Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  718 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dostaniesz odpowiedź, daj znać czy potwierdziła się teza mol01.

 

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.02.2020 o 00:29, fej napisał:

Wskazówka mol01 może być trafna, bo numer to xxx-336xxxx, czyli zgodnie z powyższym jest to rok 2003 i 36 tydzień. Podwójne zaciski głośnikowe potwierdzają, że to nie pierwszy rocznik produkcji tej końcówki. Dla potwierdzenia może napiszę jeszcze do serwisu Rotela.

Dzięki za podpowiedzi. 

 

A gdzie kupiles? Moze masz mojego?! Kilka m-cy temu sprzedawalem w Żywcu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio Audience 42

Chociaż ceny trochę ostatnio podskoczyły...

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Mane napisał:

Ktoś może polecić jakieś niedrogie monitorki do RA-980BX, niedrogie bo rozwiązanie tymczasowe, monitorki bo warunki lokalowe nie pozwalają na więcej ? muzyka to głównie metal, rock, progressive i wszystkiego po trochu ?

Quadral rondo phonoloque gold, pięknie wykonane monitorki ze wstęgą philipsa i niezłą dynamiką, niestety żadko dostępne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Mane napisał:

niedrogie monitorki do RA-980BX, niedrogie bo rozwiązanie tymczasowe, monitorki bo warunki lokalowe nie pozwalają na więcej ? muzyka to głównie metal, rock, progressive i wszystkiego po trochu ?

Z tańszych Tannoy M2

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

18 godzin temu, Mane napisał:

monitorki do RA-980BX,

Sittek katuje  B&W dm 302 i twierdził, że jest ok.

Edytowane przez klecha

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Poradźcie w temacie zewnętrznego DAC do Rotela (RC/RB-108x) i Tannoy R3. Chciałbym wykorzystać go do słuchania muzyki z tv oraz z laptopa. Zastanawiam się nad audio dac magic 100. Może ktoś go użytkuje i coś poradzi, czy warto go kupić. A może coś innego w niewygórowanej cenie ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 2/16/2020 at 10:35 AM, fej said:

Panowie,

Poradźcie w temacie zewnętrznego DAC do Rotela (RC/RB-108x) i Tannoy R3. Chciałbym wykorzystać go do słuchania muzyki z tv oraz z laptopa. Zastanawiam się nad audio dac magic 100. Może ktoś go użytkuje i coś poradzi, czy warto go kupić. A może coś innego w niewygórowanej cenie ?

Pozdrawiam

Cześc. Posiadam dacmagica 100 od 3 lat i muszę przyznać że to świetny przetwornik w rozsądnej cenie ( choć swojego czasu kosztował trzy razy więcej )  Tak czy inaczej jakość dźwięku jest wyśmienita. U mnie w połączeniu z RB 03/RC 03 tworzy idealne połączenie. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, fosge napisał:

Cześc. Posiadam dacmagica 100 od 3 lat i muszę przyznać że to świetny przetwornik w rozsądnej cenie ( choć swojego czasu kosztował trzy razy więcej )  Tak czy inaczej jakość dźwięku jest wyśmienita. U mnie w połączeniu z RB 03/RC 03 tworzy idealne połączenie. Polecam.

A zasilacz do Magica zmieniałeś czy pozostał ten z zestawu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest oryginalny od początku ale słyszałem że lepszy zasilacz ma dość duży wpływ na brzmienie. Firma Tomanek ma w swojej ofercie takie PSU dedykowane do DacMagic 100 właśnie

Chyba sam się skuszę teraz jest po cztery stówki na alledrogo Hell Yeah Thumbs Up GIF by Cappa Video Productions

Edytowane przez fosge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej RA1592. Istnieje na rynku ok 7 lat. Biały kruk na rynku wtórnym. 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kujass_jaw napisał:

2nd hand RA1592 faktycznie niedostępny lub w cenie nowego -10% wartości. A coś z dostępnych używanych, jakie konstrukcje były bardzo udane?

Pre+końcówka top modele z serii 15XX, nie bój się też serii 10XX, to mimo wszystko max 20-letnie klocki, sam bym chciał mieć znów 20lat ?, ja gram na takich rc1090 i rb1090 i chwilowo nie szukam nic, poza CD i głośnikami...

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądałem się za Rotel RB 1080, ale jakoś u nas nikt się nie pozbywa...

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, THX Ultra 2 napisał:

Rozglądałem się za Rotel RB 1080, ale jakoś u nas nikt się nie pozbywa...

Pojawiają się u nas tak dwa na rok, trzeba czekać, albo kupować na zachodzie, to popularny model, łatwo dostępny i z twardym basem, mi się podobał, za 2kzł raczej bez konkurencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Kilka dni temu stałem się szczęśliwym ( jak narazie tak mi się wydaje ? i mam nadzieje że nie wyjdą jakieś wady za kilka dni ) posiadaczem RA 985BX wraz z pilotem RR927 ( i pytanie - czy pilot mogę wymienić na inny dedykowany lub uniwersalny - żona chce mnie za niego pogonić, w B&O był cały metalowy i to była trochę inna klasa ... )

 

Pierwsze dłuższe odsłuchy za mną i szczerze mówiąc jestem oczarowany - przesiadkę miałem z Bang Olufsen BEOMASTER 6500 ;] 

Edytowane przez Masakov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Masakov napisał:

wraz z pilotem RR927 ( i pytanie - czy pilot mogę wymienić na inny dedykowany lub uniwersalny - żona chce mnie za niego pogonić, w B&O był cały metalowy i to była trochę inna klasa ... )

To jest dedykowany pilot do tego wzmacniacza, zarządzający całym systemem. Są inne uniwersalne Rotela (z dotykowymi ekranami), ale żaden nie jest metalowy, ani jakoś bardziej ładniejszy, a uniwersalnym innej firmy nie będziesz mógł np. sterować drugą strefą...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, mol01 napisał:

To jest dedykowany pilot do tego wzmacniacza, zarządzający całym systemem. Są inne uniwersalne Rotela (z dotykowymi ekranami), ale żaden nie jest metalowy, ani jakoś bardziej ładniejszy, a uniwersalnym innej firmy nie będziesz mógł np. sterować drugą strefą...

Ok rozumiem - może źle się wyraziłem, nie chodzi konkretnie o to by był metalowy, tylko ładniejszy.

Każdy rotela będzie współpracował, czy tylko jakieś konkretne modele ?

Może jest jakaś strona gdzie można to sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Masakov napisał:

żona chce mnie za niego pogonić

Z pewnością się nim obronisz, można się nawet za niego schować ;-))

Jak masz smartfona lub tablet z IR, to wystarczy apka.

 

Coś dla fanów:

 

March743-Ljungfeldt-Silverstone1975-600x300.jpg

images3.jpg

images5.jpg

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, klecha napisał:

Z pewnością się nim obronisz, można się nawet za niego schować ;-))

Obronić to nie wiem - ten pilocik nie jest mistrzem integralności obudowy...

5 godzin temu, klecha napisał:

Coś dla fanów:

A myślałem, że to będą bebechy RLC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, mol01 napisał:

Obronić to nie wiem - ten pilocik nie jest mistrzem integralności obudowy...

To prawda, ale za to rozmiar xxl.

 

8 minut temu, mol01 napisał:

A myślałem, że to będą bebechy RLC...

Dzisiaj postaram się do niego dobrać...

 

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mol01 napisał:

A myślałem, że to będą bebechy RLC..

 

20200312_182328 (Copy).jpg

20200312_182512 (Copy).jpg

rotel_rlc-1050_sm 1.pdf

20200312_180201 (Copy).jpg

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.