Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  716 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, baksiu napisał:

jak byś nadal szukał, to do miesiąca będę sprzedawał rc-1090, a jak szukasz do kompletu CD, to też się znajdzie jakiś pod kolor 😉

No tak ale ja raczej szukam pod serię 15xx. Ale podeślij mi ewentualną cenę. Jeśli by mnie nie zabiła, to zawsze mogę cały zestaw 15xx pogonić i... zacząć szukać końcówki 😉 W sumie stara 10xx wyglądała "jakoś". W RC-1580 najgorzej wyglądają.... gałki. Tak wiem wiem gałek się nie słucha  😉

4 godziny temu, MarcinStereo napisał:

Odradzam stawianie czegokolwiek na RB-1582 ja miałem przez chwilę pre na niej postawione

A jakie pre masz do RB-1582 ?

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
24 minuty temu, sk-victor napisał:

No tak ale ja raczej szukam pod serię 15xx. Ale podeślij mi ewentualną cenę. Jeśli by mnie nie zabiła, to zawsze mogę cały zestaw 15xx pogonić i... zacząć szukać końcówki 😉 W sumie stara 10xx wyglądała "jakoś". W RC-1580 najgorzej wyglądają.... gałki. Tak wiem wiem gałek się nie słucha  😉

A jakie pre masz do RB-1582 ?

RC-1590 

Edytowane przez MarcinStereo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, baksiu napisał:

teraz mam rb1090, który się na żadnym elemencie mojej wieży nie zmieści.

Nawet jak by się zmieścił, to ja bym się bał, że zgniecie to co będzie pod nim stało. 😄

U mnie każdy klocek stoi na oddzielnej półce stojaka i ma więcej przestrzeni niż zaleca instrukcja.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sk-victor napisał:

RC-995 i RC-1090 są tej samej głębokości, co RB-990BX i RB-1582, więc zapewne RC-1580 też by taki był, zaś RC-1550 jest zapewne tej samej głębokości, co niższe modele końcówek...

Doczytałem dokładniej... RC-1550 i RC-1580 mają takie same wymiary. Więc na żadnym z nich RB-1582 stanąć za bardzo nie może. No chyba, że będzie wisiał na ~1/5 tylnych stopek 😉

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2021 o 10:45, negatyw napisał:

Powiedz jakie masz preferencje muzyczne. Jeśli będą kompatybilne z moimi, to polecę Ci kilka dobrych albumów. Bo stream, to nic konkretnego...

Preferencję mają tutaj mniejsze znaczenie, bardzie chodziło mi o konkretne kawałki które "wbijają w fotel", mnie np. wbija:

- Bass & Drum Intro - Nils Lofgren
- Cabriolet - Charly Antolini
- The Chauffer - Duran Duran
- Liberty - Anette Askvik
- Can't Turn Back The Years - Phil Collins
- Thought It Was a Drought - Future
- Looking For Mercy - Madonna
- Tougher Than the Rest - Bruce Springsteen
- Hungry Heart - Bruce Springsteen
- Ask Me How I Feel - Tina Turner
- Start Me Up - Rolling Stones

każdy z nas pewnie ma taki zestaw utworów który dobrze brzmi na sprzęcie,
który posiada i często do nich wraca żeby nacieszyć ucho,
u mnie nie wszystkie grają dobrze, są utwory które grają bez polotu,
a na słuchawkach bajecznie np. Coldplay - Arabesque
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2021 o 20:29, sk-victor napisał:

Doczytałem dokładniej... RC-1550 i RC-1580 mają takie same wymiary. Więc na żadnym z nich RB-1582 stanąć za bardzo nie może. No chyba, że będzie wisiał na ~1/5 tylnych stopek 😉

Sam sobie odpowiem. Przestawiłem zabawki zgodnie z Waszymi sugestiami. Zapomniałem, że RB-1582 ma piątą centralną nogę. Więc stanął stabilnie na RC-1550 i już mu chłodniej 😉 Z boku nie wygląda to za fajnie no ale termicznie jest na pewno lepiej.

Powiedzcie czy do serii 15xx był jakiś jeszcze tuner oprócz RT-1570?

20210512_220207.jpg

Edytowane przez sk-victor

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był wcześniej model RT-1520 , też szybko zniknęł z oferty.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Witam ,mam problem z RC1590 a mianowicie mam ustawione auto off na 20 minut przy braku sygnału i tutaj funkcja działa poprawnie lecz nie na wyjściu phono.

Raz jest tak że gra cały czas a raz wyświetla się info. Auto power off i po upływie 20 minut pomimo słuchania pre się wyłącza ale nie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MarcinStereo napisał:

Witam ,mam problem z RC1590 a mianowicie mam ustawione auto off na 20 minut przy braku sygnału i tutaj funkcja działa poprawnie lecz nie na wyjściu phono.

Raz jest tak że gra cały czas a raz wyświetla się info. Auto power off i po upływie 20 minut pomimo słuchania pre się wyłącza ale nie zawsze.

masz automatyczny gramofon? z moim ta funkcja nie ma sensu - może w rotelu stwierdzili podobnie, szkoda że niekonsekwentnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MarcinStereo napisał:

Auto power off i po upływie 20 minut pomimo słuchania pre się wyłącza ale nie zawsze.

Wygląda na to, że sygnał z wkładki jest na skraju czułości systemu wykrywania sygnału nawet po wzmocnieniu przez pre gramofonowe (no bo domniemam, że wykrywanie następuje gdzieś za selektorem źródła, a nie na każdym wejściu z osobna). A nie ma w menu wyboru czułości/wzmocnienia wejścia Phono lub pojemności/rezystancji zastosowanej wkładki gramofonowej? Jak ustawisz tak, że będzie głośniej na wejściu Phono, to system wykrywania braku obecności sygnału będzie działał lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarcinStereo Ale to jest głośność, czy ustawienie wzmocnienia/czułości dla każdego z wejść? Bo ja w swoim Classe też mam ustawienie czułości dla każdego z wejść, co się objawia zmianą głośności, ale nie służy do jej docelowej regulacji (od tego jest oczywiście pokrętło głośności) tylko do wyrównania głośności z każdego źródła i uniknięcia ewentualnego przesteru dla źródeł o wyjątkowo wysokim poziomie sygnału na wyjściu (jak np. Theta). Tak czy inaczej "podkręć głośność" z wejścia Phono i już Ci się nie powinien wyłączać po 20 minutach grania z czarnej płyty, bo już będzie zawsze "widział" mocniejszy sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarcinStereo Jeśli dobrze rozumiem, to zapamiętywany jest ostatnio ustawiony poziom głośności dla danego wejścia i np. jak byś nieopatrznie zostawił kiedyś (albo dziecko by się bawiło i przestawiło) np. głośność na cały regulator np. na wejściu CD i podczas cichego słuchania z PHONO w nocy byś przełączył na CD (a ten by w tej chwili już był wystartowany i odtwarzał płytę) to by poszło na cały regulator w chwili przełączenia wejścia? Jeśli tak, to byłaby bardzo niebezpieczna i głupia wręcz opcja i raczej powinna być wyłączalna. Ja rozumiem, że np. w moim radiu samochodowym zapamiętywane są oddzielnie dla każdego źródła ustawienia korektora i "polepszacze" dla każdego źródła, bo dźwięk z radia brzmi zupełnie inaczej jak z MP3 z USB i inaczej przez Bluetooth ze Spotify z telefonu, ale tu jedyna uciążliwość to czasochłonne ustawianie od nowa po odłączeniu akumulatora, nie że możesz mieć skrajnie różne głośności na każdym z wejść i przy ich przełączaniu spalić kolumny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wyświetlacz nie powinien informować o wyłączeniu za chwilę, jeśli urządzenie prawidłowo wykrywało obecność sygnału i się miało nie wyłączać? Rozróżnijmy ponadto funkcję SLEEP TIMER jak w telewizorze, która wyłącza urządzenie po zadanym czasie i np. ustawiasz, że ma się wyłączyć za 2 godziny w razie jak byś zasnął na filmie w nocy (i niema różnicy, czy w tym czasie jeszcze będzie nadawany program na tym kanale), od funkcji AUTO POWER OFF, która wyłącza urządzenie po określonym czasie w przypadku braku sygnału na wejściu (i braku działań ze strony użytkownika) - najczęściej końcówki ją mają, by nie pracować jeśli wyłączymy preamp, a nie wyłączymy końcowki i nie mamy połączenia Trigger 12V i ta miała by dalej bezczynnie pracować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

W takim razie jest problem z wykrywaniem sygnału na wejściu phono:( że wyświetlana jest informacja o wyłączeniu,poczekam na aktualizację pre i jak to nie pomoże to skontaktuję się z serwisem czy mieli podobny przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2021 o 22:08, gavlikor napisał:

Preferencję mają tutaj mniejsze znaczenie, bardzie chodziło mi o konkretne kawałki które "wbijają w fotel", mnie np. wbija:

- Bass & Drum Intro - Nils Lofgren
- Cabriolet - Charly Antolini
- The Chauffer - Duran Duran
- Liberty - Anette Askvik
- Can't Turn Back The Years - Phil Collins
- Thought It Was a Drought - Future
- Looking For Mercy - Madonna
- Tougher Than the Rest - Bruce Springsteen
- Hungry Heart - Bruce Springsteen
- Ask Me How I Feel - Tina Turner
- Start Me Up - Rolling Stones

każdy z nas pewnie ma taki zestaw utworów który dobrze brzmi na sprzęcie,
który posiada i często do nich wraca żeby nacieszyć ucho,
u mnie nie wszystkie grają dobrze, są utwory które grają bez polotu,
a na słuchawkach bajecznie np. Coldplay - Arabesque
 

Mogę polecić coś z mojej listy może akurat koledze przypasuje.

1. New Order - Blue Monday (wersja z filmu Player One); 2. Chvrches - Deliverance; 3. Climax Blues Band - Bluesong; 4. Accept - The Undertaker; 5. Fourplay - Love TKO, 6. Metallica - Confusion (S&M 2 z orkiestrą symfoniczną), 7. Pete Belasco - Deeper, 8. Stereoclip - Airplane Lesson, 9. Tangerine Dream - Stratosfear, 10. Tito&Tarantula - Back To The House, 11. TOTO - Bottom of Your Soul, 12. Soulwax & The Rolling Stones - You Can't Always Get What You Want, 13. Rhod - Trouble, 14. Mathia - On the Run, 15. ZZ Top - Bang Bang.

Dodatkowo jako bonus polecam kapelę The Black Keys - u mnie prawie każdy ich kawałek brzmi nieziemsko, w szczególności polecam płyty El Camino (2011) oraz Let's Rock (2019). Kawałki: Lonely Boy, Gold on the Ceiling, Little Black Submarines (poczekaj do 2:05), Sister, Shine a Little Light, Every Little Thing i oczywiście Go.

Życzę miłego odsłuchu 😎👍

 

 

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś szuka to targować i brać 😁

https://www.olx.pl/d/oferta/koncowka-rotel-rb-1090-CID99-IDJXKBl.html#b3c40d6e2a

Kolega Baksiu jak szukał to aż z Serbii (chyba dobrze pamiętam?🤔) musiał ściągać a tu proszę już na miejscu gotowy do wzięcia 😎

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mariusz Marciniak napisał:

Jak ktoś szuka to targować i brać 😁

https://www.olx.pl/d/oferta/koncowka-rotel-rb-1090-CID99-IDJXKBl.html#b3c40d6e2a

Kolega Baksiu jak szukał to aż z Serbii (chyba dobrze pamiętam?🤔) musiał ściągać a tu proszę już na miejscu gotowy do wzięcia 😎

polecam 😊 zgadza się, z Serbii, warto było!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Mariusz Marciniak napisał:

To tu jeszcze parę dni temu było 10000NOK (~4400PLN), ale już nie chciałem zawracać tyłka koledze @Riczi75:

https://www.finn.no/bap/forsale/ad.html?finnkode=219611308

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem do mojego zestawu Rotela odtwarzacz RCD-1520 z papierami, kartonem. Stan idealny. Mechanizm działa pozytywnie... na razie. Przeczesując sieć natknąłem się na informacje o RCD-1520 v2. Sam nie wiem, którą wersję posiadam. Czy wiecie może jak je odróżnić i w czym tkwiły różnice ??

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, sk-victor napisał:

Czy wiecie może jak je odróżnić i w czym tkwiły różnice ??

A nie było tak jak z RB-1582, że "mkI" nie miał gniazd XLR, a mkII już je posiadał, czy XLR-y weszły dopiero w RCD-1570? Może niech się wypowie ktoś bardziej oblatany w serii 15...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.