Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  716 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze by było, gdyby się odezwał ktoś bardziej ode mnie kumaty technicznie... ?

Próbowałeś odłączyć wszystko w "okolicy" z wyjątkiem preampu/końcówki? Nie masz w systemie np. tunera/telewizora podłączonego do gniazda antenowego ani nic takiego? Bo to czasem powoduje podobne problemy (pętla masy). Inne nienaukowe doświadczenie (koledzy elektrycy/elektronicy będą mieli polewkę): co się dzieje, kiedy "głaszczesz" palcem metalową górę obudowy -- czy czujesz coś w rodzaju mrowienia? To też może wskazywać na potencjalne problemy z masą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tym napisał:

Ja tak miałem swego czasu z Krellem KAV-400xi, który miał opcję przełączenia w tryb końcówki mocy (Theater Throughput). Czego bym nie zrobił, to na RCA brzęczał.

Mój miał to samo (z tym, że w Theater Throughput i na RCA i na XLR) - przez to pierwszy klient mi go zwrócił, bo na jego kolumnach o większej skuteczności było to dużo bardziej irytujące niż u mnie (prawie niezauważalne).

 

W dniu 1.03.2021 o 14:48, MarcinStereo napisał:

po podłączeniu preampu nieważne jakiego pojawia się szum

A jakie to konkretnie preampy? Niektóre pre lampowe o bardzo uproszczonej konstrukcji mogą mieć szkodliwy wpływ (wzmocnienie, impedancja wyjściowa) na precyzyjnie "dostrojone" obwody wejściowe końcówek do preampów z tej samej stajni.

Druga sprawa, że w RB-1582mkII bodajże masz Panasonici FC na wejściu, które są znacznie mniej żywotne od Rubyconów Black Gate w starszych modelach (choć to jeszcze młody klocek).

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie myślę nad zakupem przedwzmacniacza rc980bx, który będzie połączony z dwiema końcówkami mocy Parasound 1200 II oraz kappy 8.1.

Mało jest informacji na temat tego przedwzmacniacza, czy jest osoba która posiada/posiadała rc980bx i mogła by się podzielić opinią na jego temat ?

Czy są modyfikacje żeby ulepszyć ten przedwzmacniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Alien844 napisał:

posiada/posiadała rc980bx i mogła by się podzielić opinią na jego temat ?

Bierz w ciemno - to bardzo dobry pre, choć Parasound też ma ciekawe preampy, a przynajmniej tak się zapowiadają patrząc na bebechy i opinie, bo nie miałem niestety okazji ich posłuchać.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem dwa lata temu pre Parasounda . Dwa modele stereo .  Niesamowita precyzja regulacji . Płynne narastanie wzmocnienia oraz idealne zbalansowanie kanałów . 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak pod tym względem zachowuje się RC-1090 . Nigdy się nie załapałem na odsłuch.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
14 godzin temu, mol01 napisał:

 

 

A jakie to konkretnie preampy? Niektóre pre lampowe o bardzo uproszczonej konstrukcji mogą mieć szkodliwy wpływ (wzmocnienie, impedancja wyjściowa) na precyzyjnie "dostrojone" obwody wejściowe końcówek do preampów z tej samej stajni.

Druga sprawa, że w RB-1582mkII bodajże masz Panasonici FC na wejściu, które są znacznie mniej żywotne od Rubyconów Black Gate w starszych modelach (choć to jeszcze młody klocek).

Witam Preampy to RC-1590 i Yaqin MS12B na starej końcówce Rotel RB-03 nie było tego efektu,Końcówka była do Yaqina podłączona przez wyjście 0,25v .

Pisałem do sklepu w którym była końcówka zakupiona jak u nich sprawa z gwarancją wygląda,opisałem też problem szczegółowo ale narazie z ich strony cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Alien844 napisał:

Miałeś styczność z rc980bx ?

Miałem wszystkie modele preampów z serii 900 poza RC-971 - teraz już niewiele pamiętam, bo było to parę lat temu, ale opisywałem tu swoje wrażenia z porównań różnych modeli pre i różnych ich konfiguracji z końcówkami mocy rotela z serii 900, których miałem każdy model serii 900 po kilka egzemplarzy... i RC-980BX niewiele ustępuje RC-990BX, a jak chcesz taniej to kup RC-960BX, który w zasadzie jest niemal identyczny jak RC-980BX. Ogólnie to brzmienie charakteryzuje się szybkim punktowym basem i hektarami przestrzeni z lekkim podbarwieniem przełomu średnicy i góry, ale tak to można napisać niemal o każdym klocku Rotela (poza RB-960BX i RC-972, które są mułami), tyle że to ostatnie nie jest uciążliwe, a nadające Rotelowego "smaczku".

6 godzin temu, marek-1969 napisał:

Ciekawe jak pod tym względem zachowuje się RC-1090 .

Powiedziałbym, że RC-1090 jest jeszcze klasę lepszy od wspaniałego RC-995.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarcinStereo napisał:

Witam Preampy to RC-1590 i Yaqin MS12B na starej końcówce Rotel RB-03 nie było tego efektu,Końcówka była do Yaqina podłączona przez wyjście 0,25v .

Bo zapewne RB-03 ma mniej precyzyjny układ wejściowy i mu nie przeszkadza rozjazd parametrów wejściowych sygnału. A gdy już RB-1582mkII "oberwał" od Yaqina (to tylko hipoteza) to już i w parze z RC-1590 nie działa poprawnie, a jak go kupiłeś używany i od początku był problem pod RC-1590, to może poprzedni właściciel go "dojechał" innym preampem... trudno powiedzieć. RC-1580 ma poziom wyjściowy 1V i impedancję 100 Omów, a Yaqin jak piszesz 0,25V, a impedancja?

Oczywiście RC-955 jest "wspaniały" dopóki nie usłyszysz czegoś z przedziału 3000zł+ za używkę, nie że w ogóle...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Yaqin jest sprawny był pod niego podłączony wzmacniacz słuchawkowy który jest sprawny dodatkowo podłączony był pod końcówkę diy kumpla i nic nie szumiało rc1590 tak samo.

Co do impedancji yaqina brak danych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
7 godzin temu, mol01 napisał:

A czy ja gdzieś napisałem, że niesprawny? Napisałem tylko, że niekompatybilny (być może...).

Tak czy inaczej dziękuję za zainsteresowanie,niestety wzmacniacz ląduje w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.03.2021 o 07:35, mol01 napisał:

Bierz w ciemno - to bardzo dobry pre, choć Parasound też ma ciekawe preampy, a przynajmniej tak się zapowiadają patrząc na bebechy i opinie, bo nie miałem niestety okazji ich posłuchać.

Ja słucham na codzień Mich RHB10 z Pre Parasounda P/LD-1100 i mogę polecić z czystym sumieniem klocki tej marki. Tak jak napisał przedmówca budowa mówi sama za siebie i przekłada się jak najbardziej na jakość dźwięku. Ja jestem bardzo zadowolony z połączenia końcówki Rotela z Parasoundem. Nie wspomnę już kto mi podpowiedział w wyborze ???

W dniu 4.03.2021 o 10:10, marek-1969 napisał:

Słuchałem dwa lata temu pre Parasounda . Dwa modele stereo .  Niesamowita precyzja regulacji . Płynne narastanie wzmocnienia oraz idealne zbalansowanie kanałów . 

A jakich modeli kolega słuchał jeśli wolno zapytać? i z czym były zestawiane?

W dniu 4.03.2021 o 10:28, Alien844 napisał:

Ciężko w Polsce kupi

Niestety to prawda. Mało osób wie że to naprawdę porządny sprzęt. Ja też nie wiedziałem, ale jak to się mówi człowiek uczy się całe życie i ....

 

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mariusz Marciniak napisał:

Tak jak napisał przedmówca budowa mówi sama za siebie i przekłada się jak najbardziej na jakość dźwięku. Ja jestem bardzo zadowolony z połączenia końcówki Rotela z Parasoundem. Nie wspomnę już kto mi podpowiedział w wyborze ???

Ja ostatnio atakowałem taki skromny zestawik, ale niestety poległem w licytacji:
https://www.ebay.pl/itm/Parasound-HCA-2200-und-P-LD-2000/265071882798

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2021 o 00:13, mol01 napisał:

Ja ostatnio atakowałem taki skromny zestawik, ale niestety poległem w licytacji:
https://www.ebay.pl/itm/Parasound-HCA-2200-und-P-LD-2000/265071882798

Noo fajna sprawa. P/LD 2000 to sam bym chętnie przytulił ?. Finalna cena nie była wcale taka wysoka jak za taki zestaw ?

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mariusz Marciniak napisał:

Finalna cena nie była wcale taka wysoka jak za taki zestaw ?

Była bardzo okazyjna wręcz, a sprzęt był sprawny (dostałem fotki po podłączeniu do prądu i obwody zabezpieczające nie sygnalizowały żadnych awarii), tylko sprzedawca nie umiał go przetestować i sprzedawał jako niesprawny/nietestowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mol01 napisał:

Była bardzo okazyjna wręcz, a sprzęt był sprawny (dostałem fotki po podłączeniu do prądu i obwody zabezpieczające nie sygnalizowały żadnych awarii), tylko sprzedawca nie umiał go przetestować i sprzedawał jako niesprawny/nietestowany.

Szkoda bo okazja fajna. Ostatnio gdzieś na allegro widziałem samą końcówkę HCA 1200 II i poszła na pniu za jakieś 2100-2200. A to przecież niższy model. Szkoda tego od Niemca że uciekł. Chętnie bym takiego posłuchał i porównał ze swoimi klockami ?

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponownie po długiej przerwie w klubie. Prawie dopiąłem swego i skompletowałem już prawie całą serię 1000 i 1010.

Do pełni szczęścia brakuje RB-1000 i RC-1010, ale i to z czasem kupię.

Niestety BR-1010 nie radzi sobie z moimi DALI 8, za mała moc.

Wpadłem na pomysł zakupu ROREL RC i RB-10 z serii Michi.

Pytanie czy to uciągnie 4 drożne potwory od DALI.

No i jest problem z dostępnością ogólnie tych klocków.

Znalazłem w DE komplet za 1450 euro, do weryfikacji (stan podobno idealny) od pierwszego właściciela.

Pytanie czy ta cena jest akceptowalna i czy na coś trzeba zwrócić uwagę przy zakupie tych wzmacniaczy?

Z góry dzięki za pomoc.

Ps. A może coś innego w ramach tego budżetu ze stajni ROTEL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2021 o 12:11, mol01 napisał:

A ja bym chętnie podpiął Twojego Miśka pod RC-1090...

Może kiedyś się trafi coś w dobrych pieniądzach 👍 na razie cieszę się Parasoundem 🙂

W dniu 21.03.2021 o 17:50, Kris75 napisał:

Wpadłem na pomysł zakupu ROREL RC i RB-10 z serii Michi.

Pytanie czy to uciągnie 4 drożne potwory od DALI.

No i jest problem z dostępnością ogólnie tych klocków.

Znalazłem w DE komplet za 1450 euro, do weryfikacji (stan podobno idealny) od pierwszego właściciela.

No to po koleji.

1. Modele o których piszesz to odpowiednio RHC-10 (pre pasywne) i RHB-10 (końcówka mocy). Ja osobiście od RHC-10 wolałbym RHA-10 do kompletu (pre klasyczne).

2. Z moimi Dali Evidence 870 Misiek robi to co do niego należy. Mocy nie brakuje. Ja słucham maks na godzinie 9, żądło na 10. Podkręcenie gałki wyżej powoduje nieoczekiwane efekty "specjalne" w postaci typu podskakujący kwietnik żony lub przesuwanie się szklanek w kredensie. Wyżej niż na 11 nie odkręcałem bo się boję o mienie moje i sąsiadów 😅

3. Problem z dostępnością jest znany nie tylko Tobie ale też wielu innym kolegom z forum którzy na bieżąco śledzą rynek.

4. Cena jest normalna. W Polsce poniżej 6k PLN nie widziałem z stawu Michi Pre+końcówka.

O sprawy techniczne pytaj kolegę mol01 - ma sporo większą wiedzę w kwestii budowy i poszczególnych układów czy zestawień sprzętowych.

Amen.

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, g88 napisał:

kupiłem okazyjnie Rotela RA 790BX

Zacznijmy od tego, że niema czegoś takiego jak RA-790BX, co najwyżej RA-970BX. A temat RA-980BX i RA-985BX jest tu na okrągło wałkowany, więc poczytaj parę stron wstecz i będziesz wszystko wiedział...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, g88 napisał:

Mój błąd, oczywiście chodziło o RA 970BX, w takim razie poczytam. 

Ja osobiście poszedł bym drogą wzmacniacz mocy + przedwzmacniacz na znanym portalu aukcyjnym dość często są do kupienia końcówki RB03/06 jak i RC w przystępnych cenach.

Rozważałeś taką opcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarcinStereo napisał:

Ja osobiście poszedł bym drogą wzmacniacz mocy + przedwzmacniacz na znanym portalu aukcyjnym dość często są do kupienia końcówki RB03/06 jak i RC w przystępnych cenach.

Rozważałeś taką opcję?

Pomny dobrych doświadczeń z RA-02 i RCD-02 kupiłem parę tygodni temu RA-06 do drugiego systemu... Po dwóch dniach wrócił kurierem do sprzedawcy (na szczęście pełna kultura i bezproblemowo)... Bułowaty jednostajny bas, zgaszone wysokie tony, ogromne zaskoczenie na minus... Jeśli dzielonka 03/06 ma coś wspólnego konstrukcyjnie z RA-06, to lepiej nie ryzykować i jednak trzymać się wyższych serii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
17 minut temu, tym napisał:

Pomny dobrych doświadczeń z RA-02 i RCD-02 kupiłem parę tygodni temu RA-06 do drugiego systemu... Po dwóch dniach wrócił kurierem do sprzedawcy (na szczęście pełna kultura i bezproblemowo)... Bułowaty jednostajny bas, zgaszone wysokie tony, ogromne zaskoczenie na minus... Jeśli dzielonka 03/06 ma coś wspólnego konstrukcyjnie z RA-06, to lepiej nie ryzykować i jednak trzymać się wyższych serii...

Miałem RB 03 granie żywe bez tzw.muła czy przytłumienia na górze. a RB03/06 to praktycznie to samo 03 jest starsza i z wyglądu prawie identyczna.

Zresztą Rotel zawsze dobrze stał jeżeli chodzi o dzielone konstrukcje,w dodatku dźwięk można regulować za pomocą preampu czego w integrach w tym przedziale cenowym próżno szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MarcinStereo napisał:

Miałem RB 03 granie żywe bez tzw.muła czy przytłumienia na górze. a RB03/06 to praktycznie to samo 03 jest starsza i z wyglądu prawie identyczna.

Dlatego tak mnie zdziwił ten RA-06, zwłaszcza że RA-02 był dla mnie ogromnym zaskoczeniem na plus, jeśli chodzi o tę klasę cenową. Jeśli masz dobre doświadczenia z dzielonymi zestawami z serii 0, to chyba trzeba przyjąć, że im po prostu ta konkretna integra nie wyszła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.