Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  718 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, baksiu napisał:

No to jak top serii 10, to wydatek wyższy niż michi ?. No i obydwu raczej w PL nie kupisz, chyba że chcesz czekać kilka lat. Ja swoje kupiłem w Serbii i Niemczech. Trochę było z tym zachodu i nikt za darmo tego nie wystawiał. Szukaj i razie czego pisz priv, to mogę coś doradzić, w sprawach technicznych nie do mnie, bo jestem noga ? zauważ też że rb-1090 to 2x większy wzmak, niż top końcówki z poprzedniej serii i michi! Myślę że je deklasuje w wielu aspektach, choć wiadomo, chodzi w innych cenach...

Właśnie sam się zdziwiłem oglądając oferty na hifishark że końcówki RB1090 są w tych samych cenach co RHB-10 i podobnie jest z PRE - jakichś kolosalnych różnic nie ma. Ale masz rację że mniej jest klocków z serii 1090. Czy jedne przewyższają drugie to nie wiem bo za małe mam jeszcze doświadczenie żeby się wypowiadać. Myślę że z tych top modeli można przy dobrych wiatrach złożyć zestaw za 5500-7000 zł. Ceny w EU kształtują się w okolicach 1000 EUR za końcówki i 500-700 za PRE. Nie mogę natomiast przeboleć oferty z lutego gdzie zniknął mi zestaw RB991+RC995 za 2999 zł ?. Jak pisałem wyżej celuję raczej w serię 9 ze względu na cenę chyba że trafi się jakaś okazja na 1090 lub Michi.

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na okazję na rb1090 nie licz, ja żadnej nie spotkałem, a zaglądam. Z transportem też jest problem, bo paczka min 40kg, w dodatku niezbyt poręczna, spora szansa uszkodzenia w transporcie, a cena u kuriera z za granicy kosmos, jeśli w ogóle znajdziesz firmę, która się podejmie! Ja swojego sciagalem przez siatkę znajomych... ceny, oraz nieliczne oferty świadczą o tym, że to sprzęt ceniony, ja też go cenię i na razie o sprzedaży nie myślę ?

A poprzednie serie miały top modele rownoznaczne rb-1080, miałem i uważam za fajny sprzęt do 2500zl, jednak do 1090 podejścia nie ma, to inny segment. Obawiam się, że michi by wymiękł, ale nie słyszałem, więc pewności nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, baksiu napisał:

2x większy wzmak, niż top końcówki z poprzedniej serii i michi!

Wielkość jeszcze o niczym nie świadczy - mój Primare A33.2 jest 2x mniejszy i też daje radę... A30.2 jest 3x mniejszy tak samo ogarnia...

Godzinę temu, Mariusz Marciniak napisał:

chyba że trafi się jakaś okazja na 1090 lub Michi.

Prędzej osiwiejesz niż to nastanie ? Tu co najmniej kilkanaście osób na nie poluje ?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

23 minuty temu, baksiu napisał:

Na okazję na rb1090 nie licz, ja żadnej nie spotkałem, a zaglądam. Z transportem też jest problem, bo paczka min 40kg, w dodatku niezbyt poręczna, spora szansa uszkodzenia w transporcie, a cena u kuriera z za granicy kosmos, jeśli w ogóle znajdziesz firmę, która się podejmie! Ja swojego sciagalem przez siatkę znajomych... ceny, oraz nieliczne oferty świadczą o tym, że to sprzęt ceniony, ja też go cenię i na razie o sprzedaży nie myślę ?

Wcale się nie dziwię że nie myślisz o sprzedaży. W Polsce jedyne ogłoszenie było w 2016 roku za zestaw RB+RC1090 ale cena jaką tam zobaczyłem to chyba ktoś zapomniał jednego 0 jak na dzisiejsze kwoty ?. Co do przesyłki to właśnie dla tego pisałem że raczej celuję w serię 9 bo takiego potwora ściągać z zagranicy to nie lada wyczyn także dla Ciebie chapeau bas za to logistyczne przedsięwzięcie...

23 minuty temu, baksiu napisał:

A poprzednie serie miały top modele rownoznaczne rb-1080, miałem i uważam za fajny sprzęt do 2500zl, jednak do 1090 podejścia nie ma, to inny segment. Obawiam się, że michi by wymiękł, ale nie słyszałem, więc pewności nie mam.

RB-1080 widziałem ogłoszenie z Rybnika - może to ten który niedawno sprzedałeś z swojej kolekcji? ?

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, baksiu napisał:

Obawiam się, że michi by wymiękł, ale nie słyszałem, więc pewności nie mam.

Pre Michi na bank by wymiękło przy RC-1090, ale co to końcówki nie byłbym taki pewien - RB-1090 jest wyżyłowana na moc, ale RHB-10 ma więcej finezji w konstrukcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, mol01 napisał:

Prędzej osiwiejesz niż to nastanie ? Tu co najmniej kilkanaście osób na nie poluje ?

Zdaję sobie z tego sprawę ?. A siwe włosy to mam teraz z innego powodu od jakichś 45 min (priv).

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, mol01 napisał:

A miał wyblakłą połowę frontu? ?

nie wiem czy to ten ale jeszcze wisi RB-1080 i chyba trochę drogawo jak na moje oko

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, mol01 napisał:

Wygląda mi na Baksiowy, tylko ktoś przyświrował, że to światło z potencjometru pada na radiator ?

Tak, mój miał jeden ozdobny radiator z uchwytem wyblakły, ale poza tym i jednym tranzysorem sterującym, to była igła, super stan. Kupił go faktycznie górnik z Rybnika, jak cena w okol. 2500zl, to normalka, urwij 350zl i kupuj, bo dźwiękowo był bardzo ciekawy, jak lubisz twardy, kontrolowany bas!

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Mariusz Marciniak napisał:

ale jeszcze wisi RB-1080

Ale ktoś tam ładnego miksa odpierdzielił - dekoder NC+ oraz odbiornik Bluetooth na źródle, jakiś wintydżowy pre Toshiby, bodajże SY-330 i ten Rotel - na moje to nie miało prawa zagrać dobrze. Ta Toshiba, mimo, że piękna z zewnątrz, to w środku ma trafo z ładowarki od komórki i audiofilskie powietrze:
spacer.png

Chyba ktoś wyznawał zasadę, że jak da fajną końcówkę, to będzie grać dobrze ? Nie zagrało i sprzedaje najlepszy element zestawu...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie za dużo powietrza w tej obudowie. Tak dla porównania poniżej to co siedzi w BURSONIE V6V w 5 razy mniejszej obudowie + zewnętrzny zasilacz, czyli chyba lepiej bo zakłócenia mniejsze i nie trzeba ekranować czego często próżno szukać w nawet droższych konstrukcjach...

1168069619_Burson-Play-Headamp-10(4).thumb.jpg.b1e952c61aad73a4ed350854db24d087.jpg

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mariusz Marciniak napisał:

1168069619_Burson-Play-Headamp-10(4).thumb.jpg.b1e952c61aad73a4ed350854db24d087.jpg

Jakimś wypasem to bym tego nie nazwał - sam DAC to ta mała płyteczka w lewym dolnym rogu z XMOS-em, ale dziś już się tak niestety robi przy użyciu mikro-komponentów rodem ze smartfonów. Ale przynajmniej widzę tam ładne kondy Elny, precyzyjne rezystory Vishay-Dale i przekaźnik Panasonic NAIS, a jak te 8 dużych i 4 małe tranzystory składają się na obwód preampa to jest całkiem nieźle, choć do układu w RC-995 daleko.

A pod tymi czerwonymi "skrzyneczkami" powie mi ktoś co jest? OP-AMPy tak zaekranowali?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, mol01 napisał:

Jakimś wypasem to bym tego nie nazwał - sam DAC to ta mała płyteczka w lewym dolnym rogu z XMOS-em, ale dziś już się tak niestety robi przy użyciu mikro-komponentów rodem ze smartfonów. Ale przynajmniej widzę tam ładne kondy Elny, precyzyjne rezystory Vishay-Dale i przekaźnik Panasonic NAIS, a jak te 8 dużych i 4 małe tranzystory składają się na obwód preampa to jest całkiem nieźle, choć do układu w RC-995 daleko.

A pod tymi czerwonymi "skrzyneczkami" powie mi ktoś co jest? OP-AMPy tak zaekranowali?

Dokładnie tak OP-AMPy są wymienne i można sobie to testować podle swoich upodobań. Producent DACa wydaje chyba w dwóch wersjach VIVID oraz CLASSIC ale z tego co wiem inne też podchodzą od różnego rodzaju MUSES, LME, NJM, OPA, LF, LM itp itd ...

U mnie siedzą fabryczne VIVID - bardzo przejrzyste i neutralnie grające. CLASSIC są podobno cieplejsze w brzmieniu i mają mniej kontroli na basie.

Oprócz tego w opcjach można zmieniać filtry które dodatkowo potrafią sporo zmienić. Na razie więcej nie napiszę bo dopiero wczoraj zacząłem się tym bawić i sprawdzać jak to się ma w rzeczywistości.

 

 

2 minuty temu, Mariusz Marciniak napisał:

choć do układu w RC-995 daleko.

Spokojnie. Nie napisałem przecież że "wciąga wszystko do 4000" zł czy coś w tym stylu ?. Kupowałem go przede wszystkim jako przetwornik DAC. PRE w tym urządzeniu to taki gratis ale i tak po pierwszych kilku godzinach z RB98BX w trybie PRE słychać bardzo dużą zmianę na +. Cena była bardzo korzystna i to jeszcze z dowozem przez poprzedniego właściciela do mnie i wspólny odsłuch przed zakupem (a dodam tylko że blisko do mn ie nie miał ? - ale jakoś tak się udało że jechał w moim kierunku i przy okazji zaoszczędziłem sporo na przesyłce...).

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Mariusz Marciniak napisał:

U mnie siedzą fabryczne VIVID - bardzo przejrzyste i neutralnie grające. CLASSIC są podobno cieplejsze w brzmieniu i mają mniej kontroli na basie.

Znaczy, to są te Bursonowe OP-AMPy "dyskretne" na tranach SMD?

A w zasadzie to mi wygląda przede wszystkim na wzmacniacz słuchawkowy, tyle że pociągnęli (z prawej strony) ścieżki od wyjścia słuchawkowego do wyjść RCA na tyle, by mógł pełnić rolę również prostego preampa.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, mol01 napisał:

Znaczy, to są te Bursonowe OP-AMPy "dyskretne" na tranach SMD?

A w zasadzie to mi wygląda przede wszystkim na wzmacniacz słuchawkowy, tyle że pociągnęli (z prawej strony) ścieżki od wyjścia słuchawkowego do wyjść RCA na tyle, by mógł pełnić rolę również prostego preampa.

Główna funkcja tego urządzenia to przetwornik cyfrowo analogowy DAC 32-bit/768 kHz, DSD512. Wzmacniacz słuchawkowy i przedwzmacniacz to dwie dodatkowe funkcje. Jak ktoś tworzy muzykę to również świetne rozwiązanie jako karta dźwiękowa do PC. Generalnie taki kombajnik ale zbudowany na bardzo dobrych elementach.

Jak widać prostota w budowie czasem wychodzi na korzyść. Na pewno w porównaniu do tego co siedzi w RA980BX.

Edytowane przez Mariusz Marciniak

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Mariusz Marciniak napisał:

Generalnie taki kombajnik ale zbudowany na bardzo dobrych elementach.

No wiadomo, że marketingowo to powiedzą, że to urządzenie do wszystkiego, aby zdobyć klientów z jak najróżniejszymi oczekiwaniami i zastosowaniami (nawet obudowę zrobili mieszczącą się w zatoczce pod CD-ROM), ale konstrukcyjnie jest to wzmak słuchawkowy z wejściem USB na znienawidzonym przez niektórych DAC-u Sabre zaczerpniętym prosto z kart dźwiękowych ESS.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Mariusz Marciniak napisał:

Jak widać prostota w budowie czasem wychodzi na korzyść. Na pewno w porównaniu do tego co siedzi w RA980BX.

I tu akurat się mylisz - RA-980BX ma znacznie prostszy preamp , bo siedzą w nim tylko dwa OP-AMPy AD712JN (pomijając 4 OP-AMPy w pre gramofonowym), a nie 5 OP-AMPów i 12 tranzystorów...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mol01 napisał:

I tu akurat się mylisz - RA-980BX ma znacznie prostszy preamp , bo siedzą w nim tylko dwa OP-AMPy AD712, a nie 5 OP-AMPów i 12 tranzystorów...

To tylko świadczy na niekorzyść Rotela że taki badziew tam wstawili ?. A jak w porównaniu do tego PRE w Bursonie zbudowane jest RC 995?

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie licząc 4 OP-AMPów w pre gramofonowym i jednego na wyjściu słuchawkowym, które są złem koniecznym, to RC-995 ma wyłącznie tranzystorowe wzmocnienie na 28 tranzystorach (14 na kanał)...

24 minuty temu, Mariusz Marciniak napisał:

taki badziew tam wstawili

AD712 to nie jest żaden badziew - to cenione OP-AMPy i niemal we wszystkich Rotelach z serii 900 na spółkę z pojedynczymi AD711 znajdowały swoje miejsce.

RC-990BX/995/1082/1090 (wszystkie mają niemal identyczny schemat wzmocnienia) nie jest może Krellem z setkami tranzystorów i DC-serwo, ale w swojej cenie jest naprawdę wart grzechu.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, mol01 napisał:

Nie licząc 4 OP-AMPów w pre gramofonowym i jednego na wyjściu słuchawkowym, które są złem koniecznym, to RC-995 ma wyłącznie tranzystorowe wzmocnienie na 28 tranzystorach (14 na kanał)...

AD712 to nie jest żaden badziew - to cenione OP-AMPy i niemal we wszystkich Rotelach z serii 900 na spółkę z pojedynczymi AD711 znajdowały swoje miejsce.

RC-990BX/995/1082/1090 (wszystkie mają niemal identyczny schemat wzmocnienia) nie jest może Krellem z setkami tranzystorów i DC-serwo, ale w swojej cenie jest naprawdę wart grzechu.

Potwierdzam, że rc1090 w środku jest wypełniony niczym sredniej klasy integra, nie ma lipy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie na "występach gościnnych" u siebie RCD-12 i tu muszę stanowczo stwierdzić, że Rotel powinien się wstydzić tego co teraz robi - ja myślałem, że one mają aluminiowy front, a jak się okazuje to plastik-fantastik imitujący aluminium (dali tyko grubszą pokrywę, żeby się wagowo zgadzało), napęd to jakiś mega-szajs DVD wczytujący płyty nie wiadomo ile, przerzucający utwory niczym Manta (czasem załapie, że wcinąłeś np. 4x guzik przerzucenia piosenki, a czasem się "pogubi", zaś szybsze przerzucanie piosenek doprowadza go totalnej fiksacji) i wydający całą symfonię przeróżnych dźwięków podczas odtwarzania. Potrafi się zatrzymywać i ponownie startować co chwilę podczas normalnego odtwarzania (gdy czas normalnie leci sobie do przodu, nie przewijasz ni nic) - jakby zaczytywał na raty do pamięci i "odpoczywał", albo nie był pewien, czy odczytał dobrze i powtarzał kilka razy jakąś część ścieżki... no tragedia - jeszcze z czymś takim to nie miałem do czynienia. Chyba najlepsze są w tym wszystkim bebeszki, ale np. Mediatek stosowany w najtańszych odtwarzaczach DVD też nie napawa optymizmem - w zasadzie tylko tor audio i elementy bierne są takie jak za dawnych czasów, reszta już po taniości. Jak posłucham, to się coś wypowiem, czy chociaż brzmieniem się broni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, mol01 napisał:

Mam właśnie na "występach gościnnych" u siebie RCD-12 i tu muszę stanowczo stwierdzić, że Rotel powinien się wstydzić tego co teraz robi - ja myślałem, że one mają aluminiowy front, a jak się okazuje to plastik-fantastik imitujący aluminium (dali tyko grubszą pokrywę, żeby się wagowo zgadzało), napęd to jakiś mega-szajs DVD wczytujący płyty nie wiadomo ile, przerzucający utwory niczym Manta (czasem załapie, że wcinąłeś np. 4x guzik przerzucenia piosenki, a czasem się "pogubi", zaś szybsze przerzucanie piosenek doprowadza go totalnej fiksacji) i wydający całą symfonię przeróżnych dźwięków podczas odtwarzania. Potrafi się zatrzymywać i ponownie startować co chwilę podczas normalnego odtwarzania (gdy czas normalnie leci sobie do przodu, nie przewijasz ni nic) - jakby zaczytywał na raty do pamięci i "odpoczywał", albo nie był pewien, czy odczytał dobrze i powtarzał kilka razy jakąś część ścieżki... no tragedia - jeszcze z czymś takim to nie miałem do czynienia. Chyba najlepsze są w tym wszystkim bebeszki, ale np. Mediatek stosowany w najtańszych odtwarzaczach DVD też nie napawa optymizmem - w zasadzie tylko tor audio i elementy bierne są takie jak za dawnych czasów, reszta już po taniości. Jak posłucham, to się coś wypowiem, czy chociaż brzmieniem się broni...

W moim trzeba było nacisnąć 2x lub 3x play aby ruszył, wczytywał długo, czasem się gubił i był głośny. Czyli one tak mają, ale ciekaw jestem jak brzmieniowo  wg Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.hifionline.cz/hifibazar/prodam/cd-prehravace/rotel/rdd-980/ kurde, pepik trochę za to chce... warto? Na razie mam zakaz wjazdu, ale może w wakacje zrobię sobie wycieczkę... kusi obsługa jednym pilotem!

https://www.hifionline.cz/hifibazar/prodam/da-ad-prevodniky/theta-digital/theta-ds-pro-generation-5/ tylko bez A... wycieczka chyba będzie konieczna ? Prahy nie widziałem, choć piwo mają sikowate, to zawsze wesoło posłuchać ich języka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.