Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  716 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13

Rekomendowane odpowiedzi

Mi a14 pasuje. Słucham wszelkich odmian rocka. Kolumny paradigm 3000f. Jest dynamika. Scena mamacalna i analityczna. Nie słucham na linii, gdyż to można robić na sprzęcie hi end.

Nie bardzo tylko rozumiem, jak można kupić okazyjnie nówkę a14. Jest cena w top hi-fi. Można się targować, ale przy obecnym ssaniu, to mają promocje w 4 literach, bo i tak zejdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, negatyw napisał:

 

Możesz kupić w komplecie z b&w, które sprzedaż lub na olx są niemal nówki (możliwe że tak właśnie kupione) i wynegocjujesz znacznie poniżej 4k.

Edytowane przez sul76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie odpakowałem, wygląda na prawdę wypaśnie, to już nie jest popierdółka! sprzęt działa, choć miał być niesprawny... to tyle na pierwszy rzut oka, niestety na tym dobre wieści się kończą, bo teściowa wpakowała mi się na chatę i raczej nie posłucham, a w czwartek jadę na wczasy, więc jedynie jutro może być okazja posłuchać, jednak nie wiem czy będzie czas i głowa ku temu... niestety słuchawek nie ma jak podpiąć... dziadostwo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po problemach z aktualizacją i zawiechą wzmacniacza. Wrócił mój A14 z serwisu, wgrali najnowszy soft i jest wszystko ok. A ja sobie wgrałem, że po tej aktualizacji brzmi jakoś lepiej i też jest ok😉

Edytowane przez AiM-TV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie czy Rotel planuje aktualizację T14 . Jest w nim co odświeżać.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po problemach z aktualizacją i zawiechą wzmacniacza. Wrócił mój A14 z serwisu, wgrali najnowszy soft i jest wszystko ok. A ja sobie wgrałem, że po tej aktualizacji brzmi jakoś lepiej i też jest ok
Jaką drogą będziesz wgrywał następne? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Klubowiczów gdzie szukać jakieś ciekawe playlisty na serwisach strumieniowych. Szukam czegoś nowego do odsłuchu na komplet RB+RC1572. Ostatnio fajne kawalki podrzucil kolega Mariusz Marciniak tóry testował swoje Michi, było czego słuchać przez ostatnie tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dokończę proces chwalenia się 😉 Z RC-1580 niestety nic mi nie wyszło, więc moja końcówka chwilę grała z RC-03. Dziś trafił się na Allegro RC-1550. W idealnym stanie i w dodatku blisko mnie. 40km. Wieczorny kurs i od godzinki jest. Teraz jeszcze przyczaić się muszę na CD. Na razie za późno na poważniejsze granie, więc wniosków żadnych nie mam. A oto i one RC-1550 i RB-1582

 

 

20210505_003409.jpg

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sk-victor napisał:

Dziś trafił się na Allegro RC-1550.

Nie wiem, czy nie lepszym pomysłem byłoby poczekać na pojawienie się RC-1580, bo ten 1550 to raczej nie będzie wielkim progresem z RC-03.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 minut temu, mol01 napisał:

Nie wiem, czy nie lepszym pomysłem byłoby poczekać na pojawienie się RC-1580, bo ten 1550 to raczej nie będzie wielkim progresem z RC-03.

Oczywiście poszukiwania będą trwały 😉 RC-1580 często się nie trafia a jak już się trafi to RC-1550 pójdzie na sprzedaż. 

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, mol01 napisał:

A tak w kwestii ustawienia, to radził bym Ci postawić pre na dole, o ile jego głębokość na to pozwoli, aby końcówka się nie przegrzewała.

Niestety to jest bolączka wielu takich rozwiązań. Próbowałem. Końcówka malutkim "skrawkiem" stopek łapie obudowę pre. Zawsze mnie to raziło we wszystkich "wieżach". Najgłębszy element czy wzmacniacz lub końcówka mocy, które też najbardziej się grzały były niewymiarowe. W instrukcjach zalecenia żeby stały na samej górze a technicznie niewykonalne. Nasze dawne, PRL-owskie wieże pod tym względem były zawsze dobrze przemyślane.

Edytowane przez sk-victor

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, sk-victor napisał:

Nasze dawne, PRL-owskie wieże pod tym względem były zawsze dobrze przemyślane.

RC-995 i RC-1090 są tej samej głębokości, co RB-990BX i RB-1582, więc zapewne RC-1580 też by taki był, zaś RC-1550 jest zapewne tej samej głębokości, co niższe modele końcówek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mol01 napisał:

RC-995 i RC-1090 są tej samej głębokości, co RB-990BX i RB-1582, więc zapewne RC-1580 też by taki był, zaś RC-1550 jest zapewne tej samej głębokości, co niższe modele końcówek...

Masz rację, zerknąłem na dane RB-1552 i jest tak jak mówisz

 

13 minut temu, MarcinStereo napisał:

Odradzam stawianie czegokolwiek na RB-1582 ja miałem przez chwilę pre na niej postawione i zrobił się z tego zestawu niezły piekarnik nawet bez muzyki.

A to dziwne, bo u mnie RB-1582 przy cichym słuchaniu jest lekko ciepły. Warto w takich sytuacjach sprawdzić prądy spoczynkowe stopni mocy. Serwisówki do RB-1582 nie znalazłem ale dla bliźniaczego RB-1080 zalecany spadek napięcia na rezystorach emiterowych 0,22 ohma to 7mV co daje prąd spoczynkowy około 30mA. Przy takich wartościach nie powinien się bardzo grzać podczas jałowej pracy.

Przechwytywanie.JPG

Edytowane przez sk-victor

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, sk-victor napisał:

cichym słuchaniu jest lekko ciepły.

No i tak ma być, ale jak kiedy rozkręcisz jakąś bibę w domu, to nie będziesz wtedy myślał o ustawieniu klocków, a napewno wtedy końcówka się nagrzeje. Zresztą tu raczej nie chodzi o wysokość temperatury, tylko o odprowadzanie ciepłego powietrza z wnętrza, żeby ulatywało, a nie krążyło wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, sk-victor napisał:

 

Oczywiście poszukiwania będą trwały 😉 RC-1580 często się nie trafia a jak już się trafi to RC-1550 pójdzie na sprzedaż. 

jak byś nadal szukał, to do miesiąca będę sprzedawał rc-1090, a jak szukasz do kompletu CD, to też się znajdzie jakiś pod kolor 😉

2 godziny temu, MarcinStereo napisał:

Odradzam stawianie czegokolwiek na RB-1582 ja miałem przez chwilę pre na niej postawione i zrobił się z tego zestawu niezły piekarnik nawet bez muzyki.

ja miałem rb1080 i też się grzał bardzo mocno, niestety teraz mam rb1090, który się na żadnym elemencie mojej wieży nie zmieści. na szczęście się zbyt mocno nie grzeje 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.