Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  716 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, mol01 napisał:

funkcje sterowania magnetofonem są tożsame we wszystkich magnetofonach.

Taka ciekawostka, pilot od RA-985 ma możliwość sterowania poprzez kabel (RA->RD) magnetofonem. Niestety działa tylko z RD-965, który notabene jest obsługiwany przez własnego pilota.

Mój RD-955 za nic nie dał się sterować poprzez kabelek. 

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, klecha napisał:

Mój RD-955 za nic nie dał się sterować poprzez kabelek. 

A to bardzo dziwne, a użyłeś 8-pinowego kabla? RD-965BX niema własnego pilota, tylko RD-960BX, którego posiadam i on niema tego wejścia DIN, tylko mini-jack.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś pomieszałem z tym RD-965BX.

Kabel skleciłem sam wg serwisówki RA-985BX i RD-955AX.

No i nic, zero reakcji, próbowałem wszystkiego.

Dałem sobie spokój, kaset tylko kobieta używa.

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RD-955AX nie jest sterowany bezpośrednio przez pilota, ma możliwość sterowania przez kabel przez inne urządzenie.

 

Rotel_RD-955AX_bk_700x362_pixels.gif

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie do Was, czy trzeba coś dodatkowo zrobić aby działała pętla magnetofonu ? W starym wzmacniaczu który używałem jako przedwzmacniacz, miałem odpalone np Phono i to szło z automatu na magnetofon lub mini  disc. Tutaj cisza na wyjściu. Uszkodzony czy coś trzeba gdzieś przełączyć ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, CodeBoy napisał:

Uszkodzony czy coś trzeba gdzieś przełączyć ?

Wydaje mi się, że w Twoim pre-tunerze trzeba wybrać za źródło TAPE i selektorem "1" lub "2" i dopiero wtedy sygnał do nagrywania idzie na dany magnetofon, a Ty odsłuchujesz "po taśmie" (gdy masz wciśnięty REC w magnetofonie sygnał wraca na wejście TAPE), a nie bezpośrednio ze źródła z którego nagrywasz. Miałem tego RTC i to testowałem, ale już nie pamiętam, jak to działało - taki urok niższych modeli, w wyższych preampach masz oddzielne selektory do nagrywania i odsłuchu - możesz słuchać z jednego, a nagrywać z drugiego w tym samym czasie.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mol01 napisał:

Wydaje mi się, że w Twoim pre-tunerze trzeba wybrać za źródło TAPE i selektorem "1" lub "2" i dopiero wtedy sygnał do nagrywania idzie na dany magnetofon, a Ty odsłuchujesz "po taśmie" (gdy masz wciśnięty REC w magnetofonie sygnał wraca na wejście TAPE), a nie bezpośrednio ze źródła z którego nagrywasz. Miałem tego RTC i to testowałem, ale już nie pamiętam, jak to działało - taki urok niższych modeli, w wyższych preampach masz oddzielne selektory do nagrywania i odsłuchu - możesz słuchać z jednego, a nagrywać z drugiego w tym samym czasie.

Ok, udało się rozruszałem przełącznik Tone on/off i się pętla włączyła ? Tak wiem  że w Rotelu muszę słuchać co nagrywam. W Yamaha było już tak że mogłem nagrywać coś innego a słuchać coś innego. Ale tam to był cały wzmacniacz z kilkoma przełącznikami. Tutaj mam o tyle lepiej że mam tuner w jednej obudowie, nie muszę trzymać jednego klocka więcej ? Ogólnie ta niedogodność mi nie przeszkadza. ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, CodeBoy napisał:

Ok, udało się rozruszałem przełącznik Tone on/off i się pętla włączyła

Czyli standardowa bolączka Roteli (zabrudzony TONE ON/OFF), ale jak on przerywał to raczej na wyjściu magnetofonowym do nagrywania (TAPE OUT) powinieneś mieć sygnał (bo on i tak nie przechodzi przez regulację tonu - brany jest bezpośrednio z wejść), a nie mieć raczej na wyjściu preampa (OUTPUT)...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ruszałem też przełącznikiem Tape 1 i 2 i widzę że on jest włączony w tor ? ale widać że rozruszanie pomogło, przynajmniej na razie. jak będzie trzeba rozkładać przełączniki to będzie gorzej, ale na razie działa i nagrywa czysto. Miejmy nadzieje że się rozrusza. W innych sprzętach Vintage to niestety standard że się zastają blaszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, CodeBoy napisał:

Ok, udało się rozruszałem przełącznik Tone on/off i się pętla włączyła ? Tak wiem  że w Rotelu muszę słuchać co nagrywam. W Yamaha było już tak że mogłem nagrywać coś innego a słuchać coś innego. Ale tam to był cały wzmacniacz z kilkoma przełącznikami. Tutaj mam o tyle lepiej że mam tuner w jednej obudowie, nie muszę trzymać jednego klocka więcej ? Ogólnie ta niedogodność mi nie przeszkadza. ? 

To jak z pralko-suszarką. Gorzej pierze, gorzej suszy, ale miejsca mniej zajmuje ?. Ja tam wolałem opchnąć tuner, by zrobić miejsce na dzielony wzmacniacz. Radia slucham w aucie i tam jego jakość jest prawie wystarczająca. W domu szkoda na nie uszu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po długiej przerwie.

Moja kolekcja serii 1010 i 1000 cały czas rośnie. 

Ostatnio nabyłem: 

RD-1001

RX-1000

Brakuje mi do kompletu:

RB-1000

RC-1000

RC-1010

Gdybyście klubowicze gdzieś widzieli w rozsądnych cenach.

Bo ostatnio to co się dzieje na aledrogo to szok.

 

Pozdrawiam.

20200328_130500_HDR.jpg

Edytowane przez Kris75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten magnetofon, ale ma coś skopane z czujnikiem ruchu (obrotu, halotron) siedziałem nad nim już kilkanaście godzin i nie chce współpracować. Ale mam bez klapki, nawet nie wiedziałem że ma coś takiego

? i RX 1000 też mam ? 

 

Edytowane przez CodeBoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, CodeBoy napisał:

nawet nie wiedziałem że ma coś takiego

Ja też do niedawna nie wiedziałem, bo niemal na wszystkich fotach w necie jest bez niej - prawdopodobnie każdy po zakupie rzucał ją w kąt, a teraz na rynku wtórnym ze świecą szukać egzemplarza z klapką, tak samo, jak RD-960BX z pilotem...

W dniu 25.03.2020 o 09:05, klecha napisał:

Kabel skleciłem sam wg serwisówki RA-985BX i RD-955AX.

A połączyłeś masy na pinie 6? Ponadto, ciekawe czy RD-965BX ma taki sam układ pinów jak RD-955AX i RD-945AX, bo serwisówki do niego w sieci nie widziałem...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Od pewnego posiadam RA985 BX i z uwagi że wcześniej miałem amplituner, to żonie zamarzył się tuner radiowy - zastanawiam się czy jest sens kupić jeszcze tuner radiowy, czy może lepiej już sieciowy ?

Poszperałem z internecie i znalazłem takie oto modele

- RT 950BX

- RT 940 AX

- RT 955

- RT 990 BX

 

Ceny oscylują w graniach 300/550 zł - czy te ceny nie są lekko przesadzone, oraz czy warto poszukać jakiegoś konkretnego modelu ?

Cały czas dodatkowo mam dylemat nad tunerem sieciowym.

Prośba o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kris75 napisał:

RP 1010 w salonoe.

A RP 1001 jeszcze do odbioru od rodziny we FR.

 

20200329_101333_HDR.jpg

Głośniki ustawione w ten sposób, to masakra dla dźwięku... rozumiem że tak je przechowujesz?! Gramiak przy samej paczce to przepis na kłopoty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Masakov napisał:

- RT 955

- RT 990 BX

Powyższe mogę z czystym sumieniem polecić i jeszcze RT-970BX - przedział 300 - 550zł jest jak najbardziej adekwatny (dla RT-990BX nawet za niski) i nic lepiej grającego w tej cenie nie dostaniesz! Resztę modeli z serii 900 możesz sobie darować, choć i tak jak na ten przedział cenowy będą grać nieźle. Jeśli chodzi o tuner sieciowy, to zależy jakich stacji będziesz słuchał, bo większość polskich stacji np. nadaje sygnał w takiej jakości (choć zwykle i tak lepszy niż poprzez DAB+), że przegrywa sromotnie z poczciwym FM.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mol01 napisał:

Powyższe mogę z czystym sumieniem polecić i jeszcze RT-970BX - przedział 300 - 550zł jest jak najbardziej adekwatny (dla RT-990BX nawet za niski) i nic lepiej grającego w tej cenie nie dostaniesz! Resztę modeli z serii 900 możesz sobie darować, choć i tak jak na ten przedział cenowy będą grać nieźle. Jeśli chodzi o tuner sieciowy, to zależy jakich stacji będziesz słuchał, bo większość polskich stacji np. nadaje sygnał w takiej jakości (choć zwykle i tak lepszy niż poprzez DAB+), że przegrywa sromotnie z poczciwym FM.

Na chwilę obecną na rodzimych portalach tylko RT950BX lub RT940AX i kusi mnie szczerze mówiąc ten 950BX.

A może ktoś chętnie odsprzeda tuner ? ?

 

Jeszcze opcja na RT1080 za ~600 zł - ale tutaj pytanie czy nowsze serie graja lepiej od starszych ?

Teoretycznie mogę przymknąć oko na inny ( właściwie, to minimalni inny ) design jeśli będzie to lepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj, cierpliwości, coś się trafi.

RT-955 naprawdę fajny i ta gała.

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Masakov napisał:

Na chwilę obecną na rodzimych portalach tylko RT950BX lub RT940AX i kusi mnie szczerze mówiąc ten 950BX.

A może ktoś chętnie odsprzeda tuner ? ?

 

Jeszcze opcja na RT1080 za ~600 zł - ale tutaj pytanie czy nowsze serie graja lepiej od starszych ?

Teoretycznie mogę przymknąć oko na inny ( właściwie, to minimalni inny ) design jeśli będzie to lepsze rozwiązanie.

RT1080 osobiście sprzedałem za 400zł w tamtym roku, z resztą tyle samo płaciłem, więc to jego realna cena. Moim zdaniem niczym się nie wyróżniał, niestety jakość FM jest dramatyczna i antena na dachu nie pomaga, w dodatku oferta reżimowych stacji mnie nie przyciąga, a te wolne media na prowincji słabo łapią... mimo widocznego gołym okiem z okna nadajnika ? Jak już Mann olał pracę w trójce, to wykasowałem tą stację w samochodowym radiu... polecam, bezcenne ?

PS zapytam taty, czy nie chce opchnąć swojego rt1080, kurzy się, jak mój niegdyś 

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Masakov napisał:

Jeszcze opcja na RT1080 za ~600 zł - ale tutaj pytanie czy nowsze serie graja lepiej od starszych ?

Jak już tu kiedyś pisałem (i wrzucałem fotki bebechów) wewnętrznie RT-1080 i RT-955 to to samo. I nie zgodzę się z opinią, że niczym się nie wyróżniają, a jakość FM jest dramatyczna - albo @baksiu miałeś nie w pełni sprawny tuner, albo nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.