Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  716 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

Panowie dźwiękowi malkontenci ? jest wątek poświęcony tuningowi Hegla , czy grzebaliście coś w swoich Rotelach ? Zwłaszcza chodzi mi o implementację Mundorfów Mlityc.

 

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, stench napisał:

jest wątek poświęcony tuningowi Hegla

Uśmiałem się czytając ten temat - gość z mierną wiedzą techniczną bierze się za "tuning kondensatorowy"... wstawia bi-polary zamiast unipolarów, nie umie zmierzyć pojemności, wymienia wszystko jak leci nie mając pojęcia, który kond w jakim miejscu układu się znajduje. Pod koniec okazuje się, że w H100 chciał zrobić to co podpatrzył w H190, ale przedobrzył z Nichiconami MUSE.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle, to najlepsze jest to, że gość diametralnie zmienił ciepłą lampę na chłodnego z założenia Hegla po to, by go później ocieplać kondami... ale już sieciówka w jego uznaniu dała wyraźną poprawę.

...Wiem, wiem zaraz pewnie ktoś napisze, że Hegel wcale nie jest chłodny, tylko ja wszędzie słyszę "suchotników" ?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Rotelowcy. Zestawialiscie swoje wzmaki z kolumnami Chario. Interesuje mnie model RA-1592. Zalezy mi zeby zmniejszyla sie ilsoc pudelek u mnie w systemie i mam zamiar uzywac wbudowanego Daca na stale. Mam usiebie Haiku Audio Sol ale zalezy na sprzecie z |Daciem na pokladzie.

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miko81

(Konto usunięte)

Witam serdecznie, przepraszam, że wcinam się w wątek ale mam do was, krótkie, szybkie punktowe pytanie. Jaka jest pojemność kondensatorów filtrujących (uF) w końcówce mocy RB-1552 MkII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2020 o 20:49, David_65062 napisał:

Witam Rotelowcy. Zestawialiscie swoje wzmaki z kolumnami Chario. Interesuje mnie model RA-1592. Zalezy mi zeby zmniejszyla sie ilsoc pudelek u mnie w systemie i mam zamiar uzywac wbudowanego Daca na stale. Mam usiebie Haiku Audio Sol ale zalezy na sprzecie z |Daciem na pokladzie.

Nie słyszałem, ale podobno wykorzystano w nim końcówkę a`la rb1080 i pre a`la Rc1090, powinno być dobrze, bo obydwa sprzęty są warte uwagi, pytanie tylko, czy za cenę 10kzl nie można lepiej?! Choć nie nadążam za cenami nowych klocków, to w uzywkach za dyszkę można przebierać w hi-endzie do ktorego ra1592 nie aspiruje ?, może jednak warto zostawić zewnętrzny  dac i wybierać wśród wielu wzmaków? Dzielonke z serii 10 kupisz za 5kzl i to w bdb stanie, niestety tak mocnej integry rotel wtedy u nas nie sprzedawał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Drodzy forumowicze podpowiedzcie czy przejście z integry RA980BX na zestaw dzielony RB991 + RC995 będzie wyraźnie słyszalny w jakości i odbiorze dźwięku z kolumnami DALI E870? W zasadzie na integrę  nie narzekam ale jak to się mówi "apetyt rośnie w miarę słuchania" ?

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gdyby ktoś chciał pozbyć w okazyjnej cenie końcówki wielokanałowej RMB-1575 lub wyższej ew. chciał dokonać upgrade'u swojej konfiguracji 2 x ATC P1 to zapraszam na priv. Redukuje ilość sprzętu w pokoju kinowym, nie mam już gdzie książki ani kawy postawić:-).

Interesują mnie tylko bardzo mocne wielokanałowe końcówki kinowe gdzie jedna z par pozwala na dostarczenie mocy 250 W na 8 ohm ( przy wszystkich zasilanych kanałach ), pozostałe kanały mogą być słabsze, klasa D mile widziana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mariusz Marciniak napisał:

Witam,

Drodzy forumowicze podpowiedzcie czy przejście z integry RA980BX na zestaw dzielony RB991 + RC995 będzie wyraźnie słyszalny w jakości i odbiorze dźwięku z kolumnami DALI E870? W zasadzie na integrę  nie narzekam ale jak to się mówi "apetyt rośnie w miarę słuchania" ?

Moim zdaniem przejście będzie wyraźnie słyszalne na plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miko81

(Konto usunięte)
20 godzin temu, miko81 napisał:

Witam serdecznie, przepraszam, że wcinam się w wątek ale mam do was, krótkie, szybkie punktowe pytanie. Jaka jest pojemność kondensatorów filtrujących (uF) w końcówce mocy RB-1552 MkII.

Ktoś coś w temacie ma do powiedzenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Mariusz Marciniak napisał:

Witam,

Drodzy forumowicze podpowiedzcie czy przejście z integry RA980BX na zestaw dzielony RB991 + RC995 będzie wyraźnie słyszalny w jakości i odbiorze dźwięku z kolumnami DALI E870? W zasadzie na integrę  nie narzekam ale jak to się mówi "apetyt rośnie w miarę słuchania" ?

Podepnij Ra 980bx jako końcówkę, ten wbudowany przedwzmacniacz psuje dźwięk. 

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, DjTechnics napisał:

Podepnij Ra 980bx jako końcówkę, ten wbudowany przedwzmacniacz psuje dźwięk. 

 

5 godzin temu, Martin.1 napisał:

Dokładnie. Robiłem taki test i wtedy słychać jak pre w ra 980 słabo wypada przy rc 995

Czyli mówicie że całą robotę robi rc 995. W sumie mam jeszcze opcję żeby podłączyć do integry DACa i wykorzystać pre wbudowane w niego (jakoś do tej pory jeszcze się z tym nie pobawiłem ?) może faktycznie warto spróbować. Kiedyś już ktoś mi to sugerował ale jakoś mi to uciekło z głowy...

Napiszcie jeszcze czy to prawda że RB 991 wypada trochę gorzej od swojego poprzednika RB 990. I na czym waszym zdaniem ta przewaga RB 990 polega. Spotkałem się tylko z takimi opiniami ale żadnych konkretów nie umiem znaleźć. Dzięki z góry za wasze odpowiedzi.

Edytowane przez Mariusz Marciniak

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Robiłem taki test i wtedy słychać jak pre w ra 980 słabo wypada przy rc 995
Mógłbyś trochę opisać zmiany jakie zaszły w barwie?
Chciałbym aby dźwięk się trochę ocieplił, choć bardziej mi zależy na większym wypełnieniu niskiej średnicy, bo słychać ewidentnie dołek. No i jak wokale?

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, DjTechnics napisał:

Mógłbyś trochę opisać zmiany jakie zaszły w barwie?
Chciałbym aby dźwięk się trochę ocieplił, choć bardziej mi zależy na większym wypełnieniu niskiej średnicy, bo słychać ewidentnie dołek. No i jak wokale?

Moim zdaniem u mnie w zestawie (bo to raczej istotne) po podłączeniu rc 995: pierwsze wrażenie - czytelniej, czyściej w całym zakresie, mniej zapiaszczenia. Ponadto tak jak byś w dobrym znaczeniu tego słowa uszczuplił bas, którego stało się mniej ale lepszej jakości przez co otwiera się więcej niuansów ze średnicy, lepsza głębia, więcej szczegółów których wcześniej nie słyszałem, czystszy wyrazistszy wokal, nie sądzę żeby było cieplej od ra980 raczej bliżej neutralności z odrobiną ocieplenia, to ra 980 przez pewien koc/nieczystości wydaje mi się bardziej ciepły. Wszystko staje się bardziej poukładane w przestrzeni. Trzeba podpiąć i samemu ocenić o ile masz taką możliwość. Jeśli rc 995 jest w dobrym stanie to brać będzie półka wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mariusz Marciniak napisał:

Czyli mówicie że całą robotę robi rc 995.

Swego czasu miałem RB-970BX, 980BX i 991 oraz pre od RC-960, przez 972 do 995. Do tego najtańsza seria Dynaudio, DM2/7. Przy tych wszystkich zmianach, różnicę tak naprawdę usłyszałem tylko przy wymianie RC-972 na RC-995. edit, i przy zmianie z RC-960 na 972 też chyba była poprawa, ale było to tak dawno, że nie pamietam ?

Edytowane przez krzysiek

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mariusz Marciniak napisał:

Napiszcie jeszcze czy to prawda że RB 991 wypada trochę gorzej od swojego poprzednika RB 990. I na czym waszym zdaniem ta przewaga RB 990 polega. Spotkałem się tylko z takimi opiniami ale żadnych konkretów nie umiem znaleźć.

Ja kilka razy w tym klubie pisałem o bezpośrednich różnicach między RB-990BX, RB-991 i RB-1582, z których RB-991 wypadł najgorzej - ogólnie 991 ma rozlazły bas w porównaniu do w/w konkurentów, więcej nie pamiętam, ale jak poczytasz stare moje wpisy, to nieco obszerniej chyba to opisałem.

3 godziny temu, krzysiek napisał:

różnicę tak naprawdę usłyszałem tylko przy wymianie RC-972 na RC-995. edit, i przy zmianie z RC-960 na 972 też chyba była poprawa

Pierwszego wcale się nie dziwię - RC-972 to według mnie jeden z najgorszych preamów z serii 900 (może nawet gorszy od tego, co siedzi w RA-980BX), a RC-995 jeden z najlepszych. A co do drugiego, to wątpię że była poprawa - RC-960BX jest porównywalnej jakości do RC-980BX (naprawdę miło mnie zaskoczył) i jest na pewno lepszy od RC-970BX i RC-972 (miałem je wszystkie i testowałem z tą samą końcówką).

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mol01 napisał:

Pierwszego wcale się nie dziwię - RC-972 to według mnie jeden z najgorszych preamów z serii 900 (może nawet gorszy od tego, co siedzi w RA-980BX), a RC-995 jeden z najlepszych.

Teraz tak mnie naszło... Z tego co pamiętam RC-990 to to samo co RC-995 + niezbalansowane XLRy. A teraz skoro RC-990 był dedykowany do RB-990, to czy RC-995 (XLR) był dedykowany dla RB-991 (bo ta też ma XLR) ? Troszkę inne oznaczenia, jak by nie mogli nazwać preampa RC-991 ? A przecież idąc dalej po tych zestawach, mamy zarówno CD-playera RCD-990 jak i RCD-991 (zaś nie istnieje takie coś jak RCD-995).

Edytowane przez Micke 13

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Micke 13 napisał:

czy RC-995 (XLR) był dedykowany dla RB-991 (bo ta też ma XLR) ?

Teoretyczne tak. Ale jest to dziwne, zwłaszcza że w tym czasie Rotel wprowadził oznaczenia sugerujące ilość kanałów - końcówki i procesory wielokanałowe z 6-tką na końcu miały sześć kanałów (RSP-976/RB-976), z 5-tką pięć (RSP-985/RB-985), a z 3-jką trzy (RB-993). Dalej w serii 10 wprowadzono 2 dla końcówek stereofonicznych (RB-1072/RB-1092) i 1 dla monobloków (RB-1091) w klasie D oraz 8 dla 8-kanałowych (RSP-1068/RSP-1098), a w serii 15 niemal wszystkie oznaczenia końcówek utrzymane już są już w tej konwencji. Niemniej jednak nadal mamy sporo klocków z 0 na końcu, które są stereofoniczne (RC-1590/RB-1590) jak i wielokanałowe (RAP-1580), więc mało w tym wszystkim konsekwencji w działaniu. Może towarzyszem dla RC-995 miał być też RDV-995, nie RCD-991 ?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miko81

(Konto usunięte)
4 godziny temu, mol01 napisał:

Bardzo dziękuję, mnie nie udało się znaleźć pomimo kilku wieczorów wertowania - być może mój google inaczej mnie profiluje. Bardzo dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Edytowane przez miko81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między 2001 a 2008?

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, fej napisał:

Czy po numerze fabrycznym można określić datę produkcji urządzenia Rotela ? Kupiłem ostatnio RB-1080 i chciałbym poznać jego datę produkcji. A może znacie jakiś inny na to sposób?

Wydaje mi się, że data produkcji to pierwsze trzy cyfry drugiego członu numeru seryjnego i np. XXX-732... oznacza 2007 rok, 32 tydzień, ale głowy sobie nie dam uciąć. Druga metoda, to sprawdzenie cyferek na kondach zasilacza lub numerów seryjnych na tranzystorach - odczytuje się je jak powyżej tylko, że są cztery (0732). Trzecia metoda to na podstawie tego, czy masz w nim pojedyńcze czy podwójne zaciski glośnikowe - podwójne były montowane w późniejszych rocznikach, ale od którego konkretnie to musisz poszukać w necie.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mol01 napisał:

Wydaje mi się, że data produkcji to pierwsze trzy cyfry drugiego członu numeru seryjnego i np. XXX-732... oznacza 2007 rok, 32 tydzień

Wskazówka mol01 może być trafna, bo numer to xxx-336xxxx, czyli zgodnie z powyższym jest to rok 2003 i 36 tydzień. Podwójne zaciski głośnikowe potwierdzają, że to nie pierwszy rocznik produkcji tej końcówki. Dla potwierdzenia może napiszę jeszcze do serwisu Rotela.

Dzięki za podpowiedzi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.