Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  716 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13

Rekomendowane odpowiedzi

49,8 stopni. Taką zanotował najwyższą. I faktycznie w centralnej części, czyli w okolicach niebieskich kondziów (jak się domyślam).
Jak wygląda sytuacja u Ciebie i innych użytkowników tego modelu?

Kolumny: Paradigm 3000F.

Nawet nie wiedziałem, że tyle umie mój stary termometr TM-50 PRO :)
3872d8d16f88885ce13858eb126dc6e0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację, to by się zgadzało i wygląda na standardową temperaturę.

Ja mam na górze tylko 8 cm luzu, a pod spodem mam amplituner, który również grzeje jak włączone jest kino domowe (pewnie dlatego mam około 55C).

Spróbuję wyjąć wzmacniacz na górę stolika audio i wtedy zmierzę temperaturę, ale wygląda na to, że mamy podobnie:)

 

Kolumny mam fyne audio f501.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

u mnie jest dokładnie tak samo i najwyższa temperatura w tym samym obszarze.

Jak już dostaniesz jakąś odpowiedź to będę wdzięczny za sygnał.

Myślę jednak, że to normalne i niepotrzebnie się nad tym zastanawiamy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak przy okazji ten a14 w negliżu wygląda bardzo oszczędnie, ra-1070 przy nim to już prawdziwy hihiend, jak dobrze pamiętam ma 2x większy toroid i 4 kondy filtrujące, ten wasz pod tym względem dorównuje może z biedą ra-1062... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli producent coś wypuszcza, musi być za to odpowiedzialny. Mało mnie obchodzi, czy coś ma większe, czy mniejsze. Ma działać i tyle.
A14 recki w pismach ma super.

Wszystko większe ma Michi.
Czy oznacza, że biegniesz do sklepu i go kupujesz...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, negatyw napisał:

Jeśli producent coś wypuszcza, musi być za to odpowiedzialny. Mało mnie obchodzi, czy coś ma większe, czy mniejsze. Ma działać i tyle.
A14 recki w pismach ma super.

Wszystko większe ma Michi.
Czy oznacza, że biegniesz do sklepu i go kupujesz...?

wszystko jest względne, może przyjrzyjmy się faktom 😊

post-23358-0-37108600-1481292042.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sul76 napisał:

No i super, cieszmy się muzyką:)

Co za różnica ile i czego jest w środku, mnie pasuje brzmieniowo i funkcjonalnie.

Wykonanie też dla mnie super i to mi wystarczy.

Pozdrawiam

na nabywcę toyoty yaris takie argumenty działają, jednak jak ktoś jest świadomy, to zajrzy tu i tam i cały marketing pryska jak bańka mydlana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, negatyw napisał:

5db233d02e36b88d1a284755a08ecb14.jpg

Ja myślałem, że nagrzewa się zupełnie inny rejon - nad radiatorem z tranzystorami... A wychodzi na to, że grzeją się ostro stabilizatory napięcia - wychodziło by na to, że nie mają zagwantowanego adekwatnego chłodzenia poprzez nadruk dużego pola powierzchni chłodzącej, a dodatkowo upchano obok nich kondy lutowane powierzchniowo - może to nie jest tak chamskie jak w Krellu (że znajduje się dodatkowo na dolnej płytce pod spodem), ale wygląda na celowe postarzanie konstrukcji...

6 godzin temu, negatyw napisał:

A14 recki w pismach ma super.

Myślę, że obaj jesteście w błędzie - ani recki, ani konstrukcja nie jest wyznacznikiem niczego w pojedynkę. Najważniejsze są opinie posiadaczy, czy recki mają potwierdzenie w ich wrażeniach, a konstrukcja nie jest przekombinowana i pada po pół roku mimo 80kg gratów we wnętrzu.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
6 godzin temu, baksiu napisał:

a tak przy okazji ten a14 w negliżu wygląda bardzo oszczędnie, ra-1070 przy nim to już prawdziwy hihiend, jak dobrze pamiętam ma 2x większy toroid i 4 kondy filtrujące, ten wasz pod tym względem dorównuje może z biedą ra-1062... 

Liczy sie efekt koncowy,a co powiesz o NuPrime? wiem że to klasa D ale tam dopiero wieje pustkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
6 godzin temu, negatyw napisał:

A14 recki w pismach ma super.

Panowie ktoś porównywał a14 i RA1572 i wybrał A14.

Gra lepiej czy różnica w graniu nie warta dopłaty?

Pytam pod kątem przyszłego polowania na używki.

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
2 minuty temu, mol01 napisał:

Chyba nie widziałeś, jakie w NuPrime siedzą zasilacze...

Widziałem,ale tutaj rozchodzi się o to że dla niektórych wielkość i ilość jest wyznacznikiem a NuPrime wielkością nie grzeszy i zbiera pozytywne opinie dające do zrozumienia że duży rozmiar i stopień skomplikowania nie jest już w większości wyznacznikiem dobrego brzmienia,chociaż ja mając do wyboru NuPrime AMG STA i Rotel RB-1582MKII wybrałem tego drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio Reduktor Szumu nagrał filmik z naprawy jakiegoś Revoxa, którego stopień skomplikowania był zaskakujący nawet dla samego autora, a mimo to, ani konstrukcja nie miała racjonalnego uzasadnienia użycia takich a nie prostszych rozwiązań, ani nie odznaczała się brzmieniem powyżej przeciętnej. Skoro coś ma być po prostu przeciętne przy użyciu "kosmicznej technologii", to moim zdaniem szkoda zachodu i pieniędzy, by coś takiego budować. Na drugim końcu są znowu produkty "audio voodoo", gdzie w we wnętrzu odnajdziemy głównie audiofilskie powietrze, ale dorobiona jest do tego iście mistyczna ideologia. Myślę, że konstrukcja ma przede wszystkim mieć racjonalne uzasadnienie, a nie być popisem, że można ze wzmacniacza klady D wielkości pudełka zapałek wyciągnąć tyle watów, co z RB-1090. No pewnie, że można, ale co z tego, skoro miniaturyzacja w domowym audio nie jest nikomu potrzebna - potrzeba nam jakości.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarcinStereo napisał:

Liczy sie efekt koncowy,a co powiesz o NuPrime? wiem że to klasa D ale tam dopiero wieje pustkami.

może nie porównujmy kotła węglowego do piecyka gazowego? na tym że obydwa grzeją wodę i spalają paliwo podobieństwa się kończą 😉 Akurat w rotelu wiedzą że wnętrze się liczy i widać to po ich topowych modelach, w nietopowych jest pusto...

2 godziny temu, sul76 napisał:

Mówimy o wzmacniaczu za 4k PLN, który dla mnie wygląda i gra bardzo fajnie.

Jak mi się znudzi, to kupię inny i tyle.

Jest tyle ciekawszych rzeczy w życiu niż analizowanie np budowy wzmacniacza...

Toyoty Yaris nie znam.

Pozdrawiam

za 4kzł mozna kupić całkiem niezły używany klocek, nawet rb-1090 bywały w tej cenie sprzedawane, nie mówiąc o MICHI, rc-1090 i innych thetach i classe. no ale jak wolisz nowego yarisa zamiast używanego porche, to twój wybór, ja biorę to drugie, choć osobiście nie przepadam 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, baksiu napisał:

może nie porównujmy kotła węglowego do piecyka gazowego? na tym że obydwa grzeją wodę i spalają paliwo podobieństwa się kończą 😉 Akurat w rotelu wiedzą że wnętrze się liczy i widać to po ich topowych modelach, w nietopowych jest pusto...

za 4kzł mozna kupić całkiem niezły używany klocek, nawet rb-1090 bywały w tej cenie sprzedawane, nie mówiąc o MICHI, rc-1090 i innych thetach i classe. no ale jak wolisz nowego yarisa zamiast używanego porche, to twój wybór, ja biorę to drugie, choć osobiście nie przepadam 😎

Taka integra jest bezpieczniejszym wyborem dla jednych a drudzy wolą ryzyko związane z używanym sprzętem.

Edytowane przez MarcinStereo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ baksiu

Cytat

a tak przy okazji ten a14 w negliżu wygląda bardzo oszczędnie, ra-1070 przy nim to już prawdziwy hihiend, jak dobrze pamiętam ma 2x większy toroid i 4 kondy filtrujące, ten wasz pod tym względem dorównuje może z biedą ra-1062... 

Po tym kwartale eksploatacji A14 przyznam Ci się, że nie kupiłbym wzmachola bez sekcji cyfrowej. Dopiero przy tym modelu, poznałem przyjemność w obcowaniu z "gęstymi plikami", DSD, PC-USB itd. Tak więc z tą "biedą", to tak troszkę nie na miejscu. Pod względem funkcjonalności za te pieniądze nie znalazłem nic lepszego, a preferuję nowe sprzęty. Nigdy bowiem nie jestem w stanie przewidzieć kultury użytkowania poprzednika - nawet pedantycznego audiofila 😉

Ja nie umniejszam walorów brzmieniowych ra-1070 / ra-1062.

Cytat

za 4kzł mozna kupić całkiem niezły używany klocek, nawet rb-1090 bywały w tej cenie sprzedawane, nie mówiąc o MICHI, rc-1090 i innych thetach i classe. no ale jak wolisz nowego yarisa zamiast używanego porche, to twój wybór, ja biorę to drugie, choć osobiście nie przepadam 😎

Mam służbową Yariskę i jestem mega zadowolony. Bo łatwiej mi zaparkować w moim blokowisku, gdy wracam z pracy. Ale jak ktoś lubi za jednym depnięciem przejechać całe miasto - to już jego problem (i głupota). Jak widzisz - każdy ma inne potrzeby...

@mol01

Cytat

Myślę, że obaj jesteście w błędzie - ani recki, ani konstrukcja nie jest wyznacznikiem niczego w pojedynkę. Najważniejsze są opinie posiadaczy, czy recki mają potwierdzenie w ich wrażeniach, a konstrukcja nie jest przekombinowana i pada po pół roku mimo 80kg gratów we wnętrzu.

Wszystko jest istotne. Ale nie powiesz mi, że "audiofile" nie podpierają się też reckami.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, baksiu napisał:

może nie porównujmy kotła węglowego do piecyka gazowego? na tym że obydwa grzeją wodę i spalają paliwo podobieństwa się kończą 😉 Akurat w rotelu wiedzą że wnętrze się liczy i widać to po ich topowych modelach, w nietopowych jest pusto...

za 4kzł mozna kupić całkiem niezły używany klocek, nawet rb-1090 bywały w tej cenie sprzedawane, nie mówiąc o MICHI, rc-1090 i innych thetach i classe. no ale jak wolisz nowego yarisa zamiast używanego porche, to twój wybór, ja biorę to drugie, choć osobiście nie przepadam 😎

Kolego strasznie przyczepiłeś się do tego nieszczęsnego Yarisa.

Nie każdy zbiera kasę lub bierze kredyt na zakup wzmacniacza.

Nie każdy musi wybierać lub iść na kompromisy.

Niektórzy kupują z marszu, bo im się podoba, chcą spróbować u siebie w domu, a jak im się znudzi lub nie spodoba to sprzedają i kupują inny.

Nie każdy też lubi kupować używane klocki.

Nie wszyscy siedzą i zastanawiają się nad budową sprzętu albo nad tym ile wytrzyma itd.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, negatyw napisał:

Mam służbową Yariskę i jestem mega zadowolony. Bo łatwiej mi zaparkować w moim blokowisku, gdy wracam z pracy.

A ja niegdyś jeździłem służbowo Masterem w longu i też bez problemu znajdowałem miejsce do zaparkowania w największych miastach - zawracał w miejscu... no i Master też potrafi nieźle przypiszczeć na światłach oraz rozpędzony sprawiać, że inni kierowcy uciekają Ci z drogi na pobocze, więc nie trzeba mieć ryczącego Mustanga by czuć się "królem szosy". Podsumowując, ze wszystkiego można czerpać frajdę, ale jak nie spróbujesz, to nie będziesz wiedział...

30 minut temu, negatyw napisał:

Ale nie powiesz mi, że "audiofile" nie podpierają się też reckami.

Jeśli chodzi recki, to lubię poczytać o budowie i wynikach testów w labolatorium, zaś opisy brzmienia są dla mnie niczym recenzja krytyka filmowego - zupełnie mnie nie obchodzą krasomówcze opisy, gdy mogę zobaczyć i sam ocenić, czy mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupując yarisa też ryzykujesz że ominie Cię masa frajdy, a życie jest tylko jedno. zakup nowego sprzętu to nawet więcej niż zwykle ryzyko, to pewność utraty połowy wkladu po wyjsciu ze sklepu, lub częściej w obecnych czasach otwarciu przesyłki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ mol01:

Nie mogę się nie zgodzić. Te opisy też mnie często śmieszą. Też mogę napisać, że "trąbka ma mało powietrza", lub "fortepian starał się udawać wiolonczele"...   Ale sekcja labo - to dla mnie mało przyjazne technikalia. Staram się zatem wyłapać to, co dla mnie strawne. Fora też przeglądam rzecz jasna. W dobie netu, informacji jest nawet nadmiar 😉

@ baksiu:

No chyba, że okaże się (po dłuższym czasie), że poprzednik sprzęt (przykładowo) zalał i znalazł jelenia...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, baksiu napisał:

zakup nowego sprzętu to nawet więcej niż zwykle ryzyko, to pewność utraty połowy wkladu po wyjsciu ze sklepu, lub częściej w obecnych czasach otwarciu przesyłki...

No połowy wartości to nie stracisz w okresie gwarancji, aż tak tanich sprzętów prawie nowych i używanych na rynku nie ma.

Przy odsprzedaży zazwyczaj się traci, ale kupując nowy przynajmniej człowiek wie co ma.

Ja po kilku wpadkach z używanymi kupuję już tylko nowe.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gdy kupię jakiś sprzęt to jestem z nim, aż zaufany serwisant nie powie "pas". Po prostu kupuję i służy, az (prawie) wyzionie ducha. Stresują mnie poszukiwania itp. A gdy do tego by jeszcze doszła kwestia uczciwości sprzedawcy rynku wtórnego - to miałbym pewnie zawał. Wolę raty i jeden problem mieć z głowy. A gwarancję w szufladzie.
Auta też kupuję nówki. I nie dlatego, bym narzekał na nadmiar kasy. Kupuję spokój, a bilansem ekonomicznym (wyjeżdżam z salonu i już mam po kieszeni) nie zawracam sobie głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.