Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  716 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu ‎06‎.‎10‎.‎2019 o 14:55, baksiu napisał:

Też kiedyś myślałem, zo nowe CD są lepsze, do puki mi ktoś nie wyoslil, ze już żadna poważna firma elektroniczna nie produkuje napędów do odtwarzaczy CD... w nowych można znaleźć albo napędy CDrom, albo czesciej DVD, co zwykle nie jest zaletą. CD odchodzi do lamusa, przynajmniej w mainstreemie, lepiej to już było ?

trochę nieprawda napędy produkują specjaliści np. Sanyo czy UnitedStream o Teac`cu nie mówię.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, marek-1969 napisał:

trochę nieprawda napędy produkują specjaliści np. Sanyo czy UnitedStream o Teac`cu nie mówię.

Tylko czy trzymają jakiś poziom i niekosmiczną cenę... duzi gracze, jak Sony i Philips już odpuscili, nie wiem czy Sanyo i teac mają własne lasery... czy montuja cudze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, baksiu napisał:

aktualnie uzywam nowszej wersji pilota bez programowania Rotel, tej podłużnej, z luminescencyjnymi przyciskami głośności.

No ja właśnie o tym mniejszym mówiłem - bo chyba RC-1090 dostałeś z dwoma pilotami: tym oryginalnym wielkim czarnym (RR-969 czy tam RR-1050), co był z nim problem i srebrnym mniejszym, bodajże RR-1061. A w tym drugim nawet można chyba wybierać z listy urządzeń, a nie bawić się w kody...

3 godziny temu, marek-1969 napisał:

trochę nieprawda napędy produkują specjaliści np. Sanyo czy UnitedStream o Teac`cu nie mówię.

Teac stosuje lasery Sony i Sanyo, a Sanyo głównie znane z urządzeń C.E.C. i Cambridge Audio (choć zdarzają się w wielu pojedynczych urządzeniach przeróżnych producentów) to z reguły padaki (poza najwyższymi modelami). UnitedStream - pierwsze słyszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mol01 napisał:

Jak by nie patrzeć, to wyświetlacz RCD-1072 trochę nawiązuje wyglądem do wyświetlaczy punktowych - co prawda jest zrobiony w technice znanej z wyświetlaczy "belkowych" (jaki jeszcze był w RCD-1070) z małymi "emblematami" włączonych funkcji, ale już cyferki nie są złożone z belek, a z rzędów kropek i trochę zbyt kanciaście wygląda numer utworu według mnie.

W sumie faktycznie jest trochę "hybrydowy", jakoś nigdy mnie ta kanciastość nie raziła, ale rzeczywiście z bliska trochę rzuca się w oczy... ?

6 godzin temu, mol01 napisał:

W RCD-1070 mi się to udało, ale nie pamiętam już którym pilotem...

Próbowałem ustawić na Logitechu Harmony kody z Primare CD32, ale nie działa na RCD-1072, W wolnej chwili jeszcze poeksperymentuję i spróbuję zaprogramować np. Krella.

Edytowane przez tym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tym napisał:

Próbowałem ustawić na Logitechu Harmony kody z Primare CD32, ale nie działa na RCD-1072

Ja mam pilot Primare C22, a ten obsługuje od D20 do CD31 (CD32 ma nowszy pilot C23), a poza tym Play, Stop i zmienianie utworów/przewijanie, wysuwanie szuflady (przytrzymując Stop), REPEAT, powtarzanie odcinka A-B (przycisk TOP), programowanie (MEM), odtwarzanie losowe (MODE) i Standby (wybudzenie przyciskiem Play, nie ponownie Standby) działa spod CD (przynajmniej z RDD-980), a cyferki, wyświetlacz (bodajże na SETUP lub DISP, a nie DIM) po przełączeniu na TUNER lub PRE (to jest pilot systemowy, obsługujący wszystkie klocki Primare), co mnie irytowało, bo ten pilot akurat mam do tunera T23 (a wcześniej taki sam do PRE30), i zmieniając coś na tunerze/preampie przy włączonym RCD-1070, odtwarzacz mi też reagował na niektóre polecenia (tak to w ogóle to odkryłem). Teraz się bawię i widzę, że na AMP np. po wciśnięciu "2" też RDD-980 przechodzi w Standby, więc kombinacji może być sporo - zresztą na pilocie Krella też nie wszystkie funkcje się pokrywają z opisami na guzikach i nie wszystkie działają spod CD. Jak mi będzie się chciało, to jutro opiszę szary pilot Krella.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, mol01 napisał:

No ja właśnie o tym mniejszym mówiłem - bo chyba RC-1090 dostałeś z dwoma pilotami: tym oryginalnym wielkim czarnym (RR-969 czy tam RR-1050), co był z nim problem i srebrnym mniejszym, bodajże RR-1061. A w tym drugim nawet można chyba wybierać z listy urządzeń, a nie bawić się w kody...

Teac stosuje lasery Sony i Sanyo, a Sanyo głównie znane z urządzeń C.E.C. i Cambridge Audio (choć zdarzają się w wielu pojedynczych urządzeniach przeróżnych producentów) to z reguły padaki (poza najwyższymi modelami). UnitedStream - pierwsze słyszę...

Mój ulubiony pilot z rotelowych to RR-AT94, który był w zestawie z rc-1070, brakuje mu tylko przewijania sekundowego, ale w sumie dzięki temu słucha się utworów w całości, z odsluchow winyli zostało mi też słuchanie całego albumu po kolei, choć z niektórych słucham tylko 1-2 utwory, bo reszta jest dramatyczna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego CD14 w domu na odsłuchach.

TOC wczytuje się w jakieś 4-6 sekund od momentu zamknięcia szuflady. Zależy od płyty.

Jeżeli cała budżetówka gra jak ten Rotel to szkoda sobie głowy zawracać używanymi CD playerami, chyba żeby inwestować w absolutny top, to wtedy to może ma sens.

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.

Edytowane przez zbyszek 1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11 października 2019 o 22:47, Marcinzp napisał:

Co to może być? 

Niektóre odtwarzacze (zwłaszcza nowsze) mają tak, że powtarzanie całej płyty działa np. do 5 powtórzenia albo zatrzymują się po iluś godzinach grania bez żadnej ingerencji. Proponuję przewertować instrukcję, a na pewno znajdziesz tam przyczynę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez kilka godzin te same kawałki... 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników Rotela To jest mój pierwszy post na tym forum jeśli coś pokręciłem proszę o wybaczenie,Użytuję od roku Rotel RX 850 jest to amplituner,Może jest tu jakiś użytkownik na tym forum który podzieli się wiedzą na w/w sprzęt.Mam mały problem nie dzoała mi stereo co jest przyczyną Jak oceniacie brzmienie 850,czytałem z z ampli tunerów z tamtej epoki jest wyżej tylko jeden model...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kuzik71 napisał:

Może jest tu jakiś użytkownik na tym forum który podzieli się wiedzą na w/w sprzęt.

W tym samym okresie (druga połowa lat 80-tych) były dwa wyższe modele RX-855 i RX-875, a w pierwszej połowie lat 80-tych był jeszcze RX-880, ale w Europie zapewne nie do dostania. Nie słyszałem żadnego z nich, więc co do brzmienia się nie odniosę, ale jeśli chodzi brak stereo (jak rozumiem przy odbiorze radia FM), to przyczyn może być wiele - od mieszkania na jakiejś dziurze, gdzie niema zasięgu nadajników radiowych, poprzez uszkodzenie anteny/gniazda anteny, do bardziej złożonych, jak konieczność regulacji głowicy FM i wyschnięte kondensatory powodujące rozjazd jej parametrów lub prozaicznych w stylu zabrudzenia styków przycisku "MUTE OFF/MONO".

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mol01 napisał:

W tym samym okresie (druga połowa lat 80-tych) były dwa wyższe modele RX-855 i RX-875, a w pierwszej połowie lat 80-tych był jeszcze RX-880, ale w Europie zapewne nie do dostania. Nie słyszałem żadnego z nich, więc co do brzmienia się nie odniosę, ale jeśli chodzi brak stereo (jak rozumiem przy odbiorze radia FM), to przyczyn może być wiele - od mieszkania na jakiejś dziurze, gdzie niema zasięgu nadajników radiowych, poprzez uszkodzenie anteny/gniazda anteny, do bardziej złożonych, jak konieczność regulacji głowicy FM i wyschnięte kondensatory powodujące rozjazd jej parametrów lub prozaicznych w stylu zabrudzenia styków przycisku "MUTE OFF/MONO".

 

Sila sygnalu odpada na 100% .w miescie jest radio lokalne..Co do elektroniki to musiał by zerknąć dobry fachura...bo paprakowi nie ma co dawać co bedzie mi grzebał metoda prób i błędów....a u mnie w mieście nie ma fachowca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje radio sprzedałem, bo u mnie, mimo anteny nad kominem, dobrze odbierają tylko stacje reżimowe, jedyne interesujące mnie antyradio szumi, więc sobie odpuściłem ? polecam, a jaki spokój i brak "gwałtu przez uszy". Naprawa takiej usterki to zawsze metoda prób i błędów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎13‎.‎10‎.‎2019 o 17:29, mol01 napisał:

Niektóre odtwarzacze (zwłaszcza nowsze) mają tak, że powtarzanie całej płyty działa np. do 5 powtórzenia albo zatrzymują się po iluś godzinach grania bez żadnej ingerencji. Proponuję przewertować instrukcję, a na pewno znajdziesz tam przyczynę...

Sorki, że tak późno odpisuję, ale nie było mnie kilka dni. Poza tym nie miałem dostępu do internetu. Dzięki za odpowiedź i dobrą informację.

W dniu ‎14‎.‎10‎.‎2019 o 19:43, marek-1969 napisał:

Przez kilka godzin te same kawałki... 

Włączenie odtwarzania w pętli i wyjście z domu, to niezła metoda wygrzewania sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcinzp napisał:

Sorki, że tak późno odpisuję, ale nie było mnie kilka dni. Poza tym nie miałem dostępu do internetu. Dzięki za odpowiedź i dobrą informację.

Włączenie odtwarzania w pętli i wyjście z domu, to niezła metoda wygrzewania sprzętu.

Myslisz, że nie wystarczy zostawić włączony, ale niegrający sprzęt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, baksiu napisał:

Myslisz, że nie wystarczy zostawić włączony, ale niegrający sprzęt?

W niektórych sprzętach, dopóki nie włączysz odtwarzania przekaźniki odłączają cały stopień wyjściowy... zależy więc, co tam się wygrzewa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2019 o 17:29, mol01 napisał:

Proponuję przewertować instrukcję, a na pewno znajdziesz tam przyczynę...

Niestety, nie znalazłem nic na ten temat :(

W dniu 18.10.2019 o 20:53, baksiu napisał:

Myslisz, że nie wystarczy zostawić włączony, ale niegrający sprzęt?

Wygrzewam odtwarzacz, wzmacniacz, kable i kolumny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marcinzp napisał:

Niestety, nie znalazłem nic na ten temat ?

To może masz akurat w Twojej okolicy jakieś przełączenia/prace energetyczne i chwilowe zaniki napięcia, które na innych urządzeniach nie robią wrażenia, a powodują, że Rotel podczas tego zaniku wchodzi w Standby. Nie resetował Ci się ostatnio jakiś zegar sieciowy/urządzanie wyświetlające godzinę na wyświetlaczu lub przypomnienia w telewizorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2019 o 12:31, baksiu napisał:

Może nie dogadujesz się z sąsiadem... a czasem wystarczy flaszkę postawić ?

O tym nie pomyślałem ?

W dniu 21.10.2019 o 17:27, mol01 napisał:

To może masz akurat w Twojej okolicy jakieś przełączenia/prace energetyczne i chwilowe zaniki napięcia, które na innych urządzeniach nie robią wrażenia, a powodują, że Rotel podczas tego zaniku wchodzi w Standby. Nie resetował Ci się ostatnio jakiś zegar sieciowy/urządzanie wyświetlające godzinę na wyświetlaczu lub przypomnienia w telewizorze?

W październiku wyłączali mi prąd ze dwa razy, ale tak "konkretnie". Po przywróceniu zasilania Rotele się powłączały i zresetował się zegar w mikrofali. Samego zresetowania zegara, bez wpływu na inne urządzenia nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2019 o 12:22, Marcinzp napisał:

Samego zresetowania zegara, bez wpływu na inne urządzenia nie zauważyłem.

To ja już nic mądrego nie wymyślę - zresztą nie znam się na nowych zabawkach, ja to u siebie kiszę tylko stare złomy ?
Niech się wypowiedzą posiadacze najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Vladko napisał:

Jeden nowy, drugi używany, spadek wartości po wyjściu z nowym klockiem od dystrbutora, to kilkadziesiąt procent, nabywca dodatkowo mógł wziąć fakturę z której odliczyl 22%VAT i wychodzi tyle. W dodatku kogo chętnego można w Polsce znaleźć na końcówkę jakiegoś tam rotela za 6kzl! Cena jak dla mnie fajna, to ja ściągalem swojego rb1090 z Serbii i wiele taniej nie wyszło... tyle że do reszty systemu lepiej pasuje wizualnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.