Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, mol01 napisał:

 A Primare A30.2 może być? ?

Jest jeden na ebay, w komplecie z pre.
Znalazłem też Primare A34.2
Coś wiecej o tych wzmacniaczach możesz powiedzieć?

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, P4R4D0X napisał:

Znalazłem też Primare A34.2

A34.2 to już klasa D, po zakupie której wielu miało mieszane odczucia mając styczność z klasycznymi poprzednikami. Ogólnie końcówki Primare klasy AB to drut wzmacniający - kompletnie bez charakteru i bardzo wrażliwe na charakter podłączonego preampa. Zaś PRE30 to według mnie niezbyt udany klocek - miałem dwie generacje (starsza lepsza) i to raczej brzmienie z bardzo napompowanym dołem i stosunkowo oszczędną górą. Dodając do tego wzorcową kontrolę końcówek, zestaw pre-power naparza niemiłosiernie, ale góra po Rotelu brzmi jak zza grubej kotary, co odbija się też na przestrzenności.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, P4R4D0X napisał:

Jest jeden na ebay, w komplecie z pre.
Znalazłem też Primare A34.2
Coś wiecej o tych wzmacniaczach możesz powiedzieć?

po co daleko szukać jak u nas też są ?

https://www.olx.pl/oferta/primare-a30-2-dual-mono-lub-zbalansowany-monoblok-CID99-IDHekEg.html#d81b91fbce

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mol01 napisał:

A Dodając do tego wzorcową kontrolę końcówek, zestaw pre-power naparza niemiłosiernie, ale góra po Rotelu brzmi jak zza grubej kotary, co odbija się też na przestrzenności.

OK, rozważamy tutaj dalej A30.2, brzmi to wszystko ciekawie, ale zatem czy to oznacza że sam pre rotela będzie słabym ogniwem na górze?

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, P4R4D0X napisał:

czy to oznacza że sam pre rotela będzie słabym ogniwem na górze?

U mnie z RC-1090 grało to całkiem fajnie, choć do duetu z pre Classe trochę brakuje. Gorzej z RC-995 - tu wyraźnie było czuć odstępstwo tego preampa od neutralności (drażniący przełom średnicy i góry oraz bas skupiający się raczej na wyższych częstotliwościach - w konfrontacji z pre Primare to jak porównywać brzmienie "jamnika" do konkretnego suba).

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, mol01 napisał:

U mnie z RC-1090 grało to całkiem fajnie, choć do duetu z pre Classe trochę brakuje. Gorzej z RC-995 - tu wyraźnie było czuć odstępstwo tego preampa od neutralności (drażniący przełom średnicy i góry oraz bas skupiający się raczej na wyższych częstotliwościach - w konfrontacji z pre Primare to jak porównywać brzmienie "jamnika" do konkretnego suba).

w tym zestawie mam RC-1580...

 

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, mol01 napisał:

Który konstrukcyjnie jest bliski RC-1090.

OK, znaczy kierunek z grubsza chyba wytyczony, spróbuję zatem z primare 30.2 na wysokich. Jakie kable głośnikowe i iinterkonekt?
Wydaje mi się że chyba coś z miedzi bardziej niż srebra? Reszta systemu jest na różnych VdH, głosnikowe również.

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.11.2020 o 18:55, P4R4D0X napisał:

Tak mnie natchło...
A co by było gdyby dodać do RC-1580/RB990 i Infinity Kappa 8.2i drugą końcówkę mocy, co by zagrać na Kappach w bi-ampngu?
Zakładam że RB990 na niskie, a co dać na wysokie?

do tych kląkrów od razu 1090, na 1080 nie gra, choć mając 1090 szkoda trochę potencjału na te infinity, bo wcale nie są takie nieskończenie dobre... miałem nieprzyjemność je odsłuchać u siebie na obu rotelach... może do 3 tysi są akceptowalne, jednak do 6kzł szukał bym czego innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, baksiu napisał:

do tych kląkrów od razu 1090, na 1080 nie gra, choć mając 1090 szkoda trochę potencjału na te infinity, bo wcale nie są takie nieskończenie dobre... miałem nieprzyjemność je odsłuchać u siebie na obu rotelach... może do 3 tysi są akceptowalne, jednak do 6kzł szukał bym czego innego.

Hmm...
Długie miesiące zachodziłem z nimi (z tymi Kappa) w głowę, niby ustawiane jak książka pisze, a jakoś tak jałowo...
Co jakiś czas jeździłem nimi tu i tam...aż w końcu wepchnąłem je w kąty, może 10cm od rogów.

Eureka...ależ to dmuchnęło dynamiką, basem i powietrzem, nawet jak teraz to piszę (słuchając Kate Melua) to banan nie schodzi mi z facjaty.
Podsumowując, mają na prawdę potencjał. Potęga na basie, niskie zejście, świetna sekcja średniotonowa i wstęga (emit-R) na wysokich.
Owszem, coś tam na klubie infinity wspominali ze są kapryśne w ustawieniu ?

I tak, mocno się w tym momencie zastanawiam, bo stały sie mocnym rywalem dla mojego drugiego systemu (w innej lokalizacji) z paczkami (które mam od ponad 15-lat) na Scan-speakach (mały revelator i węglowa 18-tka).
Tak więc mnie natchło, sprawdzić ich potencjał w bi-ampingu, no i okablowanie poprawić ?
Pomóżta koledzy :)

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, P4R4D0X napisał:

Hmm...
Długie miesiące zachodziłem z nimi (z tymi Kappa) w głowę, niby ustawiane jak książka pisze, a jakoś tak jałowo...
Co jakiś czas jeździłem nimi tu i tam...aż w końcu wepchnąłem je w kąty, może 10cm od rogów.

Eureka...ależ to dmuchnęło dynamiką, basem i powietrzem, nawet jak teraz to piszę (słuchając Kate Melua) to banan nie schodzi mi z facjaty.
Podsumowując, mają na prawdę potencjał. Potęga na basie, niskie zejście, świetna sekcja średniotonowa i wstęga (emit-R) na wysokich.
Owszem, coś tam na klubie infinity wspominali ze są kapryśne w ustawieniu ?

I tak, mocno się w tym momencie zastanawiam, bo stały sie mocnym rywalem dla mojego drugiego systemu (w innej lokalizacji) z paczkami (które mam od ponad 15-lat) na Scan-speakach (mały revelator i węglowa 18-tka).
Tak więc mnie natchło, sprawdzić ich potencjał w bi-ampingu, no i okablowanie poprawić ?
Pomóżta koledzy :)

w rogach następuje podbicie basu, jeśli cenisz ilość względem jakości, to jesteś zadowolony, jednak z neutralnoscią ma to tyle, co Dziwisz z prawdą... Moim zdaniem te paczki mają dużo kartonowego, wyższego basu, jak estradówki, co może się z początku spodobać, a na dłuższą metę zmęczyć jak proboszcz ministranta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, baksiu napisał:

Moim zdaniem te paczki mają dużo kartonowego, wyższego basu, jak estradówki, co może się z początku spodobać, a na dłuższą metę zmęczyć jak proboszcz ministranta ?

???

OK, być może mówimy o innych kolumnach, ale fakt, takiego zejścia jak węglowa 18-tka scan speaka, to one nie mają.
Tak czy tak, o dobre kabelki do nich chyba warto zadbać.

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.11.2020 o 13:36, P4R4D0X napisał:

???

OK, być może mówimy o innych kolumnach, ale fakt, takiego zejścia jak węglowa 18-tka scan speaka, to one nie mają.
Tak czy tak, o dobre kabelki do nich chyba warto zadbać.

sprawdź antykable czyli anticables... ja osobiście ich nie mam ale polecał mi je do Rotela jeden z zapaleńców audio od którego kupowałem gramofon. Podobno bardzo dobre kable i nie kosztują tyle co wzmacniacz lub same paczki ?

 

PS. ja właśnie wróciłem z Miśkiem pod pachą ? (a raczej pod dwiema i z językiem na wierzchu ?)

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Mariusz Marciniak napisał:

sprawdź antykable czyli anticables... ja osobiście ich nie mam ale polecał mi je do Rotela jeden z zapaleńców audio od którego kupowałem gramofon. Podobno bardzo dobre kable i nie kosztują tyle co wzmacniacz lub same paczki ?

Co do anticables u mnie się nie sprawdził w rotelu - kuło w uszy co nie znaczy że się u Ciebie nie wpasuje w system. Robi na początku efekt wow ale po czasie za dużo tego dobrego u góry.  Ja długo szukałem kabli kupując/odsprzedając albo wypożyczałem w salonach. Nikt Ci recepty nie da na forum. Finalnie u mnie od cd tara labs od przedwzmacniacza cardas, głośnikowy tara labs. Moim zdaniem nawet najtańszy Tara labs jest bezpiecznym wyborem ale wiadomo musi się wpasować w Twój system i gust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Mariusz Marciniak napisał:

PS. ja właśnie wróciłem z Miśkiem pod pachą ? (a raczej pod dwiema i z językiem na wierzchu ?)

Właśnie dostałem info od sprzedawcy, że "koleś przyjechał 420km, posłuchał i już po temacie" ?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, mol01 napisał:

Właśnie dostałem info od sprzedawcy, że "koleś przyjechał 420km, posłuchał i już po temacie" ?

ano ale 420 to w sumie tam i spowrotem machnąłem ?. Tylko że u mnie bardziej mi się podoba granie niż na tych HECO. Myślę że to kwestia ustawienia u niego w pokoju - bardzo szeroka meblościanka i paczki wciśnięte w narożniki pokoju....

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mariusz Marciniak napisał:

Tylko że u mnie bardziej mi się podoba granie niż na tych HECO.

Domyślam się... podejście sprzedawcy w doborze (i jak widać także ustawieniu) kolumn mało "dojrzałe", ale najważniejsze, że każdy jest zadowolony. Sam bym go chętnie łyknął, gdyby sprzedawca był bardziej skory do współpracy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mol01 napisał:

Domyślam się... podejście sprzedawcy w doborze (i jak widać także ustawieniu) kolumn mało "dojrzałe", ale najważniejsze, że każdy jest zadowolony. Sam bym go chętnie łyknął, gdyby sprzedawca był bardziej skory do współpracy ?

Chętnych było kilku więc może dlatego takie a nie inne podejście w Twoim odczuciu. Ja tam jestem zadowolony i z transakcji i z kontaktu. Facet okazał się w sumie uczciwy i do dogadania. A w sprawie tego miśka nawet angole się dobijali czy nie wysłałby im na wyspy... Ale średnio widzę kuriera który dowiózłby to w całości. ?

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obecnie szukam wzmacniacza.

Grałem na RA985Bx i źródle 965BX w wersji Discrete. Było bdb na tyle ,że zastanawiam się nad powrotem do tego wzmaka.

Można oczywiście lepiej,  bo niestety te paczki potrzebują bardzo dużo prądu ale jak go dostaną, to wtedy potrafią się ładnie odwdzięczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Martin.1 napisał:

Moim zdaniem nawet najtańszy Tara labs jest bezpiecznym wyborem ale wiadomo musi się wpasować w Twój system i gust.

Dzieki za podpowiedź, spróbuję sprawdzić te Tara Labs. Namierzyłem też jakąś młodą firmę z UK, TELLURIUM Q, ktoś miał do czynienia z ich kablami?

Co to za misiek i w jakiej cenie?

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Martin.1 napisał:

Finalnie u mnie od cd tara labs od przedwzmacniacza cardas, głośnikowy tara labs.

Powiem że ceny Tara Labs w UK...wow ?

Jakie konkretnie modele kabli i z jakimi klockami u Ciebie grają?

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, P4R4D0X napisał:

Powiem że ceny Tara Labs w UK...wow ?

Jakie konkretnie modele kabli i z jakimi klockami u Ciebie grają?

rcd 971 połączone z rc995 tara labs prime m2, do końcówki rb 03 cardas quadlink 5c, głośnikowe tara labs prime

Tellurium Q będą w podobnych cenach. Używki można szukać. Co do kabli zdania są podzielone, czy warto itd ....

dla mnie warto. Tak jak Ci pisałem wcześniej z tych  co przetestowałem nawet tar labs prism za około 200 zł używka jest bezpiecznym wyborem. Kulturalne, równe granie. Im droższe  tym szczegółowsze, czystsze z lepszą przestrzenią. Wg mnie do rotela tylko miedz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, P4R4D0X napisał:

Co to za misiek i w jakiej cenie?

a taki tam Michi RHB 10 ?. Cena bardzo dobra.

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Mariusz Marciniak napisał:

a taki tam Michi RHB 10 ?. Cena bardzo dobra.

?
Jest taki jeden na ebay w UK, ale w komplecie z pre, i w cenie z lekka kosmicznej...
W każdym razie gratuluje.

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, P4R4D0X napisał:

?
Jest taki jeden na ebay w UK, ale w komplecie z pre, i w cenie z lekka kosmicznej...
W każdym razie gratuluje.

no cena faktycznie lekko wyżyłowana szczególnie z tym PRE. Ja w zanadrzu jeszcze miałem poniższą ofertę gdyby z michi mi nie wyszło może ktoś się skusi ?

https://allegrolokalnie.pl/oferta/classe-25-klasa-a-500w-4om-hi-end-rywal-krell

 

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Mariusz Marciniak napisał:

Nooo, myślę, że "poczciwy misio" miałby poważny problem rywalizować z tym rywalem, choć trzeba brać poprawkę, że ten model Classe jest już staruszkiem i tak jak w przypadku Krelli KSA bez przeglądu ani rusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, mol01 napisał:

Nooo, myślę, że "poczciwy misio" miałby poważny problem rywalizować z tym rywalem, choć trzeba brać poprawkę, że ten model Classe jest już staruszkiem i tak jak w przypadku Krelli KSA bez przeglądu ani rusz.

Classe jeżeli jest w stanie oryginalnym jak zapewnia sprzedawca to i tak warty rozważenia nawet gdyby trzeba było go przeserwisować. Ja jednak z powodu dużej sympatii do Rotela i oczywiście względów finansowych zdecydowałem się na Michi i w sumie mogę już napisać że nie żałuję ? bo oprócz typowo Rotelowych cech Misiek ma dużo do zaoferowania - więcej niż można się było spodziewać. Na razie nie chcę jeszcze więcej nic pisać bo muszę się z nim oswoić, osłuchać na nowo znanych mi wcześniej utworów i wówczas będę mógł napisać jak wpasował się w mój obecny system. Zmiany są kolosalne jak dla mnie ale chcę wyłapać wszystko żeby rzetelnie podejść do jakiejkolwiek oceny czy recenzji z mojej strony.

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.