Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  716 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, baksiu napisał:

W tym tygodniu przyjedzie cd krell

No, jestem ciekaw, co powiesz po bezpośrednim starciu RCD-1072 z KAV-300cd... Jedno jest pewne - na pewno docenisz jak wiele daje Rotel za tak relatywnie niskie pieniądze.

35 minut temu, baksiu napisał:

choć korci mnie jakiś lepszy pre

RC-1090 to naprawdę dobry pre, ale niestety dla Ciebie KAV-300cd wypada o wiele lepiej w torze zbalansowanym, którego on mu nie zapewni.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mol01 napisał:

No, jestem ciekaw, co powiesz po bezpośrednim starciu RCD-1072 z KAV-300cd... Jedno jest pewne - na pewno docenisz jak wiele daje Rotel za tak relatywnie niskie pieniądze.

RC-1090 to naprawdę dobry pre, ale niestety dla Ciebie KAV-300cd wypada o wiele lepiej w torze zbalansowanym, którego on mu nie zapewni.

No tak, tylko skoro końcówka jest niezbalansowana, to chyba itak zbalansowany pre nie pomoże!? Udało się kupić egzemplarz w ładnym stanie, z ori kartonem. Też jestem ciekaw. Jak nie będzie poprawy, to sprzedam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, baksiu napisał:

No tak, tylko skoro końcówka jest niezbalansowana, to chyba itak zbalansowany pre nie pomoże!?

Pomorze, bo w KAV-300cd na RCA jest po prostu po chamsku pociągnięta ścieżka z 2 pinu XLR-a, a dobry pre zbalansowany ładnie zdesymetryzuje pełny sygnał zbalansowany z tego CD-ka dopiero na końcu własnego zbalansowanego układu.
 

24 minuty temu, baksiu napisał:

Jak nie będzie poprawy, to sprzedam ?

Na pewno będzie inaczej - Rotel, jak by nie patrzeć, gra bardziej efekciarsko, a Krell bardziej skupia się na niuansach... więc to zależy, co uznać za priorytet... Niemniej po mojemu, jak Krell chodzi po 4000zł, co jest lekką przesadą, bo poniżej 3500zł można mieć co najmniej tak dobrego Primare CD31, to Rotel uczciwie za brzmienie powinien kosztować co najmniej ze 2500zł, a nie połowę tego...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinając XLR-ami KAV-300cd do RC-1090 już powinieneś poczuć znaczną poprawę względem połączenia RCA, bo on też zdesymetryzuje pełny sygnał z CD-ka, ale mimo wszystko zaraz za wejściem, więc cały układ wzmocnienia będziesz miał niesymetryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, mol01 napisał:

Podpinając XLR-ami KAV-300cd do RC-1090 już powinieneś poczuć znaczną poprawę względem połączenia RCA, bo on też zdesymetryzuje pełny sygnał z CD-ka, ale mimo wszystko zaraz za wejściem, więc cały układ wzmocnienia będziesz miał niesymetryczny.

Kupiłem w nizszej cenie, nawet od primare ?. Co za różnica, czy sygnał jest wzięty z jednego pina, czy zdesymetryzowany zaraz na wejściu do pre? Rozumiem, że złapie mniej zakłóceń na kablu? Na czym polega ta desymetryzacja? Nie mam takiego kabla, musiałbym kupić i znowu powstaje pytanie: jaki, nowy czy używany, ile warto zapłacić itp...

Liczę, że zagra bliżej winylu, mniej cyfrowo, gładziej, ale też liczę na gęstszy i dynamiczny, ale nie dynamiczny efekciarsko dźwięk. Myślę że w towarzystwie reszty toru to się uda, bo końcówka i głośniki to już spory potencjał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, baksiu napisał:

Co za różnica, czy sygnał jest wzięty z jednego pina, czy zdesymetryzowany zaraz na wejściu do pre?

Najczęściej, jak odtwarzacz jest symetryczny od przetwornika to ma wbudowany prosty desymetryzator na OP-AMP-ie przed wyjściami RCA, a tu poszli po łepkach i go nie dali. Desymetryzator sumuje sygnały z części dodatniej i ujemnej XLR (czyli z pina 2 i 3), a biorąc tylko z pina 2 mówiąc najprościej używasz tylko połowy sygnału i tabuna tranzystorów w układzie wyjściowym tego CD-ka. Desymetryzując zatem w RC-1090 będziesz używał wszystkich jego tranów, a dodatkowo skorzystasz z dobrodziejstw połączenia XLR między CD a pre (niwelowanie zakłóceń na kablu). W praktyce objawia się to właśnie uczuciem dużo większej gęstości nagrania, bo dynamicznie to będzie jak na Krella przystało i poprzez RCA (o ile kondy nie zdechły, bo wtedy będzie płasko i matowo).

1 godzinę temu, baksiu napisał:

Nie mam takiego kabla, musiałbym kupić i znowu powstaje pytanie: jaki, nowy czy używany, ile warto zapłacić itp...

Tu Ci nie pomogę - ja tam kablami się nie przejmuję aż w takim stopniu...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mol01 napisał:

Najczęściej, jak odtwarzacz jest symetryczny od przetwornika to ma wbudowany prosty desymetryzator na OP-AMP-ie przed wyjściami RCA, a tu poszli po łepkach i go nie dali. Desymetryzator sumuje sygnały z części dodatniej i ujemnej XLR (czyli z pina 2 i 3), a biorąc tylko z pina 2 mówiąc najprościej używasz tylko połowy sygnału i tabuna tranzystorów w układzie wyjściowym tego CD-ka. Desymetryzując zatem w RC-1090 będziesz używał wszystkich jego tranów, a dodatkowo skorzystasz z dobrodziejstw połączenia XLR między CD a pre (niwelowanie zakłóceń na kablu). W praktyce objawia się to właśnie uczuciem dużo większej gęstości nagrania, bo dynamicznie to będzie jak na Krella przystało i poprzez RCA (o ile kondy nie zdechły, bo wtedy będzie płasko i matowo).

Tu Ci nie pomogę - ja tam kablami się nie przejmuję aż w takim stopniu...

Wygląda na to, że szykuje się nowy wydatek... może się zamienię za rca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2020 o 13:45, klecha napisał:

Gdzieś mam flaki od RD-955AX, może będzie pasował, przypomnij mi się po majówce ;-))

przypominam się ... tak w ramach przypomnienia ;]

 

Ewentualnie jeśli nic się nie znajdzie w ramach przypomnienia ?

To znalazłem jeszcze coś takiego na allegro : https://allegro.pl/oferta/gniazdo-rca-stereo-do-wlutowania-7791317243

Fajna opcje - 2 otwory na śruby, a ta blaszka "zerująca" - chyba tak ją nazwaliście ? Po prostu poprowadzę kablem i doczepię do obudowy w innym miejscu.

Screenshot_2020-05-04 Gniazdo RCA stereo do wlutowania.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Masakov napisał:

To znalazłem jeszcze coś takiego na allegro : https://allegro.pl/oferta/gniazdo-rca-stereo-do-wlutowania-7791317243

To już lepiej kup to i przełóż wkładki na białą i czerwoną lub spytaj, czy nie mają innych wersji kolorystycznych:
https://inter-chip.pl/cc-118-37399.html
Chociaż osobiście chyba bym wolałbym założyć coś takiego:
https://sklep.avt.pl/gniazdo-rca-przykrecane-zlocone-2szt-czerwony-i-czarny.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2020 o 10:45, Masakov napisał:

 

Środkowa z nóżek jest odsunięta, a wszystkie z linku maja w jednym rzędzie.

IMG_2188.jpg

ta blaszka po lewej stronie co odstaje to jest do śruby mocującej gniazdo, dodatkowo daje masę na obudowę, jeśli sygnal przechodzi to nie ma co kombinować z tą blaszka, Możliwe ze będzie trzeba dodać tylko kabel masowy na obudowę, chyba ze jest jeszcze dodatkowy w innym miejscu. gorzej, jeśli gniazdo jest wyrwane z druku, to może być słabo z naprawą. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, baksiu napisał:

Jedno jest pewne - wtyki są samodzielnie zarabiane, bo mam takie same u siebie na innym bablu... więc rodzi się pytanie, czy ktoś to zarobił zgodnie ze sztuką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mol01 napisał:

Jedno jest pewne - wtyki są samodzielnie zarabiane, bo mam takie same u siebie na innym bablu... więc rodzi się pytanie, czy ktoś to zarobił zgodnie ze sztuką.

Tak, już widzę taki podobny na aliexpresie za 128zł/para. Oryginalna konfekcja ma kolorowe wtyki... to może być podróbka niestety, nie zaryzykuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, baksiu napisał:

Żeby kogoś nie podkusiło kupować kabla z mojego linku do olx, czy z aliexpres! To kable Van den HUI ? masakra...

Nazwa jak najbardziej adekwatna, choć niepoprawną polszczyzną pisana ?

No i się wszystko zgadza, bo moje wtyki są właśnie z Aliexpress ?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2020 o 21:45, mol01 napisał:

Pominę już kwestię, że znajdą się tu tacy, którzy by stwierdzili, iż człowiek, który jeździ śmieciarką, to najlepiej żeby nie interesował się audio, bo go nie stać na sprzęt, który w ogóle cokolwiek sobą reprezentuje. A jak widać po Twoim przykładzie, "śmieciarz" może mieć lepsze lepsze dojście do prawdziwych rodzynków Vintage, niż Pan odwiedzający salony z kabelkami za tysiące złotych, a nawet może rozwinąć przy tym jakiś interes...

A ja własnie mam odmienne  zdanie na temat śmieciarz, To nie My kierowcy i ładowacze jesteśmy śmieciarzami tylko wszyscy ci od których śmieci odbieramy. Ale to takie moje zdanie na ten temat. Zrezygnowałem z dużych pieniędzy jeżdżąc wielką ciężarówką po  kilkanaście godzin po niemieckich  autostradach,  właśnie na rzecz pracy po  8 godzin dziennie ( weekendy wolne )  jeżdżąc śmieciarką po moim mieście i okolicach. Codziennie jestem w domu i cieszę się tym faktem jak dziecko. Sorki za off.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, sobek4 napisał:

Codziennie jestem w domu i cieszę się tym faktem jak dziecko.

Zwłaszcza, jak możesz takie rodzynki audio wydłubać, to w pełni rozumiem Twoją radość...

I jeśli odczytałeś mój post jako umniejszenie Tobie, to w żadnym wypadku nie to było moim celem - umniejszyłem tym, którzy nie mają szacunku do drugiego człowieka... stawiając się ponad poprzez stan posiadania.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja raz pojechałem wywieść stary TV kineskopowy od mojej mamy na wysypisko, kontener na elektronikę jest przed bramą, perełek nie trafiłem, spóźniłem się z 3 minuty, koleś wyszarpał Radmora w czarnym kolorze, nie wypłowiałym, z dokumentacją instrukcje i gwarancja !!!! Tak więc wcale mnie nie dziwi co kolega na górze pisze ? Smutne ale prawdziwe, są handlarze co przyjeżdżają na wysypisko na polowanie i potem wystawiają to na allegro i to jeszcze pół biedy, bo czasami kończy jak kolega pisze w prasie albo na złomie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2020 o 22:34, mol01 napisał:

Nazwa jak najbardziej adekwatna, choć niepoprawną polszczyzną pisana ?

No i się wszystko zgadza, bo moje wtyki są właśnie z Aliexpress ?

Nic mi facet na to, że to podróbka w podwojonej cenie nie odpisał. Kupiłem ten sam model, który jednak wygląda na oryginalny i nie ma literówki w nazwie. Ciekaw jestem, czy na prawdę będzie jakaś różnica miedzy rca a xlr, jeśli nie usłyszę, to kablowe inwestycje sobie w przyszłości daruję... Krell jest już w Czechach, może do piątku dojdzie do Żywca ? Obawiam się o jego kondy i napęd. Gdyby chciał być tak bezawaryjny, jak Rotel... w obydwu, które mam, nic nigdy się nie zepsuło, łącznie z laserami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, baksiu napisał:

Krell jest już w Czechach, może do piątku dojdzie do Żywca

Czekaj, jeszcze musi przejść przez centralę Europejską w Niemczech ? Choć jak znam życie, drugie tyle będzie dochodziła przez Polskę, co jej zajmie trasa po Europie...

35 minut temu, baksiu napisał:

Nic mi facet na to, że to podróbka w podwojonej cenie nie odpisał.

Widziałem już kiedyś te HUI-e, ale szczerze powiedziawszy nie przyglądałem się, co tam napisali na tych podlinkowanych kabelkach, bo średnio mnie one interesowały... Uznałem, że skoro z Ciebie taki kablowiec, to takie rzeczy sprawdziłeś w pierwszej kolejności.

37 minut temu, baksiu napisał:

Ciekaw jestem, czy na prawdę będzie jakaś różnica miedzy rca a xlr, jeśli nie usłyszę, to kablowe inwestycje sobie w przyszłości daruję

Ja Ci powiem tak - jeśli nic nie usłyszysz, to czas odwiedzić specjalistę audiologa.

A tak wracając do moich kabelków - kiedyś przy okazji sprzedaży Krella KAV-280cd moje XLR-y Monitor Cable PC OCC ze złoconymi wtykami z Ali na odsłuchy do klienta, bo nabywca nie miał kabelków XLR... Kabelki oczywiście zabrałem, a jegomość na drugi dzień wypożyczył od sąsiada (który miał sprzęty po kilkadziesiąt tysięcy) jakieś tam wypasy za kilka tysi i dzwonił do mnie potem z pytaniem, co to za kabelki były i gdzie je kupiłem, bo na moich grało o niebo lepiej ?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie bez wpływu było to, że ten kabelek ma podwójny ekran, i wewnętrzny podłączyłem normalnie do masy (pin nr 1) po obu stronach, a zewnętrzny do obudowy/obwiedni XLR (4 styk) tylko od strony odbiorcy sygnału (we wtykach męskich) ? O takich rzeczach często hi-endowi producenci zapominają mimo super-hiper technologii samego "druta"...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kablowcem nie jestem? dlatego szukałem budżetowych, ale solidnie zrobionych kabli, używanych, najlepiej markowych, co by się nie bujać z odsprzedażą i nie stracić za wiele. Najprościej kupić nowe, tanie np Klotz za 120zł, jednak kto by je później ode mnie za tyle kupił... kierowałem się też doświadczeniem z kablami rca tej marki, które mam, są solidne, estetyczne i przewodzą prąd. Przy okazji mogę porównać dwa typy połączeń na bardzo podobnych, miedzianych, srebrzonych kablach porownywalnej klasy, tej samej marki, dajmy obydwu standardom równe szanse!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, baksiu napisał:

Najprościej kupić nowe, tanie np Klotz za 120zł

Ja swoje kabelki wszystkie mam "z odzysku" - dostałem je przy zakupie klocków gratis (i żeby nie było - wcale się o nie nie prosiłem) i ewentualnie zakonfekcjonowałem po swojemu ?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, mol01 napisał:

Ja swoje kabelki wszystkie mam "z odzysku" - dostałem je przy zakupie klocków gratis (i żeby nie było - wcale się o nie nie prosiłem) i ewentualnie zakonfekcjonowałem po swojemu ?

Ja też mam kilka z gratisu, m.inn. van den hul ?, tylko za głośnikowe zabulilem słono, ale ładnie się prezentują ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, mol01 napisał:

I jeśli odczytałeś mój post jako umniejszenie Tobie, to w żadnym wypadku nie to było moim celem - umniejszyłem tym, którzy nie mają szacunku do drugiego człowieka... stawiając się ponad poprzez stan posiadania.

Nigdy  w życiu. Napisałem po prostu że wiara na Nas woła śmieciarze a tak na prawdę to nie My tylko oni śmiecą i są śmieciarzami. Spoko  nie mam urazy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

18 minut temu, baksiu napisał:

tylko za głośnikowe zabulilem słono, ale ładnie się prezentują

Ja też do głośnikowych dołożyłem najwięcej, bo mi się zamarzyły zaciskane banany a'la WBT. Może i ładnie to wygląda, ale chodziło mi głównie o ergonomię i jakość zestyku (żeby to nie był on za pomocą ledwo stykających blaszek, jak w standardowych bananach, a jednocześnie łatwo było wypiąć w razie potrzeby). Później się okazało jednak, że od strony końcówki mocy, która sama w sobie ledwo się mieści na głębokość w półkę/stojak musiałem je zdjąć i dałem najzwyklejsze tulejki miedziane do zastosowań elektrycznych (już widzę te grymasy na twarzach wielbicieli "kablowej biżuterii" ? ).

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.