Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  716 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, baksiu napisał:

Właśnie kablowcem nie jestem? dlatego szukałem budżetowych, ale solidnie zrobionych kabli, używanych, najlepiej markowych, co by się nie bujać z odsprzedażą i nie stracić za wiele.

Ja kiedyś jako gratis dostałem Qed Siver Spiral XLR, a że mi nie były potrzebne poszły na ebayu chyba za 290 zł.

Gość który je kupił porównywał z jakimiś drogimi hiendowymi i stwierdził, że te graja lepiej (miał jakiś zestaw Krella - nie pamiętam).

13 godzin temu, mol01 napisał:

mi się zamarzyły zaciskane banany a'la WBT.

Miałem to samo, rotel mi się na półce nie mieścił, a ciężki QED Genesis strasznie je uginał.

Kupiłem takie:

 

 

inakustk.jpg

Siedzą ciasno we wzmaku i pudłach,

fajna rzecz.

 

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, mol01 napisał:

Twój Primare I32, czy zdjęcie z neta?

Z sieci. U mnie taki bajzel w domu (remoncik), że nie mam w tej chwili dostępu do gratów ?

 

20 godzin temu, mol01 napisał:

Ja miałem oryginalne WBT 0644 z Niemiec.

 

Jakby co to takie:

https://allegro.pl/oferta/wtyk-bananowy-banan-katowy-prolink-tbc-051-6786078780

to tandeta, rozpadają się, mi na 4 szt 2 się rozwaliły.

Co innego oryginalne WBT np 0645 (mam takie), świetnie siedzą w gniazdach.

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, klecha napisał:

Jakby co to takie:

https://allegro.pl/oferta/wtyk-bananowy-banan-katowy-prolink-tbc-051-6786078780

to tandeta, rozpadają się, mi na 4 szt 2 się rozwaliły.

Że niby te Prolinki tak się rozlatują? Mam kilka kabli sygnałowych Prolinka i nie narzekam, ale 22zł za jedną wtyczkę to bym nie dał, a co dopiero 500zł (czy więcej) za oryginały WBT... Ogólnie to te z Ali też dobrze siedzą... ale jak szarpniesz kablem (zwłaszcza sztywnym - a takie mam) lub są naprężone pod dużym kątem przy gnieździe (a to jednak kawał wtyku jak na ten 4mm bolczyk banana przecięty na 4 ćwierć-walce), to po odkręceniu wyjmiesz je w kawałkach z gniazda... Przynajmniej wiadomo, że to prawdziwa miedź, a nie jakiś utwardzony gównolit ze złotą farbką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mocno dokręcisz "szpilkę" to wylata ?

 

wtyk.jpg

12 minut temu, mol01 napisał:

ale 22zł za jedną wtyczkę to bym nie dał, a co dopiero 500zł (czy więcej) za oryginały WBT...

Ja swoje kupiłem razem z wysokim kablem, kabel poszedł do klienta, wtyki zostały...

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, klecha napisał:

Ja swoje kupiłem razem z wysokim kablem, kabel poszedł do klienta, wtyki zostały...

Widzę, że mamy podobne podejście ?

19 minut temu, klecha napisał:

Jak mocno dokręcisz "szpilkę" to wylata ?

No raczej, jak na chama dowalisz szpilkę "na sucho" (poza gniazdem) to pewnie rzadko który wtyk przeżywa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to się stało w gnieździe :-(.

WBT nie miało wprasowanej końcówki (monolit), więc mogłem dokręcać kombinerkami ;-))

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, klecha napisał:

WBT nie miało wprasowanej końcówki (monolit), więc mogłem dokręcać kombinerkami ;-))

No moje też monolit, ale tu widzę być może chcieli zastosować wymienne trzpienie na wypadek właśnie ich rozlatywania, ale słabo przemyśleli to konstrukcyjnie, skoro wypada z przodu - powinien być wyjmowany do tyłu po wykręceniu szpilki, a z przodu mieć konkretne oparcie.

Problemem dla takich wtyków są też gniazda bananowe o przekroju "beczkowym" a nie walcowym dziury - niby dobrze takie trzymają standardowe banany ze sprężynującymi blaszkami, ale już taki wtyk niby wsadzisz do końca i zaciśniesz, a za chwilę się cofnie w miejsce, gdzie "beczka" jest najgrubsza i lata, a gdy znowu dokręcisz w tej pozycji, to już trzpień musi się naprawę dobrze rozejść... Idealnie by było, aby czubek trzpienia takiego zaciskanego banana był cały, a nacięcia były tylko w środkowej części - wtedy by to się wpasowywało w każde gniazdo i miało dużo bardziej zwartą konstrukcję.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy wpis witam więc wszystkich forumowiczów.

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupna wzmacniacza do kolumn tannoy m4. Wiele czytałem na forum, że dobrze grają z rotelem. Mam pytanie czy macie doświadczenie z takim zestawieniem i co ewentualnie byście doradzili. Pokój około 22m2. Po głowie chodzi mi ra06se ewentualnie ra12, czytałem że starsze modele 9xx grają lepiej ale mam obawy ze względu na ich wiek.

Czy jest jakaś znacząca różnica między ra12 a a12?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Keri13 napisał:

czytałem że starsze modele 9xx grają lepiej ale mam obawy ze względu na ich wiek.

Warto poszukać, niech ci sprzedający wyśle zdjęcia wnętrza. Chłopaki rzuca okiem, jak nie będzie przeciwwskazań - mały przegląd i będziesz maił na kilka lat spokój.

Wg mnie najlepsze rozwiązanie.

 

 

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, klecha napisał:

Warto poszukać, niech ci sprzedający wyśle zdjęcia wnętrza. Chłopaki rzuca okiem, jak nie będzie przeciwwskazań - mały przegląd i będziesz maił na kilka lat spokój.

Wg mnie najlepsze rozwiązanie.

 

 

Albo seria 10XX, gra tak samo, a może bez przeglądu się obejdzie... jeśli kupisz zadbany sprzęt... polecam RA-1070, za 2,5kzl do wyrwania bez problemu i wyświetlacz ma, tylko nie wiem po co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po odsłuchu krella kav-300cd i porównaniu z rotelem rcd-1072. Niestety nie ma zaskoczenia, Krell rozprawił się z rotelem jak Małysz z Szmidtem lata temu ?, z jedmym malym ale, o czym na końcu. Oczywiście porównujemy 3x droższy sprzęt! Poprawa nastąpiła w dynamice, Krell, to też zasluga tego, że w ogóle nie szumi, a Rotel ma z tym problem. Scena jest głęboka, a plany lepiej narysowane, tu Rotel wypychał ją do przodu i splaszczał. Większy dużo lepiej oddaje atmosferę nagrania, pogłosy wybrzmiewają i nie chowają się za szum. Dźwięk stał się fizjologiczny, mniej cyfrowy, rozlewa się z głośników, w rotelu jest wiecej ziaren piachu. Wszystkie te zalety ujawniają się w ambitniejszym repertuarze, np blues, spokojnych balladach oldfielda, czy pink floyd, jeśli to jest twoja muzyka, to warto zainwestować, różnica rzuca się w uszy od pierwszego taktu. Ale jest też repertuar popularny: metal, hardrock, nwobhm i tutaj zalety krella nie są prawie słyszalne, a daje się słyszeć pogrubienie basu, co może brzmi efektownie, ale po kilku utworach męczy, zaczyna boleć głowa okladana kolejnymi ciosami basu i perkusji, robi się łomot. Jeśli słuchasz tylko takiej klasyki, lub muzyki techno, elektro, house, elektroniki, to Rotel wystarczy ?. Na korzyść rotela przemawia też lepsza jakość zastosowanego napędu/lasera, który jest praktycznie niezawodny, ten w krellu to głośne, psujące się badziewie z przeskakującym laserem, w moim nota bene do regulacji lub wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Panowie słuchałem ostatnio u znajomego Rotela Ra 980 Bx. Generalnie spodobała mi się ta prezentacja dźwięku.

Mam kilka pytań:

Czym różni się dokładnie brzmienie między Ra 980 Bx a Ra 985 BX? Czy warto dokładać do młodszego modelu? Czy średnicy jest trochę więcej  w Ra 985 BX? W Ra 980 BX jakby trochę za kocem była, szczególnie ta wyższa średnica.

Czy może lepiej zainwestować w końcówkę RB 980 BX i np RC 1070. Wyjdzie drożej , ale czy zauważalnie lepiej niż z tymi integrami?

 

Edytowane przez Pd9700
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rc-1070 sobie odpuść, gra średnio, rozejrzyj sie za rc-1080 lub rc-1090, tak. Końcówki rotela są dobre w swoich przedziałach cenowych, optymalna w kwestii jakość/cena jest RB-1080 i zapewne jej starsze wersje, więc się na nich nie zawiedziesz. Dzielone zagrają bardzo zauważalnie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do naszych rotelkowych ekspertów... Mój RA-820AX w systemie "biurowym" niestety dogorywa, w związku z czym muszę go zastąpić jakimś młodszym bratem. Stąd pytanie: czy między modelami RA-01 a RA-02 (i analogicznie między RA-04 a RA-05) są jakiekolwiek różnice konstrukcyjne poza zdalnym sterowaniem? Niczego większego tu nie wkomponuję ze względu na konstrukcję nadstawki nad biurko, pod którą stoi wzmacniacz... Nie chcę go zagotować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, tym napisał:

! Coś mi świta, że Adam (mol01) kiedyś wspominał o różnicach w konstrukcji przedwzmacniacza

Ja tu dużo pisałem... żadnego z nich nie miałem, ale może dla kogoś porównywałem konstrukcję na podstawie fotek - nie pamiętam...

7 godzin temu, tym napisał:

ze względu na konstrukcję nadstawki nad biurko, pod którą stoi wzmacniacz... Nie chcę go zagotować

Właśnie - pamiętaj, że Rotel zaleca pozostawienie 10cm wolnej przestrzeni nad wzmacniaczem...

23 godziny temu, baksiu napisał:

 

Rc-1070 sobie odpuść

 

Właśnie, już lepiej kupić RC-980BX lub nawet bliźniaczego RC-960BX, jak ma być taniej niż RC-995/1080/1090.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, baksiu napisał:

rozejrzyj sie za rc-1080

jest coś takiego ? 

 

37 minut temu, baksiu napisał:

Rozwiniesz? 

To odtwarzacz który grał u mnie bardzo krótko , kupiłem go nowego , jego  brzmienie  nie podeszło mi od samego początku , przekaz bardzo szorstki słuchy i zbyt mocno cyfrowy , na dodatek po niecałym roku optyka zaczęła szwankować  

Edytowane przez tomaszE

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, tomaszE napisał:

jest coś takiego ? 

 

To odtwarzacz który grał u mnie bardzo krótko , kupiłem go nowego , jego  brzmienie  nie podeszło mi od samego początku , przekaz bardzo szorstki słuchy i zbyt mocno cyfrowy , na dodatek po niecałym roku optyka zaczęła szwankować  

Ad.1 tak, jest

Ad.2 musiałeś kiepsko trafić, bo ja mam dwa od kilku lat i działają super. Nie grają ciepło, raczej neutralnie. Faktycznie w porównaniu do drogich CD czuć cyfrę, jednak w swojej klasie cenowej to standard, chyba że sprzęt zamula, jak Sony np...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2020 o 18:55, Masakov napisał:

przypominam się ... tak w ramach przypomnienia ;]

 

Ewentualnie jeśli nic się nie znajdzie w ramach przypomnienia ?

To znalazłem jeszcze coś takiego na allegro : https://allegro.pl/oferta/gniazdo-rca-stereo-do-wlutowania-7791317243

Fajna opcje - 2 otwory na śruby, a ta blaszka "zerująca" - chyba tak ją nazwaliście ? Po prostu poprowadzę kablem i doczepię do obudowy w innym miejscu.

 

Sprawdziłem, w RD siedzi gniazdo podwójne, znowu mol01 miał rację.

Z przeszczepu nici...

Edytowane przez klecha

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.