Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  716 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, baksiu napisał:

Bardzo pięknie opisane niuanse różniące dźwięk obydwu budżetowych wzmacniaczy, wpis na pewno się przyda poszukiwaczom sprzętu w lowendzie, chyba pora się wypisać z klubu 😂

a proszę bardzo 🙂

chcesz po taniości to taki będziesz miał dźwięk ze szrotów z którejś tam ręki . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, panowie, nie róbcie kolejnego wątku w stylu "znalezisk" 😉

To może ja coś konkretniej, żeby wrócić na właściwe tory... Czy macie jakieś doświadczenia w korzystaniu z końcówek mocy Rotela podłączonych bezpośrednio do DAC-a z regulowanym poziomem wyjściowym (czy też z wbudowanym przedwzmacniaczem)? W związku z przesiadką na RME ADI-2 DAC zastanawiam się nad takim rozwiązaniem, ale zanim ruszę na ew. zakupy, chciałbym zrobić lekkie rozeznanie (w RA-1070 nie mogę niestety wejść bezpośrednio na końcówkę, żeby poeksperymentować). Jak takie rozwiązanie wypada na tle średniej klasy przedwzmacniaczy? Czy są jakieś praktyczne przeciwwskazania dla takiego połączenia?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam się dziś pochwalę, co dziś odwaliłem ze "szrotami z którejś tam ręki", które dziś u mnie "zawalają na półce". Od przybytku głowa nie boli - spiąłem dwie Thety DSPro Basic III w układ dual-mono i powiem Wam, że tak jakby przestrzenność się poprawiła, choć raczej nie powinna, bo niby separacja kanałów jest teraz wzorcowa, ale i tak każdy DAC dekoduje dwa kanały, które na siebie wpływają w każdym urządzeniu z osobna.
 

P1640548.JPG

P1640549.JPG

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mol01 napisał:

A ja tam się dziś pochwalę, co dziś odwaliłem ze "szrotami z którejś tam ręki", które dziś u mnie "zawalają na półce". Od przybytku głowa nie boli - spiąłem dwie Thety DSPro Basic III w układ dual-mono i powiem Wam, że tak jakby przestrzenność się poprawiła, choć raczej nie powinna, bo niby separacja kanałów jest teraz wzorcowa, ale i tak każdy DAC dekoduje dwa kanały, które na siebie wpływają w każdym urządzeniu z osobna.

Mam nadzieję, że jako laik nie palnę jakiejś śmiesznej głupoty, ale czy może mieć znaczenie brak wspólnej masy przy rozdzieleniu na dwa oddzielne urządzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie teoretycznie dostają tą samą masę ze źródła, bo pierwsza przez cyfrowe TAPE OUT podaje sygnał (a więc i masę sygnału) z własnego wejścia na drugą. Popełniłem tylko jeden błąd na załączonym obrazku - srebrna dostaje sygnał ze źródła poprzez AES/EBU, a czarna "po konwersji" zwykłym kablem koaksjalnym, ale już to poprawiłem - teraz i srebrna dostaje sygnał po koaksjalu ze źródła.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne starocie... 😉 Przez długą posuchę w ofertach odpuściłem temat poszukiwania Thety, ale Ty widzę miałeś więcej szczęścia w "polowaniu"... O ile pamiętam, to tę czarną już miałeś, więc srebrna będzie "nowa"?

Tak czy inaczej, RME to i tak ogromny skok jakościowy w stosunku do poprzedniej konfiguracji, więc narzekać nie będę. Korci mnie temat pominięcia pre, ale z takim liniowym i dynamicznym źródłem nawet RA-1070 trzyma formę.

Przy okazji -- widzę, że używasz dedykowanego transportu w postaci RDD-980. Czy Twoim zdaniem dużo tracę, korzystając w tej roli z RCD-1072?

Edytowane przez tym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, tym napisał:

Ty widzę miałeś więcej szczęścia w "polowaniu"... O ile pamiętam, to tę czarną już miałeś, więc srebrna będzie "nowa"?

Srebrna nie jest moja.

46 minut temu, tym napisał:

Korci mnie temat pominięcia pre

Budowa obwodu wyjściowego w tym RME nie powala, więc pominięcie pre raczej nie przyniesie dużo dobrego, bo może on mieć kłopoty z bezpośrednim wysterowaniem końcówki mocy - dobre pre zawsze sporo wnosi (ale nie twierdzę tu, że RA-1070 ma dobre pre).

46 minut temu, tym napisał:

Czy Twoim zdaniem dużo tracę, korzystając w tej roli z RCD-1072?

Rotel RDD-980 to bardzo dobry napęd - moim skromnym zdaniem lepszy od napędu Theta Data Bacic, choć przegrywa z moim interfejsem USB>AES/EBU na dobrych ripach HDCD i gęstych FLAC-ach. Natomiast RCD-1072 to taki sobie player i jak twierdzi @baksiu bardzo słabo wypada w roli napędu przy Thecie Pearl.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niema co się dziwić - w RCD-1072 siedzi laser Sony z plastikową soczewką, stosowany w mikrowieżach. No i na zdjęciach nie widać RDD-980 (wiem, ze pisałem o nim kilka postów wyżej), tylko magnetofon RD-960BX.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mol01 napisał:

Srebrna nie jest moja.

Budowa obwodu wyjściowego w tym RME nie powala, więc pominięcie pre raczej nie przyniesie dużo dobrego, bo może on mieć kłopoty z bezpośrednim wysterowaniem końcówki mocy - dobre pre zawsze sporo wnosi (ale nie twierdzę tu, że RA-1070 ma dobre pre).

Rotel RDD-980 to bardzo dobry napęd - moim skromnym zdaniem lepszy od napędu Theta Data Bacic, choć przegrywa z moim interfejsem USB>AES/EBU na dobrych ripach HDCD i gęstych FLAC-ach. Natomiast RCD-1072 to taki sobie player i jak twierdzi @baksiu bardzo słabo wypada w roli napędu przy Thecie Pearl.

Wymiana rcd-1072 na theta Pearl to była całkowita deklasacja, tak jak podpięcie do niego dac theta basic IIIA, ty po prostu niezawodny, dobry, ale nie wybitny i jednak budżetowy player, lubiłem go, ale powrotu nie ma... z tym dual mono to niezły pomysł, na nagraniu mono można dokładnie porównać oba klocki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, no to polowania ciąg dalszy... Jakbyście gdzieś zobaczyli RDD-980, to krzyczcie.  😉

Cytat

No i na zdjęciach nie widać RDD-980 (wiem, ze pisałem o nim kilka postów wyżej), tylko magnetofon RD-960BX.

Właśnie to zapamiętałem -- zorientowałem się, że na zdjęciu to nie transport, bo ma pokrętło po prawej 😉

A skoro już pojawił się temat transportów/interfejsów plikowych... Niestety skonstruowanie własnego "trochę" mnie przerasta, więc mam pytanie: jakie macie doświadczenia z rozwiązaniami komercyjnymi? Pamiętam, że Baksiu chyba przymierzał się do jakichś manewrów w tym obszarze...

Edytowane przez tym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tym napisał:

Dzięki, no to polowania ciąg dalszy... Jakbyście gdzieś zobaczyli RDD-980, to krzyczcie.  😉

Właśnie to zapamiętałem -- zorientowałem się, że na zdjęciu to nie transport, bo ma pokrętło po prawej 😉

A skoro już pojawił się temat transportów/interfejsów plikowych... Niestety skonstruowanie własnego "trochę" mnie przerasta, więc mam pytanie: jakie macie doświadczenia z rozwiązaniami komercyjnymi? Pamiętam, że Baksiu chyba przymierzał się do jakichś manewrów w tym obszarze...

Ja na razie zostaję z CD, priorytet to uruchomienie vinylu, bo chwilowo nie mam preampa Phono, kiedyś coś kupię, bo światłowód już mam 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, mol01 napisał:

Daj tego swojego z CP-60 do kogoś kumatego - to dobry Phono-stage, więc szkoda by leżał uszkodzony.

Pisałem do @Bumpalump ale na razie mnie zlał, do kogo by tu uderzyć... właśnie chcę go naprawić, bo cp-60 ze sprawnym pre phono bardziej mnie interesuje niż cp-65, choć cały czas się rozglądam za 65 w dobrej cenie, jednak nima, a zapłacić zań 10kzl to by było przegięcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, baksiu napisał:

Pisałem do @Bumpalump ale na razie mnie zlał, do kogo by tu uderzyć... właśnie chcę go naprawić, bo cp-60 ze sprawnym pre phono bardziej mnie interesuje niż cp-65, choć cały czas się rozglądam za 65 w dobrej cenie, jednak nima, a zapłacić zań 10kzl to by było przegięcie...

Lokalnie, czy wysyłkę też bierzesz pod uwagę? Mam jeden namiar, ale niestety daleko od Ciebie (kujawsko-pomorskie). W razie czego zadzwoń, zobacz... 😉

Quality Audio Andrzej Zawadzki, tel. 603 987 280

Ja mu zlecałem tylko naprawę mojego budżeciaka (RA-1070), ale widziałem tam na warsztacie różne Marki Levinsony i inne cacka, zresztą mi też ktoś polecał jako fachowca od hi-endów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, baksiu napisał:

Pisałem do @Bumpalump ale na razie mnie zlał, do kogo by tu uderzyć... właśnie chcę go naprawić,

Najgorsze, że tam jest 4-warstwowa płytka i nigdzie w sieci niema do niej schematu (a przynajmniej ja nie znalazłem, a grzebałem ostro) - więc bez drutowania i reverse-engineering się nie odbędzie, co będzie ciężkie bez możliwości śledzenia po ścieżkach. No ale ktoś kumaty może odgadnie problem bez zagłębienia się w układ - doświadczenie jest tu wielkim atutem.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tym napisał:

Lokalnie, czy wysyłkę też bierzesz pod uwagę? Mam jeden namiar, ale niestety daleko od Ciebie (kujawsko-pomorskie). W razie czego zadzwoń, zobacz... 😉

Quality Audio Andrzej Zawadzki, tel. 603 987 280

Ja mu zlecałem tylko naprawę mojego budżeciaka (RA-1070), ale widziałem tam na warsztacie różne Marki Levinsony i inne cacka, zresztą mi też ktoś polecał jako fachowca od hi-endów.

dzięki, zadzwonię!

3 godziny temu, mol01 napisał:

Najgorsze, że tam jest 4-warstwowa płytka i nigdzie w sieci niema do niej schematu (a przynajmniej ja nie znalazłem, a grzebałem ostro) - więc bez drutowania i reverse-engineering się nie odbędzie, co będzie ciężkie bez możliwości śledzenia po ścieżkach. No ale ktoś kumaty może odgadnie problem bez zagłębienia się w układ - doświadczenie jest tu wielkim atutem.

wiem, że próbowałeś, nawet nie myślałem, że są 4-wastwowe płytki w moim sprzęcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, baksiu napisał:

nawet nie myślałem, że są 4-wastwowe płytki w moim sprzęcie...

Mówiłem Ci przecież, że ta jedyna jest 4-warstwowa w tym pre (reszta jest dwustronna tylko) i ciężko namierzyć ewentualny zimny lut (znalazłem jeden oczywisty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, mol01 napisał:

Mówiłem Ci przecież, że ta jedyna jest 4-warstwowa w tym pre (reszta jest dwustronna tylko) i ciężko namierzyć ewentualny zimny lut (znalazłem jeden oczywisty).

od kiedy mi powiedziałeś to wiem, wcześniej nie myślałem że takie robią!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2021 o 18:32, AiM-TV napisał:

Z Aresa kabel RCA do lampowego PRE wejście IN, potem wyjściem PRE OUT idę kablem RCA do A14 i wpinam do wejścia AUX. Zaskoczyło mnie, ze muzyka gra gdy PRE jest wyłączone, jakby miało obejście układu zasilania (dodam, ze jest tak wzmacniacz lampowy słuchawkowy z wyjściem PRE OUT).

Witam! Prawdopodobnie było tak ustalone 😉 Proszę się odezwać to zrobię wyjście jako przedwzmacniacz lampowy 🙂 Klient sam decyduje czy chce mieć przelotkę z wejścia czy jako pre lampowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, tym napisał:

Lokalnie, czy wysyłkę też bierzesz pod uwagę? Mam jeden namiar, ale niestety daleko od Ciebie (kujawsko-pomorskie). W razie czego zadzwoń, zobacz... 😉

Quality Audio Andrzej Zawadzki, tel. 603 987 280

Ja mu zlecałem tylko naprawę mojego budżeciaka (RA-1070), ale widziałem tam na warsztacie różne Marki Levinsony i inne cacka, zresztą mi też ktoś polecał jako fachowca od hi-endów.

Pan miły, odebrał i powiedział, że za około 2 tygodnie będzie miał czas, Classe zna, miał preamp CP-50 osobiście i cenił za jakość i brzmienie, nie obiecywał gruszek na wierzbie, powiedział, że bez schematu sobie rozrysuje ile się da i podejmie wyzwanie... zobaczymy jakie będą efekty... Nie ma ktoś preampu pożyczyć na jakiś czas? Zostanę bez audio!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, negatyw napisał:

Jak widzisz, mimo wszystko warto się czasami "pobawić w raty".
Gdybyś kupił wtedy a14 - byłby teraz spokój...

Może niech każdy kupuje to na co go stać, życie na kredyt bywa stresujące i potrafi odebrać radość, słuchania też. Każdy jest inny, ja bym nie zaznał spokoju słuchając muzyki na cudzych klockach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli gdy kogoś nie stać na mieszkanie lub dom - ma mieszkać pod mostem, lub wynajmować? Bo to dopiero jest stresujące... Kto dziś kupuje pralkę lub lodówkę za gotówkę? Po kolejkach do rat widzę, że niewielu.
Raty to możliwość rozłożenia wydatków tak, aby szarpnięcie dla budżetu nie było tak dotkliwe.

Ale oczywiście każdy działa wedle swego uznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, negatyw napisał:

Czyli gdy kogoś nie stać na mieszkanie lub dom - ma mieszkać pod mostem, lub wynajmować? Bo to dopiero jest stresujące... Kto dziś kupuje pralkę lub lodówkę za gotówkę? Po kolejkach do rat widzę, że niewielu.
Raty to możliwość rozłożenia wydatków tak, aby szarpnięcie dla budżetu nie było tak dotkliwe.

Ale oczywiście każdy działa wedle swego uznania.

generalizujesz, ja kupuję wszystko za gotówkę, gdybym brał kredyt, to pod inwestycję, pod konsumpcję to pułapka. Jak to ktoś kiedyś napisał: kredyty są dla bogatych. Hi-Fi to akurat nie jest towar pierwszej potrzeby, jak się nie potrafisz pohamować, to twój problem, ja sobie powoli kupuję z rynku wtórnego coraz droższe klocki, sprzedaję stare i tak się kręci od lat, gdybym chciał skompletować sprzęt tej klasy z salonu i od zera, to brakłoby mi 50kzł, chyba nie muszę mówić ile taki sprzęt jest warty po wyjściu z nim z salonu. Żonie bym powiedział: co mam słuchać pod mostem z przenośnego głośnika?, "w s z y s c y biorą raty" 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MarcinStereo napisał:

RB-1582mk2 jest 1000zł droższa niż rok temu 😉

ogólnie używane hi-fi podrożało, ale to niestety głównie efekt inflacji i słabego złotego... jako lokatę kapitału bym tego nie traktował, zwłaszcza że taki sprzęt lubi się zepsuć nawet od stania na regale, a usługi serwisowe coraz droższe, nie mówiąc o terminach i problemach z rzetelnością wykonawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisze cos od siebie. Nigdy w zyciu nic nie kupilem na raty ani nie splacalem kredytu.

Pokoju strikte odsluchowego tez nie mam. Rotel gra u mnie prawie caly dzien, plumka sobie i tyle.

Czy a12 czy a14 dla mnie to jeden pieron. Moze ma trowe wiecej mocy ale co z tego jak nie mam akustycznie przystosowanych pomieszczen:/

 

Moje pytanie bylo typowo ciekawskie, nie twierdze, ze kiedys nie dokupie koncowki mocy.

Poki co jak chce sobie posluchac w spokoju to zakladam bayery 770pro na leb i podlaczam ifi go blu.

Cisza, spokoj i oderwanie sie od rzeczywistosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 18

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.