Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
27 minut temu, Mario1976 napisał:

I co z tym połączeniem 2x RB-06

Główną wadą 2xRB06 jest cena.

Zrobisz z tego wydajną spawarkę(180 w mono), ale średnio wykwintną. Ktoś tu takie coś miał i poza tym że szybciej robiło się bardzo głośno , to niuansów vs RA nie przybywało.

Jak się pojawiają takie 2x to się okazuje że można w tej samej cenie mieć 1x1552 albo niewiele więcej za 1x1582. Sorry....

Na drogo jest 06 za 1999. puk, puk ......, natomiast RA kupisz za 1300. Albo z końcówek tą 1572 D.

Pytanie ile za to cudo. Choć obawiam się, że lepiej dorzucić pesos i szukać ra1572 albo 1592.

Edytowane przez stench

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Mario1976 napisał:

Sprawdzałem . Zasilacz jest martwy. Na szybkości kupiłem coś u chińczyka ale się grzeje i rozłącza. A tak na marginesie to Zasilacz musi mieć odpowiednią wartość 600mA i chyba 5 lub 6 V już nie pamiętam. Macie jakąś alternatywę do chińczyka?

I co z tym połączeniem 2x RB-06?

rb-06 to chyba najtańsza końcówka rotela i raczej szału nie robi... zdecydowanie w tym przedziale cenowym rotel robi lepsze integry jak ra-1070 i podobne ze starszej i nowszej serii, zasilacz kup sobie na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MarcinStereo napisał:

napisz jaki masz budżet to może znajdzie się coś lepszego 

Jeżeli bym się zamknął w 2k to byłoby super. 

 

1 godzinę temu, baksiu napisał:

zasilacz kup sobie na allegro.

Zwykły najzwykejszy zasilacz wystarczy taki za 40 złociszy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 godzin temu, Mario1976 napisał:

Zasilacz musi mieć odpowiednią wartość 600mA i chyba 5 lub 6 V już nie pamiętam.

A ile myślisz ma zasilacz od maszynki do włosów? Właśnie 6V (rzadziej 3V - tanie akumulatorowe albo 12V - stare maszynki) i ok. 1A, czyli 1000mA, czyli mocy miałby z naddatkiem... (co jest tylko na plus)

 

3 godziny temu, Mario1976 napisał:

Zwykły najzwykejszy zasilacz wystarczy taki za 40 złociszy? 

Tak, tylko musi być na dokładnie to samo napięcie, co oryginał (np. te 6V) i co najmniej takiej samej lub wyższej obciążalności/mocy (mA/W), bo na chińczykach podają zawyżone wartości i będą się grzać i padać, gdy weźmiesz na dokładnie tyle samo.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
6 godzin temu, Mario1976 napisał:

Jeżeli bym się zamknął w 2k to byłoby super. 

 

W tej chwili jedyną ofertą wartą spojrzenia jest https://allegrolokalnie.pl/oferta/rotel-rb1572-koncowka-mocy-2x250w-8-ohm-jfm to klasa D mały potwór tylko 2x250W przy 8ohm 🙂 minimalnie przekracza budżet z tym że nie wiadomo jak by się zgrała z resztą toru jaki posiadasz,w internecie krąży kilka recenzji i wszystkie opisują tą końcówkę jako grającą dynamicznie i raczej po chłodnej stronie mocy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, MarcinStereo napisał:

Pierwszy raz widzę taką końcówkę na stornie rotela piszą że to do zastosowań profesjonalnych.

Jest sporo modeli z serii RKB, a ten to zdaje się najsłabszy - taki RB-03 w przebraniu...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.08.2021 o 04:49, MarcinStereo napisał:

W tej chwili jedyną ofertą wartą spojrzenia jest https://allegrolokalnie.pl/oferta/rotel-rb1572-koncowka-mocy-2x250w-8-ohm-jfm to klasa D mały potwór tylko 2x250W przy 8ohm 🙂 minimalnie przekracza budżet z tym że nie wiadomo jak by się zgrała z resztą toru jaki posiadasz,w internecie krąży kilka recenzji i wszystkie opisują tą końcówkę jako grającą dynamicznie i raczej po chłodnej stronie mocy 🙂

Zdradziłem Retela i kupiłem Nada C272. 2x150W przy 8 Ohm powinno wystarczyć do wysterowania Revox-ów. Ostatno dostałem Nad-a C300 i CD -538 w komplecie , to końcówka powinna wpasować się do zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Mario1976 napisał:

Zdradziłem Retela i kupiłem Nada C272. 2x150W przy 8 Ohm powinno wystarczyć do wysterowania Revox-ów. Ostatno dostałem Nad-a C300 i CD -538 w komplecie , to końcówka powinna wpasować się do zestawu.

jak by ci jednak zabrakło mocy, to za niedługo wystawiam rb-1090 2x380W 😉, wtedy możesz odzdradzić Rotela 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chętnie bym przetestował z moim Miśkiem to PRE  🤔

https://allegrolokalnie.pl/oferta/classe-audio-dr4

stary model ale mogłoby być ciekawie...

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Mariusz Marciniak napisał:

stary model ale mogłoby być ciekawie...

Ja bym się bał, że te kondy osiowe Philipsa będą padnięte... Ja celował bym w wyższego DR-a, jeśli już, bo wyższe miały większość końdów foliowych poza zasilaczem.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, mol01 napisał:

Ja bym się bał, że te kondy osiowe Philipsa będą padnięte... Ja celował bym w wyższego DR-a, jeśli już, bo wyższe miały większość końdów foliowych poza zasilaczem.

a jak się to ma serii CP? widzę że to miniaturowe, raczej uproszczone urządzenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, baksiu napisał:

to już wygląda solidniej

Pre w środku złożonością konstrukcji może bez wstydu konkurować z flagowcami Accuphase, a zasilacz wewnątrz wygląda jak co najmniej wielokanałowa końcówka mocy - 5 dużych toroidów... Całość waży 27kg (pre), a końcówka koło 50kg.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście koledze @Mariusz Marciniak nie proponuję tego potwora, ale w niższej cenie od zaprezentowanego DR-a z ogłoszenia można np. kupić model Thirty, gdzie jest dużo mniej tych nieszczęsnych końdów Philipsa (tyle, że on jest zbudowany na OP-AMPach, a nie na tranach), a w cenie z ogłoszenia można upolować DR-5, jakby trochę poczatować na okazję...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, mol01 napisał:

Oczywiście koledze @Mariusz Marciniak nie proponuję tego potwora, ale w niższej cenie od zaprezentowanego DR-a z ogłoszenia można np. kupić model Thirty, gdzie jest dużo mniej tych nieszczęsnych końdów Philipsa (tyle, że on jest zbudowany na OP-AMPach, a nie na tranach), a w cenie z ogłoszenia można upolować DR-5, a może nawet i DR-6 jakby trochę poczatować na okazję...

DR-6 raczej będzie ciężko okazynie upolować - nie moja półka cenowa na ten moment. DR-5 już łatwiej 😉. Plus pomaga fakt że mam kogoś w Kanadzie... 😎 Tylko ten ktoś nie zna się totalnie na sprzęcie audio wiec z drugiej strony trochę strach ryzykować.

https://www.canuckaudiomart.com/details/649757576-classe-audio-dr-5-preamp/

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.