Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  716 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13

Rekomendowane odpowiedzi

Ebay-kleinanzeigen to takie polskie OLX, tyko że portal należy do ebay i niekoniecznie jest to wylegarnia wałków. Przekręty zdarzają się wszędzie. Są tacy co nie chcą płacić prowizji i nie są przekrętami i sprzedają towar na kleinanzeigen. Trzeba się skontaktować ze sprzedawcą,żeby dowiedzieć się z kim ma się do czynienia. Najlepszą metodą jest niestety odbiór własny. Piszę to, bo sam regularnie korzystam z tego portalu jako kupujący i sprzedający. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dareus71 napisał:

Ebay-kleinanzeigen to takie polskie OLX, tyko że portal należy do ebay i niekoniecznie jest to wylegarnia wałków. Przekręty zdarzają się wszędzie. Są tacy co nie chcą płacić prowizji i nie są przekrętami i sprzedają towar na kleinanzeigen. Trzeba się skontaktować ze sprzedawcą,żeby dowiedzieć się z kim ma się do czynienia. Najlepszą metodą jest niestety odbiór własny. Piszę to, bo sam regularnie korzystam z tego portalu jako kupujący i sprzedający. 

Napisałem do tego sprzedawcy i szczerze to nie wygląda mi to na przekręt... Facet chce 950 EURO za zestaw RC 1090 + RB 991 z wysyłką do Polski za pośrednictwem DHLa. Cena chyba normalna. Nie jest to wg mnie ani okazja ani przesadzone w drugą stronę. Niemniej stan końcówki jest średni wizualnie ( jakiś zmatowiały front i wgnioty na obudowie po prawej stronie). PRE wygląda dużo lepiej - zauważyłem tylko jakieś drobne rysy na tych wystających płetwach ? . Prosiłem też o fotki wnętrza i jakieś info czy coś było robione (jakiś serwis lub wymiany elementów) ale odpowiedzi nie otrzymałem. Tylko kilka większych zdjęć niż w ogłoszeniu. No chyba że mój niemiecki z tłumacza google coś pokręcił i gość nie zrozumiał o co pytam ?

 

 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mariusz Marciniak napisał:

BTW: czy ktoś z was kupował przez portal https://www.ebay-kleinanzeigen.de

Ja miałem kilka podejść, ale chyba ostatecznie nic tam nie kupiłem - zawsze coś było nie tak, jest tam głównie sprzęt pozostawiający wiele do życzenia. Może nie jest to taka wylęgarnia wałków jak Quoka, ale mimo, że ja bym to porównał również do naszego Allegro Lokalnie, to ciężej tam o coś fajnego niż na naszym OLX-ie, co już sam stwierdziłeś po stanie tegoż sprzętu. Ogólnie, od niemca ciężko coś idealnie zachwanego kupić...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze ostrożnie podchodzę do zakupów online tym bardziej jak kupuję gdzieś pierwszy raz. Pamiętam jak swego czasu zaczynałem przygodę z Aliexpress - też na początku miałem obawy i opory przed finansową wtopą...

Nic to trzeba szukać i polować dalej ?

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mol01 napisał:

Dopiero teraz zobaczyłem fotki - niema tragedii, końcówka jest raczej zakurzona/brudna.

A nie wydaje Ci się że lakier na panelach bocznych i na środku jest jakiś taki "zmatowiały" ? Kurz też widzę i to całkiem sporo w szczególności na radiatorach, a już na pewno to wgniecenie po prawej stronie obudowy. Ja trzymam sprzęt na środku szafki RTV na wierzchu - nie we wnęce która może ukryłaby te mankamenty. Jak już mam wydać taką kaskę to poczekam jeszcze trochę na ładniejszy egzemplarz. Wstrzymam się jeszcze do jutra czy sprzedawca prześle jakieś fotki bebechów lub napisze czy coś grzebał w nim lub RC 1090.

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Mariusz Marciniak napisał:

A nie wydaje Ci się że lakier na panelach bocznych i na środku jest jakiś taki "zmatowiały" ?

Nie wiem, co masz namyśli przez "panele boczne", ale jeśli chodzi o te uchwyty po bokach fake-radiatorów, to w końcówce są raczej na nich ślady brudnych paluchów, a w pre albo pada tak światło albo może i odcień inny, ale nie wyblakły jak u Baksia, a po prostu fabrycznie nieco inny - w serii 900 też klocki czasami różnią się nieco odcieniami zależności od rocznika produkcji. Zaś na prawym boku, to skąd pewność, iż to wgniecenia, a nie odbicia światła od kolumny obok? Napisał Ci, że ma wgniecenia?

Ja bardziej zwróciłem uwagę na rysę na lewym uchwycie w pobliżu lewego dolnego rogu i otarcie górnego kantu prawego uchwytu w końcówce.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 minut temu, mol01 napisał:

Nie wiem, co masz namyśli przez "panele boczne"

Chodziło dokładnie o to co Ty nazwałeś uchwytami fake-radiatorów ?

12 minut temu, mol01 napisał:

a w pre albo pada tak światło albo może i odcień inny

odnośnie odcieni kolorów klocków to wiem że mogą się lekko różnić i nie jest dla mnie to problemem (sam mam inny odcień na RA980BX w stosunku do RD965BX). Bardziej martwiło mnie to że na RB 991 to będzie to jakiś wytarty lakier lub efekt używania zbyt ostrego środka do czyszczenia ...

13 minut temu, mol01 napisał:

Zaś na prawym boku, to skąd pewność, iż to wgniecenia, ale nie odbicia światła od kolumny obok? Napisał Ci, że ma wgniecenia?

No właśnie mnie się wydaje że są to wgnioty a nie refleksy ale na moje pytanie o to sprzedawca zamilkł i przesłał tylko te trzy zdjęcia. Nie chciał też nic za bardzo napisać odnośnie wymian komponentów lub serwisu wnętrza ani RB ani RC. Spróbuję jeszcze raz go o to poprosić.

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mariusz Marciniak napisał:

No właśnie mnie się wydaje że są to wgnioty a nie refleksy ale na moje pytanie o to sprzedawca zamilkł i przesłał tylko te trzy zdjęcia.

Może też uznał, że widzisz coś czego tam niema (ale może się mylę) i odpuścił sobie dalszą korespondencję. A poza tym, to na tym ebay-kleinanzeigen sprzedawcy rzadziej odpisują niż na naszym OLX - jak nie zadzwonisz, to będziesz zlany... a jak nie znasz języka, to już w ogóle mogiła, bo gadanie jest tam priorytetem, a jak jeszcze piszesz łamanym niemieckim lub (nawet bardzo dobrym) angielskim, to nikt sobie Tobą nie zaprząta głowy...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mol01 napisał:

Może też uznał, że widzisz coś czego tam niema (ale może się mylę) i odpuścił sobie dalszą korespondencję. A poza tym, to na tym ebay-kleinanzeigen sprzedawcy rzadziej odpisują niż na naszym OLX - jak nie zadzwonisz, to będziesz zlany... a jak nie znasz języka, to już w ogóle mogiła, bo gadanie jest tam priorytetem, a jak jeszcze piszesz łamanym niemieckim lub (nawet bardzo dobrym) angielskim, to nikt sobie Tobą nie zaprząta głowy...

No takie życie. Pewnie że wolałbym po angielsku ale też nie mam pewności czy niemiaszek mnie zrozumie ;-). Z dwojga złego wybrałem niemiecki z tłumacza. Jak nie ten to inny ...

np. ten ?. Końcówka RB 1080 chyba ciut lepsza niż RB 991.

https://www.ebay.de/itm/Rotel-RC-1090-RB-1080-vor-und-vollversterker/324176240285?hash=item4b7a68de9d:g:7FkAAOSwTfdeylZM

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srebrne sam bym brał ?

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Grzecznościowo : syn wymienia system i zbywa mu RSP -1570 . Srebrny ,pilot, stan bdb.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

w innym temacie staram się skompletować audio do salonu, więc tutaj nie będę powtarzał tego samego. Padło na Rotela i aktualnie wybieram coś na portalach aukcyjnych i mam takie pytanie. Jakie są różnice między RA-980BX, a RA-985BX? Chodzi tylko o pilota, czy różnice w brzemieniu też, a jeśli tak to na + czy - ? Poza tym RA-971, krótko - warto czy nie? Zestaw będzie działał z podłogówkami Maestro II + CD i kaseciak z innej stajni (też jeszcze nie wybrany) Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Triglav28 napisał:

Dzień dobry,

w innym temacie staram się skompletować audio do salonu, więc tutaj nie będę powtarzał tego samego. Padło na Rotela i aktualnie wybieram coś na portalach aukcyjnych i mam takie pytanie. Jakie są różnice między RA-980BX, a RA-985BX? Chodzi tylko o pilota, czy różnice w brzemieniu też, a jeśli tak to na + czy - ? Poza tym RA-971, krótko - warto czy nie? Zestaw będzie działał z podłogówkami Maestro II + CD i kaseciak z innej stajni (też jeszcze nie wybrany) Z góry dzięki za odpowiedź.

Bardzo polecam maestro oddać nielubianej osobie, a rotela wybrać wedle zasobności portfela, w tym momencie limitują Cię kolumny i wystarczy do nich byle co... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Triglav28 napisał:

Zaproponuj coś wg Ciebie odpowiedniego w cenie Maestro II (+/- 1800 zł)

Jaki metraż, muzyka, oczekiwania?

W zależności od powyższych można znaleźć coś znacznie lepszego niż maestro.

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, baksiu napisał:

Audio physic tempo II np... może zrezygnuj na razie z kaseciaka i dołóż do kolumn?! Jaki masz teraz wzmak?

Padło na Rotla RA-985BX, jutro jadę go oglądać i jeśli będzie tak jak opisał mi to sprzedawca przez telefon to kupuję.

10 godzin temu, klecha napisał:

Jaki metraż, muzyka, oczekiwania?

W zależności od powyższych można znaleźć coś znacznie lepszego niż maestro.

pomieszczenie 5x4m, muzyka ciężki Metal, Ambient, Folk, Prog Rock, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2020 o 17:52, Triglav28 napisał:

Padło na Rotla RA-985BX, jutro jadę go oglądać i jeśli będzie tak jak opisał mi to sprzedawca przez telefon to kupuję.

pomieszczenie 5x4m, muzyka ciężki Metal, Ambient, Folk, Prog Rock, etc.

Sprzedawca na pewno opisał go uczciwie ? Przy maestro nie usłyszysz różnicy między unitrą a rotelem, no może Rotel będzie mniej szumiał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
W dniu 21.07.2020 o 19:19, Triglav28 napisał:

Jakie są różnice między RA-980BX, a RA-985BX? Chodzi tylko o pilota, czy różnice w brzemieniu też, a jeśli tak to na + czy 

Są różnice pomiędzy 980 a 985. Porównywałem oba równolegle u siebie. 980 gra Mocniej dolną średnicą i ma mocniejsze zejście na basie. 985 gra bardziej liniowo, przez co może wydawać się rozjaśniona w stosunku do 980. I teraz zależy jakie kolumny będą w systemie. Jeśli dobierze się np dynaudio 52se, które grają podkreśloną dolną średnicą, to 980 to jeszcze bardziej podkreśli. 985 natomiast grając równiej, jaśniej - wyrówna dźwięk. Na bardziej liniowych kolumnach np xavian   250 i 125 980-ka zagrała bardziej dociążonym dołem, 985 bardziej liniowo, z lepszymi szczegółami w średnicy. Oba są fajne i mocne. 980 ma potencjometr współdzielony z balansem, 985 nie. 985 ma diody w selektorze źródeł i gałce głośności. Ponadto 985 nie akceptuje gołych kabli głośnikowych, trzeba mieć przewody z widełkami lub bananami. Z usterek standardowo przekaźniki/przełączniki do regeneracji, kondensatory solidne, powinny cały czas trzymać parametry. Osobiście wybrałbym 985, bo młodszy, bardziej liniowy i trochę bardziej rozdzielczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, wilkizajonc napisał:

Są różnice pomiędzy 980 a 985. Porównywałem oba równolegle u siebie. 980 gra Mocniej dolną średnicą i ma mocniejsze zejście na basie. 985 gra bardziej liniowo, przez co może wydawać się rozjaśniona w stosunku do 980. I teraz zależy jakie kolumny będą w systemie. Jeśli dobierze się np dynaudio 52se, które grają podkreśloną dolną średnicą, to 980 to jeszcze bardziej podkreśli. 985 natomiast grając równiej, jaśniej - wyrówna dźwięk. Na bardziej liniowych kolumnach np xavian   250 i 125 980-ka zagrała bardziej dociążonym dołem, 985 bardziej liniowo, z lepszymi szczegółami w średnicy. Oba są fajne i mocne. 980 ma potencjometr współdzielony z balansem, 985 nie. 985 ma diody w selektorze źródeł i gałce głośności. Ponadto 985 nie akceptuje gołych kabli głośnikowych, trzeba mieć przewody z widełkami lub bananami. Z usterek standardowo przekaźniki/przełączniki do regeneracji, kondensatory solidne, powinny cały czas trzymać parametry. Osobiście wybrałbym 985, bo młodszy, bardziej liniowy i trochę bardziej rozdzielczy. 

Dzięki. Zdecydowałem się na 985, sprzedawca zrobił mi bardzo dobrą cenę, bez przesadyzmu i stan poza 2 drobnymi mankamentami wizualnymi jest bardzo dobry, więc nie było się nad czym zastanawiać. Teraz szukam reszty, czyli CD + magnetofon lub DAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Szukam osób, które posiadały lub posiadają c/a Rotel RDD 1580, także osób które podzielą się  wiedzą na temat wyjść analogowych zbalansowanych w tym dac'u.

Jakiś czas temu wymieniłem poczciwego Rotela RA 06 na dzielony zestaw Advance Acoustic X-PREAMP + X-A160. Do preampa zapiłem wspomnianego dac'a. Po RCA jest wszystko ok, ale jak użyje kabli XLR jest problem w postaci zakłóceń podobnych do smażenia płyty winylowej. Sprawdziłem piny w gniazdach i wtyczkach, użyłem innych kabli xlr niestety LIPA. Nie posiadam innego urządzenia z wyjściami zbalansowanymi (szybka weryfikacja i po temacie), dlatego pozwoliłem sobie opisać mój problem. W necie wyczytałem, że większość budżetowych przetworników posiadają wyjścia zbalansowane ,które są fejkowe,  nie pozwalają w 100% ukazać dobrodziejstwa xlr. Czyli urządzenie, do którego podłączamy tego typu kabel zostało prawidłowo przystosowane, zbudowane jako zbalansowane.  Teraz pytanie czy rotel RDD 1580 za którego dałem trzy lata temu prawie 3,5k pln. jest budżetowcem posiadającym lipne wyjscia xlr, czy pełnoprawnym urządzeniem zbalansowanym?

Edytowane przez Cudny_Gnat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Cudny_Gnat napisał:

Teraz pytanie czy rotel RDD 1580 za którego dałem trzy lata temu prawie 3,5k pln. jest budżetowcem posiadającym lipne wyjscia xlr, czy pełnoprawnym urządzeniem zbalansowanym?

Ja bym obstawiał, że prędzej Advance Acoustic ma fejkowe wejścia niż RDD-1580 wyjścia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pomogę od strony odsłuchowej, mam tylko wzmacniacz z wejściami RCA... Jakoś nie chce mi się jednak wierzyć, że Rotel wypuściłby bubla skwierczącego na XLR-ach...

Co do budowy, to znalazłem tutaj artykuł z dość obszernym pakietem "rozbieranych" zdjęć tego DAC-a. Może na tej podstawie nasi "uświadomieni elektronicznie" koledzy będą w stanie stwierdzić, czy to "fejkowe" wyjście ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tym napisał:

Co do budowy, to znalazłem tutaj artykuł z dość obszernym pakietem "rozbieranych" zdjęć tego DAC-a.

Z tego, co widzę i napisali to są tam na wyjściu trzy podwójne OP-AMPy NE5532 (+ dwa OPA2604 w filtracji), a więc by wychodzi na to, że mamy pełnoprawny układ zbalansowany z dwoma kościami DAC WM8740 oraz  dwoma OP-AMPami na wyjściu w torze zbalansowanym, a trzeci jest na wyjściu w liniowym - dość standardowo. To samo tyczy się przekaźników wyjściowych - są trzy, więc jak by który padł (a to bardzo fajne czerwone NEC-i), to co najwyżej w jednym kanale byłoby to skwierczenie. A dlaczego obawiam się, że problem może leżeć w Advance Acoustic? Bo widziałem kilka rozebranych starszych modeli i szczerze powiedziawszy jest to marka z tych lubujących się w audiofilskim powietrzu wewnątrz (a przynajmniej w większości oferty). Jak kable i gniazda wykluczyłeś, to problemu upatrywał bym się w układach desymetryzacji/symetryzacji we pre/końcówce.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2020 o 01:59, mol01 napisał:
W dniu 6.08.2020 o 19:58, tym napisał:

Co do budowy, to znalazłem tutaj artykuł z dość obszernym pakietem "rozbieranych" zdjęć tego DAC-a.

Z tego, co widzę i napisali to są tam na wyjściu trzy podwójne OP-AMPy NE5532 (+ dwa OPA2604 w filtracji), a więc by wychodzi na to, że mamy pełnoprawny układ zbalansowany z dwoma kościami DAC WM8740 oraz  dwoma OP-AMPami na wyjściu w torze zbalansowanym, a trzeci jest na wyjściu w liniowym - dość standardowo. To samo tyczy się przekaźników wyjściowych - są trzy, więc jak by który padł (a to bardzo fajne czerwone NEC-i), to co najwyżej w jednym kanale byłoby to skwierczenie. A dlaczego obawiam się, że problem może leżeć w Advance Acoustic? Bo widziałem kilka rozebranych starszych modeli i szczerze powiedziawszy jest to marka z tych lubujących się w audiofilskim powietrzu wewnątrz (a przynajmniej w większości oferty). Jak kable i gniazda wykluczyłeś, to problemu upatrywał bym się w układach desymetryzacji/symetryzacji we pre/końcówce.

Przyznam się, że advanca kupowałem oczami( zawsze chciałem mieć wycieraczki?) plus chęć osobnego zestawu.  RA 06 gra teraz w innym pokoju, ale dac został bo jest wg. mnie lepszy jak ten w x-preamp. Ogólnie fajnie gra, mam poczucie, że poszedłem o krok dalej. Może jak wymienię zestaw głośnikowy, to będzie jeszcze lepiej. MA Silver 6, które teraz mam, uważam, że nie pasują do klocków AA. 

W dniu 7.08.2020 o 01:59, mol01 napisał:

szczerze powiedziawszy jest to marka z tych lubujących się w audiofilskim powietrzu wewnątrz (a przynajmniej w większości oferty).

Poszperałem troche w necie i masz rację w x-preamp z wentylacją problemu nie ma?. Tuta,j tak dla ciekawości parę zdjęć ze środka.

Dziękuję Panowie za zainteresowanie tematem i poświęcony czas. Ja wracam do RCA. Jak zdobędę na test inne urządzenie z wyjściami zbalansowanymi, to wyjdzie gdzie leży problem. Mam tez plan wziąć dac'a pod pachę i do salonu audio, może mili sprzedawcy podepną go pod swoje klocki.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie,

Proszę o poradę przy kupnie tunera Rotela RT-12, czy warto go kupić ? Jaka jest jego jakość przy FM w porównaniu do RT-1080 ? Czy jakość dźwięku z radia internetowego lub DAB+ jest lepsza do FM ?

Mam system złożony z RC/RB 1080, RCD-1072. Zastanawiam się czy kupić RT-12 czy może jednak RT-1080 ?  A może lepiej poczekać i szukać używanego odtwarzacza strumieniowego T14 ? 

Cenowo wygląda to tak:

RT-1080 - ok. 500 zł (samo FM)

RT-12 - ok. 1500 zł (FM, DAB+, radio internetowe, DAC)

T14 - ok. 2000 zł (FM, DAB+, radio internetowe, Spotyfy, Deezer)

Z góry dziękuje za porady i pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.