Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  716 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie na szybko do kolegów rotelowców ? Mój kochany RA-820AX w zestawie "biurowym" niestety już wydaje ostatnie tchnienia, w związku z czym potrzebuję następcy. W związku z tym mam pytanie: czym w praktyce różnią się wersje "zwykłe" i SE w serii 0, np. RA-05 a RA-05SE i czy warto w ogóle na to zwracać uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, negatyw napisał:

Lansujesz się "wyżej", niż proponowane przez Ciebie rozwiązanie...
 

przecież to rozwiązanie na miarę twoich możliwości... ja wstaję i włączam na guziku, wszak nie stać mnie jeszcze na niewolnika ? Jedno podejście i piknięcie i 2 kalorie spalone, mozna sięgnąć po kolejnego tic-taca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie wie? ? Ech, a na naparzanki to mają czas... ? Waham się między RA-06 i 06SE, przeniosłem ostatnio do biura Bowersy (CDM 1NT), które wbrew pozorom łatwe nie są, więc wolę mieć lekki zapas mocy...

12 godzin temu, tym napisał:

Pytanie na szybko do kolegów rotelowców ? Mój kochany RA-820AX w zestawie "biurowym" niestety już wydaje ostatnie tchnienia, w związku z czym potrzebuję następcy. W związku z tym mam pytanie: czym w praktyce różnią się wersje "zwykłe" i SE w serii 0, np. RA-05 a RA-05SE i czy warto w ogóle na to zwracać uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tym napisał:

czym w praktyce różnią się wersje "zwykłe" i SE w serii 0, np. RA-05 a RA-05SE i czy warto w ogóle na to zwracać uwagę?

Jak znam życie, to różnię się pewnie 2-3 elementami o znikomym wpływie na brzmienie, ale nie znam się na tej serii - ominąłem ją szerokim łukiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mol01 napisał:

Jak znam życie, to różnię się pewnie 2-3 elementami o znikomym wpływie na brzmienie, ale nie znam się na tej serii - ominąłem ją szerokim łukiem...

Dzięki, tak myślałem... Niestety nic z wyższych serii nie wejdzie bez przebudowy stanowiska pracy ze względu na głębokość obudowy -- klocki z serii 0 są "krótsze".

Powiem Ci, że ja akurat mam przyjemne doświadczenia z tą serią, lata temu miałem w przejściowym zestawie RA/RCD-02 i o ile cudów nie było, o tyle za te pieniądze nie można się było niczego czepić... Kiedyś dla jaj podłączyłem malutkiego RA-02 do B&W CDM 9NT i wysterowywał je o niebo lepiej niż kosztujący 2x tyle i 2x mocniejszy na papierze Creek 5350SE (ale ten to już inna historia, każdy ma pewnie na koncie takie wpadki zakupowe)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tym napisał:

Dzięki, tak myślałem...

Czasami delikatne różnice w precyzji doboru kilku elementów potrafią przynieść satysfakcjonującą zmianę, jaką ja odczułem np. między RB-991, a RB-990BX, ale musisz mieć dwa klocki w bezpośrednim starciu - inaczej tej różnicy byś nie wychwycił. Myślę, że w tym wypadku byłoby podobnie - kupując z SE, czy bez nie zrobi to żadnej różnicy. Dopiero w bezpośrednim starciu mógłbyś wychwycić, że czymś się różnią, ale raczej byłyby niuanse, bo Rotel nigdy nie robił rewolucji w czymś co jest sprawdzone do bólu.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mol01 napisał:

Dopiero w bezpośrednim starciu mógłbyś wychwycić, że czymś się różnią, ale raczej byłyby niuanse, bo Rotel nigdy nie robił rewolucji w czymś co jest sprawdzone do bólu.

Dobrze to podsumowałeś, w takim razie chyba upoluję "zwykłego" 06... ? A przy okazji: gdzieś tu kiedyś była mowa, że da się rozpoznać rok produkcji po numerze seryjnym, ale nie mogę teraz tego znaleźć... Pamiętasz może, jak to było? Ostatnia cyfra pierwszego członu numeru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tym napisał:

Pamiętasz może, jak to było? Ostatnia cyfra pierwszego członu numeru?

Nie pamiętam już - na pewno w serii 900 był to numer tygodnia i rok (dwie cyfry), ale w późniejszych seriach coś pozmieniali i nie były to już te cyfry w numerze seryjnym, co w serii 900, bo numer seryjny się wydłużył bodajże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Witam mam problem a mianowicie RB1582mkII podłączony do YaqinMS12B przez wyjście 0,2v gra normalnie słychać w wysokotonowym i średniotonowym lekki szum niezależnie od poziomu głośności ale to przy przyklejeniu ucha do głośników ? a przy wyjściu 0,7v jak odpalam yaqina to przy rozgrzewaniu pojawia się mocno słyszalny szum jak by woda z wodospadu po rozgrzaniu lamp jest lepiej ale dużo wyraźniej słychać ten szum tym razem z miejsca odsłuchu czego może być to przyczyna?

Zapomniałem dodać że przy RB-03 nie było tego zjawiska mocnego szumu na wyjściu 0,7v.

Edytowane przez MarcinStereo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Witam czy podłączenie końcówki z preampem tym kablem https://allegro.pl/oferta/przewod-kabel-mikrofonowy-xlr-xlr-1m-nbm-klotz-10197233535 to dobre rozwiązanie? widziałem przekrój kabla za 250zł i był taki sam jak w tym tanim, i czy to że jest napisane mikrofonowy ma znaczenie czy to tylko taka informacja dodatkowa?

Edytowane przez MarcinStereo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarcinStereo napisał:

Witam czy podłączenie końcówki z preampem tym kablem https://allegro.pl/oferta/przewod-kabel-mikrofonowy-xlr-xlr-1m-nbm-klotz-10197233535 to dobre rozwiązanie? widziałem przekrój kabla za 250zł i był taki sam jak w tym tanim, i czy to że jest napisane mikrofonowy ma znaczenie czy to tylko taka informacja dodatkowa?

mam przedluzke do sluchawek marki klotz, jest to bdb produkt budżetowy, o ile wtyki metalowe wyglądają ok, to już te alternatywne nie wyglądają wcale... ja bym się rozejrzal za kablami używanymi ze średniej półki, z reguły są zaopatrzone w jeszcze lepsze wtyki, a przy odsprzedaży nie stracisz nic, z używaną budżetówką juz tak łatwo nie będzie. jestem bardzo zadowolony z jakości wykonania kabli van den hul. ich ceny też oscylują w okolicach 150-250zł za kpt xlr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Witam mam prolem a mianowicie szum w głośnikach końcówka mocy bez podłączonego przedwzmacniacza zachowuje ciszę w głośnikach po podłączeniu preampu nieważne jakiego pojawia się szum w wysokotonowych i w niskotonowych coś jakby przydźwięk z sieci co to może być i czy czeka mnie serwis? na starym sprzęcie nie było tego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że 24/384 na USB to kres możliwości RC1590 . Ma już 8 lat.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2021 o 14:48, MarcinStereo napisał:

Witam mam prolem a mianowicie szum w głośnikach końcówka mocy bez podłączonego przedwzmacniacza zachowuje ciszę w głośnikach po podłączeniu preampu nieważne jakiego pojawia się szum w wysokotonowych i w niskotonowych coś jakby przydźwięk z sieci co to może być i czy czeka mnie serwis? na starym sprzęcie nie było tego efektu.

Witam, u mnie cisza (albo przytępiony słuch) na połączeniu RC15xx + RB15xx, na poziomie wzmocnienia ustawionym na 70.

Sprawdzałeś w innej lokalizacji (gniazdko, inna faza etc. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Zaraz się zabieram za to sprzęt jest wpięty pod nową instalacje która została mi po zdemontowaniu pieca elektrycznego jak to nie pomoże to jeszcze sprawdzę kable głośnikowe bo też mogą łapać zakłucenia mam 2x6,5 metra ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to jest szum czy przydźwięk z sieci? Występuje też na XLR-ach? Ja tak miałem swego czasu z Krellem KAV-400xi, który miał opcję przełączenia w tryb końcówki mocy (Theater Throughput). Czego bym nie zrobił, to na RCA brzęczał. Sprawdzałem instalację elektryczną itd. Podłączona dokładnie tymi samymi kablami końcówka Rotela była cichutko... Nie udało mi się z tym dojść do ładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.