Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  716 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Mariusz Marciniak napisał:

Classe jeżeli jest w stanie oryginalnym jak zapewnia sprzedawca to i tak warty rozważenia nawet gdyby trzeba było go przeserwisować. Ja jednak z powodu dużej sympatii do Rotela i oczywiście względów finansowych zdecydowałem się na Michi i w sumie mogę już napisać że nie żałuję ? bo oprócz typowo Rotelowych cech Misiek ma dużo do zaoferowania - więcej niż można się było spodziewać. Na razie nie chcę jeszcze więcej nic pisać bo muszę się z nim oswoić, osłuchać na nowo znanych mi wcześniej utworów i wówczas będę mógł napisać jak wpasował się w mój obecny system. Zmiany są kolosalne jak dla mnie ale chcę wyłapać wszystko żeby rzetelnie podejść do jakiejkolwiek oceny czy recenzji z mojej strony.

trzeba by się umówić na porównanie z rb-1090, sam jestem ciekaw... ja ze Śląska i już po covidzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2020 o 12:10, art72 napisał:

Posiadam zarówno głośnikowe Tellurium Q black II jak i IC , w mojej opinii w miarę szczegółowe oraz równo grające w całym paśmie.

Po kilku dniach czytania forów i recenzji juz mnie głowa boli. Zapytam wiec wprost, czy ta firma i ten model to może byc konkurencją do vdh CS122 hybrid?

 

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, P4R4D0X napisał:

Po kilku dniach czytania forów i recenzji juz mnie głowa boli. Zapytam wiec wprost, czy ta firma i ten model to może byc konkurencją do vdh CS122 hybrid?

 

Ja tylko mogę napisać, że ten Tellurium IC, to jeden z lepszych jaki słyszałem w tej cenie (niesamowita dynamika i naturalność, niczego mu nie brakuje), a było ich swego czasu trochę...natomiast do vdh również nie mam porównania. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, baksiu napisał:

trzeba by się umówić na porównanie z rb-1090, sam jestem ciekaw... ja ze Śląska i już po covidzie ?

no nie powiem że mogłoby być ciekawie, a skąd ze śląska? ja mieszkam w połowie drogi między Krakowem i Katowicami ?

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2020 o 19:51, Mariusz Marciniak napisał:

no nie powiem że mogłoby być ciekawie, a skąd ze śląska? ja mieszkam w połowie drogi między Krakowem i Katowicami ?

Sry że się wtryniam, między Katowicami a Krakowem, to nie czasem z Chrzanowa? Masz może jeszcze tego 980 do sprzedania?

Co prawda szukam 985 ale może ten też by mi spasował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piterus napisał:

Sry że się wtryniam, między Katowicami a Krakowem, to nie czasem z Chrzanowa? Masz może jeszcze tego 980 do sprzedania?

Co prawda szukam 985 ale może ten też by mi spasował...

Tak jestem z Chrzanowa. 980BX nadal aktualny. Jak coś to wal na PW.

 

 

BTW

Panowie jak ktoś szuka czegoś konkretnego to pojawiło się takie coś...

https://www.olx.pl/oferta/rotel-rb-1090-CID99-IDHpZHd.html#72526cafbe

Cena w miarę OK a powiedziałbym nawet że atrakcyjna.

Edytowane przez Mariusz Marciniak

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ROTELOWCY napiszcie czy ktoś z was próbował kiedyś połączenia końcówek ROTELA z PRE Meridiana 502 lub Tandberg TCA 4038 lub T+A Pulsar P2000.

Na razie mnie jeszcze nie stać bo ostatnio się wyczyściłem jak wiecie ale już się rozglądam co tam ciekawego można dostać ??

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2020 o 19:51, Mariusz Marciniak napisał:

no nie powiem że mogłoby być ciekawie, a skąd ze śląska? ja mieszkam w połowie drogi między Krakowem i Katowicami ?

Żywiec...

4 godziny temu, Mariusz Marciniak napisał:

Tak jestem z Chrzanowa. 980BX nadal aktualny. Jak coś to wal na PW.

 

 

BTW

Panowie jak ktoś szuka czegoś konkretnego to pojawiło się takie coś...

https://www.olx.pl/oferta/rotel-rb-1090-CID99-IDHpZHd.html#72526cafbe

Cena w miarę OK a powiedziałbym nawet że atrakcyjna.

bardzo dobra cena! ja bym się nie zastanawiał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Obiecałem napisać coś niecoś więcej jak już troche się osłucham z Michi – no to proszę ?.

Parafrazując wierszyk z dzieciństwa można idealnie opisać różnice w charakterze i sposobie grania dwóch jednostek ROTELA w moim systemie audio. Do nie dawna prym wiódł u mnie RA980BX ale jak wiecie ostatnio zastąpił go „big brother” Michi RHB 10.

Reszta toru to Burson VIVID 6 jako PRE i przetwornik dla plików bezstratnych flac. Kolumny Dali Evidence 870 – 4 omowe moim zdaniem idealnie zgrywające się z klockami ROTELA. Dodatkowym źródłem jest zakupiony również niedawno DUAL CS731Q z wkładką Ortofon ULM60 ale ten ostatni grał tylko z mniejszym braciszkiem więc nie mogę go brać pod uwagę przy bezpośrednim porównaniu.

Tak więc poniżej 8 linijek na wstępie:

Tańcowały dwa ROTELE,
Jeden duży, drugi mniejszy o wiele.
Jak ten duży zaczął grać,
To ten mały nie mógł nadskakiwać.

Mały ROTEL grał z polotem,
Duży Michi rozłożył go na łopatki potem,

I choć mały nie był gniotem,

To ten duży ruszył paczkami z łoskotem.

 

Tyle mojej pseudo twórczości poetyckiej ? ale po kilku już dniach odsłuchów czuję się na tyle natchniony, że mogę co nieco skrobnąć na temat wpasowania się końcówki Michi RHB 10 do mojego STEREO. Nie chcę pisać tu żadnych banałów a tym bardziej tworzyć pochwalnych epopei na temat leciwego już Michi, ale po tym co usłyszałem muszę mocno zrewidować moją dotychczasową przygodę z odsłuchami różnych systemów audio i nauczyć się ulubionej muzyki od nowa! ?

Nie chciałbym również deprecjonować w żadnym wypadku RA980BX bo to naprawdę świetny wzmak w swojej klasie i dał mi naprawdę niezły fun na początku mojej przygody z audio ?. Poza tym porównanie RA980BX do MICHI na starcie daje już przewagę mocniejszemu ROELOWI w związku z samą budową.

RHB-10 – zbudowane jak na tamte czasy niesamowicie i już potem długo nie stosowane w ROTELU 22000uF/80V w zasilaniu (+-73V) i 4 parki 2SA1494/2SC3858 w stopniu wyjściowym. Mamy tutaj pełne dual-mono, czyli 2 super-trafa 1kW, stopnie wyjściowe mają oddzielne zasilanie każdy ze swojego mostka i pojemność 2x6800. Stopnie końcowe zasilane z mostków głównych (pojemność 2x22000). Tak ładnie to spisałem z manuala znalezionego na necie. Ale powiem że to robi robotę.

Co do samego dźwięku… jak do tej pory gram sobie przeważnie tak na około 15-30 procent mocy i szczerze powiem że powyżej 40 już boję się odkręcać gałką w moim Bursonie bo nie wiem co mogłoby się stać z szklankami w kredensie u sąsiada w domu obok ?. Michi robi z moimi DALI E870 co mu się żywnie podoba. Oprócz niesamowitej mocy którą czuć w pierwszych nutach odpalonej muzy usłyszałem większą dojrzałość i kulturę w ekspozycji dźwięku. Michi nie brakuje typowo rotelowych cech czyli niespotykanej szybkości, precyzji i ostrości przekazu. Tam gdzie potrzeba jest brutalnie i z wykopem ale również delikatnie i z polotem w innych wymagających tego zakresach. Końcówka reaguje błyskawicznie na każdy impuls, pojawiło się jeszcze więcej szczegółów, a te które słyszałem wcześniej na Integrze są teraz jeszcze wyraźniejsze i mniej zniekształcone – ściszanie nie pomaga bo i tak nie chcą zniknąć i czasami w znanych mi wcześniej utworach słyszę pojawiające się całkiem nowe smaczki i mikro-dźwięki. Czasami łapię się że ściszam muzę i wydaje mi się że to jakiś inny dźwięk z otoczenia a tu okazuje się że on nadal jest i płynie znikąd indziej tylko z głośników – wcześniej niewyłapywany przez zapiaszczony i lekko przykryty przekaz poprzedniej jednostki. Samo STEREO uległo całkowitej przebudowie i nie był to delikatny „remont” lecz całkowite wyburzenie i postawienie wszystkiego od nowa. Scena jest niesamowicie rozciągnięta i pogłębiona. Separacja poszczególnych instrumentów, wokal idealnie na baczność w centrum (nie wiem jak to jest ale nigdzie indziej nie słyszę tego tak dobrze jak u siebie, nawet z integrą tak miałem…). Bas jest bardzo dokładny, świetnie kontrolowany, ale jednocześnie wybrzmiewa ciężej i dużej niż na RA980BX (nie mylić z rozmyciem czy zmisiowacieniem). W integrze bas był bardzo fajny ale momentami wydawał się monotonny, brak mu było takiej rozdzielczości i zróżnicowania i ataku (w szczególności na stopie i werblach) jak w przypadku tego co daje od siebie Misiek. Średnica jest bardzo czysta i bardziej muzykalna. Nawet kawałki z gatunku tych cięższych brzmią teraz jakby trochę czyściej i gładziej – zniknął brud i zniekształcenia a została wyłącznie muzyka. Wysokie jak dla mnie świetne, jasne, mocne i chłodne w przekazie, przy dużej głośności potrafią zakłuć w uszy ale nie jest to męczące – odbieram to bardziej jako chwilowy wzrost głośności w tym zakresie. Można by ten efekt porównać do rozchodzenia się dźwięku po uderzeniu w gong buddyjski – przy uderzeniu zakłuje ale potem z lekka wnika w ciebie z rozkoszną wibracją.

Podsumowując wstawienie Michi na pozycję napastnika w mojej drużynie to upgrade dzięki któremu zyskałem na jakości i ilości odsłuchiwanej muzyki. Michi to w mojej ocenie taki „dostojny” i „dojrzały” zawodnik ze stajni ROTELA, któremu nie brak również muskulatury i który ma o wiele więcej do zaoferowania niż można się spodziewać po „nie Hi-Endowym” sprzęcie. Zmiany zauważyłem nie tylko ja ale również pozostali domownicy, którzy chcąc nie chcąc są skazani na częste seanse muzyczne składające się z różnorodnego materiału jaki mogę im zaserwować ?. Żona i córki od razu zwróciły uwagę że muzyka jest teraz fajniejsza i daje jeszcze większą przyjemność nie tylko mnie. Co chwilę mam zamówienia (kochanie, tatusiu…) puść taki lub taki kawałek.

 

Na koniec lista odsłuchiwanych utworów muzycznych przez ostatnie tydzień i wolne popołudnia oraz wieczory:

Mark Knopfler – This Is Us; Focus – Hocus Pocus; Dire Straits – Your Latest Trick oraz Money For Nothing; Kings Of Leon – Conversation Piece; Labrinth feat. Emeli Sande – Beneath Your Beautiful; Eivor Palsdottir – Trollabundin, Salt oraz rewelacyjny Falling Free (Live); Marek Bliński – Ucieczka z Tropiku; Kraftwerk – The Man Machine; Daft Punk – Solar Sailer; Madonna – Looking For Mercy; TOTO – Selfish oraz Spanish Steps; Alan Walker Feat K-391 & Emelie Hollow – Lily; Commodores – Nightshift; Yazoo – Situation; Fourplay – Venus, 3rd Degree; Nazareth – Telegram; Airbourne – Animalize; Live it Up, Skillet – Burn it Down; AC/DC – Touch too Much; Rammstein – Radio, Auslander; Deep Purple – Surprising oraz Throw My Bones; Yello – Fat Cry, Blue Biscuit, You Better Hide (feat. Heidi Happy); Worakls – Red Dressed (with Eivor – Hungry Music); Tod Treje & The Olsens - La Fête Sauvage; Blank & Jones – Darlings; David Guetta feat. Sam Martin - Lovers On The Sun; Dead Can Dance – Anabasis; Dennis Edwards (Feat. Siedah Garret) - Don' t Look Any Further; Dido - You Don't Need A God; Earl Klugh - I Heard It Through the Grapevine '77; Idina Menzel (Ft. AURORA) - Into the Unknown, Idina Menzel & Evan Rachel Wood - Show Yourself, Josh Gad, Kristen Bell, Idina Menzel, Jonathan Groff & Cast of Frozen II - Some Things Never Change … i jeszcze z 30 innych.

 

Na koniec mogę tylko napisać - chapeau bas - dla konstruktorów ROTELA Michi RHB 10 - odwalili kawał dobrej roboty ?.

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2020 o 22:02, Mariusz Marciniak napisał:

Witajcie. Obiecałem napisać coś niecoś więcej jak już troche się osłucham z Michi – no to proszę ?.

Parafrazując wierszyk z dzieciństwa można idealnie opisać różnice w charakterze i sposobie grania dwóch jednostek ROTELA w moim systemie audio. Do nie dawna prym wiódł u mnie RA980BX ale jak wiecie ostatnio zastąpił go „big brother” Michi RHB 10.

Reszta toru to Burson VIVID 6 jako PRE i przetwornik dla plików bezstratnych flac. Kolumny Dali Evidence 870 – 4 omowe moim zdaniem idealnie zgrywające się z klockami ROTELA. Dodatkowym źródłem jest zakupiony również niedawno DUAL CS731Q z wkładką Ortofon ULM60 ale ten ostatni grał tylko z mniejszym braciszkiem więc nie mogę go brać pod uwagę przy bezpośrednim porównaniu.

Tak więc poniżej 8 linijek na wstępie:

Tańcowały dwa ROTELE,
Jeden duży, drugi mniejszy o wiele.
Jak ten duży zaczął grać,
To ten mały nie mógł nadskakiwać.

Mały ROTEL grał z polotem,
Duży Michi rozłożył go na łopatki potem,

I choć mały nie był gniotem,

To ten duży ruszył paczkami z łoskotem.

 

Tyle mojej pseudo twórczości poetyckiej ? ale po kilku już dniach odsłuchów czuję się na tyle natchniony, że mogę co nieco skrobnąć na temat wpasowania się końcówki Michi RHB 10 do mojego STEREO. Nie chcę pisać tu żadnych banałów a tym bardziej tworzyć pochwalnych epopei na temat leciwego już Michi, ale po tym co usłyszałem muszę mocno zrewidować moją dotychczasową przygodę z odsłuchami różnych systemów audio i nauczyć się ulubionej muzyki od nowa! ?

Nie chciałbym również deprecjonować w żadnym wypadku RA980BX bo to naprawdę świetny wzmak w swojej klasie i dał mi naprawdę niezły fun na początku mojej przygody z audio ?. Poza tym porównanie RA980BX do MICHI na starcie daje już przewagę mocniejszemu ROELOWI w związku z samą budową.

RHB-10 – zbudowane jak na tamte czasy niesamowicie i już potem długo nie stosowane w ROTELU 22000uF/80V w zasilaniu (+-73V) i 4 parki 2SA1494/2SC3858 w stopniu wyjściowym. Mamy tutaj pełne dual-mono, czyli 2 super-trafa 1kW, stopnie wyjściowe mają oddzielne zasilanie każdy ze swojego mostka i pojemność 2x6800. Stopnie końcowe zasilane z mostków głównych (pojemność 2x22000). Tak ładnie to spisałem z manuala znalezionego na necie. Ale powiem że to robi robotę.

Co do samego dźwięku… jak do tej pory gram sobie przeważnie tak na około 15-30 procent mocy i szczerze powiem że powyżej 40 już boję się odkręcać gałką w moim Bursonie bo nie wiem co mogłoby się stać z szklankami w kredensie u sąsiada w domu obok ?. Michi robi z moimi DALI E870 co mu się żywnie podoba. Oprócz niesamowitej mocy którą czuć w pierwszych nutach odpalonej muzy usłyszałem większą dojrzałość i kulturę w ekspozycji dźwięku. Michi nie brakuje typowo rotelowych cech czyli niespotykanej szybkości, precyzji i ostrości przekazu. Tam gdzie potrzeba jest brutalnie i z wykopem ale również delikatnie i z polotem w innych wymagających tego zakresach. Końcówka reaguje błyskawicznie na każdy impuls, pojawiło się jeszcze więcej szczegółów, a te które słyszałem wcześniej na Integrze są teraz jeszcze wyraźniejsze i mniej zniekształcone – ściszanie nie pomaga bo i tak nie chcą zniknąć i czasami w znanych mi wcześniej utworach słyszę pojawiające się całkiem nowe smaczki i mikro-dźwięki. Czasami łapię się że ściszam muzę i wydaje mi się że to jakiś inny dźwięk z otoczenia a tu okazuje się że on nadal jest i płynie znikąd indziej tylko z głośników – wcześniej niewyłapywany przez zapiaszczony i lekko przykryty przekaz poprzedniej jednostki. Samo STEREO uległo całkowitej przebudowie i nie był to delikatny „remont” lecz całkowite wyburzenie i postawienie wszystkiego od nowa. Scena jest niesamowicie rozciągnięta i pogłębiona. Separacja poszczególnych instrumentów, wokal idealnie na baczność w centrum (nie wiem jak to jest ale nigdzie indziej nie słyszę tego tak dobrze jak u siebie, nawet z integrą tak miałem…). Bas jest bardzo dokładny, świetnie kontrolowany, ale jednocześnie wybrzmiewa ciężej i dużej niż na RA980BX (nie mylić z rozmyciem czy zmisiowacieniem). W integrze bas był bardzo fajny ale momentami wydawał się monotonny, brak mu było takiej rozdzielczości i zróżnicowania i ataku (w szczególności na stopie i werblach) jak w przypadku tego co daje od siebie Misiek. Średnica jest bardzo czysta i bardziej muzykalna. Nawet kawałki z gatunku tych cięższych brzmią teraz jakby trochę czyściej i gładziej – zniknął brud i zniekształcenia a została wyłącznie muzyka. Wysokie jak dla mnie świetne, jasne, mocne i chłodne w przekazie, przy dużej głośności potrafią zakłuć w uszy ale nie jest to męczące – odbieram to bardziej jako chwilowy wzrost głośności w tym zakresie. Można by ten efekt porównać do rozchodzenia się dźwięku po uderzeniu w gong buddyjski – przy uderzeniu zakłuje ale potem z lekka wnika w ciebie z rozkoszną wibracją.

Podsumowując wstawienie Michi na pozycję napastnika w mojej drużynie to upgrade dzięki któremu zyskałem na jakości i ilości odsłuchiwanej muzyki. Michi to w mojej ocenie taki „dostojny” i „dojrzały” zawodnik ze stajni ROTELA, któremu nie brak również muskulatury i który ma o wiele więcej do zaoferowania niż można się spodziewać po „nie Hi-Endowym” sprzęcie. Zmiany zauważyłem nie tylko ja ale również pozostali domownicy, którzy chcąc nie chcąc są skazani na częste seanse muzyczne składające się z różnorodnego materiału jaki mogę im zaserwować ?. Żona i córki od razu zwróciły uwagę że muzyka jest teraz fajniejsza i daje jeszcze większą przyjemność nie tylko mnie. Co chwilę mam zamówienia (kochanie, tatusiu…) puść taki lub taki kawałek.

 

Na koniec lista odsłuchiwanych utworów muzycznych przez ostatnie tydzień i wolne popołudnia oraz wieczory:

Mark Knopfler – This Is Us; Focus – Hocus Pocus; Dire Straits – Your Latest Trick oraz Money For Nothing; Kings Of Leon – Conversation Piece; Labrinth feat. Emeli Sande – Beneath Your Beautiful; Eivor Palsdottir – Trollabundin, Salt oraz rewelacyjny Falling Free (Live); Marek Bliński – Ucieczka z Tropiku; Kraftwerk – The Man Machine; Daft Punk – Solar Sailer; Madonna – Looking For Mercy; TOTO – Selfish oraz Spanish Steps; Alan Walker Feat K-391 & Emelie Hollow – Lily; Commodores – Nightshift; Yazoo – Situation; Fourplay – Venus, 3rd Degree; Nazareth – Telegram; Airbourne – Animalize; Live it Up, Skillet – Burn it Down; AC/DC – Touch too Much; Rammstein – Radio, Auslander; Deep Purple – Surprising oraz Throw My Bones; Yello – Fat Cry, Blue Biscuit, You Better Hide (feat. Heidi Happy); Worakls – Red Dressed (with Eivor – Hungry Music); Tod Treje & The Olsens - La Fête Sauvage; Blank & Jones – Darlings; David Guetta feat. Sam Martin - Lovers On The Sun; Dead Can Dance – Anabasis; Dennis Edwards (Feat. Siedah Garret) - Don' t Look Any Further; Dido - You Don't Need A God; Earl Klugh - I Heard It Through the Grapevine '77; Idina Menzel (Ft. AURORA) - Into the Unknown, Idina Menzel & Evan Rachel Wood - Show Yourself, Josh Gad, Kristen Bell, Idina Menzel, Jonathan Groff & Cast of Frozen II - Some Things Never Change … i jeszcze z 30 innych.

 

Na koniec mogę tylko napisać - chapeau bas - dla konstruktorów ROTELA Michi RHB 10 - odwalili kawał dobrej roboty ?.

mam wrażenie że trochę Cię poniosło, jednak cieszę się, że Ci się podoba ? chciałbym też kiedyś trafić na klocek, który zrobi na mnie tak piorunujące wrażenie, na razie muszę się pocieszyć zwykłym hi-fi... no i zapraszam na konfrontację!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, baksiu napisał:

mam wrażenie że trochę Cię poniosło, jednak cieszę się, że Ci się podoba ? chciałbym też kiedyś trafić na klocek, który zrobi na mnie tak piorunujące wrażenie, na razie muszę się pocieszyć zwykłym hi-fi... no i zapraszam na konfrontację!

No jak widzisz zwykłe Rotelowe hi-fi też daje radę i może wprawić w zachwyt. Ale nie dziw się że moje odczucia są takie a nie inne. Gdybyś przyrównał swoją końcówkę z pre do poczciwego RA980BX to zakładam się o piwo że miałbyś podobne zdanie do mojego. Jak na razie Michi to jest to czego mi potrzeba na obecną chwilę i myślę że będzie to "dłuższa chwila" ?

Porównanie RHB-10 z RB1090 byłoby bardzo ciekawe bo obie końcówki są naprawdę solidne. Sam nie wiem która jest lepsza... Ty zapewne też się zastanawiasz ?. Może kiedyś się uda dogadać na spocik żeby to sprawdzić - daleko do siebie nie mamy ??

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie!

Mam do Was pytanie odnośnie serwisu Rotela. Jaką firmę/osobę możecie polecić, najlepiej z Wrocławia lub dolnego śląska. Mam dziwną awarię integry R-1570, po włączeniu głównym przyciskiem (po przejściu diagnostyki) nastąpiło wielkie buuuum w głośnikach i pojawił się głośny szum. Po włączeniu źródła (w tym wypadku CD) dźwięk pojawił się ale strasznie zniekształcony (charczący), potencjometr głośności nie ścisza i nie pogłaśnia, pomimo, że na skali wyświetlacza zmienia się wartość liczbowa. Sprawdzałem z innym źródłem (USB) i jest to samo, po wyłączeniu głośników i podłączeniu słuchawek jest ten sam problem. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i sugestie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciała końcówka mocy. nie wiem co tam siedzi w końcówce, ale jak tranzystory dostępne to nie powinno być jakoś drogo i każdy rozgarnięty elektronik sobie poradzi. Jeśli jakieś robione na zamówienie (tranzystory) to może nie być tanio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopy moi mili,   w moim Rotelu Ra-12 , którego mam juz kupe lat, zauwazyłem,  że lewa kolumna bardziej szumi niż prawa. Nie ma to związku z poziomem głośnosci. Nawet na minimum głośności słychać większy szum z lewejj kolumny niż z prawej .

Elektornika to dla mnie wielka niewidoma. Czy to mogło cos polecieć po tej prawej stronie. Oddawać klamota do serwisu do sprawdzenia ?

Dodatkowo, przy włączaniu sprzętu, , załączają sie te przekażniki czy inne usrojstawa, i sa te sławetne pyknięcia. Własnie z tej lewej kolumny jest dodatkowe pukniecie, którego nie słychać w prawej.

Kolumny sa nowe, kable też niedawo nabyłem nowe. W poprzednich kolumnach ten zauważałem taka przypadłość.

 

Edytowane przez robiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post tutaj, więc witam wszystkich serdecznie! :)

Aktualnie posiadam wiekowy już zestaw:

  • Wzmacniacz Technics SU-V90D
  • CD Player Technics SL-PS840
  • Kolumny Altus 140

Czas na ZMIANY. Jestem już nieco zmęczony ciężarem i wygarem, choć preferuję ROCK.

Budżet (wzmacniacz + kolumny) = około 8000PLN.

Pokój 18m2.

 

Zainspirowany zakupami brata, po nowym roku chciałbym zakupić wzmacniacz A14.

Nie stać mnie na zakup wzmacniacza i kolumn za jednym zamachem.

W salonach miałem sporo sugestii, aby zacząć od kolumn.

Niestety elementem, który jest bardziej zmęczony życiem – jest mój obecny wzmacniacz.

Chciałbym zatem zacząć od niego, a po finansowym oddechu (po pół, albo po roku) – zakupię kolumny.

Wnioskuję, że odsłuchowo będzie i tak lepiej, niż mam teraz?

 

Co do kolumn - docelowo myślę o ELAC Debut 2.0 F5.2.

Słucham i tak głównie wieczorami na słuchawkach (BEYERDYNAMIC DT 860).

 

Jak postrzegacie mój pomysł?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.   Czytam sobie ten opis:

LINK

i czegoś tutaj nie rozumiem…

 

Czy mogę podpiąć do USB na panelu przednim pena z plikami, spełniającymi:  ?

Dzięki wbudowanemu przetwornikowi cyfrowo-analogowemu AKM 768 kHz/32 bity, model A14 gwarantuje perfekcyjną jakość dźwięku z najnowszych formatów cyfrowych wysokiej rozdzielczości – port PC-USB obsługuje m.in. pliki DSD 384 kHz/32 bity.

 

O co tutaj biega:  ?

W tym ostatnim drzemie cyfrowa siła obsługi standardów PCM 24 bit/384 kHz (producent podaje nawet 32 bit, czego nie udało mi się jednak potwierdzić) oraz DSD128. W menu dodano też przełącznik pomiędzy wersjami 1.0 i 2.0 interfejsu USB; ten drugi uwalnia cały potencjał urządzenia, pierwszy ogranicza go do PCM 24/96, ale nie wymaga instalacji dodatkowych sterowników (dla systemu Windows).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednie łącze USB typu A tylko dla urządzeń Apple,

z tyłu USB typu B komputer , laptop - dla usb 2.0 potrzebna instalacja sterownika z dołączonej płyty CD-rotel

po instalacji tego sterownika przełączasz w MENU na 2.0 , po czym w ustawieniach urządzenia audio w laptopie, komputerze możesz ustawić  format np. na 44.1 lub wyższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2020 o 10:30, negatyw napisał:

Dzięki. Jakie playery na kompie używacie do odgrywania tych gęstych plików? Ponoć ciekawe to Foobar i Roon.

Foobar jest fajny ale zwykły Winamp też daje radę np w przypadku plików FLAC...

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma format do jakości .

Masz FLAC np 44.1 /96/192 kHz ale też inne formaty.

 Wypuszczasz na zewnętrznego dac-a , poprzedzając to najlepiej odpowiednim sterownikiem by mieć bit Perfect. Ja mam także MONKEY AUDIO.Pzdr

Program FOOBAR wspiera takie formaty audio, jak DSD (SACD iso), DXD, MP3, MP4, AAC, WAV, WMA, FLAC, OGG Vorbis i wiele innych. Jest możliwa także obsługa CD Audio, zarówno w kwestii słuchania, jak i zgrywania ścieżek z płyty na dysk twardy i zapisania ich jako pliki o kilku różnych rozszerzeniach

 

 

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2020 o 23:08, negatyw napisał:

To mój pierwszy post tutaj, więc witam wszystkich serdecznie! ?

Aktualnie posiadam wiekowy już zestaw:

  • Wzmacniacz Technics SU-V90D
  • CD Player Technics SL-PS840
  • Kolumny Altus 140

Czas na ZMIANY. Jestem już nieco zmęczony ciężarem i wygarem, choć preferuję ROCK.

Budżet (wzmacniacz + kolumny) = około 8000PLN.

Pokój 18m2.

 

Zainspirowany zakupami brata, po nowym roku chciałbym zakupić wzmacniacz A14.

Nie stać mnie na zakup wzmacniacza i kolumn za jednym zamachem.

W salonach miałem sporo sugestii, aby zacząć od kolumn.

Niestety elementem, który jest bardziej zmęczony życiem – jest mój obecny wzmacniacz.

Chciałbym zatem zacząć od niego, a po finansowym oddechu (po pół, albo po roku) – zakupię kolumny.

Wnioskuję, że odsłuchowo będzie i tak lepiej, niż mam teraz?

 

Co do kolumn - docelowo myślę o ELAC Debut 2.0 F5.2.

Słucham i tak głównie wieczorami na słuchawkach (BEYERDYNAMIC DT 860).

 

Jak postrzegacie mój pomysł?

 

 

 

 

zaprzątasz sobie głowę pierdołami, a podstawa czyli wzm+głośniki są tak bardzo do bani, że nic tej katastrofy nie uratuje! dobrze Ci mówią w sklepie, że trzeba zacząć od kolumn, bo gorszych się kupić nie da... jak nie masz szmalu, to kup używki, najlepiej wzm+głośniki. nawet jeśli przeznaczysz na całość 2000zł różnica będzie piorunująca, a potem wchodź w szczegóły... taka moja rada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.