Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  716 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, jantor napisał:

Dzięki za info. Postaram się "rozgryźć" ten program. Szkoda tylko, że ten mikrofon kosztuje prawie 500 zł. Nie można wykorzystać do pomiarów np. komórki, albo jakiegoś tańszego zamiennika?

mikrofon z komórki to totalny syf,zobacz parametry umika i szukaj z takimi samymi bądź podobnymi w niższej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, negatyw napisał:

Zdradzisz, co to recap?

Generalnie chodzi o wymianę kondensatorów na nowe/lepsze 😉

11 godzin temu, Norakam283 napisał:

Tu bym polemizował że RA-1070 to suchotnik, u mnie potrafi przesuwać ściany, tyle że był recap w obrębie zasilania i bas ma lepszą kontrolę, jest bardziej precyzyjny i jest go nieco więcej, góra zdecydowania bardziej rozdzielcza i czystsza i aksamitna niż wersja fabryczna. Tak czy inaczej to zacny sprzęt a po recapie oczko wyżej.

A tu mnie Kolega zaintrygował 😉 Jako posiadacz leciwego RA-1070, którego wcale nie mam ochoty się pozbywać, chętnie dowiem się więcej na temat potencjalnych korzyści z tej operacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarcinStereo napisał:

mikrofon z komórki to totalny syf,zobacz parametry umika i szukaj z takimi samymi bądź podobnymi w niższej cenie.

Mikrofon pomiarowy w akceptowalnej do "jednorazowego użytku" cenie, jaki znalazłem na Allegro, to Dayton Audio iMM-6, ale on nie pracuje pod Windows, więc nie będzie możliwości wykorzystania REW-a, chyba że jest jakiś podobny soft pod Androida?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, jantor napisał:

Mikrofon pomiarowy w akceptowalnej do "jednorazowego użytku" cenie, jaki znalazłem na Allegro, to Dayton Audio iMM-6, ale on nie pracuje pod Windows, więc nie będzie możliwości wykorzystania REW-a, chyba że jest jakiś podobny soft pod Androida?

Jest tego sporo nie wiem czy ta wersja RTA jest na Androida

Osobiście używałem Superluxa ECM999 (mikrofon pomiaroway z 1/2 calową kapsuła i liniową charakterystyką) oraz interfejs Behringer U-PHORIA UMC204. Tyle że jest więcej zabawy trzeba kalibrować interfejs, okablować to wszytko a suma sumarum komplet wychodzi drożej niż UMIK-1.  Wieczorem podeślę wykresy z pomiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, tym napisał:

A tu mnie Kolega zaintrygował 😉 Jako posiadacz leciwego RA-1070, którego wcale nie mam ochoty się pozbywać, chętnie dowiem się więcej na temat potencjalnych korzyści z tej operacji. 

Chętnie bym te piecyki porównał na cztery uszy. 🙂 Bo być może ja sobie coś wmawiam 🙂 Jako, że też jestem nadal czynnym perkusistą, jestem wyczulony na niskie częstotliwości grę gitary basowej i dźwięk floor toma czy bd i ich sustain i masę.

Ale to może być złudne, fajnie to wyjaśnił realizator i inżynier dźwięku i twórca hi-endowych kolumn Tomasz Rogula to osoba o randze światowej. Dźwięk w filmie jest skopany ale warto go posłuchać, dla mnie to człowiek z ogromnym autorytetem.


Torchę do poczytania o nim
http://highfidelity.pl/@main-3345&lang=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Norakam283 napisał:

realizator i inżynier dźwięku i twórca hi-endowych kolumn Tomasz Rogula to osoba o randze światowej. Dźwięk w filmie jest skopany ale warto go posłuchać, dla mnie to człowiek z ogromnym autorytetem.

Zgadza się i dobrze prawi:

"W systemie audio kolumna jest jedynym elementem, w którym energia jest przetwarzana dwukrotnie. Raz z energii elektrycznej na mechaniczną, a potem z mechanicznej (drgań) na akustyczną. Wprowadzamy więc zniekształcenia przy pierwszym procesie przekształcenia formy energii, a potem multiplikujemy je kolejnym takim procesem. Dlatego kolumna, każda, generuje najwięcej zniekształceń, a elektronika, w porównaniu, zdecydowanie mniej. Dlatego właśnie dla mnie, specjalisty elektronika od urządzeń audio, elektronika nie jest prawdziwym wyzwaniem, ani jakimś fetyszem, wyzwaniem są kolumny. Stąd zajmuje się właśni nimi, a elektronika jest jedynie dodatkiem przeznaczonym dla kogoś, kto do tej pory nie miał swojego systemu."

http://highfidelity.pl/@main-3345&lang=

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie odwiedziłbym pokój odsłuchowy posiadacza takiego zestawu 😍. Jak dobrze wyczytałem oba urządzenia były protoplastą dla serii Michi. Piękne są i zapewne tak samo "pięknie" brzmią w dobrym towarzystwie.

rotel-rc-5000-the-control-amp-with-rb-50

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Ten przedwzmacniacz jakby nie do końca pasował do końcówki stylistycznie ale to tylko moja opinia,parametry robią wrażenie nawet dzisiaj 500w przy 8ohm to niezła rakieta współczynnik tłumienia 180 tylko nie napisane czy dla 4 czy 8 ohm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MarcinStereo napisał:

Ten przedwzmacniacz jakby nie do końca pasował do końcówki stylistycznie ale to tylko moja opinia,parametry robią wrażenie nawet dzisiaj 500w przy 8ohm to niezła rakieta współczynnik tłumienia 180 tylko nie napisane czy dla 4 czy 8 ohm.

z tego co się orientuję Rotel standardowo zamieszcza wszystkie parametry dla 8 ohm, dopiero głębiej w instrukcji znajdziesz ewentualnie rozszerzoną wersję z odpowiednimi wartościami dla 4 ohm ale to i tak nie we wszystkich modelach

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mój najlepszy rotel RB-1090 idzie pod młotek, zapraszam na olx. W klubie nadal zostaję, choć Roteli za niedługo miał nie będę, sentyment pozostanie, to pierwszy niezawodny, solidnie zbudowany sprzęt po wcześniejszych pioneerach, nadach, Cambridge Audio i innych wynalazkach z młodych lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srebrna czy czarna? 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się poradzić czy warto wymieniać zestaw Technics CD SL-PS770D, SU-C800m2/SE-A800m2 na Rotela CD RDC06 i RA 05.

Pracuję dużo w domu (dokumentację) i w dosyć rozbudowanym biurku z nadstawką ma ustawione kolumny B&W 385s2 (spód kolumn na wysokości oczu). Przy stojącym obok prostopadle drugim biurku mam na standach drugą parę kolumn ELAC Debut 2.0 b5.2 (te są poniżej twarzy). Pracuję przy obu więc przełączam głośniki.

Czy coś wniosła by taka wymian w sensie jakościowym. Technics'a nabyłem dawno temu jak był w śmiesznych cenach, teraz są wywindowane więc mógłby bez nakładowo zrobić zmianę.

Pokój jest nieźle wytłumiony, bo w jego dalszej części (2/3) jest ustawiony główny sprzęt : ROTEL RCD1572, RC1572/RB1552mk2 z PSB Imagine XT2 na zmianę lub razem z B&W 283s2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Leszek67 napisał:

Chciałbym się poradzić czy warto wymieniać zestaw Technics CD SL-PS770D, SU-C800m2/SE-A800m2 na Rotela CD RDC06 i RA 05.

Pracuję dużo w domu (dokumentację) i w dosyć rozbudowanym biurku z nadstawką ma ustawione kolumny B&W 385s2 (spód kolumn na wysokości oczu). Przy stojącym obok prostopadle drugim biurku mam na standach drugą parę kolumn ELAC Debut 2.0 b5.2 (te są poniżej twarzy). Pracuję przy obu więc przełączam głośniki.

Czy coś wniosła by taka wymian w sensie jakościowym. Technics'a nabyłem dawno temu jak był w śmiesznych cenach, teraz są wywindowane więc mógłby bez nakładowo zrobić zmianę.

Pokój jest nieźle wytłumiony, bo w jego dalszej części (2/3) jest ustawiony główny sprzęt : ROTEL RCD1572, RC1572/RB1552mk2 z PSB Imagine XT2 na zmianę lub razem z B&W 283s2.

Skoro masz rotele do porównania to chyba sam wiesz najlepiej czy zmiana marki coś dla Ciebie wniesie. Ja bym się nie wahał, z elektroniką technicsa mam bardzo złe doświadczenia,w końcu zamknęli ten dział w Panasonicu, bo im wybitnie nie szło, dlaczego? Sam sobie odpowiedz 😊 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Leszek67 napisał:

Chciałbym się poradzić czy warto wymieniać zestaw Technics CD SL-PS770D, SU-C800m2/SE-A800m2 na Rotela CD RDC06 i RA 05.

Pracuję dużo w domu (dokumentację) i w dosyć rozbudowanym biurku z nadstawką ma ustawione kolumny B&W 385s2 (spód kolumn na wysokości oczu). Przy stojącym obok prostopadle drugim biurku mam na standach drugą parę kolumn ELAC Debut 2.0 b5.2 (te są poniżej twarzy). Pracuję przy obu więc przełączam głośniki.

Czy coś wniosła by taka wymian w sensie jakościowym. Technics'a nabyłem dawno temu jak był w śmiesznych cenach, teraz są wywindowane więc mógłby bez nakładowo zrobić zmianę.

Pokój jest nieźle wytłumiony, bo w jego dalszej części (2/3) jest ustawiony główny sprzęt : ROTEL RCD1572, RC1572/RB1552mk2 z PSB Imagine XT2 na zmianę lub razem z B&W 283s2.

Mam podobną sytuację: słucham dużo przy pracy, sprzęt na/przy biurku z nadstawką, głośniki B&W (CDM 1NT) i wzmacniacz Rotela. U mnie akurat sporo starszy (RA-820AX), ale sprawdza się znakomicie. Wiadomo, że idealnie byłoby przetestować, ale nie zawsze jest taka możliwość... Nie byłbym tylko pewien modeli z serii 06.

Mam dobre doświadczenia z RCD-02 i-RA-02 -- miałem dość długo w "drugim" zestawie, podczas wymiany elektroniki w zestawie głównym nawet grało to tymczasowo z dużymi podłogówkami B&W -- było dobrze, jak na cenę rewelacyjnie. Z drugiej strony z uwagi na to, że stary Rotelek biurowy (model z końca lat 80. (!)) niedługo pewnie wyzionie ducha, próbowałem zastąpić go RA-06 i trochę się zawiodłem (na szczęście mogłem odesłać). W porównaniu z wcześniejszą serią miał przygaszone wysokie tony, bas nieco słabiej rozciągnięty. Jeśli nie boisz się wieku urządzeń (tu w klubie akurat jest sporo osób grających radośnie i bezproblemowo na sprzętach 20-letnich i starszych, też się do nich zaliczam), to chyba celowałbym w 02.

Z ciekawości zerknąłem na Alledrogo i jest na przykład taki sympatyczny zestawik. Nie wiadomo, za ile pójdzie, ale na razie cena rozsądna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Leszek67 napisał:

Technics CD SL-PS770D, SU-C800m2/SE-A800m2

Mój znajomy w czasach młodzieńczych miał dokładnie taki sam zestaw i grało to tak tragicznie, że pozbył się go po miesiącu z 3- czy nawet 4-krotną stratą (a kupił używany) - grało to gorzej od leżącego PRL-owskiego amplitunera z magnetofonem Diory, serio - pamiętam to jak dziś. Skoro masz porównanie do głównego systemu, musisz o tym wiedzieć, więc nie wiem nad czym tu się zastanawiać...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Decyzja podjęta. Jeszcze tylko główkowanie, które modele wybrać. Te 02 -06 są dla mnie optymalne wymiarowo - zajmą 1 półkę, a druga przyda mi się na papierologię. Co do porównania, zwyczajnie brakuje czasu. Jak zwolniły się pokoje po dzieciach to najpierw zaprojektowanie mebli (sam wszystko wymiaruję) do 1 na garderobę dla najlepszej z żon (nie mruczy przy zakupie "zabawek", nawet sam 1 parę mi kupiła) . Później dopiero do swojego tak żeby mieć w jednej części (2/3) pokój odsłuchowy z kinem domowym i w 1/3 miejsce pracy. Zakup sprzętu audio, oddzielny do kina domowego. Budowa ustrojów. Testować już mi się nie chciało, w końcu chciałem słuchać, oglądać. A jeszcze są inne hobby, które też zabierają czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Leszek67 napisał:

Decyzja podjęta. Jeszcze tylko główkowanie, które modele wybrać. Te 02 -06 są dla mnie optymalne wymiarowo - zajmą 1 półkę, a druga przyda mi się na papierologię.

To jest właśnie urok małych Rotelków -- miejsca dużo nie zajmują, a grają 😉 Ja bym brał 02 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się poradzić czy warto wymieniać zestaw Technics CD SL-PS770D, SU-C800m2/SE-A800m2 na Rotela CD RDC06 i RA 05.
Pracuję dużo w domu (dokumentację) i w dosyć rozbudowanym biurku z nadstawką ma ustawione kolumny B&W 385s2 (spód kolumn na wysokości oczu). Przy stojącym obok prostopadle drugim biurku mam na standach drugą parę kolumn ELAC Debut 2.0 b5.2 (te są poniżej twarzy). Pracuję przy obu więc przełączam głośniki.
Czy coś wniosła by taka wymian w sensie jakościowym. Technics'a nabyłem dawno temu jak był w śmiesznych cenach, teraz są wywindowane więc mógłby bez nakładowo zrobić zmianę.
Pokój jest nieźle wytłumiony, bo w jego dalszej części (2/3) jest ustawiony główny sprzęt : ROTEL RCD1572, RC1572/RB1552mk2 z PSB Imagine XT2 na zmianę lub razem z B&W 283s2.
A ja posiadam 30 letniego Technicsa SL-PS 840 I Rotela a14. Nie widzę powodów do wymiany cd na rotela. Zestaw gra wyśmienicie i życzę takiego brzmienia wielu współczesnym odtwarzaczom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy ten dac: 

Zobacz ofertę: FIIO K5 PRO DAC USB + Wzmacniacz Słuchawkowy https://allegro.pl/oferta/fiio-k5-pro-dac-usb-wzmacniacz-sluchawkowy-9383770459

nada się do połączenia pomiędzy wzmacniaczem (rotel Ra-971 mkII) , a laptopem, muzyka z tidala?

Czy może polecacie coś innego w podobnych pieniądzach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2021 o 06:45, negatyw napisał:
W dniu 23.09.2021 o 22:47, Leszek67 napisał:
Chciałbym się poradzić czy warto wymieniać zestaw Technics CD SL-PS770D, SU-C800m2/SE-A800m2 na Rotela CD RDC06 i RA 05.
Pracuję dużo w domu (dokumentację) i w dosyć rozbudowanym biurku z nadstawką ma ustawione kolumny B&W 385s2 (spód kolumn na wysokości oczu). Przy stojącym obok prostopadle drugim biurku mam na standach drugą parę kolumn ELAC Debut 2.0 b5.2 (te są poniżej twarzy). Pracuję przy obu więc przełączam głośniki.
Czy coś wniosła by taka wymian w sensie jakościowym. Technics'a nabyłem dawno temu jak był w śmiesznych cenach, teraz są wywindowane więc mógłby bez nakładowo zrobić zmianę.
Pokój jest nieźle wytłumiony, bo w jego dalszej części (2/3) jest ustawiony główny sprzęt : ROTEL RCD1572, RC1572/RB1552mk2 z PSB Imagine XT2 na zmianę lub razem z B&W 283s2.

A ja posiadam 30 letniego Technicsa SL-PS 840 I Rotela a14. Nie widzę powodów do wymiany cd na rotela. Zestaw gra wyśmienicie i życzę takiego brzmienia wielu współczesnym odtwarzaczom.

Dla mnie wszystkie playery technicsa grają sztucznie, porównaj z czymś innym bezpośrednio- wtedy może usłyszysz o czym mówię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RA 05 już jest, RDC 06 może jutro uda się odebrać, więc w weekend zrobię drugie poważniejsze testy. Nie zależnie od nich cienkie Rotele i tak zostaną, ale czy runie młodzieńczy obraz Technics'a zobaczymy, a raczej posłuchamy. Po testach postaram się coś napisać.

Dzięki wszystkim za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, art72 napisał:

Właśnie te modele Rotela kilka lat temu zastąpiły u mnie Technicsa, z czasem poszedłem w wyższe modele.

Moim zdaniem będziesz zadowolony.

Ja trochę inaczej, od razu poszedłem w trochę wyższe (jak pisałem wyżej)  RCD1572, RC1572/RB1552mk2, a że trochę pokoi zostało po dzieciach to jest gdzie wstawiać kolejne 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wszystkie playery technicsa grają sztucznie, porównaj z czymś innym bezpośrednio- wtedy może usłyszysz o czym mówię...
Miałem okazję słuchać parę modeli różnych marek i przyznam, że mój gra ciepło i wręcz "analogowo". Nie jestem zwolennikiem poszukiwania ideału na siłę. Gdy coś mi odpowiada - użytkuję, aż padnie.
Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że chwalenie Technicsa na tego typu forach jest źle postrzegane...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.