Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  716 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, tym napisał:

Dlatego tak mnie zdziwił ten RA-06, zwłaszcza że RA-02 był dla mnie ogromnym zaskoczeniem na plus, jeśli chodzi o tę klasę cenową. Jeśli masz dobre doświadczenia z dzielonymi zestawami z serii 0, to chyba trzeba przyjąć, że im po prostu ta konkretna integra nie wyszła...

Mam tylko dobre wspomnienia z dzielonymi zestawami Rotela i przy nich zostaję 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2021 o 14:59, MarcinStereo napisał:

Ja osobiście poszedł bym drogą wzmacniacz mocy + przedwzmacniacz na znanym portalu aukcyjnym dość często są do kupienia końcówki RB03/06 jak i RC w przystępnych cenach.

A ja bym chyba wolał RA-985BX niż jakąkolwiek dzielonkę z serii "0". Zawsze później mógłbym go użyć jako końcówkę mocy przez "MAIN IN", jakby mi czegoś brakowało, a pakując się w serię "0" już by nie było "wyjścia awaryjnego".

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
14 godzin temu, mol01 napisał:

A ja bym chyba wolał RA-985BX niż jakąkolwiek dzielonkę z serii "0". Zawsze później mógłbym go użyć jako końcówkę mocy przez "MAIN IN", jakby mi czegoś brakowało, a pakując się w serię "0" już by nie było "wyjścia awaryjnego".

Witam a dlaczego wolałbyś RA od serii 0? tak z ciekawości pytam bo ja mam dobre wspomnienia z nią związane no może poza preampem 03 bo to totalna porażka:) ale sam wzmacniacz był całkiem przyzwoity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca mi się teraz wpisuje w koncepcję systemu... 😉 Z założenia miał grać z odtwarzaczem strumieniowym i ew. zastąpić sekcję analogową RCD-1072, ale w praktyce wyszło inaczej...

W tej chwili i tak 90% muzyki słucham z płyt. Po pierwszej fascynacji Tidalem okazało się, że i tak nowe tytuły "poznaję" głównie w czasie pracy na drugim zestawie, a dla relaksu na głównym systemie słucham ulubionych rzeczy, które już mam na CD. A tu z kolei 1072 pasuje mi bardziej -- zwłaszcza od momentu zmiany głośników. Przy B&W CDM 1NT z ich szczupłym basem lekkie podbicie w "midbassie", które daje RDD-1580, fajnie uzupełniało braki, natomiast z obecnymi głośnikami (Avance Signature 3 Mk2) jest trochę zbyt "tłusto".

Jak skończę ogarniać akustykę pomieszczenia, to pewnie poszukam czegoś z wyższej półki. Narobiliście mi z Baksiem apetytu na jakąś Thetę... 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowałem z zakupu Rotel RHB-10 Michi bo trudno dostępny w dobrym stanie.

A trafił mi się w stanie idealnym RB-990BX z pre RC-970BX.

Moje DALI 8 teraz pokazały co potrafią 🙂 To jest to!

Ale no właśnie jest to ale rozczarował mnie RC-970BX nie gra to dobrze w duecie.

Jako napędu używam RCD-865BX oraz Yamacha WXC-50 odtwarzacz sieciowy a pliki FLAC z dysku nas w HQ.

Ta Yamacha posiada też funkcje preampa i po przełączeniu na niego i wypięciu RC-970 o dziwo dźwięk się poprawił nabrał szczegółowości i dynamiki.

Tak więc RC-970 idzie na sprzedaż, jest w stanie idealnym - gabinet.

Natomiast moje pytanie brzmi jaki pre Rotela kupić?

No i powinien posiadać wkładkę gramofonową.

Koledzy proszę podpowiedzcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kris75 napisał:

wypięciu RC-970 o dziwo dźwięk się poprawił nabrał szczegółowości i dynamiki.

Wcale się nie dziwię, a co do czegoś godnego RB-990BX to po raz n-ty polecę RC-995 lub RC-1090, ewentualnie RC-1082.

 

2 godziny temu, tym napisał:

Narobiliście mi z Baksiem apetytu na jakąś Thetę... 😉

Co ja narobiłem... 😅

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Ja polecam RC-1590 otrzymujemy dobrej jakości DAC,masę wejść,preamp gramofonowy,Bluetooth aptX i to wszystko można obsługiwać z panelu na przodzie w razie utraty pilota jedyny minus to potrzeba aktualizacji oprogramowania do v1.43 w poprzednich wersjach DAC wariował po zaniku sygnału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kris75 napisał:

Yamacha WXC-50 odtwarzacz sieciowy

Czy ten odtwarzacz sieciowy jest sterowany pilotem czy tylko smartfonem i czy ogólnie jesteś zadowolony z nie go ? DAC w nim też chyba jest niezły ? zastanawiam się nad jego kupnem.

Co do przedwzmacniaczy Rotela, to również polecam RC-1082, mam go i sprawuje się bardzo dobrze (razem z RB-1080). To w zasadzie to samo co RC-1090 tylko bez wyświetlacza. Wcześniej miałem RC-1070 i jest różnica na korzyść RC-1082.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, mol01 napisał:

Wcale się nie dziwię, a co do czegoś godnego RB-990BX to po raz n-ty polecę RC-995 lub RC-1090, ewentualnie RC-1082.

 

Co ja narobiłem... 😅

no właśnie, teraz szukam przez Ciebie DSPro V... mój kumpel z zespołu wpadł na odsłuch i się zajawił audiofilsko, kupuje sprzęt i zapowiada się na kolejny odsłuch. Rotel to dobry trop, ale za więcej $ mozna więcej. RC-1090 polecam, nie limituje zanadto thety, choć na pewno w większym budżecie coś lepszego by się znalazło, na razie nie mam pomysłu, może classe idąc tropem kolegi @mol01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, fej napisał:

Czy ten odtwarzacz sieciowy jest sterowany pilotem czy tylko smartfonem i czy ogólnie jesteś zadowolony z nie go ? DAC w nim też chyba jest niezły ? zastanawiam się nad jego kupnem.

Co do przedwzmacniaczy Rotela, to również polecam RC-1082, mam go i sprawuje się bardzo dobrze (razem z RB-1080). To w zasadzie to samo co RC-1090 tylko bez wyświetlacza. Wcześniej miałem RC-1070 i jest różnica na korzyść RC-1082.   

Posiada też małego pilota, do zmiany źródła i regulacji głośności kiedy działa jako PRE. Natomiast więcej funkcji przez aplikacje. Co do DAC to ja jestem zadowolony a funkcje sieciowe są naprawdę rozbudowane, dysk NAS śmiga aż miło, spoty, tidal i reszt też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarcinStereo napisał:

Witam czy ktoś z was słuchał zestawów głośnikowych Magnepan 1.7 z klockami rotela?

Też kiedyś myślałem o Magnepanach, ale wydaje mi się, że z charakterystyką grania Rotela bez suba się nie obejdzie, bo tym kolumnom brakuje dołu i by zagrać w miarę naturalnie potrzebują mocarnego wzmaka z napompowanym dołem w stylu Krella.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś posiadałem RB-1080 i RC-1070. Sprzedałem i potem grałem na 30 letnim zestawie Yamahy MX-830 i CX-830. Było fajnie ale znowu sprzedałem 😉 Teraz następuje powrót do Rotela. Kupiłem właśnie idealnego RB-1582 (czyli tak naprawdę to samo co RB-1080) w kartonie za 2600zł i teraz szukam RC-1550. Kolor srebrny. Gdyby ktoś coś wiedział lub miał? Na razie na przetrwanie kupiłem za kilka stówek RC-03. Jakoś to gra. Ale to nie to. Oprócz tego nie wygląda jedno na drugim za ciekawie. Ale wykonanie RC-03 bardzo ładne. Myślałem że to tania budżetówka i nie będzie rotelowej solidności. Ale zdziwienie.

Edytowane przez sk-victor

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MarcinStereo napisał:

Po przesiadce z RC-03 będzie opad szczeny 🙂 ten preamp strasznie ograniczał u mnie nawet RB-03.

Na razie w porównaniu starej Yamahy CX-830 i MX-830 z Rotelem RC-03 i RB-1582 strasznie denerwuje brak detaliczności wysokich. One są, aż w nadmiarze, ale są matowe, chropowate i po prostu męczące. Obniżenie jakości w porównaniu do starej Yamahy jest bardzo duże. Dlatego zastanawiam się czy to RC-03 aż tak psuje dźwięk? RB-1080 z RC-1070 wspominam natomiast bardzo pozytywnie.

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sk-victor napisał:

Dlatego zastanawiam się czy to RC-03 aż tak psuje dźwięk? RB-1080 z RC-1070 wspominam natomiast bardzo pozytywnie.

Wydaje mi się, że przesiadka z RC-03 na RC-1070 dużej zmiany nie przyniesie, zwłaszcza w jazgotliwości i matowości góry. Ja bym celował w co najmniej RC-1082...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Witam jakie są różnice w dźwięku pomiędzy Rotel CD14 a RCD-1572 i czy opłaca się dopłacić do RCD?

Docelowo cd grał by z RC-1590 i przez jakie wejście najlepiej podłączyć?

Edytowane przez MarcinStereo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, MarcinStereo napisał:

Docelowo cd grał by z RC-1590

Jeśli docelowo miałby grać z nim, to myślę, że niema to większego znaczenia, bo domniemam, że najlepszą opcją będzie zapięcie odtwarzacza drogą cyfrową pod RC-1590, bo on ma chyba lepszy DAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.