Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  718 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko, ale chyba żadnych cudów wzgl rb-1090... kondy i trafa wydają się mniejsze, jest tam sporo miejsca, kiedy w rb1090 upchnięte piętrowo... black gate tu i tu, układ wzmaka podobny, podobne trany sanken, jednak wiek przemawia za rb-1090. Skąd jest ten rbh? Warto by skonfrontować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, baksiu napisał:

Spoko, ale chyba żadnych cudów wzgl rb-1090...

Ja bym powiedział, że RHB-10 ma jedną poważną przewagę - podział zasilacza na sekcję napięciową i prądową. Natomiast w RB-1090 każdy kanał ma swoje 4 "szklanki" 22000uF odpowiadające za wszystko, zaś co do samych płytek na radiatorze, to w RB-1090 zdublowali kilka tranów w układzie by dały radę ogarnąć większą moc i chyba każdy kanał ma swój układ zabezpieczeń (tu jest jeden na obydwa kanały). No i płytki PCB w RHB-10 są dużo lepszej klasy.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zabezpieczenia są zdublowane, włączają się osobno, może chodziło o to, żeby nie było tąpnięcia na bezpieczniki?!

W zwykłym rotelu podoba mi się też to, ze kondy są przykręcone miedzianymi śrubami do miedzianych płytek, kable w środku są grube i do płytek obu kanałów są znowu przykręcone miedzianymi śrubami. Mój elektronik mówił, że wzmak jest bardzo solidnie wykonany, ktoś miał łeb, jednak konstrukcja piętrowa jest nieslychanie niewygodna w serwisie!

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, baksiu napisał:

kondy są przykręcone miedzianymi śrubami do miedzianych płytek, kable w środku są grube

No, przy takich mocach nie mogli dać tam sznurówek - w Krellach podobnej mocy to masz już wszędzie miedziane szyny na zasilaniu i biegnące do gniazd głośnikowych zamiast kabli, a w Classe zaciski głośnikowe masz w formie jebitnych miedzianych śrub, dokręcanych specjalnych śrubokrętem nasadowym dodawanym w zestawie.

Mariusz pewnie zaraz napisze, że nie patrzył co do "szklanki" siedzą w RHB-10 i że nie chce mu się tego z powrotem rozkręcać, żeby sprawdzać taką pierdołę...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie słucham remasteru/remiksu wishbone ash argus- brzmi jak wczoraj nagrany, co ci goście w universal studios w santa monica zrobili?! Jedno jest pewne, rotel rb1090 nawet bez szyn i po sznurówkach ze swińskiej skóry gra miodnie, a jego stosunek W/$ zdumiewa, nawet classe się wykłada w kilku aspektach, a tu taki koleś z osiedla okazuje wysoką kulturę ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam starą płytę główną od Sony F435R i tam szyny miedziane są standardem, a to nie żadna klasa ES ? moc oddawana 65W/ kanał, ale szyny miedziane z kablem 2mm2 robią wrażenie, nie wiem jakie tam siedziało trafo, ale miejsca było dużo na jego posadowienie ? 

Edytowane przez CodeBoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Bumpalump napisał:

tez sa ?

O kurna, to kondy w zasilaczu są warte z 1/3 są wartości Miśka.
Ja je miałem w zasilaczach RDP-980 i RDD-980 - jak się rozeznałem w cenach, to nowe na kondy bym musiał dać tyle co wartość całych kloców ? To nie są jakieś tam podstawowe Nichicony VX/VZ jak w Krellach.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pijesz do mnie? ? Cenę ma zaporową, tak o 500 euro co najmniej... targuj Waść, jest taki jeden co by to kupił, lubię czarny kolor ? Może dajmy mu zmięknąć kilka tygodni... jutro mam chatę wolną i planuję głośny odsłuch, zobaczymy co te rotele i theta potrafią w koncertowym repertuarze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, baksiu napisał:

Pijesz do mnie? ?

I do nikogo nie piję. Równie dobrze może @Riczi75 lub jakiś inny czytelnik forum może będzie chciał zakupić Thetę po przeczytanych tu rewelacjach na jej temat, a jak mnie sprzedawca spytał czy nie znam kogoś, kto byłby chętny na zakup, to co miałem nie zapodać tematu... trzeba sobie pomagać.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, stench napisał:

Panowie wstawialiście do wzmacniaczy  Mundorfy Mlitycy ? Trochę mnie korci podmiana w moej 06.

Czy lepiej nie ruszać ???

Ja bym kupił wyższy model, ale twoja decyzja. Nawet do Seicento można skrzydło dołożyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od jakiegoś czasu chodzi za mną myśl o jakichś zmianach w systemie. Dorosłem chyba mentalnie i finansowo żeby pójść wyżej i integrę RA980BX planuję wymienić na zestaw dzielony np. RB990BX+RC995 lub RB991BX+RC995. Seria 10 również zwraca moją uwagę ale tu raczej ciężko znaleźć to co ewentualnie wchodziłoby w grę, mówię o klockach RB1090 i RC1090. Ponieważ nie mam żadnego doświadczenia w zakupach sprzętu z drugiej ręki zza granicy skupiam się bardziej na rynku lokalnym ale nie wykluczam totalnie ewentualnych transakcji z zachodnich portali (głównie ze wzg na cenę...). Pytanie do was który zestaw z przywołanych przeze mnie powyżej najlepiej sprawdzi się u mnie. Reszta toru to DAC Burson Swing Vivid 6, kolumny Dali E870, kable pomijam... W lutym za długo się zastanawiałem i uciekł mi zestaw 991+995 w dobrej cenie. A może ktoś z klubowiczów nosi się ze sprzedażą swoich gratów z tego co szukam... Gdzieś widziałem też kilka miesięcy temu zestaw michi RHB-10+RHC-10 za chyba 5800 zł. Trochę poza moim aktualnym budżetem ale nie powiem też mnie wtedy mocno korciło żeby zakupić ale strach przed małżonką i wizją odsłuchów na wycieraczce przed drzwiami skutecznie mnie wtedy zniechęcił ?

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mariusz Marciniak napisał:

Witam. Od jakiegoś czasu chodzi za mną myśl o jakichś zmianach w systemie. Dorosłem chyba mentalnie i finansowo żeby pójść wyżej i integrę RA980BX planuję wymienić na zestaw dzielony np. RB990BX+RC995 lub RB991BX+RC995. Seria 10 również zwraca moją uwagę ale tu raczej ciężko znaleźć to co ewentualnie wchodziłoby w grę, mówię o klockach RB1090 i RC1090. Ponieważ nie mam żadnego doświadczenia w zakupach sprzętu z drugiej ręki zza granicy skupiam się bardziej na rynku lokalnym ale nie wykluczam totalnie ewentualnych transakcji z zachodnich portali (głównie ze wzg na cenę...). Pytanie do was który zestaw z przywołanych przeze mnie powyżej najlepiej sprawdzi się u mnie. Reszta toru to DAC Burson Swing Vivid 6, kolumny Dali E870, kable pomijam... W lutym za długo się zastanawiałem i uciekł mi zestaw 991+995 w dobrej cenie. A może ktoś z klubowiczów nosi się ze sprzedażą swoich gratów z tego co szukam... Gdzieś widziałem też kilka miesięcy temu zestaw michi RHB-10+RHC-10 za chyba 5800 zł. Trochę poza moim aktualnym budżetem ale nie powiem też mnie wtedy mocno korciło żeby zakupić ale strach przed małżonką i wizją odsłuchów na wycieraczce przed drzwiami skutecznie mnie wtedy zniechęcił ?

No to jak top serii 10, to wydatek wyższy niż michi ?. No i obydwu raczej w PL nie kupisz, chyba że chcesz czekać kilka lat. Ja swoje kupiłem w Serbii i Niemczech. Trochę było z tym zachodu i nikt za darmo tego nie wystawiał. Szukaj i razie czego pisz priv, to mogę coś doradzić, w sprawach technicznych nie do mnie, bo jestem noga ? zauważ też że rb-1090 to 2x większy wzmak, niż top końcówki z poprzedniej serii i michi! Myślę że je deklasuje w wielu aspektach, choć wiadomo, chodzi w innych cenach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.