Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Satori napisał:

A jak wypada średnica w tym zestawieniu nie jest czasem z lekka wycofana? Z jakimi głośnikami to gra?

Średnica jest wyraźna ale nie stara się wychodzić przed szereg,gra to z dynavoice df6 kolumny grają ocieploną barwą i są bardzo dynamicznie. Zestaw się idealnie uzupełnienia.

Do ciężkiego brzmienia go składałem i nadąża za najszybszą stopą perkusji, ogólnie to dzielona seria15 ma prawie neutralne brzmienie z lekko zaznaczoną średnicą, energicznie granie.

9 godzin temu, Satori napisał:

Ten Rotel ma 85w Xaviany 6ohm skuteczność 89db pewnie da radę.

Moje dynavoice mają wysoką skuteczność a dopiero rb1582 je rozkulała,wcześniej grały z rb03 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem zaskoczony ile jeszcze można wycisnąć z A14, podłączyłem Denafrips Aresa II, szok jakiej poprawie uległa holografia i barwa instrumentów.

Jeszcze pytanie - korzystam również z lampowego PRE, czyli kablami z Aresa do PRE IN a z PRE OUT wychodzę do Rotela. Coś jest nie tak w połączeniu, skoro przy wyłączonym PRE gra normalnie muzyka? Wydaje mi się, ze wtedy powinno być połączenie przerwane.

Edytowane przez AiM-TV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Aresa kabel RCA do lampowego PRE wejście IN, potem wyjściem PRE OUT idę kablem RCA do A14 i wpinam do wejścia AUX. Zaskoczyło mnie, ze muzyka gra gdy PRE jest wyłączone, jakby miało obejście układu zasilania (dodam, ze jest tak wzmacniacz lampowy słuchawkowy z wyjściem PRE OUT).

Edytowane przez AiM-TV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam wrażenie że to ustrojstwo ma lampki tylko żeby świeciły sobie 😉 i jest to preamp pasywny .

Podłącz tego DAC bezpośrednio pod wejście analogowe w A14 wtedy jakość dźwięku powinna być najlepsza.

Ominiesz w ten sposób DAC w a14 który i tak jest dobry.

Napisz co to za wynalazek ten preamp.

Edytowane przez MarcinStereo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz lampowy słuchawowy OTL SinusAudio, raczej solidna konstrukcja. Ma funkcje PRE OUT to myślałem, że zrobię sobie bufor lampowy, żeby czasem posłuchać muzyki w lampowym stylu. Wydaję mi się, że przy właczonym PRE jest coś w brzmieniu z lampy, tylko zdziwiło mnie że gra również na wyłączonym.

Edytowane przez AiM-TV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wjechał rotel a12. Jest moc. Z monitor audio bx6 robi co chce. Mam takie pytanko. Czy mogę podłączyć w biampingu moje kolumny do rotela ? Górę do głośników a a dol do głośników b? 
 

i jeszcze jedno. Da sie tak ustawić wzmacniacz aby przełączał automatycznie na źródło z którego leci dźwięk ? 
 

sory za być może durne pytania ale wcześniej były tylko amplitunery. Tak było prościej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, MarcinStereo napisał:

Po co ci 2 takie rotele? nie lepiej dokupić końcówkę mocy? a a12 użyć jako preamp? 

Moim zdaniem lepiej zasilić głośniki jednym porządnym piecem niż dwoma słabszymi.

No i do tego możesz w razie czego lekko modelować dźwięk stosując inny preamp 😉

 

 

Chyba sie nie zrozumieliśmy. Rotel ma glosniki a i glosniki b. Moje kolumny maja 4 wejscia kazda. Sekcja górna i sekcja dolna. Chciałem to wszystko podpiąć razem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kwasior21 napisał:

Chyba sie nie zrozumieliśmy. Rotel ma glosniki a i glosniki b. Moje kolumny maja 4 wejscia kazda. Sekcja górna i sekcja dolna. Chciałem to wszystko podpiąć razem. 

Czemu to ma służyć? Chcesz wykorzystać wszystkie śrubki za które zaplaciłeś? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, baksiu napisał:

Czemu to ma służyć? Chcesz wykorzystać wszystkie śrubki za które zaplaciłeś? 😉

Nie mam pojęcia jak jest we wzmacniaczach stereo ale jak zastosowałem biamping w amplitunerze i usunąłem zworki w kolumnach różnica w dźwięku była słyszalna. Osobno zasilane sekcje z osobnych końcówek nadawało inny , lepszy przekaz. 
 

chyba ze niezrozumienie opcji rotela glosniki a i glosniki b 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, kwasior21 napisał:

Nie mam pojęcia jak jest we wzmacniaczach stereo ale jak zastosowałem biamping w amplitunerze i usunąłem zworki w kolumnach różnica w dźwięku była słyszalna. Osobno zasilane sekcje z osobnych końcówek nadawało inny , lepszy przekaz. 
 

chyba ze niezrozumienie opcji rotela glosniki a i glosniki b 

Rotel ma jedną końcówkę z dwoma odczepami, to co byś chciał zrobić to się nazywa biwiring. Nic nie zyskasz, zwiększysz tylko rezygnację kabli i możesz zwiększyć błędy fazowe między sekcjami głośnika, dźwięk na pewno się zmieni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, baksiu napisał:

Rotel ma jedną końcówkę z dwoma odczepami, to co byś chciał zrobić to się nazywa biwiring. Nic nie zyskasz, zwiększysz tylko rezygnację kabli i możesz zwiększyć błędy fazowe między sekcjami głośnika, dźwięk na pewno się zmieni...

Baksiu, dlaczego: "możesz zwiększyć błędy fazowe między sekcjami głośnika"? Takie połączenie jest ogólnie polecane, poprzez dobór różnych kabli do różnych sekcji, możemy kształtować dźwięk na swoją modłę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, StachMuszel napisał:

Baksiu, dlaczego: "możesz zwiększyć błędy fazowe między sekcjami głośnika"? Takie połączenie jest ogólnie polecane, poprzez dobór różnych kabli do różnych sekcji, możemy kształtować dźwięk na swoją modłę.

 

Podstawki pod kable też są powszechnie polecane... 😉 A już tak na serio -- całkowicie zgadzam się z Baksiem, że to jest proszenie się o kłopoty i próba psucia dźwięku na siłę... Przerabiałem, kombinowałem, nie ma to sensu od strony praktycznej, bo nawet jeśli zmiany są, to za każdym razem wymagają przepinania kabli. Jeśli chcesz się pobawić w kształtowanie dźwięku na poważnie, to o wiele lepszym, "czystszym" technicznie i kontrolowanym sposobem jest dobre DSP. Od paru dni testuję RME ADI-2 DAC FS i o ile do słuchania na normalnej głośności puszczam czysty sygnał, o tyle do cichych wieczornych odsłuchów bawiłem się trochę EQ i loudnessem -- bez porównania "kulturalniejsze" rozwiązanie niż zabawa z kablami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, kwasior21 napisał:

Nie mam pojęcia jak jest we wzmacniaczach stereo ale jak zastosowałem biamping w amplitunerze i usunąłem zworki w kolumnach różnica w dźwięku była słyszalna.

To nie wiem, jaki Ty miałeś amplituner, bo zawsze pary A i B, czy to we wzmacniaczu, czy amplitunerze wielokanałowym są zasilane z tych samych tranzystorów kolumn przednich (a czasami hybrydy zasilającej więcej niż tylko jedną parę kolumn w kinie...) i tak jak koledzy wspomnieli ma to na celu wsparcie dla połączenia bi-wiring (czyli moderowanie brzmienia kablami) lub po prostu podpięcie 2 par kolumn do porównań (mimo, że często jest opcja A+B na selektorze, z reguły zalecane minimalne obciążenie impedancyjne takich słabych wzmacniaczy nie pozwala użyć dwóch par kolumn/dwóch sekcji zwrotnicy o impedancji 4 omów lub mniej). Mogłeś co najwyżej w amplitunerze skrosować wejścia wielokanałowe (np. front z sorround czy back - kablami lub opcją 4ch stereo itp. przez procesor - wąskie gardło) i wtedy na wyjściach kolumn sorround/back miałeś ten sam sygnał co na frontowych i wtedy miałeś to zasilane z innych tranzystorów (o ile tam nie była hybryda wielokanałowa na wzmocnieniu), co mogło skutkować większą wydajnością takiego podłączenia, ale z reguły obwody sygnałowe kanałów sorround są w amplitunerach potraktowane po macoszemu i mają dużo gorszą jakość brzmienia od tego na kanałach frontowych, więc ostatecznie, wydajność większa, ale przy obniżonej jakości...

Zresztą z tą wydajnością to też na dwoje babka wróżyła, bo co z tego, że aplituner zasilał z innej pary tranzystorów kolejną parę wyjść głośnikowych, jak i tak wszystko to szło z tego samego zasilaczy, który wraz ze wzrostem zasilanych kanałów miał coraz mniejszą wypadkową wydajność na kanał. Niemal każdy aplituner wielokanałowy (nie każda końcówka) odnotowywał znaczny spadek mocy na kanał przy pracy z większą ilością kanałów, a podawane np. 2x 120W + 3x 60W (5.1) w rzeczywistości voznaczało, że w stereo wysoki 2x 120W, a w 5 kanałach 5x 60W 😉

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, baksiu napisał:

Dzieki wszystkim za liczne odpowiedzi i wyjaśnienie. Juz wiem wszystko. Słowo klucz „Rotel ma jedną końcówkę z dwoma odczepami“

A jeszcze jedno. To normalne, ze za każdym razem jak pojawia sie sygnał wzmak cyka? Jak zmieniam kanały tv to przy każdym pojawieniu sie głosu jest cyk. Tv mam podpięty po spdif. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz aktualne oprogramowanie? jak nie to zaktualizuj,miałem podobny problem.

DAC przy braku sygnału rozłączał się,problem ustąpił po wgraniu nowego softa.

Ja aktualizowałem przez port RS232,program oraz bios i instrukcje jak to zrobić masz na stronie rotela i w instrukcji urządzenia,można też zaktualizować przez port Ethernet.

Edytowane przez MarcinStereo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie oddam w dobre ręce RCD-06SE (srebrny). Wersja 06SE, to poprawiona wersja 06 - przetwornik Burr Brown zastąpiony przez Wolfsona, poprawione układy wspomagające pracę przetwornika, etc.

Pierwszy właściciel, pełen komplet (karton, dokumenty zakupu).

Nigdy nienaprawiany, w doskonałym stanie.

Zainteresowanym mogę wysłać zdjęcia na maila lub zapraszam na odsłuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników marki, patrząc na specyfikacje RB1582mkII i RC1590 doszedłem do wniosku że nie mogę w pełni wysterować mojej końcówki tym przedwzmacniaczem,i tak samo RC nie wysteruje RB1590 dla której to został stworzony 😞 

Czemu Rotel nie pozwala na w pełni wysterownie tych dwóch końcówek?

Po co są w takim razie te waty tak promowane przez producenta?

Jak mógłbym w pełni wysterować moją RB1582mkII tym preampem? czy jest taka możliwość? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MarcinStereo napisał:

Witam wszystkich miłośników marki, patrząc na specyfikacje RB1582mkII i RC1590 doszedłem do wniosku że nie mogę w pełni wysterować mojej końcówki tym przedwzmacniaczem,i tak samo RC nie wysteruje RB1590 dla której to został stworzony 😞 

Czemu Rotel nie pozwala na w pełni wysterownie tych dwóch końcówek?

Po co są w takim razie te waty tak promowane przez producenta?

Jak mógłbym w pełni wysterować moją RB1582mkII tym preampem? czy jest taka możliwość? 

Że o co Ci chodzi? Coraz ciekawsze tu rzeczy czytam... może amplituner lepiej da radę?! 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.