Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  718 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, tym napisał:

Dlatego tak mnie zdziwił ten RA-06, zwłaszcza że RA-02 był dla mnie ogromnym zaskoczeniem na plus, jeśli chodzi o tę klasę cenową. Jeśli masz dobre doświadczenia z dzielonymi zestawami z serii 0, to chyba trzeba przyjąć, że im po prostu ta konkretna integra nie wyszła...

Mam tylko dobre wspomnienia z dzielonymi zestawami Rotela i przy nich zostaję 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.03.2021 o 14:59, MarcinStereo napisał:

Ja osobiście poszedł bym drogą wzmacniacz mocy + przedwzmacniacz na znanym portalu aukcyjnym dość często są do kupienia końcówki RB03/06 jak i RC w przystępnych cenach.

A ja bym chyba wolał RA-985BX niż jakąkolwiek dzielonkę z serii "0". Zawsze później mógłbym go użyć jako końcówkę mocy przez "MAIN IN", jakby mi czegoś brakowało, a pakując się w serię "0" już by nie było "wyjścia awaryjnego".

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
14 godzin temu, mol01 napisał:

A ja bym chyba wolał RA-985BX niż jakąkolwiek dzielonkę z serii "0". Zawsze później mógłbym go użyć jako końcówkę mocy przez "MAIN IN", jakby mi czegoś brakowało, a pakując się w serię "0" już by nie było "wyjścia awaryjnego".

Witam a dlaczego wolałbyś RA od serii 0? tak z ciekawości pytam bo ja mam dobre wspomnienia z nią związane no może poza preampem 03 bo to totalna porażka:) ale sam wzmacniacz był całkiem przyzwoity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca mi się teraz wpisuje w koncepcję systemu... 😉 Z założenia miał grać z odtwarzaczem strumieniowym i ew. zastąpić sekcję analogową RCD-1072, ale w praktyce wyszło inaczej...

W tej chwili i tak 90% muzyki słucham z płyt. Po pierwszej fascynacji Tidalem okazało się, że i tak nowe tytuły "poznaję" głównie w czasie pracy na drugim zestawie, a dla relaksu na głównym systemie słucham ulubionych rzeczy, które już mam na CD. A tu z kolei 1072 pasuje mi bardziej -- zwłaszcza od momentu zmiany głośników. Przy B&W CDM 1NT z ich szczupłym basem lekkie podbicie w "midbassie", które daje RDD-1580, fajnie uzupełniało braki, natomiast z obecnymi głośnikami (Avance Signature 3 Mk2) jest trochę zbyt "tłusto".

Jak skończę ogarniać akustykę pomieszczenia, to pewnie poszukam czegoś z wyższej półki. Narobiliście mi z Baksiem apetytu na jakąś Thetę... 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowałem z zakupu Rotel RHB-10 Michi bo trudno dostępny w dobrym stanie.

A trafił mi się w stanie idealnym RB-990BX z pre RC-970BX.

Moje DALI 8 teraz pokazały co potrafią 🙂 To jest to!

Ale no właśnie jest to ale rozczarował mnie RC-970BX nie gra to dobrze w duecie.

Jako napędu używam RCD-865BX oraz Yamacha WXC-50 odtwarzacz sieciowy a pliki FLAC z dysku nas w HQ.

Ta Yamacha posiada też funkcje preampa i po przełączeniu na niego i wypięciu RC-970 o dziwo dźwięk się poprawił nabrał szczegółowości i dynamiki.

Tak więc RC-970 idzie na sprzedaż, jest w stanie idealnym - gabinet.

Natomiast moje pytanie brzmi jaki pre Rotela kupić?

No i powinien posiadać wkładkę gramofonową.

Koledzy proszę podpowiedzcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kris75 napisał:

wypięciu RC-970 o dziwo dźwięk się poprawił nabrał szczegółowości i dynamiki.

Wcale się nie dziwię, a co do czegoś godnego RB-990BX to po raz n-ty polecę RC-995 lub RC-1090, ewentualnie RC-1082.

 

2 godziny temu, tym napisał:

Narobiliście mi z Baksiem apetytu na jakąś Thetę... 😉

Co ja narobiłem... 😅

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ja polecam RC-1590 otrzymujemy dobrej jakości DAC,masę wejść,preamp gramofonowy,Bluetooth aptX i to wszystko można obsługiwać z panelu na przodzie w razie utraty pilota jedyny minus to potrzeba aktualizacji oprogramowania do v1.43 w poprzednich wersjach DAC wariował po zaniku sygnału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Kris75 napisał:

Yamacha WXC-50 odtwarzacz sieciowy

Czy ten odtwarzacz sieciowy jest sterowany pilotem czy tylko smartfonem i czy ogólnie jesteś zadowolony z nie go ? DAC w nim też chyba jest niezły ? zastanawiam się nad jego kupnem.

Co do przedwzmacniaczy Rotela, to również polecam RC-1082, mam go i sprawuje się bardzo dobrze (razem z RB-1080). To w zasadzie to samo co RC-1090 tylko bez wyświetlacza. Wcześniej miałem RC-1070 i jest różnica na korzyść RC-1082.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, mol01 napisał:

Wcale się nie dziwię, a co do czegoś godnego RB-990BX to po raz n-ty polecę RC-995 lub RC-1090, ewentualnie RC-1082.

 

Co ja narobiłem... 😅

no właśnie, teraz szukam przez Ciebie DSPro V... mój kumpel z zespołu wpadł na odsłuch i się zajawił audiofilsko, kupuje sprzęt i zapowiada się na kolejny odsłuch. Rotel to dobry trop, ale za więcej $ mozna więcej. RC-1090 polecam, nie limituje zanadto thety, choć na pewno w większym budżecie coś lepszego by się znalazło, na razie nie mam pomysłu, może classe idąc tropem kolegi @mol01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, fej napisał:

Czy ten odtwarzacz sieciowy jest sterowany pilotem czy tylko smartfonem i czy ogólnie jesteś zadowolony z nie go ? DAC w nim też chyba jest niezły ? zastanawiam się nad jego kupnem.

Co do przedwzmacniaczy Rotela, to również polecam RC-1082, mam go i sprawuje się bardzo dobrze (razem z RB-1080). To w zasadzie to samo co RC-1090 tylko bez wyświetlacza. Wcześniej miałem RC-1070 i jest różnica na korzyść RC-1082.   

Posiada też małego pilota, do zmiany źródła i regulacji głośności kiedy działa jako PRE. Natomiast więcej funkcji przez aplikacje. Co do DAC to ja jestem zadowolony a funkcje sieciowe są naprawdę rozbudowane, dysk NAS śmiga aż miło, spoty, tidal i reszt też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MarcinStereo napisał:

Witam czy ktoś z was słuchał zestawów głośnikowych Magnepan 1.7 z klockami rotela?

Też kiedyś myślałem o Magnepanach, ale wydaje mi się, że z charakterystyką grania Rotela bez suba się nie obejdzie, bo tym kolumnom brakuje dołu i by zagrać w miarę naturalnie potrzebują mocarnego wzmaka z napompowanym dołem w stylu Krella.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś posiadałem RB-1080 i RC-1070. Sprzedałem i potem grałem na 30 letnim zestawie Yamahy MX-830 i CX-830. Było fajnie ale znowu sprzedałem 😉 Teraz następuje powrót do Rotela. Kupiłem właśnie idealnego RB-1582 (czyli tak naprawdę to samo co RB-1080) w kartonie za 2600zł i teraz szukam RC-1550. Kolor srebrny. Gdyby ktoś coś wiedział lub miał? Na razie na przetrwanie kupiłem za kilka stówek RC-03. Jakoś to gra. Ale to nie to. Oprócz tego nie wygląda jedno na drugim za ciekawie. Ale wykonanie RC-03 bardzo ładne. Myślałem że to tania budżetówka i nie będzie rotelowej solidności. Ale zdziwienie.

Edytowane przez sk-victor

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, MarcinStereo napisał:

Po przesiadce z RC-03 będzie opad szczeny 🙂 ten preamp strasznie ograniczał u mnie nawet RB-03.

Na razie w porównaniu starej Yamahy CX-830 i MX-830 z Rotelem RC-03 i RB-1582 strasznie denerwuje brak detaliczności wysokich. One są, aż w nadmiarze, ale są matowe, chropowate i po prostu męczące. Obniżenie jakości w porównaniu do starej Yamahy jest bardzo duże. Dlatego zastanawiam się czy to RC-03 aż tak psuje dźwięk? RB-1080 z RC-1070 wspominam natomiast bardzo pozytywnie.

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sk-victor napisał:

Dlatego zastanawiam się czy to RC-03 aż tak psuje dźwięk? RB-1080 z RC-1070 wspominam natomiast bardzo pozytywnie.

Wydaje mi się, że przesiadka z RC-03 na RC-1070 dużej zmiany nie przyniesie, zwłaszcza w jazgotliwości i matowości góry. Ja bym celował w co najmniej RC-1082...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Witam jakie są różnice w dźwięku pomiędzy Rotel CD14 a RCD-1572 i czy opłaca się dopłacić do RCD?

Docelowo cd grał by z RC-1590 i przez jakie wejście najlepiej podłączyć?

Edytowane przez MarcinStereo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.