Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  718 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem z preampem. Może ktoś z was pomoże i podpowie jaka może być usterka. Model to Parasound P/LD1100. Objaw to szumienie w lewym kanale i nierówna głośność, dziwne jest też to że po całkowitym ściszeniu lewy kanał nadal gra... dodatkowo podczas odsłuchu zauważyłem że głośniki basowe w lewej kolumnie prawie w ogóle się nie wychylają. Na początku myślałem że może zrobiłem błąd ustawiając przedwzmacniacz na końcówce mocy i od niej się za bardzo nagrzewał / przegrzewał.

Jakiś miesiąc temu po pierwszym takim objawie odłączyłem go i zaniosłem na przegląd do elektronika w moim mieście. Pan podobno posprawdzał i pomierzył a nawet przez kilka dni posłuchał u siebie i niczego nie stwierdził. Oddał sprzęt i powiedział że nie znalazł niczego niepokojącego. Mam obawy że facet po prostu się wyłożył i nie chciał się przyznać że nie umie sobie z tym poradzić... Twierdził że u niego grał cały czas ale w zimnym pomieszczeniu i nie był w stanie wywołać przedstawionego przez mnie efektu.

Po odbiorze sprzętu od Pana zmieniłem ustawienie i postawiłem preamp nad CD i Kaseciakiem (które to praktycznie są rzadko używane - stoją obok końcówki) i ku mojemu zdziwieniu sprzęt grał przez kilka dni normalnie. Niestety po fali ostatnich upałów objaw wrócił i nawet odłączenie z sieci i "wystudzenie" mu nie pomaga. Obawiam się że problem stał się pemanentny.

Dodam tylko że jestem pewny że jest to problem po stronie przedwzmacniacza gdyż po podłączeniu przetwornika DAC Burson w tryb preampu i zapięcie go do Michi nie daje żadnych niepokojących efektów nawet po kilkugodzinnych odsłuchach nawet pomimo tego że właśnie Burson stoi cały czas na końcówce.

Chętnie zaniósłbym go do innego serwisu ale nie chcę oddawać w ręce kogoś zupełnie nieznajomego żeby niczego nie spartaczył bo preampik jest całkiem fajny i szkoda by było żeby ktoś go uglebił.

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usterka po nagrzaniu świadczyłaby najbardziej najpewniej o wyschniętym kondzie lub zimnym lucie jakiegoś mocno nagrzewającego elementu, ale może to być też multum innych rzeczy - bez weryfikacji ze schematem ciężko stwierdzić... Może też wcale nie chodzi o żadne przegrzewanie.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszukiwarka forumowa coś nic nie chce mi wyszukać.Stale wynik 0. To zadam pytanie.

Mogę nabyć Rotel Stereoplay Limited Edition czli Rotel RB -981 i Rotel RC-972 z złotymi płytkami na froncie.

Posiadam Rotel RA-840BX3,  Cyrusa 8vs , Nakamichi SR-4 i kolumny Vienna Acoustics Mozart stara wersja.

Czy to coś ciekawego i miał ktoś do czynienia z tym modelem. Czy to coś lepszego niż zwykła RB-981. Ile warto za to dać realnie bez świrowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 11.07.2021 o 15:29, mol01 napisał:

Jakby ktoś chciał kupić nowego Rotela A11 Tribute w kolorze czarnym po preferencyjnej cenie zapraszam na priv 😉

a ja w końcu podjąłem decyzję o sprzedaży swojego pre RC-1090, jak ktoś zainteresowany to zapraszam. kolega @mol01 ogarnął mój nowy nabytek classe cp-60 i na nim teraz śmigam 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 12.07.2021 o 16:39, baksiu napisał:

a ja w końcu podjąłem decyzję o sprzedaży swojego pre RC-1090, jak ktoś zainteresowany to zapraszam. kolega @mol01 ogarnął mój nowy nabytek classe cp-60 i na nim teraz śmigam 😊

I jak wypada ten classe w porównaniu z RC-1090?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, MarcinStereo napisał:

I jak wypada ten classe w porównaniu z RC-1090?

różnica w dźwięku co najmniej równa różnicy w cenie, pojawiło się więcej niuansów, pogłosów, wybrzmień, porządku, no i najważniejsze: dźwięk zmierza w stronę naturalności, bardzo dobry zakup 🙂 Teraz tylko końcówkę/ki jakieś fajne i będzie znów na rok-dwa spokój 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2900

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz 6V od maszynki do strzyżenia włosów, bo nie wygląda, aby tam był jakiś zasilacz laboratoryjny wielkości porządnej końcówki Krella - wtedy szedł by tam "pyton tygrysi" na zasilaniu 😂

Brakuje jeszcze z 20kg marmurowej "płyty antywibracyjnej" na wierzchu (czyt. żeby te kable swoją wagą nie ściągnęły tego rDAC-a z racka) 😛

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym urządzeniu ścieżki są szerokości szubka szpilki - ktoś chyba chce to nadrobić kilogramami miedzi (czy tam innych metali szlachetnych) w kablach 🙃

Ale coraz częściej można trafić na takie zestawy, bo sprzęt idzie ku coraz większej miniaturyzacji za sprawą techniki SMD o coraz mniejszym rastrze, natomiast kable wręcz przeciwnie - rosną w oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, negatyw napisał:

Kable po lewej, są już pewnie przynajmniej na 3-ej randce... 😉

Nie wiem, co miałeś na myśli, ale to są XLR-y podłączone przez adaptery do RCA, co oczywiście niema kompletnego sensu, bo takie adaptery nie generują sygnału o odwróconej fazie (ujemnej połówki sygnału), koniecznej do poprawnej pracy połączenia zbalansowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak monobloki classe wrócą z przeglądu, to pewnie będę miał na sprzedaż do kompletu rb1090, będzie można kupić top zestaw Rotela. chyba że monosy okażą się gorsze 😎. czy jak już sprzedam ostatniego Rotela, to nadal będę mógł należeć do klubu? 🤔

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie . Zostaniesz dyscyplinarnie relegowany .

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😅 Tak, od strony okien mojego pomieszczenia odsłuchowego mam jakieś 50-70m łąki, a za nią sąsiedzi (choć akurat bezpośrednio naprzeciwko jest działka bez zabudowań), ale przy pootwieranych oknach nieźle niesie po tej łące...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
3 godziny temu, stench napisał:

Sprecyzuj pytanie. Ja mam RA06.

Mam do kupienia 2x Rotel RB-06. Chciałbym je użyć jako osoby element na kanał. Połączyłbym je z kolumnami Revox Symbol B MKII.  Czy jest sens iść w tym kierunku? Co dałoby takie połączenie,  będzie lepiej od integry?Teraz też mam RA-06 ale jedną. 

Pozdrawiam Mariusz. 

Edytowane przez Mario1976
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.07.2021 o 19:43, mol01 napisał:

Absurdy dzisiejszego audio 😂

 

rDAC.jpg

Może i absurdy nie wiem co za temat ale ten DAC robi kawał dobrej roboty.  Jest moim pierwszym przetwornikiem i pewnie się go nie pozbędę zbyt szybko. Padł mi zasilacz do niego . Może ktoś podpowie jaki zamiennik będzie się nadawał najlepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Mario1976 napisał:

Jest moim pierwszym przetwornikiem i pewnie się go nie pozbędę zbyt szybko. Padł mi zasilacz do niego . Może ktoś podpowie jaki zamiennik będzie się nadawał najlepiej?

Ale ja potwierdzam - to bardzo dobry DAC, który ma recenzje w samych superlatywach (choć i tak bym wolał FMJ D33), ale chodziło mi o to, że stoi on na droższym stojaku niż on sam jest wart i ma podłączone kable o większej wadze niż on sam, w dodatku bezsensownie ktoś użył kable XLR...

W kwestii zasilacza, nie żartowałem, że zasila go zasilacz jak od maszynki do włosów. Tam raczej niema się co popsuć - może po prostu sam kabel Ci nie łączy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem . Zasilacz jest martwy. Na szybkości kupiłem coś u chińczyka ale się grzeje i rozłącza. A tak na marginesie to Zasilacz musi mieć odpowiednią wartość 600mA i chyba 5 lub 6 V już nie pamiętam. Macie jakąś alternatywę do chińczyka?

I co z tym połączeniem 2x RB-06?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.