Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  716 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, negatyw napisał:

Spoko. Ja też nie należę do cierpliwych. Ale nie mogłem mieć wszystkiego od razu. Gdy zatem nie miałem siana, musiałem znaleźć więcej cierpliwości.
Może to czas na reinstalkę win10?

A DSD to brzmieniowa petarda 🙂

System mam świeży,skoro piszesz że DSD to brzmieniowa petarda to jednak postaram się o cierpliwość i kombinuję dalej 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,
mam nietypowe pytanie co do pilota RR-927: czy może ktoś spotkał się z taką przypadłością, iż nagle przestał działać - baterie nowe - nie reaguje na niego wzmacniacz ani cd - może ktoś miał taki przypadek i może podzielić się wiedzą w czym jest problem? 

Edytowane przez Kroczek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2021 o 11:13, mol01 napisał:

Ale zapewne teraz wolniej wczytuje płytę, zwłaszcza z plikami MP3/WMA (o ile ktoś takowych używa na takim sprzęcie).

Czyżby kolega pozbywał się Thety ?

Sorki za wcinkę z innej beczki .

Warto?

https://www.finn.no/bap/forsale/ad.html?finnkode=221694180

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mol01 napisał:

Ale, że ja? Ja mam inny model i mieszkam w PL.

W Rzeszowie napotkałem DS Pro Basic III tylko czarną 😉.

A o tą z ogłoszenia to tylko pytam czy warto się nią zainteresować . To jest chyba wyższy model ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Riczi75 napisał:

Ok. A co myślisz o tym z ogłoszenia pomijając kwestię wieku ?

Nie mam zdania - nigdy się tym modelem nie interesowałem, w prasie było głośno o Prime II, Basic III i Generation V, ale znowu Generation III jest z czasów, kiedy prasa audio jeszcze raczkowała, a sprzęt ten u nas był bardzo egzotyczny...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mol01 napisał:

A tak nawiasem mówiąc, jeszcze się nie wyleczyłeś z Thety? 😁

Gdzieś mi się kołata nadal z tyłu głowy . Z H200 od Hegla zrobiła niesamowitą robotę .

Dziekuję 👍

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mol01 napisał:

A Bryston nie ogarnął?

Ogarnia dobrze . Nie był jednak podłączony z Heglem . W zestawie w którym gra Bryston  jest inny charakter grania . Jedynie bezpośrednie porównanie mogło by dać odpowiedź .

Wrażenia po Thecie nadal żywe😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
10 godzin temu, baksiu napisał:

ale taniocha! https://www.olx.pl/d/oferta/koncowka-rotel-rb-1090-CID99-IDJXKBl.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=3

gdyby się dało mostkować, to bym kupił drugą 🙂

I można by otworzyć zakład spawalniczy 🙂 jak coś to mam uprawnienia i lubię spawać dużym prądem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mol01 napisał:

W połączeniu z preampem Classe bez obniżenia wzmocnienia to byś wypalał dziury, a nie spawał 🤣

dlatego preamp jest u fachowca 😉

15 godzin temu, Riczi75 napisał:

Gdzieś mi się kołata nadal z tyłu głowy . Z H200 od Hegla zrobiła niesamowitą robotę .

Dziekuję 👍

a tak w ogóle to dzięki za sprowadzenie tej Thety DSPro 3A, zamienię tylko na model 5A, ale na razie brak w normalnych pieniądzach... W komplecie z napędem Pearl dopiero pokazała na co ją stać! Jak byś tam kiedyś widział 5A, to kupuj w ciemno 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za prywatę - pierwszy raz wyjeżdżam tu z czymś takim, ale jakby ktoś był zainteresowany zakupem Rotela RC-995 lub RC-1090 to zapraszam na priv.

W dniu 18.06.2021 o 22:31, baksiu napisał:

ale taniocha! https://www.olx.pl/d/oferta/koncowka-rotel-rb-1090-CID99-IDJXKBl.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=3

gdyby się dało mostkować, to bym kupił drugą 🙂

🤣 A jeszcze niedawno narzekałeś, że tego kloca nie masz nawet gdzie wstawić i musisz rozcinać rustykalną komodę, by go tam upchnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MarcinStereo napisał:

To pewnie jakaś dopasiona wersja na rynek japoński.

W dniu 15.06.2021 o 15:27, Kroczek3 napisał:

mam nietypowe pytanie co do pilota RR-927: czy może ktoś spotkał się z taką przypadłością, iż nagle przestał działać - baterie nowe - nie reaguje na niego wzmacniacz ani cd - może ktoś miał taki przypadek i może podzielić się wiedzą w czym jest problem? 

A nie rozprogramował Ci się? Kilka postów wyżej pisałem jak się programuje pod różne klocki właśnie na przykładzie tego modelu.

W dniu 31.05.2021 o 18:43, mol01 napisał:

Może przypadkiem wcisnąłeś jakąś kombinację klawiszy, która zmienia kody obsługiwanych odtwarzaczy CD - w starych pilotach (typu RR-927) przytrzymywało się CD (lub TUNER) + 1 dla obsługi jednych modeli, a CD (lub TUNER) + 2 dla innych...

 

Tu masz wszystkie kombinacje (ale te kody obsługują także dużo nowsze urządzenia, które programuje się na "chybił-trafił"):
 

P1130712.JPG

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie odnośnie pilota - czy ktoś z Was Panowie kojarzy, gdzie (lub jak) można wykonać nadruki na aluminium? Gdzieś kiedyś widziałem, że ktoś do jakichś tam projektów DIY robił sobie opisy na foncie, a na moim aluminiowym pilocie od Classe napisy starły się niemal doszczętnie i chciałbym je odtworzyć.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj drukarni co robi nadruk UV na dibondzie.

Np:

https://drukuv.pro/

Kiedyś robiłem, wygląda ok.

Albo grawer laserowy.

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mol01 napisał:

Zresztą instrukcja do pilota jest w necie... A jak to nie pomoże, to na 99% puściły Ci luty od blaszek baterii.

Od programowania zacząłem bo czytałem wcześniej już Twoją sugestie i nie w tym był problem. Oczywiście trafiłeś z drugą możliwością - to blaszki - dzięki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, klecha napisał:

Kiedyś robiłem, wygląda ok.

Właśnie znalazłem firmę, co robi tabliczki znamionowe grawerem laserowym, ale problem w tym, że oryginalne napisy były w kolorze żółtym, a grawer mimo, że byłby nie do zdarcia, to będzie srebrny na czarnym pilocie i logo Classe pewnie by miało "pikselozę" na krańcach? Ile taki nadruk UV Cię wyniósł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mol01 napisał:

Ile taki nadruk UV Cię wyniósł?

Nie pamiętam dokładnie, druk robiła firma, która wycinała mi też front w dibondzie.

Kilkadziesiąt złotych. Druk był trwały, wyraźny i delikatnie "wypukły".

Zostało mi jeszcze zdjęcie.

 

 

zdj20201125_194159.jpg

Godzinę temu, mol01 napisał:

oryginalne napisy były w kolorze żółtym, a grawer mimo, że byłby nie do zdarcia, to będzie srebrny na czarnym

Można się pobawić farbą i "zalać" grawer.

Da się, kumpel tak odnawiał napisy (!) na froncie.

Choć było z tym trochę zabawy :-))

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, mol01 napisał:

Front robiłeś z dibondu?

Tak, front z dibondu.

26 minut temu, mol01 napisał:

"Zostało jeszcze" - już się pozbyłeś tej konstrukcji?

Tak, nabywca zadowolony z tego co mi wiadomo.

Z Rotela nic nie zostało.

MICHI ciągle szukam.

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.