Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, baksiu napisał:

zaprzątasz sobie głowę pierdołami, a podstawa czyli wzm+głośniki są tak bardzo do bani, że nic tej katastrofy nie uratuje! dobrze Ci mówią w sklepie, że trzeba zacząć od kolumn, bo gorszych się kupić nie da... jak nie masz szmalu, to kup używki, najlepiej wzm+głośniki. nawet jeśli przeznaczysz na całość 2000zł różnica będzie piorunująca, a potem wchodź w szczegóły... taka moja rada ?

Kolega baksiu ma rację. Szkoda zaprzątać sobie głowy na samym początku drogi do dobrego brzmienia mało istotnymi sprawami. Ja zaczynałem budowę systemu ponad rok temu i też zaczynałem od kolumn. Uważam że to dobra droga. W budżecie który kolega negatyw chce przeznaczyć na wzmacniacz i kolumny można zbudować całkiem fajny system stereo. Ja zaczynając od nowa też szedłbym w stronę używanych klocków ale lepszej jakości bo na pewno na rynku wtórnym w tym budżecie będzie dużo lepiej niż idąc w kierunku kupna nowych elementów w tych samych pieniądzach.

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór Państwu ?

czy któreś z Was posiada model Ra-1572 i mógłby podzielić się wrażeniami po dłuższym czasie użytkowania. Słuchałem ostatnio tego modelu oraz A14 oraz kilku kompletów kolumn i w połączeniu z Kef R3 zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. 

Edytowane przez Easy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A14 jest chyba mocno niedocenionym wzmakiem. Aktualnie to kupienie nowy za 4,5 PLN . Ciekawy jestem działania DACa i wejścia USB A.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, marek-1969 napisał:

A14 jest chyba mocno niedocenionym wzmakiem. Aktualnie to kupienie nowy za 4,5 PLN . Ciekawy jestem działania DACa i wejścia USB A.

Jeśli masz na myśli to z przodku, słuchałem przez nie Tidala na iPhonie i faktycznie bardzo przyjemny, a dopytywałem o Ra-1752 bo zaproponowano mi go za 5,5 pln. A różnica między nimi przynajmniej dla mnie była na tyle słyszalna, ze kupując wzmacniacz na kilka lat byłbym skłonny dopłacić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1572 za 5,5 kilo jest bardzo ok. Teoretycznie Rotel powinien już lub lada moment wprowadzić nową generację ( seria 20xx) choć w czasach chińskiego g... Kto wie .

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Mazi audio napisał:

Witam jaki wzmacniacz rotel wybrać do głośników t+a criterion t100 ?

Witam. Trochę prądu będziesz dla nich potrzebował. Wszystko zależy od tego jakim budżetem dysponujesz. Jeżeli dopiero zaczynasz to polecam zakupić jakąś integrę np RA980BX lub RA985BX ewentualnie RA1062. Natomiast jeśli budżet będzie trochę większy to można już coś szukać z zestawów dzielonych. Jest tego sporo. Napisz coś więcej czego oczekujesz i jaką kasę chcesz przeznaczyć na wzmocnienie to na pewno więcej kolegów się odezwie i coś doradzi.

3 godziny temu, baksiu napisał:

ja bym wybrał czarny ?

A może jednak tytanowo-bordowy ?

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Mariusz Marciniak napisał:

Witam. Trochę prądu będziesz dla nich potrzebował. Wszystko zależy od tego jakim budżetem dysponujesz. Jeżeli dopiero zaczynasz to polecam zakupić jakąś integrę np RA980BX lub RA985BX ewentualnie RA1062. Natomiast jeśli budżet będzie trochę większy to można już coś szukać z zestawów dzielonych. Jest tego sporo. Napisz coś więcej czego oczekujesz i jaką kasę chcesz przeznaczyć na wzmocnienie to na pewno więcej kolegów się odezwie i coś doradzi.

A może jednak tytanowo-bordowy ?

albo srebrno-czarny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Mazi audio napisał:

Budżet 1 tys złotych niestety , nie oczekuję cudów w tych pieniądzach ale żeby wybrać jak najlepiej w tym przedziale cenowym. 

Ktoś mi polecił JVC JA-S44 ?

JA-S44 nie znam ale w tych pieniądzach szukałbym jakiejś starszej integry ROTELA - dorzuć 200-300 zł i na luzie powinieneś trafić zadbany egzemplarz RA-980BX - myślę że spokojnie wystarczy do tych paczek. Ja na nim grałem przez ponad rok z DALI E870 (również ciężkie do napędzenia) i było OK. Sprzedałem miesiąc temu w kwocie lekko ponad tysiaka. Jak nie chcesz dokładać to szukaj ze starszych klocków Yamahy serii AX - np. modele AX-1070 albo sławna AX-900 - prądu na pewno im starczy.

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Mariusz Marciniak napisał:

JA-S44 nie znam ale w tych pieniądzach szukałbym jakiejś starszej integry ROTELA - dorzuć 200-300 zł i na luzie powinieneś trafić zadbany egzemplarz RA-980BX - myślę że spokojnie wystarczy do tych paczek. Ja na nim grałem przez ponad rok z DALI E870 (również ciężkie do napędzenia) i było OK. Sprzedałem miesiąc temu w kwocie lekko ponad tysiaka. Jak nie chcesz dokładać to szukaj ze starszych klocków Yamahy serii AX - np. modele AX-1070 albo sławna AX-900 - prądu na pewno im starczy.

Właśnie dużo dobrego piszą wszyscy o RA-980BX tylko nie mogę nigdzie znaleźć. RA-1062 już więcej i mam jedną na oku . Nie wiem co robić czekać na 980bx czy brać 1062?

Dzięki za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mazi audio napisał:

Tylko te starsze nie istnieją nigdzie niestety, przeszukałem wszystko chyba. Ta Yamahę mam jedną na oku i może mi się uda kupić,tylko nigdzie nie mogę znaleźć czy obsługuje głośniki 4 ohm. I jest czarna .

ja bym poczekał na rotela... czarnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Mazi audio napisał:

Tylko te starsze nie istnieją nigdzie niestety, przeszukałem wszystko chyba. Ta Yamahę mam jedną na oku i może mi się uda kupić,tylko nigdzie nie mogę znaleźć czy obsługuje głośniki 4 ohm. I jest czarna .

Ta Yamaha obsłuży kolumny 4 ohmowe. Inna sprawa że ROTEL RA980BX ma lepsze parametry i wg mnie warto dołożyć 200-300 zł i na niego zaczekać. Yamaha AX 1070 to inna alternatywa alternatywa ale który z tych 2ch wzmacniaczy okazałby się lepszy to sam musiałbyś sprawdzić i ocenić na własne "ucho". Ja wybrałbym ROTELA ?

5 godzin temu, baksiu napisał:

ja bym poczekał na rotela... czarnego ?

??

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.01.2021 o 11:58, Glorfindel napisał:

Cześć. Mam dwie końcówki mocy Rotel Rb 960bx. Działają jako monobloki w trybie bridged mono. Są podłączone bezpośrednio do cd marki sony. Myślę jednak o preampie i cd rotel. O ile preamp 960 istnieje, to jaki byłby dedykowany cedek?

Rotel RCD-965BX

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.