09 (czyli DAB, nie DAB+). W necie jest kilka recenzji, które są dosyć pochlebne...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocarna końcówka z Serbii dziś dotarła do mnie. Za wcześnie na oceny brzmienia, ale są pewne mankamenty: nie ma zdalnego włączania za pomocą wyzwalacza z preampa, 38kg obciąża kręgosłup, a ozdobne radiatory drapia brzuch?, choć miłe jest to, ze fabryka je od góry przypilowala. Poslucham przez tydzień i zobaczę, czy wzmacniacz zostanie ze mną dłużej, bo RB-1080 jest poważnym konkurentem w kwestii brzmienia, zwłaszcza basu. Pierwsze nuty zdradzają, 1090 może grać tlusciej... wielkie dzięki mol01 za znalezienie oferty! Zapraszam do podzielenia się opinią byłych i obecnych wlascieli RB1090 i 1080! Widziałem ze w serii 15 flagowiec ma już triggery, ale deklarowana moc jest niższa... może tylko na papierze... Jest nawet na OLX za 8kzl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2019 o 16:20, buzz_astral napisał:

Witam,

obecnie mój system to: Rotel RB 990 BX + RC 990 BX + Dynaudio 52SE. Czy moglibyście napisać jak na niego wpłynie zmiana wzmacniacza na Nakamichi CA-5II E?

Chyba jak sam nie sprawdzisz, to się nie dowiesz. Ten nakamichi to raczej egzotyka w PL. Coś Ci nie pasuje w pre Rotela? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2019 o 16:20, buzz_astral napisał:

Czy moglibyście napisać jak na niego wpłynie zmiana wzmacniacza na Nakamichi CA-5II E?

CA-5EII wewnętrznie prezentuje się całkiem ciekawie w odróżnieniu od CA-5A, ale wypadałoby sprawdzić w bezpośrednim starciu, jak wypada obok RC-990BX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, baksiu napisał:

Chyba jak sam nie sprawdzisz, to się nie dowiesz. Ten nakamichi to raczej egzotyka w PL. Coś Ci nie pasuje w pre Rotela? 

To raczej kwestia chęci rozpoznania czy da się lepiej.

Kilka razy obiła mi się o oczy/uszy informacja, że ten PRE robi dobrze w takiej konfiguracji jaką posiadam.

Nie jest to taka egzotyka, bo dość częst pojawiają się w ogłoszeniach różnych serwisów.

5 godzin temu, mol01 napisał:

CA-5EII wewnętrznie prezentuje się całkiem ciekawie w odróżnieniu od CA-5A, ale wypadałoby sprawdzić w bezpośrednim starciu, jak wypada obok RC-990BX.

Jak trafię sztukę w okazyjnej cenie to się przekonamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie techniczne... Mój RA-1070 dzisiaj po włączeniu przyciskiem (nie z pilota, stał wyłączony przez kilka dni) po sekundzie się wyłączył i już nie włączył. Po rozebraniu okazało się, że są spalone oba bezpieczniki przy końcówce mocy. Podłączenia kabli głośnikowych sprawdzałem, zwarć nie stwierdziłem, ale nawet gdyby, to dziwne, że nie włączyło się zabezpieczenie, tylko od razu padły oba bezpieczniki... Nie mam zapasowych, więc do jutra nic więcej nie sprawdzę, ale czy macie jakieś sugestie/podejrzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tym napisał:

EDIT: Żadnych efektów dźwiękowych ani świetlnych nie było, podejrzanych zapachów też... ?

Tak, czy inaczej, bezpieczniki nie strzeliły od tak sobie, zwłaszcza dwa na raz - musi być jakieś zwarcie. Ja bym podłączył w miejsce bezpieczników najpierw żarówkę i sprawdził, czy przygaśnie - jeśli nie (będzie świecić) to lepiej nie wsadzaj nowych bezpieczników, bo pogorszysz tylko sprawę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mol01 napisał:

Tak, czy inaczej, bezpieczniki nie strzeliły od tak sobie, zwłaszcza dwa na raz - musi być jakieś zwarcie. Ja bym podłączył w miejsce bezpieczników najpierw żarówkę i sprawdził, czy przygaśnie - jeśli nie (będzie świecić) to lepiej nie wsadzaj nowych bezpieczników, bo pogorszysz tylko sprawę...

OK, będę uważał... Dzięki!

EDIT: Swoją drogą chętnie bym go oddał na przegląd... Zna ktoś jakiś pewny serwis w kujawsko-pomorskim?

Edytowane przez tym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestię serwisu już ogarnąłem -- postanowiłem nie kombinować nic samemu i po prostu podrzucić specjaliście (Quality Audio w Chełmży).

Przy okazji: jeśli ktoś byłby zainteresowany, będę się pozbywał srebrnego RCD-1072 w stanie praktycznie idealnym, 100% sprawny, tylko bez pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kuniu napisał:

Witam. Panowie czy ktoś mi powie co to za gniazdo computer io w rotelu rsp 1098 ?

Ktos miał z tym doświadczenie ?

Computer I/O  służy tylko i wyłącznie do sterowania procesorem, pobierania informacji o aktualnych nastawach przez sieć oraz aktualizacji oprogramowania - to taki odpowiednik gniazda RS232 w innych procesorach/amplitunerach. Ten model nie obsługuje żadnego stremowania muzyki przez sieć i raczej go do tego nie zmusisz nawet zastępując oprogramowanie hakerskim, bo scalak usługujący to gniazdo niema żadnego połączenia z procesorem DSP/DAC-ami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.