Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  718 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prawda, u mnie z przeźroczystym pre też końcówy suszą, nawet na mięsistych Dynaudio :] Taki już urok tych 971, w opiniach jeden forumowicz napisał nawet, że woli od RA-971 znacznie tańszego RA-931. Po prostu do tak specyficznego wzmaka trzeba ciepłego źródła i nasyconych kolumn głośnikowych. Czy się taki dźwięk spisuje w jazzie ? Zależy w jakim ;P No, na pewno na Krallowych i Melułach będzie za nerwowo ;) Stary Luxman grał tu znacznie barwniejszym klimatem, znaczy się dla mnie słodził aż mdło się robiło ;P Ale za to usta i oczki Katie wilgotne i soczyste jak nigdy ;P

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich klubowiczów,

 

Jako, że posiadam wzmacniacz Rotel RA-985BX czuję się zaproszony do klubu. Stoję teraz przed dylematem zmiany pozostałych elementów zestawu (CD + kolumny). Czytałem, że rotele dobrze zgrywają się z dynkami i CD Rotela. Czy do mojego repertuaru będzie ok?

 

A może ktoś z forumowiczów spotkał się z moim problemem opisanym w wątku

 

http://www.audiostereo.pl/forum_nowywpis.html?temat=44719&parent=1285939

 

?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem przemeblowanie w pokoju i wszystko wrociło do normy. Znaczy moj zestawik znowu zaczal wymiatac. Problem nie w kolumnach a w akustyce pomieszczenia. Tak czy siak wszystkim ktorzy pisza o "ostrosci" serii 971 polecam kabel glosnikowy Van Den Hul Teatrack. Skoryguje te ostrosc i doda pieknej srednicy oraz troche uwydatni bas. Co do B&W DM 302 - faktycznie te wysokie sa troche kliniczne. Pewnie dlatego wszyscy polecaja do Roteli Dynaudio - ze wzgl. na ich rewelacyjne kopulki wysokotonowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników Rotela. Mam dylemat i zaraz powyrywam sobie wszystkie włosy z głowy:) Do tej pory bazowałem głównie na niższej półce Soniaków ES ale nagły przypływ gotówki (nie dużej) spowodował chęć przejścia o półkę wyżej - jak źle pójdzie to zamiast wyżej pójdę w bok:). Po głowie chodzi mi lampiak albo dobry tranzystor. Do rzeczy. Zostawiam CDP-X555ES i dokupuję RC972 plus RB981. Zależy mi na klarownej średnicy i mocnym dole. W związku z tym pytanie: czy taki zestaw zasilający Kefy Q55 nie będzie zbyt mułowaty badź zbyt ostry? Preferencje muzyczne w "O mnie". Od razu wspomnę, ze na tym odludziu gdzie mieszkam firmy typu Rotel, NAD bądź jakakolwiek marka poza "marketówą" są jedynie egzotyką widzianą jedynie na zdjęciach w kolorowych czasopismach:( i jakikolwiek odsłuch mogę sobie podarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soulfly, odnośnie twojej wypowiedzi przeczytałem w "O mnie", że posiadasz RA-971 - wzmacniacz który podobno właśnie "kłuje" w uszy. Nie wiem jak podaje dźwięk RB-981 (który już kupiłem i dojdzie do mnie za tydzień). Po odsłuchach i porównaniu z ES wskażę zwycięzcę a przegrany pójdzie pod młotek. Ach, zapomniałbym, czy 1850 zł za RC-972 + RB-981 to dobra cena? Stan jak ze sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->bazookie

RB-981 powinien kłuć mniej niż RB-971, ale na pewno nie będzie zmulony. Kefów niestety nie słuchałem, z opinii wynika że grają grzecznie, czyli z demonem dynamiki w stylu tego Rotela powinno być dobrze ;) Oczywiście nie wiem czy taki typ brzmienia po Soniaczu ES Ci podejdzie. Ja bym się jednak jeszcze zastanowił nad lepszym przedwzmacniaczem niż ten RC-972, szukałbym 990 albo 995 (nie pamiętam czy w tym RB-981 były XLRy). RC-972 ma chyba ten nieszczęsny potencjometr głośności współosiowy z potkiem balansu :/

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bazookie, 7 Mar 2009, 21:37

 

Hm moze faktycznie moj wzmak gra ostro .. ale zeby klul w uszy to raczej nie . albo ja tego nie odczuwam albo walsnie jedwabna kopulka to niweluje w jakims stopniu :]

 

a czy ccena 1850 jest dobra ? wg mnie troszke zawyrzona. chyba ze faktycznie jak nowki wygladaja to jest OK :]. pamietam byla aukcja - 2 amp 970 bx i pre 971 chyba i cena 1500 w idelanym stanie. takze odnoszac sie do niej .. cena srednia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Micke 13

RC-972 nie mam jeszcze w rękach ale na zdjęciach panelu przedniego nie widzę nigdzie regulacji balansu. Poczytałem sobie w innych wątkach, że niektóre modele Rotela mają problem z równomiernym graniem obu kanałów przy cichym graniu. Mam nadzieję, że mnie to ominie:) A tak na marginesie posiada ktoś RB-981??? Próbuję coś tu znaleźć i... cisza. Interesuje mnie jak ma się ten model w stosunku do RB-971 (myślę, że to to samo tylko po małej dawce sterydów)? Czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o regulację balansu w osobnym potku ale o zintegrowaną z potkiem siły głosu. Jak padnie to zamiennik jest raczej ciężki do dostania. Na fotkach jednak nie widzę żadnych oznaczeń dotyczących regulacji balansu w tym pre, może faktycznie po prostu go tam nie ma, no i bardzo dobrze, w końcu tak naprawdę jest zbędny.

 

Ja też nie narzekam na ostrość swoich 971, ale to dlatego że moje Dynki mają bardzo czystą, delikatna, nawet lekko zaokrąglona górę. 971 nadają jej tego pazura, którego braknie przy słuchaniu z grzeczniejszych wzmaków. Wręcz odnoszę wrażenie że ciężko mi by się było teraz przesiąść na wzmaka czy końcówkę, z bardziej kulturalną górą. Na pewno na płytach metalowych/rockowych talerze i solówki nie brzmiały by już tak samo.

 

O końcówie RB-981 wiem tylko tyle, że był to model zastępujący starszy, ponoć też lepszy RB-980.

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.