Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  716 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, mol01 napisał:

Wydaje mi się, że przesiadka z RC-03 na RC-1070 dużej zmiany nie przyniesie, zwłaszcza w jazgotliwości i matowości góry. Ja bym celował w co najmniej RC-1082...

potwierdzam, miałem rc-1070 i grał gorzej od ra-1070. zdecydowanie dojrzały dźwięk ma rc-1090, rc-1080 chyba też jest ok, takie opinie o nim czytałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No budowa RC-1090 jest imponująca. Sekcja zasilania potężniejsza niż w niejednym wzmacniaczu.

Dzisiaj trochę wieczorem poeksperymentowałem. Wpiąłem mojego DAC-a Hegel HD11 bezpośrednio w RB-1582 (głośność na komputerze) i stwierdziłem, że jest niewiele lepiej niż przez RC-03. Chyba muszę uszy odzwyczaić od Yamahy. Ale oczywiście srebrny RC-1550 / RC-1580 poszukiwany

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
W dniu 23.03.2021 o 16:45, MarcinStereo napisał:

 

 

16 godzin temu, mol01 napisał:

Jeśli docelowo miałby grać z nim, to myślę, że niema to większego znaczenia, bo domniemam, że najlepszą opcją będzie zapięcie odtwarzacza drogą cyfrową pod RC-1590, bo on ma chyba lepszy DAC.

Dzięki za szybką odpowiedź chyba zdecyduje się na CD11 jak i tak DAC z RC1590 będzie zajmować się dźwiękiem,dobrze myślę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MarcinStereo napisał:

zdecyduje się na CD11 jak i tak DAC z RC1590 będzie zajmować się dźwiękiem,dobrze myślę? 

Jeśli siedzi tam ten sam napęd, to niema po co przepłacać, bo jakość wyjścia cyfrowego pewnie niczym się nie różni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz gustu. Słuchamy własnymi zmysłami, a nie przyrządami pomiarowymi, czy reckami w "pismach audiofilskich".
Na "linii", to można słuchać na Michi i na kolumnach za min 5k.

Sporo forumowiczów, woli jednak trzymać się kanonu "słuchania na linii" i przyzwyczajać na siłę do brzmieniowej pustki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Ja swoje brzmienie odkryłem przy rotelu 😄 lubę rap,rock,hevy metal i w tych gatunkach rotel spełnił moje oczekiwania ze sporym zapasem! żadna inna marka dla przeciętnego kowalskiego nie miała tego wszystkiego co oferował rotel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownych ma doświadczenie z integrą NAD C375? Zastanawiam się nad wymianą tego wzmacniacza na RA-1592. Przy okazji sprzedałbym DAC SMSL M400 i korzystał z przetwornika w Rotelu. Będę wdzięczny za Wasze komentarze dot. takiej zamiany - jakich zmian w dźwięku można się spodziewać?

Głośniki to Dynaudio X18, z przewidywaną zmianą na S40. Pokój 20m².

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RC-1580 podobno ma jutro do mnie wyjechać. Dziwna akcja, cena jeszcze dziwniejsza. Jak dotrze to się pochwalę. Jeden szkopuł to taki że RC-1580 będzie czarny a RB-1582 mam srebrny. Trzeba będzie to jakoś znieść...

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna porada, urządzam mojemu synowi w pokoju 20m2 jego pierwsze stereo.

Jako ampli użyję zabytkowych RA-1010 lub RC-1000 + RB-1010 tylko do tego potrzebne mi monitorki fajne.

Oczywiście używane i tak się zatanawiam.

Brałem pod uwagę:

Wharfdale Diamond 9.1

Dali Concept 2

Ale korci mnie jakieś B&W tylko jakie brać pod uwagę.

No i cena do 800pln za parę.

A może coś godnego uwagi z poza tej listy?

Ps. Młody na etapie Metalica, AC/DC, Polski Rock.

Edytowane przez Kris75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kris75 napisał:

Potrzebna porada, urządzam mojemu synowi w pokoju 20m2 jego pierwsze stereo.

Jako ampli użyję zabytkowych RA-1010 lub RC-1000 + RB-1010 tylko do tego potrzebne mi monitorki fajne.

Oczywiście używane i tak się zatanawiam.

Brałem pod uwagę:

Wharfdale Diamond 9.1

Dali Concept 2

Ale korci mnie jakieś B&W tylko jakie brać pod uwagę.

No i cena do 800pln za parę.

A może coś godnego uwagi z poza tej listy?

Ps. Młody na etapie Metalica, AC/DC, Polski Rock.

do 20m można by się pokusić o podłogówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Miałem integrę RA-1000 grała ona bardziej konturowo z lekko przygaszoną górą pasma,wyeksponowanym niższym środkiem i szybkim mocnym i rozciągniętym basem i do tych 20m bym pokusił się o STX Electrino 150 które grały u mnie wcześniej z rotelem i bardzo dobrze się spisywały,grają liniowo i myślę że do rocka,metalu będzie idealnie tylko trzeba dołożyć trochę albo szukać używanych.

Edytowane przez MarcinStereo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Panie i Panowie,

kupiłem rotela a14 i mam pytanie do innych posiadaczy o temperaturę pracy wzmacniacza. Zarówno przy pracy z poziomem głośności około 40-50 jak i przy podłączeniu jako końcówka mocy w kinie domowym (vol fixed 80) góra wzmacniacza dosyć mocno się nagrzewa ( około 55C zmierzone termometrem).

Czy też tak macie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AiM-TV napisał:

Pytanie laika - czy aby podłączyć Rotel A14 jako DAC do zew wzmacniacza, wychodzę przez PRE OUT?

Tak, w ten sposób możesz podłączyć. Właśnie sprawdziłem we własnym zakresie, więc moge sobie sam odpowiedzieć, bo już nie jestem laikiem😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AiM-TV napisał:

Tak, w ten sposób możesz podłączyć.

Ja bym dodał jedynie, że w ten sposób można podłączyć zewnętrzną końcówkę mocy i sterować głośnością na A14 (czyli notabene używając go jako preampa z DAC-iem). Jeśli natomiast A14 miałby być użyty jako DAC-źrudlo i współpracować z zewnętrznym preampem/integrą to bezpieczniej byłoby pobrać sygnał z wyjścia liniowego (TAPE OUT), którego akurat ten model nie posiada, ale z drugiej strony bez sensu jest stosować pełnoprawną integrę jako DAC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mol01 napisał:

 z drugiej strony bez sensu jest stosować pełnoprawną integrę jako DAC...

Chciałem zrobić mały eksperyment i podłączyć jako DAC do lampowego wzmacniacza słuchawkowego. Całkiem nieźle się zgrało. Oczywiście, A14 jako integra z DAC gra świetnie i nie zamierzam tego rozdzielać.  Na próbę wpinałem zewnętrzny DAC z wyższej półki cenowej i praktycznie różnic nie wyłapałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że na forum są również użytkownicy a14.

@ sul76:
Dzisiaj po voice kids, sprawdzę temperaturę (termometrem bezprzewodowym) i dam znać.
Stoi w szafce (na odtwarzaczu cd). Szafka z tylu bez pleców, z przodu szyba, którą uchylam na czas odsłuchu.

Powiem tylko tyle, że jego poprzednik (technics su-v90d) nagrzewał się bardziej i po 30 latach poszedł już w inne ręce i działa nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, negatyw napisał:

Cieszę się, że na forum są również użytkownicy a14.

@ sul76:
Dzisiaj po voice kids, sprawdzę temperaturę (termometrem bezprzewodowym) i dam znać.
Stoi w szafce (na odtwarzaczu cd). Szafka z tylu bez pleców, z przodu szyba, którą uchylam na czas odsłuchu.

Powiem tylko tyle, że jego poprzednik (technics su-v90d) nagrzewał się bardziej i po 30 latach poszedł już w inne ręce i działa nadal.

Super, dziękuję.

Mój nagrzewa się najbardziej za radiatorem, dokładnie pomiędzy radiatorem a kondensatorami.

Też ustawiony jest w szafce, ale bez pleców i ma na górze około 8cm luzu.

Miałem wcześniej A11 i w stosunku do tego był chłodny, dlatego pytam z ciekawości.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2021 o 16:22, freepio napisał:

Czy ktoś z szanownych ma doświadczenie z integrą NAD C375? Zastanawiam się nad wymianą tego wzmacniacza na RA-1592. Przy okazji sprzedałbym DAC SMSL M400 i korzystał z przetwornika w Rotelu. Będę wdzięczny za Wasze komentarze dot. takiej zamiany - jakich zmian w dźwięku można się spodziewać?

Głośniki to Dynaudio X18, z przewidywaną zmianą na S40. Pokój 20m²

Może chociaż ktoś mógłby porównać A14, którego miałem przyjemność słuchać, z RA-1592 ? Jakie różnice, jakie podobieństwa?

Edytowane przez freepio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sul76 napisał:

Mój nagrzewa się najbardziej za radiatorem, dokładnie pomiędzy radiatorem a kondensatorami.

Jeśli wyjdzie, że Twój nagrzewa się bardziej od egzemplarza kolegi @negatyw bez wyraźnej przyczyny i nie towarzyszą temu żadne inne niepokojące objawy (wyłączenia lub artefakty w dźwięku) to zalecił bym pomiar i ewentualną korekcję prądu spoczynkowego, ale 40-50 stopni to raczej normalna temperatura wielu wzmacniaczy klasy AB na połowie głośności, tym bardziej jeśli napędzają niskoskuteczne kolumny z dużymi spadkami impedancji.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sul76 napisał:

bo wzmacniacz jest nowy ze sklepu.

Co nie znaczy, że być może w fabryce zapomnieli tego zrobić, jeśli wzmacniacz znacząco odbiega temperaturą od normy. A jeśli jest nowy i na gwarancji, to zalecał bym reklamację, a nie jakieś pomiary...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że nie mam właściwego narzędzia. Termometr pokazuje tylko "HI", czyli (tak sądzę) po 2h pracy na ok 45 głośności - ma powyżej 42 stopni.
Położyłem na nim czujkę stacji pogodowej i zegar cyfrowy z funkcją pomiaru temperatury, ale reakcja obu jest zbyt powolna, aby informacja była tak na szybko precyzyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termometr tak pokazuje, jak ma ustawiony pomiar temperatury ciała.

Chcąc zmienić zakres pomiaru trzeba zmienić na pomiar powierzchni - przynajmniej w takim termometrze jak mój.

Jak przy okazji będziesz miał czas i ochotę to byłoby super jakbyś mógł sprawdzić:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.