Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  716 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów ?

Po dłuższych poszukiwaniach nabyłem (podobno) najlepszą integrę Rotela Ra 980 bx. Czy ktoś się interesował tematyką uograde? Mianowicie- widziałem usługe tunigu za około 1000 zł. Klient zachwalał, że po tym zabiegu, sprzęt zaczął grać otwartym dzwiękiem i konkuruje śmiało z maszynami za 10 tys. zł. Czy na prawdę jest to warte świeczki? Wiadomo, że przy odsprzedaży już nie odzyskamy tych pieniędzy itp. 

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Saper91 napisał:

Klient zachwalał, że po tym zabiegu, sprzęt zaczął grać otwartym dzwiękiem i konkuruje śmiało z maszynami za 10 tys. zł.

No ja bym był ostrożny z wiarą w tak daleko idące stwierdzenia... Poza tym RA-980BX wcale nie jest najlepszą integrą Rotela, o czym wspominałem tu kilkukrotnie - ot, ciekawy wzmak w swojej cenie i nic poza tym. Jak by tak wierzyć, że tuningiem można podnieść wartość soniczną urządzenia dziesięciokrotnie, to każdy by kupował starego trupa i oddawał do tuningu...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to już nie będzie Rotel a wydumka... Będziesz kiedyś pluł sobie w brodę 

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, mol01 napisał:

I jak tam, było w końcu te porównanie czy nie było?

Jeszcze się nie zgraliśmy. Ciężkie te cholerstwa i ciągły brak czasu.

Ra-985, Ra-980 i RSX-1067 napędzają TB140 bez problemu.

Niedługo podepnę Power Planta T+A i wtedy będziemy się bawić.

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, od niemiaszka, tak jak drugą parę TB140 ino kolor inny.

W kupie taniej ;-))

Na razie jeszcze za Odrą leżą u szwagra.

7 minut temu, mol01 napisał:

Kupiłeś tego Balanced, co był ostatnio na Alledrogo?

A po ile poszedł?

Też mam balanced.

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, klecha napisał:

A po ile poszedł?

Też mam balanced.

A nie wiem - nie zamierzałem kupować, przypadkowo śmignęła mi ta oferta, ale była licytacja, więc potoczyć się mogło różnie...
 A z tym tytułowaniem Balanced to z lekka przesadzili, bo on zbalansowany nie jest, tylko ma wejścia XLR...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, taki się trafił za miedzą to wziąłem.

Negocjuję jeszcze music player, tyż balanced. Tylko srebrny..

Niemiaszek ma ponoć dużo gratów po onklu i tak po trochu się pozbywa.

Niedługo się okaże co tam jeszcze w zanadrzu skrywa. Wiem, że na pewno ma jeszcze T+A TCD chyba 210 :-)) i kupę dobrych kabli.

Ceny atrakcyjne... Z Roteli ponoć nic.

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie.

Nawet nie wiem czy to 210, szwagier na zdjęciu z netu stwierdził, że to chyba te bo stały w salonie i nie widział plakietki.

Wybaczyłem, bo z audio jest na bakier i nie kręci go to.

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam. Nabyłem wczoraj wzmacniacz RA-980BX w bardzo ładnym stanie. Czy szanowni koledzy mogą podpowiedzieć jakie są dedykowane modele odtwarzaczy CD, tunera, DECK. Myślę nad skompletowaniem zestawu jeśliby udało mu się znaleźć poszczególne klocki...
Znalazłem na aukcjach CD RCD-965BX oraz DECK DA-965BX i Tuner RT-930AX - czy to klocki z tej serii. Warto to kupić? Ile można zapłacić za ładny stan?

Z góry serdeczne dzięki za odpowiedzi.

 

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mariusz Marciniak napisał:

Znalazłem na aukcjach CD RCD-965BX oraz DECK DA-965BX i Tuner RT-930AX - czy to klocki z tej serii. Warto to kupić? Ile można zapłacić za ładny stan?

RCD-965BX - jest niezły, ale do RA-980BX (ciemne granie) poleciłbym RCD-971 (jasne granie), lepsza od "zwykłego" RCD-965BX będzie też wersja Limited Edition Discrete i RCD-975 (obydwa raczej naturalnie grające z bardzo dobrym basem)
RD-965BX - to chyba najlepszy deck z serii obok RD-960BX (nowszego, mimo niższej cyferki)
RT-930AX - to najniższy model z serii nie wart uwagi, porządne modele zaczynają się od RT-955 (bardzo fajny), później RT-961 (fajny), RT-970BX (bardzo fajny, ale bez RDS) i RT-990BX (fajny, ale ciężki do zdobycia, drogi i bez RDS)
Kwestia cen jest bardzo szeroko pojęta - jeden Ci powie, że za starego decka/tuner nie warto dać więcej niż 150zł, a inny za idealny RD-960BX z pilotem będzie chciał 800zł i będzie nazywał to okazją. Po prostu poluj na okazje - myślę, że każdy z wymienionych przeze mnie klocków w cenie poniżej 450zł to okazja, o ile jest ładnie zachowany, z pilotem i na chodzie.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mol01 bardzo dziękuję za świetne zestawienie. Czyli z tych trzech pozycji które znalazłem najbardziej opłaca się zakupić kaseciaka a na resztę czekać aż się coś ciekawszego pojawi. Kaseciaka już sobie upatrzyłem i może coś z tego będzie ?

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem tez RCD-950 i RCD-961 w b.ładnym stanie ale skoro kolega nawet ich nie wymienił to pewnie nie są warte zachodu. Jest też ciekawy model RCC-1055 ale wizualnie pasuje już mniej.

Edytowane przez Mariusz Marciniak
błąd w tekście

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mariusz Marciniak napisał:

najbardziej opłaca się zakupić kaseciaka

Wszystko zależy od stanu, bo kaseciak jest najbardziej "starzejącym" się urządzeniem - paski krachcieją i mechanika zaczyna płatać figle. Niemniej jednak, skoro zależy Ci tylko na skompletowaniu seryjnej "wierzy", to pewnie i tak kaset na tym nie będziesz słuchał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z osobistych doświadczeń kaseciaka bym sobie z góry odpuścił. Moj topowy deck głównie spędza czas w serwisie, a momenty, kiedy poprawnie odtwarza moje leciwe kasety do najprzyjemniejszych dla ucha nie należą. Ta technologia musiała odejść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mariusz Marciniak napisał:

Znalazłem tez RCD-950 i RCD-961 w b.ładnym stanie ale skoro kolega nawet ich nie wymienił to pewnie nie są warte zachodu. Jest też ciekawy model RCC-1055 ale wizualnie pasuje już mniej.

Nie słyszałem żadnego z nich, więc ciężko mi cokolwiek o nich powiedzieć, ale RCD-950 jest na przetworniku TDA1305T, co dobrze rokuje, a RCD-961 to w zasadzie protoplasta RCD-1070/1072 (też całkiem fajnie brzmiących). RCC-1055 to znowu inna seria i w zasadzie zmieniarka na 5 płyt - nie spodziewałbym się rewelacji.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, baksiu napisał:

Z osobistych doświadczeń kaseciaka bym sobie z góry odpuścił. Moj topowy deck głównie spędza czas w serwisie, a momenty, kiedy poprawnie odtwarza moje leciwe kasety do najprzyjemniejszych dla ucha nie należą. Ta technologia musiała odejść...

A ja mam wręcz przeciwnie, żona katuje RD-955AX codziennie i jest bardzo zadowolona.

Działa idealnie, nigdy nie widział serwisu ale w razie co mam jeszcze jednego ?

P.S.

@mol01

Power Plant pobił wszystko czego do tej pory słuchałem.

 

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mol01 napisał:

Wszystko zależy od stanu, bo kaseciak jest najbardziej "starzejącym" się urządzeniem - paski krachcieją i mechanika zaczyna płatać figle. Niemniej jednak, skoro zależy Ci tylko na skompletowaniu seryjnej "wierzy", to pewnie i tak kaset na tym nie będziesz słuchał...

W zasadzie ma kolega rację. Chodzi mi bardziej o sentyment z dawnych czasów kiedy człowiek za "gluta" miał cały regał zawalony kasetami i słuchało się tego na leciwych Kasprzakach, wszelakiej maści jamnikach i innych wynalazkach. Cudów nie oczekuje bo wiem że taśma to przeżytek ?

Podstawowym źródłem odsłuchów i tak jest biblioteka plików FLAC puszczona przez przetwornik DAC i ma do tego dołączyć jeszcze odtwarzacz CD. Apropo DACa macie Panowie jakieś typy co dobrze zgrywa się z ROTELAMI? Na razie mam puszczony streaming przez zewnętrzną kartę Soundblastera podłączoną 2xRCA do wzmaka a sygnał z Laptopa idzie przez złącze USB typ C bo takie wyjście ma karta i na razie tak sobie to gra u mnie. Kolega poleca mi puszczenie sygnału z Lapka przez Focusrite Scarlett 2i2 ale brakuje mi w nim wyjścia Optical żeby podłączyć jakiś TV lub chociaż odtwarzacz Blu Ray i czasem jakiś koncercik sobie w dobrym stereo obejrzeć... Myślałem bardziej nad czymś typu Xiang Sheng DA05A, ARCAM rDAC lub DAC Magic 100 DAC.

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, klecha napisał:

Power Plant pobił wszystko czego do tej pory słuchałem.

A czego słuchałeś oprócz sporej gamy Rotelków? A te kolumny porównywałeś w końcu?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, mol01 napisał:

A czego słuchałeś oprócz sporej gamy Rotelków?

Trochę różnej maści wzmaków i kombajnów, nic nadzwyczajnego.

Mam porównanie do paru klocków Naima (ostatnio  NAC-N 172 XS + NAP200).

Ciągle też mam nadzieję, że trafi się jakiś misiek.

34 minuty temu, mol01 napisał:

A te kolumny porównywałeś w końcu?

No jakoś ciężko się zmobilizować, brat mieszka na 4 piętrze ?

A temat niemiaszka się urwał...

 

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, klecha napisał:

No jakoś ciężko się zmobilizować, brat mieszka na 4 piętrze ?

A temat niemiaszka się urwał...

Ehhh, tak myślałem, że nic z tego nie będzie - boisz się porażki, co?

A co do Power Planta, to można też domniemać, że doszło do synergii z firmowymi kolumnami T+A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mol01 napisał:

Ehhh, tak myślałem, że nic z tego nie będzie - boisz się porażki, co?

Cholery są strasznie ciężkie. Porażka oczywiście wchodzi w grę.

Jeżeli będzie duża różnica po prostu przerzucę się na TAL.

1 godzinę temu, mol01 napisał:

A co do Power Planta, to można też domniemać, że doszło do synergii z firmowymi kolumnami T+A.

O tak, do i tak już świetnego całego pasma doszedł piękny nisko schodzący i konturowy basik.

I głównie w tym aspekcie moje rotelki przegrały z kretesem ?

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAL 130 też są ciężkawe.

Na razie jeszcze poluję na T+A MP i wtedy to już będzie mus i odpowiednia motywacja by zrobić pojedynek T+A kontra Naim.

 

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś poleci jakiś DAC z regulacją głośności pod Ra 980bx, normalnie ten wzmacniacz gra jakby z cofnięta wyższa średnicą, gdy gra jako końcówka ten kocyk znika, więc postanowiłem zakupić do niego jakiś DAC z funkcją przedwzmacniacza, do kwoty około 3k. 

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że pre Michi ma MQA (które jako pierwszy wprowadził NAD i wydało mi się to ciekawe), wrócono do przetworników AKM i czerwonych przekaźników NEC-a z RC-995. Ale ogólnie układ raczej nie jest zbalansowany, o ile pod spodem niema drugie takiej samej płytki drugiego kanału (ale raczej nie, bo dolna to cyfrówka + zasilacz).

A w końcówce mamy to samo, co w nowych Classe - tunelowe radiatory z wentylatorem... nie podoba mnie się to.

1080W przy 8 Omach i 1800W przy 4 Omach - moc i konstrukcja jak w sprzęcie koncertowym ?

Jak by tak wprowadzili jeszcze jakiś w pełni zbalansowany P10, to byłoby coś, a tak  to mamy taki trochę lepszy RC-1590 z MQA.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.