Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  716 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13

Rekomendowane odpowiedzi

Kup sobie i się ciesz i nie daj się zwariować.Połowa tego forum będzie sie kłaniać,Powaga!

...he he dobre ;-)

 

Szkoda, że nigdzie już od paru lat obserwując aukcję nie mogę dorwać RB-890. To jedyna końcówka z serii 8 oprócz RB-850, która obsługuje 4 Ohm-owe kolumny. Chciałbym usłyszeć jak zagrałaby z Dyniami. Kupiłbym ją chętnie i zapewne trzeba by było oddać ją na diagnostykę i też tak bym zrobił. Widział gdzieś ktoś ostatnio ten klocek w sprzedaży?

 

Już RB-870BX waliła twardszym basem niż RA-1070 jestem na prawdę ciekaw brzmienia 890. Nawet na Youtube nie ma tego wzmaka.

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spektakularny efekt właczania końcówek mocy w system będziemy mieli dopiero wtedy, gdy podłączymy je w trybie zmostkowanym,

a najlepiej w podwójnym mostku. Pojedyncze KM to takie popierdułki, szkoda kasy i zachodu :-)

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie sobie gra ;)

(...) na odsłuch zabieram składankę Chrisa Rea. Ale uwaga jeśli ktoś chciałby nabyć jego składanki. Albowiem są dwie płyty. Pierwsza to the very best of, druga zaś to The Platinum Collection. I właśnie ta pierwsza jest bardzo chujowato nagrana. Chyba ktoś sp***dolił mastering mimo iż są to te same nagrania. Słychać to od razu. Ale szukam wzmaka jeśli chodzi o konkret ;)

 

To są te płyty:post-63976-0-33970900-1505670442_thumb.jpgpost-63976-0-83404500-1505670454_thumb.jpg

 

Ta na okładce z gitarą jest spierdolona.

 

Fakt nie da sie tego słuchać... Ale mam jeszcze trzecia skladanke Chrisa Rea - dwuplytowa - i jest niezla.

Pozwolilem sobie tu cos napisac bo w sumie to tez mnie Rotel wciagnal.

mialem RA-02, RT-02, aktualnie RA-1060, RT-1080. Jakos tak filozofia marki do mnie przemowila.

PS Czy moze ktos wie dlaczego w tunerze po wlaczeniu czasami uciekaja fale? Tzn robi trzask i przestaje grac na chwile. Walczylem troche z detektorem fm ale chyba to w innym miejscu problem...

Pozdrawiam

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spektakularny efekt właczania końcówek mocy w system będziemy mieli dopiero wtedy, gdy podłączymy je w trybie zmostkowanym,

a najlepiej w podwójnym mostku. Pojedyncze KM to takie popierdułki, szkoda kasy i zachodu :-)

Sam ma małą integrę, a pisze że spektakularny efekt uzyska się przy podwójnym mostku - to chyba była ironia...

 

PS Czy moze ktos wie dlaczego w tunerze po wlaczeniu czasami uciekaja fale? Tzn robi trzask i przestaje grac na chwile. Walczylem troche z detektorem fm ale chyba to w innym miejscu problem...

Raczej coś nie halo z tunerem - a co się dzieje ze wskaźnikiem mocy sygnału (to czerwone po lewej)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam ma małą integrę, a pisze że spektakularny efekt uzyska się przy podwójnym mostku - to chyba była ironia...

No chyba. Rozumiem mostkować RB-850 ale 890? Sittek a gdybym chciał kupić RB-990 albo 1080 to też musiałbym się zaopatrzyć w dwie sztuki? No bo wiesz teraz trudno to upolować w dobrej cenie i również dobrej kondycji, więc byłby to nie lada problem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam ma małą integrę, a pisze że spektakularny efekt uzyska się przy podwójnym mostku - to chyba była ironia...

Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Żadna ironia, po prostu miałem kilka razy przyjemność odsłuchania zmostkowanego zestawu x2 oraz x4 i to dopiero był efekt. Niestety na taki komplet nie stać mnie, a to co mam to jest akurat szczyt moich możliwości finansowych. I najważniejsze, że jestem z niego zadowolony.

 

Co chcesz przez to powiedzieć, że musiałbym kupić dwie takie końcówki?

Yhy.

 

Zresztą poczytajcie Klub z początku istnienia, tam chłopaki piszą o tym samym.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, czepiasz się, czepiasz, pewnie z nudów.

Przecież napisałem, że Rotele to bardzo dobre wzmaki, dlatego je lubię i mam.

Jednakże KM połączone w mostku to dopiero efekt, dużo lepszy niż podłączenie jednej KM.

 

 

Co w tym takiego dziwnego, że posądzasz mnie o plątanko?

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej coś nie halo z tunerem - a co się dzieje ze wskaźnikiem mocy sygnału (to czerwone po lewej)?

 

 

Spada do połowy. Nastepnie po chwili wraca - sa to takie gwaltowne skoki. Odnosze wrazenie, ze jak sie nagrzeje to problem znika. I podobny efekt mialem w poprzednim tunerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spada do połowy. Nastepnie po chwili wraca - sa to takie gwaltowne skoki. Odnosze wrazenie, ze jak sie nagrzeje to problem znika. I podobny efekt mialem w poprzednim tunerze

Wydaje mi się, że po prostu masz za silny sygnał i po czasie załącza się automatycznie tłumik antenowy - załącz go na stałe (ANT ATT) i powinno być bez problemu. Mieszkasz blisko nadajnika, podłączony jesteś pod instalację antenową w budynku wielorodzinnym lub używasz wzmacniacza antenowego?

 

Bo jeśli działo się to również na poprzednim tunerze, to bym wykluczył np. że bolec wejścia antenowego Ci się wcisnął (co się zdarza w tym modelu) - zresztą wtedy na wejściu anteny B powinno być OK, a domniemam, że to już wykluczyłeś, skoro pytasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka uwag o przedwzmacniaczu lampowym, bo koledzy jakiś czas temu pytali.

Dzisiaj dzięki uprzejmości forumowego kolegi miałem okazję podłączyć do swojego systemu przedwzmacniacz lampowy Modwright LS100.

Normalnie gram na RC-995. Tu i ówdzie można przeczytać lub usłyszeć, że Rotel to budżetówka, a w szczególności przedwzmacniacze Rotela to lipa.

Sam zastanawiam się nad lepszą amplifikacją do moich Contourów, może integra wyższej klasy, myślałem też, by ewentualnie wyeliminować słabe ogniwo w postaci przedwzmacniacza.

Po dzisiejszych testach wiem, że bardzo podoba mi się brzmienie mojego przedwzmacniacza i na pewno nie wymieniłbym go na Modwrighta, a już na pewno nie za taką kasę.

Moim zdaniem Rotel gra bardziej konturowo, a Modwright liniowo. Mi się ten kontur podoba. Modwright daje lepszą separację i lokalizację instrumentów i tzw. powietrze. Rotel daje przypierd.... na dole.

W niektórych nagraniach można było różnice szybko wyłapać, w innych stwierdziliśmy, że w ślepym teście ni cholery byśmy nie odróżnili, co gra.

Słuchaliśmy niecałe 3 godzinki, oczywiście jakbym miał sprzęt do porównania na tygodnie, to może lepiej bym wyczuł różnice. No i przede wszystkim gdybym słuchał w super zaadoptowanym pomieszczeniu odsłuchowym. Ja swój system na kilka dni zniosłem do salonu 23 m2, częściowo otwartego. Przesuwanie kolumn i kanap dawało zdecydowanie większe różnice brzmieniowe, niż zamiana przedwzmacniacza w systemie :)

Nie wykluczam też efektu synergii Rotel-Rotel, jak i Modwright-Modwright. Słuchałem kiedyś LS100 z końcówką chyba też 100 modwrighta i było bajecznie.

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie - synergia systemowa/markowa. Ja też szukam następcy mojego RC-995 i w tej chwili mam u siebie Primare PRE30 (stąd wpis o pilocie) i mam podobne odczucie. Primare może i niżej schodzi na basie, może jest mniej "chropowaty" w wyższej średnicy i liniowy w charakterystyce, ale brakuje mi w nim mięcha na wyższym basie i chyba też góry. Mam go dopiero od wczoraj - posłucham z tydzień, obyję się z nim (aby wykluczyć przyzwyczajenie do charakteru RC-995) i wrócę do Rotela - wtedy napiszę więcej, ale na tą chwilę Primare wydaje się nazbyt powściągliwy i ugłaskany.

Zaskoczeniem było dla mnie podłączenie do odtwarzacza Advantage CD1 - z Rotelem zagrał raczej stosunkowo ciemno i spokojnie, zaś z Primare po XLR (po RCA również jest fajnie, ale słychać że sporo "otoczki" gdzieś umyka) to wulkan dynamiki z kryształową górą pasma, szok. Dla niewtajemniczonych i CD1 i PRE30 zostały zaprojektowane przez tą samą osobę - Bladeliusa i wyraźnie widać tu synergię - to chyba najlepsze zestawienie z wszystkich, które próbowałem. Podłączyłem też PS Audio DL Three - z Rotelem RC-995 ten przetwornik rozgromił u mnie wiele źródeł powalając ogromnym basiszczem w amerykańskim stylu i kliniczną górą, zaś z Primare zagrało to tragicznie, samym wręcz środkiem, jak z jakieś wierzy z tandetnymi kolumnami. Mogę tylko się domyślać, jak ten w pełni zbalansowany preamp Primare zagrałby z końcówką zbalansowaną - skoro już na symetryzacji z wejść RCA słychać znaczny ubytek, to zapewne desymertyzacja (konieczna do RB-990BX) na wyjściu zapewne też sporo mu odbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

 

od dawna czytam wasze posty ale nie udało mi się odnaleźć odpowiedzi stąd piszę.

 

Od dwóch lat posiadam zestaw 2xrb850 i rc850. Obecnie zastanawiam się nad zmianą i mam parę wizji i chciałbym prosić was o poradę, gdyż klocki, które chciałbym kupić nie były przeze mnie odsłuchiwane. Pierwszy wariant zakłada zmianę przedwzmacniacza, ale musi mieć pre gramofonowe. Drugi wariant to wymiana całości na ra980 bx, może ra 985 bądź ra1070. I tu rodzi się pytanie, czy mocniejsza integra zagra lepiej niż 2 końcówki w bridged mono. Trzeci wariant to kupno zestawu dzielonego. Czy jedna końcówka rb 980 albo rb 1070 zagra lepiej niż zmostkowane 850? Kolumny mam dwudrożne DIY, bazujące na projekcie Akustyka z Scan-Speak D2604/830000. Słucham klasykę, soft rock, kobiecy wokal. W odsłuchu lubię prawdziwy przekaz, z dobrą sceną i szczegółami niczym na koncercie. Dodam, że w grające kable nie wierzę. Dzięki za Wasze rady i spostrzeżenia

Edytowane przez Tantal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jedna końcówka rb 980 albo rb 1070 zagra lepiej niż zmostkowane 850?

 

Jeśli poszukasz gdzieś w przepastnych archiwach tego wątku, to znajdziesz wypowiedzi kolegów, zdaje mi się, że m.in. ojciec założyciel pisał na ten temat.

Jeśli dobrze pamiętam, konkluzja była taka, że wyższy model końcówki grał lepiej, niż dwie słabsze końcowki w bridged mono.

 

edit: znalazłem

http://www.audiostereo.pl/klub-milosnikow-rotela_44719.html/page__view__findpost__p__2987870

http://www.audiostereo.pl/klub-milosnikow-rotela_44719.html/page__view__findpost__p__2974135

 

o, i nawet własny post znalazłem

http://www.audiostereo.pl/klub-milosnikow-rotela_44719.html/page__st__2850#entry2759421

Edytowane przez krzysiek

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam, konkluzja była taka, że wyższy model końcówki grał lepiej, niż dwie słabsze końcowki w bridged mono.

edit: znalazłem

http://www.audiostereo.pl/klub-milosnikow-rotela_44719.html/page__view__findpost__p__2987870

http://www.audiostereo.pl/klub-milosnikow-rotela_44719.html/page__view__findpost__p__2974135

 

Akurat seria RB-97x nie jest najszczęśliwszym przykładem do porównania, gdyż to były jedne z najgorszych wzmacniaczy Rotela, szczególnie wobec genialnego RB-990.

To tak jakby dwa Golfy II porównać do Mitsubishi Evo X i puścić je na tor.

 

Pytanie jest : jaką konkretną Integrę porównamy do dwóch KM w mostku.

 

Ok, a w takim razie lepiej wziąć dzielony sprzęt czy integre. Jakie przedwzmacniacze Rotela są coś warte?

To zależy jakie mamy na myśli :-) Edytowane przez sittek

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x RB-850 w mostku to 2x150W (mono)

RA-980BX to 120W (stereo)

 

Jak na moje ucho będzie podobnie i większej różnicy nie odczujesz, poza wyższą głośnością 2x RB-850.

Wszystko zależy jeszcze od Pre. RC-850 nie jest jakimś wyróżniającym się przedwzmacniaczem.

Może gdybyś poszukał do tych końcówek czegoś z RC-99x, na pewno byłoby ciekawiej niż RA-980BX.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x RB-850 w mostku to 2x150W (mono)

RA-980BX to 120W (stereo)

 

Jak na moje ucho będzie podobnie i większej różnicy nie odczujesz, poza wyższą głośnością 2x RB-850.

Wszystko zależy jeszcze od Pre. RC-850 nie jest jakimś wyróżniającym się przedwzmacniaczem.

Może gdybyś poszukał do tych końcówek czegoś z RC-99x, na pewno byłoby ciekawiej niż RA-980BX.

Też się tego boje, że będzie to iluzoryczna zmiana. A Rc 850 znacznie ogranicza ich możliwości. Bezpośrednio dźwięk z kompa to przestrzeń i bezpośredniość, a z rc 850 dźwięk jest jakby za kotarą. Problem w tym, że RC 995 jest droższy niż Integra 980.

 

 

Edytowane przez Tantal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Kupiłem ostatnimi czasy pre Rotela RC 1090. Gra u mnie z końcówką Atoll AM200 tworząc bardzo udany duet. Jako IC użyłem Albedo Monolith. Potrzebuję pomocy w doborze kabla zasilającego do preampu, podajcie proszę kilka sprawdzonych opcji. Zależy mi na naturalności, kulturze i scenie, szczególnie wgłąb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.