Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  716 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, mol01 napisał:

Ja tam się nie znam... lampy to dla mnie jednak miniona epoka i wolę bardziej liniową charakterystykę oraz mniejsze zniekształcenia tranzystorów z założenia. 

Do lampy trzeba dorosnąć ? tez kiedyś tak uważałem ? a z wiekiem człowiek ma coraz słabszy słuch i chce ciepłe brzmienie ? zniekształcenia lampy sa parzyste i ich nie "słychać" tranzystora nieparzyste i one faktycznie bolą ? A słuchanie winyla na lampie to jest tak jak powinno być ? choć CD na lampie też brzmi fajnie ? Ja nawet radia slucham na lampie (urok tego Rotela ) 

i nie chodzi tu o jakieś Hi endy, choc zbudowałem sobie SE w klasie A czyli najbardziej czyste brzmienie lampy jakie jest, jedyne zboczenie to sprzężenie zwrotne ? bo są tacy co grają i bez tego ? 

Zeby nie było tez mam wzmacniacze na Tranzystorach i na Hybrydach, ale teraz mam czas lampy i czuje się z nią najlepiej ?

W lampie jest fajne ze masz krótką drogę sygnału, minimum elementów co "psują" tor audio ? No i wysokie napięcie anodowe oczyszcza dźwięk ?

Edytowane przez CodeBoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Popo napisał:

Czy warto wymienić 960tkę na 970tkę?

Z różnic optycznych widzę brak pre gramofonowego w 970.

Nie warto - RC-960BX to w zasadzie to samo, co młodszy RC-980BX, a RC-970BX jest znacznie uboższy i jazgotliwy w brzmieniu, choć jeśli chcesz rozjaśnić jakąś mulastą końcówkę (np. RB-960BX) to w ogólnym rozrachunku może wypaść lepiej i nie tak jaskrawo, jak z RC-971 lub nie tak "szorstko" jak z RC-972.

Poddałeś się z wymianą potencjometru???

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, mol01 napisał:

Poddałeś się z wymianą potencjometru???

Haha ? Nie. Wylutowałem, przeczyściłem patyczkami, lekko zwilżyłem kontaktem, zaczekałem aż podeschnie i złożyłem.

 

Gra teraz jak nówka ? Zrobiłem 2 dnj temu, ale nie chciałem się chwalić i Wam przerywać dywagacji z baksiu.

Chciałem się tylko upewnić, bo 970tka ostatnio się często pojawia i to w dość sporych cenach.

A mam rb-980bx i nie ukrywam, że przydało by się jednak coś na pilota. (Wiem, 970tka nie ma pilota).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Popo napisał:

A mam rb-980bx i nie ukrywam, że przydało by się jednak coś na pilota. (Wiem, 970tka nie ma pilota).

Podstawowa różnica między RC-960BX i RC-980BX to lepsze trafo (zekranowany toroid) i skrócona droga sygnału (isostaty selektorów na taśmach przy wejściach) w RC-980BX, ale jak spojrzysz na schemat to niemal ten sam układ. Do RB-980BX stanowczo odradzam RC-970BX - będzie krew z uszu, do niego to najlepiej RC-990BX "na uspokojenie" (i z pilotem). Z pilotem i tanio się nie da, chyba że nie boisz się pre-tunerów w stylu tego, co ma @CodeBoy...

13 minut temu, Popo napisał:

Gra teraz jak nówka ?

A nie mówiłem...

13 minut temu, Popo napisał:

nie chciałem się chwalić i Wam przerywać dywagacji z baksiu.

Mówisz, wolałeś poczytać dla rozrywki?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mol01 napisał:

Podstawowa różnica miedzy RC-960BX i RC-980BX to lepsze trafo (zekranowany toroid) i skrócona droga sygnału (isostaty selektorów na taśmach przy wejściach) w RC-980BX, ale jak spojrzysz na schemat to niemal ten sam układ. Do RB-980BX stanowczo odradzam RC-970BX - będzie krew z uszu, do niego to najlepiej RC-990BX "na uspokojenie" (i z pilotem). Z pilotem i tanio się nie da, chyba że nie boisz się pre-tunerów w stylu tego, co ma @CodeBoy...

Za rc-990bx swoje można dać. Tylko trzeba go znaleźć. Pozostaje tylko czekać. Tak jak na rt-955 i rcd 975.

Rcd975 widziałem, że miałeś.... A ja oczywiście obudziłem się z ręką w nocniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, mol01 napisał:

 

A nie mówiłem...

Mówisz, wolałeś poczytać dla rozrywki?

No mówiłeś, i wyszło lepiej niż drutowanie ze 'zwykłego' potencjometru.

 

Tak, wolałem poczytać. W pewnym momencie była dobra jatka hehe.

Co do krwawienia z uszu - i tak mi jiż krwawią, bo mam podłączonego Rotela do Tannoyi M2, które mam nieprzerwanie chyba... Z 15 lat. 

Mam już ich dość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, aby nikomu bezinteresowność nie wyszła bokiem, jak mi.

Po takiej reklamie Theta stała się jeszcze bardziej deficytowym towarem niż była - teraz połowa Klubu Rotela będzie szukać tego sprzętu ? No chyba, że @baksiu zamiast otworzenia Klubu Thety na forum zjedzie ją po całości, że z Rotelem to szczególarskie, efekciarskie i przesadnie naenergetyzowane granie z ostrą jak brzytwa górą ?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mol01 napisał:

Najważniejsze, aby nikomu bezinteresowność nie wyszła bokiem, jak mi.

Po takiej reklamie Theta stała się jeszcze bardziej deficytowym towarem niż była - teraz połowa Klubu Rotela będzie szukać tego sprzętu ? No chyba, że @baksiu zamiast otworzenia Klubu Thety na forum zjedzie ją po całości, że z Rotelem to szczególarskie, efekciarskie i przesadnie naenergetyzowane granie z ostrą jak brzytwa górą ?

Zastanów się, co z Ciebie wyłazi! No coment. Wrzucam zdjęcie o które prosileś, na razie nie wypowiadam się nt brzmienia, poza tym, że balans tonalny jest prawidłowy, co w krellu nie wyszło. Laser od @Bumpalump nie przypasowal elektronikowi, napęd szalał, więc został stary, który już nie przeskakuje, teraz trzeba mocno trzepnąć w obudowę, żeby przeskoczył, zalecane dalsze obserwacje... do wymiany poszło 6 kondów. Jak obslucham, to coś więcej powiem, na razie stwierdzam brak wtopy ? Żeby nie bylo ot, to rcd-1072 w roli napędu jest super, to CD, który nigdy mnie nie zawiódł, czyta wszystko! Polecam. W sprawie napędu Pearl, to Norweg nie chce go sprzedać...

20200603_135247.jpg

Widać że theta to manufaktura, widać lutowania pomiędzy elementami, poza płytą... widzę jakieś magnesy na wyjsciach, niestety wyjścia rca nie są uszkodzone mechanicznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, baksiu napisał:

Widać że theta to manufaktura, widać lutowania pomiędzy elementami, poza płytą... widzę jakieś magnesy na wyjsciach, niestety wyjścia rca nie są uszkodzone mechanicznie...

U mnie niema żadnych lutowań "pomiędzy elementami, poza płytą" ani "magnesów na wyjściach" - albo to jakiś tuning, albo na tym polegał uprade do wersji IIIa. Niestety na tej wielkości (w tych proporcjach) gówno widać nawet po powiększeniu.

14 minut temu, baksiu napisał:

Zastanów się, co z Ciebie wyłazi! No coment.

A co ja takiego napisałem? Sam widziałeś, jak mi wyszła bezinteresowność z Piotralskim...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartości rzeczonych kondów i rezystorów w tym obrębie też inne - nie wiem, co o tym myśleć... Kondensator C63 pewnie do wymiany od "przytulania" ze stabilizatorem.

W każdym razie styrofleksy wyostrzają górę (często spotykane w układach wyjściowych źródeł Rotela) i może dlatego u mnie było za ostro w połączeniu z Rotelem...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, ze theta jest kiepsko zaprojektowana, mamy gruby alu front, ktory wystaje na boki, a za nim małą skrzyneczkę przypominajacą dekoder cyfrowej tv, w dodatku mega płytki, więc na niej nic się nie postawi, a stawiając ją na górze widać te mankamenty optyczne. W krellu przynajmniej byli konsekwentni- zrobili szeroki i głęboki klocek, a front jest z rozsądnej grubości aluminium... w rotelu mimo wszystko czuć taniochę, zwlaszcza w obudowie zrobionej ze sreberka po czekoladzie ?

Powiem wam, ze theta jest kiepsko zaprojektowana, mamy gruby alu front, ktory wystaje na boki, a za nim małą skrzyneczkę przypominajacą dekoder cyfrowej tv, w dodatku mega płytki, więc na niej nic się nie postawi, a stawiając ją na górze widać te mankamenty optyczne. W krellu przynajmniej byli konsekwentni- zrobili szeroki i głęboki klocek, a front jest z rozsądnej grubości aluminium... w rotelu mimo wszystko czuć taniochę, zwlaszcza w obudowie zrobionej ze sreberka po czekoladzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, baksiu napisał:

Powiem wam, ze theta jest kiepsko zaprojektowana, mamy gruby alu front, ktory wystaje na boki, a za nim małą skrzyneczkę przypominajacą dekoder cyfrowej tv, w dodatku mega płytki

Nie przesadzaj, że DAC jest płytki - co najmniej taki jak RDD-980, a napęd lepiej dać pod spód i go dociążyć DAC-iem (Theta, jak na takie wymiary trochę waży). A front jest po to taki, byś mógł sobie zamontować urządzenie w racku 19" wsuwając go między boczne szyny racka od przodu - wszystkie urządzenia pro tak mają. Krella natomiast po odkręceniu czarnych boczków byś musiał wsunąć od racka od tyłu i przykręcić do szyn w dziury po odkręcanych boczkach...

spacer.png

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mol01 napisał:

Nie przesadzaj, że DAC jest płytki - co najmniej taki jak RDD-980, a napęd lepiej dać pod spód i go dociążyć DAC-iem (Theta, jak na takie wymiary trochę waży). A front jest po to taki, byś mógł sobie zamontować urządzenie w racku 19" wsuwając go między boczne szyny racka od przodu - wszystkie urządzenia pro tak mają. Krella natomiast po odkręceniu czarnych boczków byś musiał wsunąć od racka od tyłu i przykręcić do szyn w dziury po odkręcanych boczkach...

Tylko kto to chciałby montować w racku? U mnie sprzęt stoi w salonie... theta nie jest taka brzydka jak na zdjęciu, ale ładna wcale... mam nadzieję że dzisiaj pokaże jakieś swoje zalety, bo pierwsze wydanie oldfielda crises na CD już siedzi w rotelu! A nie da się portu rca ustawić jako domyślnego, tylko za każdym razem guzikiem rodem z unitry przedstawiać!?

Bym zapomniał, diody do przedniego panela idą aż z poziomej, jedynej płytki drukowanej na mega dlugich wąsach, to już jest typowe druciarstwo! Przynajmniej mozna było dać jakaś taśmę ze złączem czy coś, w innych sprzętach to tak nie wygląda! A tu ponoć high-end, cenowy na pewno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, baksiu napisał:

Tylko kto to chciałby montować w racku?

Ci, którzy tych DAC-ów używali w studiach nagraniowych i rozgłośniach?

13 minut temu, baksiu napisał:

A nie da się portu rca ustawić jako domyślnego, tylko za każdym razem guzikiem rodem z unitry przedstawiać!?

A widzisz - pisałem kiedyś, że PS Audio wyprzedzał w ówczesnych czasach Thetę pod względem obsługi, bo miał przyciski z "miękkimi naciśnięciami", pamiętał ostatnio wybrane wejście, a niektóre modele miały nawet pilota... Mi to nie przeszkadza akurat, bo pod "domyślne" AES/EBU mam zapięty interfejs USB>AES/EBU ?

13 minut temu, baksiu napisał:

Bym zapomniał, diody do przedniego panela idą aż z poziomej, jedynej płytki drukowanej na mega dlugich wąsach, to już jest typowe druciarstwo!

W nowszych modelach mają specjalne plastikowe "stojaczki", ale tu jeszcze na to nie wpadli widocznie. U Ciebie to bym je porozsuwał, żeby się czasem nie zwarły będąc tak blisko...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rozglośniach to na pewno sobie glowę zaprzątali jakimś high-endowym dackiem... jak wszystko z mp3 na FM ułomnym leci... czyli druciarstwo potwierdzasz? Skoro potem to zmienili?! Dla mnie to chałupniczo wygląda, może wersja 8 już nie, ale do 5 włącznie to prowizorka wizualna... boje się, że w napędzie podobne druciarstwo zastanę... na razie odsłuch, bez odbioru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, baksiu napisał:

czyli druciarstwo potwierdzasz?

Od razu druciarstwo... W tamtych czasach to była mała manufaktura (zresztą nadal to żaden wielki moloch) i mieli takich możliwości wytworzenia specjalistycznych części znajdujących zastosowanie tylko w ich urzeczeniach, jak wielkie molochy - ważne, że komponenty są dobrej jakości i rzeczone diody nie są oczojebne, tylko dają przyjemne "mleczne" światło. Moim zdaniem to nie jest żadne druciarstwo, ale przyznaję - trochę do życzenia pozostawia, zwłaszcza przyjmując cenę, jaką trzeba było zapłacić za nówkę. Ale spójrz np. na Wadię lub na takiego Lectora - współczesny sprzęt, a moim zdaniem wygląda jeszcze bardziej jak "robiony na imadle w stodole", pierwsze modele w środku były dużo bardziej podrutowane, a ile toto kosztuje i jak się ludzie zachwycają... ważne, żeby grało - dla mnie nie musi wyglądać, jak milion dolarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.