Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  718 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, negatyw napisał:

Spoko. Ja też nie należę do cierpliwych. Ale nie mogłem mieć wszystkiego od razu. Gdy zatem nie miałem siana, musiałem znaleźć więcej cierpliwości.
Może to czas na reinstalkę win10?

A DSD to brzmieniowa petarda 🙂

System mam świeży,skoro piszesz że DSD to brzmieniowa petarda to jednak postaram się o cierpliwość i kombinuję dalej 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam,
mam nietypowe pytanie co do pilota RR-927: czy może ktoś spotkał się z taką przypadłością, iż nagle przestał działać - baterie nowe - nie reaguje na niego wzmacniacz ani cd - może ktoś miał taki przypadek i może podzielić się wiedzą w czym jest problem? 

Edytowane przez Kroczek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.06.2021 o 11:13, mol01 napisał:

Ale zapewne teraz wolniej wczytuje płytę, zwłaszcza z plikami MP3/WMA (o ile ktoś takowych używa na takim sprzęcie).

Czyżby kolega pozbywał się Thety ?

Sorki za wcinkę z innej beczki .

Warto?

https://www.finn.no/bap/forsale/ad.html?finnkode=221694180

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Riczi75 napisał:

Ok. A co myślisz o tym z ogłoszenia pomijając kwestię wieku ?

Nie mam zdania - nigdy się tym modelem nie interesowałem, w prasie było głośno o Prime II, Basic III i Generation V, ale znowu Generation III jest z czasów, kiedy prasa audio jeszcze raczkowała, a sprzęt ten u nas był bardzo egzotyczny...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mol01 napisał:

A Bryston nie ogarnął?

Ogarnia dobrze . Nie był jednak podłączony z Heglem . W zestawie w którym gra Bryston  jest inny charakter grania . Jedynie bezpośrednie porównanie mogło by dać odpowiedź .

Wrażenia po Thecie nadal żywe😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
10 godzin temu, baksiu napisał:

ale taniocha! https://www.olx.pl/d/oferta/koncowka-rotel-rb-1090-CID99-IDJXKBl.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=3

gdyby się dało mostkować, to bym kupił drugą 🙂

I można by otworzyć zakład spawalniczy 🙂 jak coś to mam uprawnienia i lubię spawać dużym prądem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mol01 napisał:

W połączeniu z preampem Classe bez obniżenia wzmocnienia to byś wypalał dziury, a nie spawał 🤣

dlatego preamp jest u fachowca 😉

15 godzin temu, Riczi75 napisał:

Gdzieś mi się kołata nadal z tyłu głowy . Z H200 od Hegla zrobiła niesamowitą robotę .

Dziekuję 👍

a tak w ogóle to dzięki za sprowadzenie tej Thety DSPro 3A, zamienię tylko na model 5A, ale na razie brak w normalnych pieniądzach... W komplecie z napędem Pearl dopiero pokazała na co ją stać! Jak byś tam kiedyś widział 5A, to kupuj w ciemno 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za prywatę - pierwszy raz wyjeżdżam tu z czymś takim, ale jakby ktoś był zainteresowany zakupem Rotela RC-995 lub RC-1090 to zapraszam na priv.

W dniu 18.06.2021 o 22:31, baksiu napisał:

ale taniocha! https://www.olx.pl/d/oferta/koncowka-rotel-rb-1090-CID99-IDJXKBl.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=3

gdyby się dało mostkować, to bym kupił drugą 🙂

🤣 A jeszcze niedawno narzekałeś, że tego kloca nie masz nawet gdzie wstawić i musisz rozcinać rustykalną komodę, by go tam upchnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, MarcinStereo napisał:

To pewnie jakaś dopasiona wersja na rynek japoński.

W dniu 15.06.2021 o 15:27, Kroczek3 napisał:

mam nietypowe pytanie co do pilota RR-927: czy może ktoś spotkał się z taką przypadłością, iż nagle przestał działać - baterie nowe - nie reaguje na niego wzmacniacz ani cd - może ktoś miał taki przypadek i może podzielić się wiedzą w czym jest problem? 

A nie rozprogramował Ci się? Kilka postów wyżej pisałem jak się programuje pod różne klocki właśnie na przykładzie tego modelu.

W dniu 31.05.2021 o 18:43, mol01 napisał:

Może przypadkiem wcisnąłeś jakąś kombinację klawiszy, która zmienia kody obsługiwanych odtwarzaczy CD - w starych pilotach (typu RR-927) przytrzymywało się CD (lub TUNER) + 1 dla obsługi jednych modeli, a CD (lub TUNER) + 2 dla innych...

 

Tu masz wszystkie kombinacje (ale te kody obsługują także dużo nowsze urządzenia, które programuje się na "chybił-trafił"):
 

P1130712.JPG

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie odnośnie pilota - czy ktoś z Was Panowie kojarzy, gdzie (lub jak) można wykonać nadruki na aluminium? Gdzieś kiedyś widziałem, że ktoś do jakichś tam projektów DIY robił sobie opisy na foncie, a na moim aluminiowym pilocie od Classe napisy starły się niemal doszczętnie i chciałbym je odtworzyć.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj drukarni co robi nadruk UV na dibondzie.

Np:

https://drukuv.pro/

Kiedyś robiłem, wygląda ok.

Albo grawer laserowy.

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, mol01 napisał:

Zresztą instrukcja do pilota jest w necie... A jak to nie pomoże, to na 99% puściły Ci luty od blaszek baterii.

Od programowania zacząłem bo czytałem wcześniej już Twoją sugestie i nie w tym był problem. Oczywiście trafiłeś z drugą możliwością - to blaszki - dzięki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, klecha napisał:

Kiedyś robiłem, wygląda ok.

Właśnie znalazłem firmę, co robi tabliczki znamionowe grawerem laserowym, ale problem w tym, że oryginalne napisy były w kolorze żółtym, a grawer mimo, że byłby nie do zdarcia, to będzie srebrny na czarnym pilocie i logo Classe pewnie by miało "pikselozę" na krańcach? Ile taki nadruk UV Cię wyniósł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mol01 napisał:

Ile taki nadruk UV Cię wyniósł?

Nie pamiętam dokładnie, druk robiła firma, która wycinała mi też front w dibondzie.

Kilkadziesiąt złotych. Druk był trwały, wyraźny i delikatnie "wypukły".

Zostało mi jeszcze zdjęcie.

 

 

zdj20201125_194159.jpg

Godzinę temu, mol01 napisał:

oryginalne napisy były w kolorze żółtym, a grawer mimo, że byłby nie do zdarcia, to będzie srebrny na czarnym

Można się pobawić farbą i "zalać" grawer.

Da się, kumpel tak odnawiał napisy (!) na froncie.

Choć było z tym trochę zabawy :-))

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, mol01 napisał:

Front robiłeś z dibondu?

Tak, front z dibondu.

26 minut temu, mol01 napisał:

"Zostało jeszcze" - już się pozbyłeś tej konstrukcji?

Tak, nabywca zadowolony z tego co mi wiadomo.

Z Rotela nic nie zostało.

MICHI ciągle szukam.

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.