Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  716 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, baksiu napisał:

Że o co Ci chodzi? Coraz ciekawsze tu rzeczy czytam... może amplituner lepiej da radę?! 😉

Do pełnego wysterowania końcówki potrzeba 3v a preamp daje 2v 😉 Czyli końcówka nie jest w stanie zagrać z pełną mocą.

Ja chcę aby preamp był w stanie dać 3v na wejścia końcówki,i pytanie jak to zrobić 🙂🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarcinStereo napisał:

Do pełnego wysterowania końcówki potrzeba 3v a preamp daje 2v 😉 Czyli końcówka nie jest w stanie zagrać z pełną mocą.

Ja chcę aby preamp był w stanie dać 3v na wejścia końcówki,i pytanie jak to zrobić 🙂🤔

Może rotel podaje moc dla końcówki przy sygnale 3V żeby w katalogu wynik finalny wyglądał ładniej, nie mniej skoro dedykowane preampy dają standardowy sygnał o napięciu w okolicy 2V, to taki jest optymalny do współpracy z końcówką przy graniu muzyki a nie przy pomiarach, nie wiem które głośniki wytrzymają grę z 200W końcówką na pełnej mocy, przy tych krancowych osiągach pojawią się już spore zniekształcenia a cewki w glośnikach będą po chwili gorące, proponuję żebyś się zajął sluchaniem muzyki, a nie analizowaniem danych, bo dane te rotel dość często zawyża podając max dla wyższych zniekształceń niż konkurencja, często jest to różnica o rząd wielkości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś kombinujecie Panowie, to jest niemożliwe. Końcówki mocy nigdy nie miały czułości na poziomie 3V. Znamionowo to 0,775V.

 

edit:

Sorki, przeanalizowałem dane techniczne, rzeczywiście producent podaje czułość dla RB na poziomie 1,9V/3V  (RCA/XLR), a poziom wyjściowy z RC to 1V/2V. Trochę dziwne.

 

Musimy coś chyba źle interpretować, bo to raczej niemożliwe, aby tak faktycznie było. Przecież sygnał np. z CD jest na poziomie 2V.

Edytowane przez StachMuszel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to jest tak, że w RC przy podaniu sygnału o wartości czułości znamionowej tj. 200mV/300mV, na wyjściu otrzymujemy 1V/2V dla RCA/XLR. A że źródła maja zawsze wyższe napięcie, to końcówka jest wysterowywana prawidłowo, i jest możliwe osiągnięcie jej mocy znamionowej.

Edytowane przez StachMuszel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, StachMuszel napisał:

Coś kombinujecie Panowie, to jest niemożliwe. Końcówki mocy nigdy nie miały czułości na poziomie 3V. Znamionowo to 0,775V.

 

edit:

Sorki, przeanalizowałem dane techniczne, rzeczywiście producent podaje czułość dla RB na poziomie 1,9V/3V  (RCA/XLR), a poziom wyjściowy z RC to 1V/2V. Trochę dziwne.

 

Musimy coś chyba źle interpretować, bo to raczej niemożliwe, aby tak faktycznie było. Przecież sygnał np. z CD jest na poziomie 2V.

No to dla rca się zgadza 1,9V, xlr to inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2021 o 05:32, Bumpalump napisał:

Pokaże wam dzis Rotela RB990BX po tuningu... 🙂

1e87932ec6b9.jpg

 

9d429d0bf83b.jpg

 

Właściciel twierdzi że gra lepiej ale strach na tym grać wiec musze zrobić porządek, chociaż najchętniej to bym przywrócił do oryginalności a tak muszą zostać krasnale 🙂

 

b6c3349b4153.jpg

Kiedy odcinek o tym wzmacniaczu?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MarcinStereo napisał:

Baksiu Rotel raczej zaniża parametry,w testach klocki rotela zawsze mają wyższą moc niż podaje producent.

 

Zależy według jakiej normy podają i przy jakim zniekształceniu. Zanizaja moc przy 8ohm, by nie było widać jak spada wydajność przy czterech z powodu zbyt słabego zasilacza, tak wygląda ładniej w tabelce 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft zaaktualizowany w moim a12. Przyznam, ze brak lana w tym modelu to nieporozumienie. rs232 to udreka ... dopiero za ktoryms razem "zobaczy' wzmaka w systemie. Trzeba bylo reczenie dodawac stery ... Rzeczywiscie pomoglo, juz nie pstryka przy kazdym zaniku sygnalu ...... oj Rotelu wstydz sie !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD 375BEE nie ma ani wejścia gramofonowego, ani przetwornika cyfrowo-analogowego. Dla mnie to dyskwalifikacja.
W 90% słucham przez PC-USB z kompa (Foobar) z plików. Jak się da, to DSD. Płyty CD kurzą się na półce, ale trzymam je dla wąchania poligrafii. Takie czasy.

A14 spełnia wszystkie moje oczekiwania. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, negatyw napisał:

NAD 375BEE nie ma ani wejścia gramofonowego, ani przetwornika cyfrowo-analogowego. Dla mnie to dyskwalifikacja.
W 90% słucham przez PC-USB z kompa (Foobar) z plików. Jak się da, to DSD. Płyty CD kurzą się na półce, ale trzymam je dla wąchania poligrafii. Takie czasy.

A14 spełnia wszystkie moje oczekiwania. Polecam.

A ja słucham w 90% z CD i 10% z winyli- takie czasy, dac w preampie to dla mnie taki mezalians jak amplituner, ale NADa odradzam, bo jest tandetnie wykonany, miałem dwa nady i ani nie grały dobrze, ani dobrze nie wyglądały, a jeden się psuł... Rotel przy nadzie to solidny sprzęt! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, baksiu napisał:

A ja słucham w 90% z CD i 10% z winyli- takie czasy, dac w preampie to dla mnie taki mezalians jak amplituner, ale NADa odradzam, bo jest tandetnie wykonany, miałem dwa nady i ani nie grały dobrze, ani dobrze nie wyglądały, a jeden się psuł... Rotel przy nadzie to solidny sprzęt! 

Ja podobnie jak baksiu, 90% CD i 10% winyl.

Fakt, NAD jest wykonany siermiężnie, ale i tak lepiej niż lata temu. Natomiast w mojej ocenie ma podstawową zaletę vs A14, tl. wymienność modułów.

Co z tego, że w A14 jest phono stage, jak jego aplikacja jest okrutnie odstająca od całości urządzenia. Nie da się zrobić dobrego phono stage na jednym tanim NE5532, opampie sprzed 40 lat, w dodatku jednym na kanał, gdzie wzmocnienie napięciowe sięga około 100. Tego nawet Rotel nie potrafi 🙂 W cenie 4799pln AudioKlan ma z defaulta zainstalowany ten moduł w 375BEE (tak mi powiedziano w TopHiFi). Z tego co wiem, moduł jest dobrej jakości.

Co z tego, że A14 ma sekcje cyfrową, która jest na stałe, niewymienna. Technologia cyfrowa idzie do przodu, zmieniają się formaty etc. Myślicie, że Rotel będzie zainteresowanym nowym oprogramowaniem w starych urządzeniach? Nie, wypuści nowe, dostosowane do obecnych trendów. W NAD sytuacja jest prostsza, kupujemy moduł i go wymieniamy.

Nie, żebym na siłę bronił NADa, ale zdrowy rozsądek podpowiada mi to co napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jestem innego zdania. Wedlug mnie zawartosc modulow powinna byc w standardzie.

Nad zrobil taki worek bez dna ... chcesz lepiej to sobie dokup plytke.

Nie trawie takiego podejscia ....

Kup konsole playstation 10 za 1000 zl a pozniej dokup sobie dysk ssd w kwocie 5000 zl .... takie moje rozumowanie na przyszlosc.

 

Poza tym nie wiem czy warto az tak wybiegac w przyszlosc formatow.... nie wiadomo co kiedys bedzie .

Zawsze mozna dokupic jakas pierdolke mala co obsluzy ich wiekszosc.

Weglub mnie najwazniejszy jest konkretny fundament a reszta sama sie wyklaruje.

 

Tez bralem nada pod uwage ale moduly mnie zniechecily .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwasior, w pierwszych słowach piszesz o pieniądzach. NAD po uzupełnieniu modułów jest i tak tańszy niż A14, obecna cena A14 mk2 to 6299pln. Pierwszej wersji już nie kupisz. No i nie każdy  potrzebuje phono stage czy streamingu. Po co ma płacić za to.

 

Edytowane przez StachMuszel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ekspozycji,  z drobnymi śladami użytkowania. Nie wiadomo ile grane. Tak jak piszą, że mają jeszcze RC-1572, mają....jedną  sztukę czarną, z ekspozycji, codziennie graną w salonie w Markach. Kupiłbyś, bo ja nie.  A chciałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PNB Paribas. Wsio przez neta. Parę minut. W salonie zero formalności, choć ściemniali, że oprocentowanie zależy od ilości rat.
Normalnie wsio wyklikujesz przez stronę tophifi. System przenosi do systemu banku. Łatwo i wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, StachMuszel napisał:

Kwasior, w pierwszych słowach piszesz o pieniądzach. NAD po uzupełnieniu modułów jest i tak tańszy niż A14, obecna cena A14 mk2 to 6299pln. Pierwszej wersji już nie kupisz. No i nie każdy  potrzebuje phono stage czy streamingu. Po co ma płacić za to.

Wiesz jak to w zyciu jest. Kazdy wybiera wedlug siebie. Na forum wchodzisz aby zapytac , poczytac opinie i zebrac informacje. Nikt za Ciebie nie wybierze. Kazdy wyraza swoja opinie ....

 

Ja nie mialem kasy na a14 a w raty sie nie bawie wiec wybralem a12 , ktory wedlug mnie jest kompromisem.

Jesli zauwaze brak mocy "kiedys" to pojdzie jako preamp i dokupie koncowke 2x1000wat, tylko wtedy to mnie zona przeprowadzi do budy z psem ;D

 

To co slysze przy dobrym nagraniu z a12 powoduje usmiech na mej twarzy wiec jest dobrze...

Widze , ze rotel ma przemyslane klocki a i nie laduje sie w "najnowsze" kosci typu sabre itp , ktore graja w mojej opini plaskoo i bez wyrazu ....

To tez o czyms swiadczy.

1 godzinę temu, StachMuszel napisał:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, StachMuszel napisał:

Z ekspozycji,  z drobnymi śladami użytkowania. Nie wiadomo ile grane. Tak jak piszą, że mają jeszcze RC-1572, mają....jedną  sztukę czarną, z ekspozycji, codziennie graną w salonie w Markach. Kupiłbyś, bo ja nie.  A chciałem. 

Ile grane nie ma znaczenia bo to klocki robione na lata 😉

Co do nadów to widziałem odpadające od nóżek kondensatory po kilku latach użytkowania 😉 

Rotele które miałem były bezawaryjne,a mój pierwszy rotel RA1000 gra dalej u kolegi 🙂 i nigdy nie był naprawiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, o awaryjności słyszałem. Podłej jakosci elektrolity w obecnej produkcji.

Mam starego preampa NAD106 z 1991 roku, tam swego czasu postanowiłem zrobić recap. Kondensatory Teapo, czyli jakiś noname, i o dziwo większość trzymała pojemność i ESR. Ale wymieniłem na Nichicon Fine Gold. Gra bardzo muzykalnie z moją końcówką AMC2N100.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z użytkowników ROTELA próbował łączyć klocki w swoim systemie z innymi elementami takich marek jak Linn lub Primare? Konkretnie chodzi mi o dopasowanie PRE nie ROTELOWE do końcówki ROTELOWEJ 🤪.

Nie będę reanimował mojego Parasounda PLD 1100 bo się to niestety nie opłaca i znowu jestem w punkcie poszukiwania przedwzmacniacza do RHB10. Rynek u nas raczej słaby jeśli brać pod uwagę zestawy dzielone a już pojedyncze elementy to całkiem licho. Z dostępnych na naszych rodzimych portalach w budżecie do około 2000-2500 zł zwróciłem w zasadzie uwagę tylko na dwie pozycje. Nr jeden to Linn AV5103 (nie jest to rasowy pre stereo ale może jako taki służyć) który w sieci zbiera bardzo dobre opinie użytkowników oraz prasy. Nr 2 to Primare P30 - też wydaje się być całkiem solidnym zawodnikiem. No i tak się zastanawiam co było by ewentualnie lepsza opcją. Macie jakiś swój typ?

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.