Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  718 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, baksiu napisał:

jak byś nadal szukał, to do miesiąca będę sprzedawał rc-1090, a jak szukasz do kompletu CD, to też się znajdzie jakiś pod kolor 😉

No tak ale ja raczej szukam pod serię 15xx. Ale podeślij mi ewentualną cenę. Jeśli by mnie nie zabiła, to zawsze mogę cały zestaw 15xx pogonić i... zacząć szukać końcówki 😉 W sumie stara 10xx wyglądała "jakoś". W RC-1580 najgorzej wyglądają.... gałki. Tak wiem wiem gałek się nie słucha  😉

4 godziny temu, MarcinStereo napisał:

Odradzam stawianie czegokolwiek na RB-1582 ja miałem przez chwilę pre na niej postawione

A jakie pre masz do RB-1582 ?

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
24 minuty temu, sk-victor napisał:

No tak ale ja raczej szukam pod serię 15xx. Ale podeślij mi ewentualną cenę. Jeśli by mnie nie zabiła, to zawsze mogę cały zestaw 15xx pogonić i... zacząć szukać końcówki 😉 W sumie stara 10xx wyglądała "jakoś". W RC-1580 najgorzej wyglądają.... gałki. Tak wiem wiem gałek się nie słucha  😉

A jakie pre masz do RB-1582 ?

RC-1590 

Edytowane przez MarcinStereo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, baksiu napisał:

teraz mam rb1090, który się na żadnym elemencie mojej wieży nie zmieści.

Nawet jak by się zmieścił, to ja bym się bał, że zgniecie to co będzie pod nim stało. 😄

U mnie każdy klocek stoi na oddzielnej półce stojaka i ma więcej przestrzeni niż zaleca instrukcja.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sk-victor napisał:

RC-995 i RC-1090 są tej samej głębokości, co RB-990BX i RB-1582, więc zapewne RC-1580 też by taki był, zaś RC-1550 jest zapewne tej samej głębokości, co niższe modele końcówek...

Doczytałem dokładniej... RC-1550 i RC-1580 mają takie same wymiary. Więc na żadnym z nich RB-1582 stanąć za bardzo nie może. No chyba, że będzie wisiał na ~1/5 tylnych stopek 😉

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.05.2021 o 10:45, negatyw napisał:

Powiedz jakie masz preferencje muzyczne. Jeśli będą kompatybilne z moimi, to polecę Ci kilka dobrych albumów. Bo stream, to nic konkretnego...

Preferencję mają tutaj mniejsze znaczenie, bardzie chodziło mi o konkretne kawałki które "wbijają w fotel", mnie np. wbija:

- Bass & Drum Intro - Nils Lofgren
- Cabriolet - Charly Antolini
- The Chauffer - Duran Duran
- Liberty - Anette Askvik
- Can't Turn Back The Years - Phil Collins
- Thought It Was a Drought - Future
- Looking For Mercy - Madonna
- Tougher Than the Rest - Bruce Springsteen
- Hungry Heart - Bruce Springsteen
- Ask Me How I Feel - Tina Turner
- Start Me Up - Rolling Stones

każdy z nas pewnie ma taki zestaw utworów który dobrze brzmi na sprzęcie,
który posiada i często do nich wraca żeby nacieszyć ucho,
u mnie nie wszystkie grają dobrze, są utwory które grają bez polotu,
a na słuchawkach bajecznie np. Coldplay - Arabesque
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.05.2021 o 20:29, sk-victor napisał:

Doczytałem dokładniej... RC-1550 i RC-1580 mają takie same wymiary. Więc na żadnym z nich RB-1582 stanąć za bardzo nie może. No chyba, że będzie wisiał na ~1/5 tylnych stopek 😉

Sam sobie odpowiem. Przestawiłem zabawki zgodnie z Waszymi sugestiami. Zapomniałem, że RB-1582 ma piątą centralną nogę. Więc stanął stabilnie na RC-1550 i już mu chłodniej 😉 Z boku nie wygląda to za fajnie no ale termicznie jest na pewno lepiej.

Powiedzcie czy do serii 15xx był jakiś jeszcze tuner oprócz RT-1570?

20210512_220207.jpg

Edytowane przez sk-victor

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był wcześniej model RT-1520 , też szybko zniknęł z oferty.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Witam ,mam problem z RC1590 a mianowicie mam ustawione auto off na 20 minut przy braku sygnału i tutaj funkcja działa poprawnie lecz nie na wyjściu phono.

Raz jest tak że gra cały czas a raz wyświetla się info. Auto power off i po upływie 20 minut pomimo słuchania pre się wyłącza ale nie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, MarcinStereo napisał:

Witam ,mam problem z RC1590 a mianowicie mam ustawione auto off na 20 minut przy braku sygnału i tutaj funkcja działa poprawnie lecz nie na wyjściu phono.

Raz jest tak że gra cały czas a raz wyświetla się info. Auto power off i po upływie 20 minut pomimo słuchania pre się wyłącza ale nie zawsze.

masz automatyczny gramofon? z moim ta funkcja nie ma sensu - może w rotelu stwierdzili podobnie, szkoda że niekonsekwentnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, MarcinStereo napisał:

Auto power off i po upływie 20 minut pomimo słuchania pre się wyłącza ale nie zawsze.

Wygląda na to, że sygnał z wkładki jest na skraju czułości systemu wykrywania sygnału nawet po wzmocnieniu przez pre gramofonowe (no bo domniemam, że wykrywanie następuje gdzieś za selektorem źródła, a nie na każdym wejściu z osobna). A nie ma w menu wyboru czułości/wzmocnienia wejścia Phono lub pojemności/rezystancji zastosowanej wkładki gramofonowej? Jak ustawisz tak, że będzie głośniej na wejściu Phono, to system wykrywania braku obecności sygnału będzie działał lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarcinStereo Ale to jest głośność, czy ustawienie wzmocnienia/czułości dla każdego z wejść? Bo ja w swoim Classe też mam ustawienie czułości dla każdego z wejść, co się objawia zmianą głośności, ale nie służy do jej docelowej regulacji (od tego jest oczywiście pokrętło głośności) tylko do wyrównania głośności z każdego źródła i uniknięcia ewentualnego przesteru dla źródeł o wyjątkowo wysokim poziomie sygnału na wyjściu (jak np. Theta). Tak czy inaczej "podkręć głośność" z wejścia Phono i już Ci się nie powinien wyłączać po 20 minutach grania z czarnej płyty, bo już będzie zawsze "widział" mocniejszy sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarcinStereo Jeśli dobrze rozumiem, to zapamiętywany jest ostatnio ustawiony poziom głośności dla danego wejścia i np. jak byś nieopatrznie zostawił kiedyś (albo dziecko by się bawiło i przestawiło) np. głośność na cały regulator np. na wejściu CD i podczas cichego słuchania z PHONO w nocy byś przełączył na CD (a ten by w tej chwili już był wystartowany i odtwarzał płytę) to by poszło na cały regulator w chwili przełączenia wejścia? Jeśli tak, to byłaby bardzo niebezpieczna i głupia wręcz opcja i raczej powinna być wyłączalna. Ja rozumiem, że np. w moim radiu samochodowym zapamiętywane są oddzielnie dla każdego źródła ustawienia korektora i "polepszacze" dla każdego źródła, bo dźwięk z radia brzmi zupełnie inaczej jak z MP3 z USB i inaczej przez Bluetooth ze Spotify z telefonu, ale tu jedyna uciążliwość to czasochłonne ustawianie od nowa po odłączeniu akumulatora, nie że możesz mieć skrajnie różne głośności na każdym z wejść i przy ich przełączaniu spalić kolumny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wyświetlacz nie powinien informować o wyłączeniu za chwilę, jeśli urządzenie prawidłowo wykrywało obecność sygnału i się miało nie wyłączać? Rozróżnijmy ponadto funkcję SLEEP TIMER jak w telewizorze, która wyłącza urządzenie po zadanym czasie i np. ustawiasz, że ma się wyłączyć za 2 godziny w razie jak byś zasnął na filmie w nocy (i niema różnicy, czy w tym czasie jeszcze będzie nadawany program na tym kanale), od funkcji AUTO POWER OFF, która wyłącza urządzenie po określonym czasie w przypadku braku sygnału na wejściu (i braku działań ze strony użytkownika) - najczęściej końcówki ją mają, by nie pracować jeśli wyłączymy preamp, a nie wyłączymy końcowki i nie mamy połączenia Trigger 12V i ta miała by dalej bezczynnie pracować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

W takim razie jest problem z wykrywaniem sygnału na wejściu phono:( że wyświetlana jest informacja o wyłączeniu,poczekam na aktualizację pre i jak to nie pomoże to skontaktuję się z serwisem czy mieli podobny przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.05.2021 o 22:08, gavlikor napisał:

Preferencję mają tutaj mniejsze znaczenie, bardzie chodziło mi o konkretne kawałki które "wbijają w fotel", mnie np. wbija:

- Bass & Drum Intro - Nils Lofgren
- Cabriolet - Charly Antolini
- The Chauffer - Duran Duran
- Liberty - Anette Askvik
- Can't Turn Back The Years - Phil Collins
- Thought It Was a Drought - Future
- Looking For Mercy - Madonna
- Tougher Than the Rest - Bruce Springsteen
- Hungry Heart - Bruce Springsteen
- Ask Me How I Feel - Tina Turner
- Start Me Up - Rolling Stones

każdy z nas pewnie ma taki zestaw utworów który dobrze brzmi na sprzęcie,
który posiada i często do nich wraca żeby nacieszyć ucho,
u mnie nie wszystkie grają dobrze, są utwory które grają bez polotu,
a na słuchawkach bajecznie np. Coldplay - Arabesque
 

Mogę polecić coś z mojej listy może akurat koledze przypasuje.

1. New Order - Blue Monday (wersja z filmu Player One); 2. Chvrches - Deliverance; 3. Climax Blues Band - Bluesong; 4. Accept - The Undertaker; 5. Fourplay - Love TKO, 6. Metallica - Confusion (S&M 2 z orkiestrą symfoniczną), 7. Pete Belasco - Deeper, 8. Stereoclip - Airplane Lesson, 9. Tangerine Dream - Stratosfear, 10. Tito&Tarantula - Back To The House, 11. TOTO - Bottom of Your Soul, 12. Soulwax & The Rolling Stones - You Can't Always Get What You Want, 13. Rhod - Trouble, 14. Mathia - On the Run, 15. ZZ Top - Bang Bang.

Dodatkowo jako bonus polecam kapelę The Black Keys - u mnie prawie każdy ich kawałek brzmi nieziemsko, w szczególności polecam płyty El Camino (2011) oraz Let's Rock (2019). Kawałki: Lonely Boy, Gold on the Ceiling, Little Black Submarines (poczekaj do 2:05), Sister, Shine a Little Light, Every Little Thing i oczywiście Go.

Życzę miłego odsłuchu 😎👍

 

 

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś szuka to targować i brać 😁

https://www.olx.pl/d/oferta/koncowka-rotel-rb-1090-CID99-IDJXKBl.html#b3c40d6e2a

Kolega Baksiu jak szukał to aż z Serbii (chyba dobrze pamiętam?🤔) musiał ściągać a tu proszę już na miejscu gotowy do wzięcia 😎

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mariusz Marciniak napisał:

Jak ktoś szuka to targować i brać 😁

https://www.olx.pl/d/oferta/koncowka-rotel-rb-1090-CID99-IDJXKBl.html#b3c40d6e2a

Kolega Baksiu jak szukał to aż z Serbii (chyba dobrze pamiętam?🤔) musiał ściągać a tu proszę już na miejscu gotowy do wzięcia 😎

polecam 😊 zgadza się, z Serbii, warto było!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Mariusz Marciniak napisał:

To tu jeszcze parę dni temu było 10000NOK (~4400PLN), ale już nie chciałem zawracać tyłka koledze @Riczi75:

https://www.finn.no/bap/forsale/ad.html?finnkode=219611308

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem do mojego zestawu Rotela odtwarzacz RCD-1520 z papierami, kartonem. Stan idealny. Mechanizm działa pozytywnie... na razie. Przeczesując sieć natknąłem się na informacje o RCD-1520 v2. Sam nie wiem, którą wersję posiadam. Czy wiecie może jak je odróżnić i w czym tkwiły różnice ??

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, sk-victor napisał:

Czy wiecie może jak je odróżnić i w czym tkwiły różnice ??

A nie było tak jak z RB-1582, że "mkI" nie miał gniazd XLR, a mkII już je posiadał, czy XLR-y weszły dopiero w RCD-1570? Może niech się wypowie ktoś bardziej oblatany w serii 15...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.