Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, mol01 napisał:

A posłuchałeś, że jesteś zainteresowany tym urządzeniem?

Podobnie jak w przypadku Thety polecanej przez Was tak i Brystona poleconego mam przez kogoś kto go posiadał . Theta niestety ma ograniczenia i jest mało dostępna . Bryston trafia się nieco częściej i ma bardzo długą gwarancję ?

Myśle że ani Theta ani Bryston ani inne firmy przygotowując się do produkcji nie obliczą czegoś i wedle obliczeń na pałe montuja to co z obliczeń wyszło i do klienta . Jestem wręcz pewien że obliczenia wraz z odsłuchami i poprawki a następnie testowanie powodują że coś finalnie trafia do klienta jest modyfikowane a i materiały zastosowane również ulegaja zmianom . Tak robi Hegel i zanim coś trafi do klienta jest dość długo poprawiane .

Wszystkie rzeczy są zmienne a nasze pojmowanie ich jest ograniczone przez nasz umysł. Teorie też ulegają zmianom.

Nie ogarniam budowy sprzętów co nie powoduje że nie mogę stwierdzić że coś gra ładnie a coś nie . Że jakiś np. kabel zakłóca system mniej lub bardziej .

Myślę że kable przed wprowadzeniem na rynek również są testowane . 

Sorki Panowie ale to Klub Rotela a my tu takie pitu pitu o rzeczach nie związanych z klubem 

 

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Riczi75 napisał:

Myśle że ani Theta ani Bryston ani inne firmy przygotowując się do produkcji nie obliczą czegoś i wedle obliczeń na pałe montuja to co z obliczeń wyszło i do klienta .

Pewnie odsłuchują, ale na pewno nie jest to tak jak w Classe, gdzie mimo bardzo zaawansowanej myśli technicznej konstruktorów, sprzęt musi przejść wiele pozytywnie zaakceptowanych odsłuchów (początkowo prowadzonych przez inwestora, pomysłodawcy i założyciela marki, który jako audiofil miał za cel stworzenie sprzętu brzmieniowo bezkompromisowego), zanim trafi do produkcji - w Thecie zapewne bardziej polegają na tym, na ile wyniki pomiarowe gotowego prototypu odbiegają od wyników teoretycznie wyliczonych i starają się poprawić obwód, aby osiągnąć te wyliczone, zaś ocena klientów dopiero prowadzi np. do powstania wersji "A" nakierowanej na oczekiwania klienteli.

24 minuty temu, Riczi75 napisał:

Bryston trafia się nieco częściej i ma bardzo długą gwarancję ?

Theta też dawała bodajże 10 lub 12 lat gwarancji od daty zakupu/odbioru, a więc widać i tu wiarę konstruktorów długowieczność ich dzieła.

 

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Riczi75 napisał:

 

Akurat żle trafiłeś bo ja wiedząc że są dywagacje na temat kabli i ich wpływie , bądź braku wpływy na dżwięk finalnie słyszany w kolumnach , zacząłem po prostu kupować różne kable , gadżety aby mówić o czymś co słyszę u siebie w sprzęcie a nie podpierać się jedynie papierowymi danymi .

Nie obraż się ale teoretykiem i tylko teorerykiem powielajacym cudze spostrzeżenia jesteś Ty o czym dałeś przykład wyżej .

 

Widać że się nie rozumiemy, oczywistym jest  że kabel musi być dobry, ale Ty twierdzisz że kabel coś poprawia, a to jest kłamstwo, kabel nie jest w stanie nic poprawić. Kabel może nie popsuć i o to w tym chodzi. Np o prądy naskórkowe. 

Akurat byłem kilka lat temu na takiej uczelni technicznej co się Politechniką zwie i uczyłem się o przesyłaniu energii elektrycznej przez kable, i uwierz mi prócz teorii mam też praktykę. Są wzory reaktancja i konduktancja kabla. I na tych wzorach bazuje cały świat elektryczny, niezależnie od prądu czy napięcia. Bo prąd to tylko przepływ ładunków. I uwierz mi że 90% producentów kabli głośnikowych jednak się to liczy i sprawdza co osiągnie finalnie. Mało kogo stać aby robić to na tzw pałę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, CodeBoy napisał:

Bo prąd to tylko przepływ ładunków.

Zgadza sie. Jeżeli nic tego przepływu nie zakłóca . 

Stwierdzenie że kabel coś poprawia jest oczywiście nie do końca własciwe . Część kabli będzie niewątpliwie ograniczeniem dla sprzętu ale wziąwszy pod uwagę kabel wyjściowy który dostajesz zakupujac sprzęt , niskiej jakości , to niemal każda wymiana kabla wykonanego z lepszego materiału o lepszym ekranowaniu bedzie odbierana jako poprawia dżwięku choć to tylko będzie efektem wprowadzania mniejszych zakłóceń przez ten "lepszy" kabel i każdy progres będzie analogicznie odbierany jako poprawa , mimo że tylko kolejny kabel bedzie oferował poprawę przepływu i zmnieszeniu zakłóceń .

Jeżeli twierdzisz z czym ja się zgadzam że i firmy kablarskie nie produkują kabli na pałe to myślę że RS minął się z prawdą . VdH musiał testować swoje węglowe cudo zanim go wypuścił na rynek . Nawet nie słyszałem o takim wynalazku jak kabel węglowy do wczoraj .

Niemniej wartało by sprawdzić czy te kable są w ogóle coś warte a nie założyć od razu że sa do d..y . W dzisiejszych czasach można rzeczy wypożyczyć i potestować. 

Nie wiem kiedy kończyłes studia i czy pracujesz w dziedzinie której się szkoliłes . Materiały równiez podlegają ewolucji i może coś poszło do przodu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Riczi75 napisał:

Nawet nie słyszałem o takim wynalazku jak kabel węglowy do wczoraj .

Z tego, co jak kojarzę, to spora część oferty VdH (a przynajmniej tej sprzed kilku lat) składała się z domieszkowanych węglem stopów. Gdzieś kiedyś znalazłem rozpiskę modeli ze składem użytego przewodnika - były tam kable ze (przynajmniej według zapewnień producenta) złota powlekanego srebrem (pobajże D102 mkII, którego chciałem nawet wypróbować), jak i różne konfiguracje: miedzi, srebra, złota i węgla.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Riczi75 napisał:

Nie wiem kiedy kończyłes studia i czy pracujesz w dziedzinie której się szkoliłes . Materiały równiez podlegają ewolucji i może coś poszło do przodu .

Studia bardzo dawno ale pracuje w zawodzie ? jeśli zaczną płacić Ci za prąd to znaczy ze kable zaczęły poprawiać parametry tego prądu. Więc będziesz wiedział dość szybko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.06.2020 o 19:40, baksiu napisał:

podlogowki czy naszafkowce ? 

Miejsce jest na jedne i drugie. Jeśli byłyby monitory, to na pewno na stojakach (nie na szafce?). Z racji na mały metraż myślę właśnie o monitorach. Z ustawieniem nie będzie problemu: żadnych kątów, wnęk i co najmniej 50cm od ściany, a na ścianie i tak wiszą "ciężkie" zasłony. 

Myślałem o dynaudio audience 42/52 lub DM2/7 albo starych b&w 705

W dniu 26.06.2020 o 19:55, mol01 napisał:

ALR Nummer 2 i Dali 400/450, ale przy tym metrażu raczej te pierwsze.

Dzięki za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie słucham tego RCD-12 i powiem Wam, że jak go początkowo uruchomiłem wydawał się grać nawet całkiem interesująco, głównie jeśli chodzi o bardzo rzucającą się na uszy podstawę basową kojarzącą się z RCD-975 i Sony CDP-930QS, ale jak jak uruchomiłem swoje główne źródło to od razu zauważyłem przepaść - nawet na płytach HDCD (o dziwo je rozpoznaje) ustępuje mojej Thecie na zwykłej płycie CD szczegółowością i klarownością góry. Po przełączeniu na RCD-12 od razu koc opada na kolumny mocno zawężając scenę i powodując, że góra staje się delikatnie (znośnie) zapiaszczona, za to średnica wychodzi przed szereg "zasłaniając" pogłosy, co daje efekt znacznej utraty stereofonii/przestrzenności. Ogólnie rzecz ujmując, odtwarzacz gra raczej przyjemnie, z ładnym basem, ale z uwypuklonym pierwszym planem i nie angażująco. Jeśli miałbym porównywac do zapamiętanego obrazu dźwiękowego RCD-975, to on miał bardziej perlistą górę i mniej wysuniętą średnicę, co powodowało ładniejszą prezentację sceny stereo, ale dobry bas i delikatniejszy kocyk na górze też mu towarzyszyły. Dodając do tego błyskawiczne i bezgłosne funkcjonowanie starego napędu CDM-9 to RCD-975 ja bym postawił co najmniej klasę wyżej, nawet ostrego (moim zdaniem) RCD-971 bym postawił klasę wyżej od od RCD-12 (że już nie wspomnę o RCD-1072). Granie RCD-12 przypomina nieco RCD-965BX bez LE, z tym, że tamten miał ciepłą średnicę, a RCD-12 chłodną i lekko nosową. Ogólnie muszę jeszcze jeszcze posłuchać na swoich głównych kolumnach, bo aktualnie mam zapięte kolumny Vintage Audiona w obudowie zamkniętej.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, mol01 napisał:

Właśnie słucham tego RCD-12 i powiem Wam, że jak go początkowo uruchomiłem wydawał się grać nawet całkiem interesująco, głównie jeśli chodzi o bardzo rzucającą się na uszy podstawę basową kojarzącą się z RCD-975 i Sony CDP-930QS, ale jak jak uruchomiłem swoje główne źródło to od razu zauważyłem przepaść - nawet na płytach HDCD (o dziwo je rozpoznaje) ustępuje mojej Thecie na zwykłej płycie CD szczegółowością i klarownością góry. Po przełączeniu na RCD-12 od razu koc opada na kolumny mocno zawężając scenę i powodując, że góra staje się delikatnie (znośnie) zapiaszczona, za to średnica wychodzi przed szereg "zasłaniając" pogłosy, co daje efekt znacznej utraty stereofonii/przestrzenności. Ogólnie rzecz ujmując, odtwarzacz gra raczej przyjemnie, z ładnym basem, ale z uwypuklonym pierwszym planem i nie angażująco. Jeśli miałbym porównywac do zapamiętanego obrazu dźwiękowego RCD-975, to on miał bardziej perlistą górę i mniej wysuniętą średnicę, co powodowało ładniejszą prezentację sceny stereo, ale dobry bas i delikatniejszy kocyk na górze też mu towarzyszyły. Dodając do tego błyskawiczne i bezgłosne funkcjonowanie starego napędu CDM-9 to RCD-975 ja bym postawił co najmniej klasę wyżej, nawet ostrego (moim zdaniem) RCD-971 bym postawił klasę wyżej od od RCD-12 (że już nie wspomnę o RCD-1072). Granie RCD-12 przypomina nieco RCD-965BX bez LE, z tym, że tamten miał ciepłą średnicę, a RCD-12 chłodną i lekko nosową. Ogólnie muszę jeszcze jeszcze posłuchać na swoich głównych kolumnach, bo aktualnie mam zapięte kolumny Vintage Audiona w obudowie zamkniętej.

Zbliżone wrażenia do moich z tym że w moim systemie i na moje ucho RCD 12 porównując z RCD 971 sprawiał wrażenie ''cyfrowości'' nerwowości natomiast RCD 971 był bardziej naturalny spokojny. Być może konfiguracja z resztą toru miała wpływ na takie odczucia. Patrząc na budowę RCD 975, RCD 971 to raczej nie mogły zagrać gorzej. RCD 12 da się słuchać ale dla nie wymagających na początku zabawy w audio jest ok, im dalej tym wymagania rosną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Martin.1 napisał:

moje ucho RCD 12 porównując z RCD 971 sprawiał wrażenie ''cyfrowości'' nerwowości natomiast RCD 971 był bardziej naturalny spokojny

No u mnie poza naprawdę leciutką ziarnistością góry, raczej do cyfrowości było daleko - to już PS Audio DL Three (mimo ogólnie dużo lepszego grania) miał znacznie bardziej cyfrowo brzmiącą górę, ale rzeczywiście może to być zasługa "lampowego" charakteru Classe, który nieco "umuzykalnia" brzmienie.

2 godziny temu, Martin.1 napisał:

dla nie wymagających na początku zabawy w audio jest ok

Może nie tyle dla niewymagających, bo jak powiedziałem: nie mając odniesienia sprawia dobre wrażenie, nic nie jest totalnie spaprane, a po prostu ma swoje ograniczenia. Z ciepłym wzmakiem/kolumnami może się podobać, zwłaszcza w rocku, gdzie dobry bas i lekkie zapiaszczenie/ziarnistość może być atutem w oddaniu kopa i "szorstkości". Myślę jednak, że w tej cenie można spokojnie znaleźć lepszy player i to nie koniecznie ze stajni Rotela, jeśli ktoś szuka czegoś młodszego.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, baksiu napisał:

Może Norweg podpinal xlr i rca na raz?!

To by w niczym nie przeszkadzało, bo Theta ma całkowicie oddzielny tor RCA od toru wyjściowego XLR - jak widać było na fotach, jest tam 12 OP-AMP-ów wyjściowych (po 6 z każdego rodzaju): 8 dla toru XLR i 4 dla RCA. Mogą sobie grać niezależnie, nie to co w Krellu KAV-300cd...

2 godziny temu, baksiu napisał:

Oddam przed urlopem, ale tylko kondy sprawdzę, gniazda są ok ?

Kondy powinny być cacy (a przynajmniej u siebie nie znalazłem padniętych) poza tym, którego otulał stabilizator.

Godzinę temu, baksiu napisał:

Dziwne, wersja 5a bez xlr... warte to 3kzl?

Mi to wygląda na Generation III.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale może się nie znam, bo u Portugalca na fotach widać karton z nadrukiem "DSPRO GEN V", a pod spodem "SINGLE ENDED" oraz "BALANCED" i kwadraciki do wyboru wersji. W każdym razie pewnie do wersji "SINGLE ENDED" wystarczy zalutować brakujące OP-AMPy i gniazda by zrobić z niej "BALANCED" ?

A znowu u niego na kartonie niema zaznaczonego "AT&T" (wejście ST), a ma takowe - widocznie dołożone ? Pomijając już to, że na kartonie widnieje napięcie 120V...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, baksiu napisał:

Czy bez balanced będzie to grało zadowalajaco?

To już musisz ocenić, czy słyszysz różnicę między XLR a RCA w obecnej Thecie - podejrzewam, że w Generation V będzie podobna...

5 godzin temu, baksiu napisał:

przecież 3 jest cieńszy!

Serio? Nie wiem, nie znam się - nigdy się tym modelem nie interesowałem, ale ma uboższy zestaw gniazd na tyle.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie chłopaki i dziewczyny. Jak pisałem mam Rotela RA-980BX którego wyrwałem z elektro - śmieci i idąc tropem Rotela szukam jakiegoś tunera. Pytanie co do niego kupić , byle by odbierało czy szukać czegoś żeby ładnie się komponowało. W przyszłości chcę dokupić decka i cd. Szukam tunera bo mam już dosyć podpinania telefonu przez Moduł Blitzwolf BW-BR1 który wprowadza dziwne brumienie podczas słuchania. Nie jestem jakiś wymagający ale chce po prostu słuchać ulubionej stacji radiowej. A przy okazji żeby to jakoś wyglądało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, sobek4 napisał:

Witajcie chłopaki i dziewczyny. Jak pisałem mam Rotela RA-980BX którego wyrwałem z elektro - śmieci i idąc tropem Rotela szukam jakiegoś tunera. Pytanie co do niego kupić , byle by odbierało czy szukać czegoś żeby ładnie się komponowało. W przyszłości chcę dokupić decka i cd. Szukam tunera bo mam już dosyć podpinania telefonu przez Moduł Blitzwolf BW-BR1 który wprowadza dziwne brumienie podczas słuchania. Nie jestem jakiś wymagający ale chce po prostu słuchać ulubionej stacji radiowej. A przy okazji żeby to jakoś wyglądało. 

Cześć. Pytałem dokładnie o to samo jak zakupiłem swój egzemplarz. Przejdź na stronę 420 tego wątku i tam masz opisane mniej więcej na jakie modele warto wrócić uwagę. Kolega mol01 może coś doda więcej do tego co już zostało napi9sane.

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mol01 napisał:

A Ty kupiłeś tego RT-990BX z linku, który niedawno tu wrzuciłem? Bo dnia nie postał od wrzuceniu linku...

Niestety nie ja. Za późno się zorientowałem że podałeś te linki i jak wszedłem w aukcje to już było po sprawie. Tak samo wczoraj o 18:00 na polskim portalu był RCD 975 na którego miałem chrapkę i była to licytacja która miała się skończyć za dwa dni - a o 19:58 wczoraj sprzedający zakończył aukcję więc pewnie sprzedał przed zakończeniem licytacji... ?

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale znalazłem coś dla siebie u sąsiadów zza Odry i wysłałem dzisiaj zapytanie do niemiaszka o zestaw RB 991 + RC 1090. Czekam na odpowiedź - zobaczymy czy mój niemiecki z tłumacza google będzie zjadliwy i sprzedawca zrozumie o co mi chodzi ?

BTW: czy ktoś z was kupował przez portal https://www.ebay-kleinanzeigen.de

Jest to chyba niejako jakiś odpowiednik "allegro lokalnie" czyli taki ebay lokalnie. Pytam bo nie mam żadnego doświadczenia w zakupach z zagranicy a nie chciałbym naciąć się na jakąś minę przy pierwszym razie. Doradźcie jak to bezpiecznie załatwić bo zapewne macie spore doświadczenie w takich transakcjach.

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, krzysiek napisał:

Razem z serwisem Quoka to wylęgarnia wałków. Tylko odbiór osobisty.

no czyli tak jak myślałem będzie LIPA ?. Zobaczymy co i czy odpisze. Teoretycznie użytkownik zarejestrowany od 2012 roku...

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.