Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki model Rotela?

 

 

A Ty masz RA-04 no i co jak te emity?

 

Ja bym bez odsłuchu z metalową kopułką nie brał. Może być wtopa.

 

Emity super m30 grają potężnie, zdecydowanie za duże do mojego salonu. M20 w sam raz, potrafią nieźle przypierniczyc. Moj wzmak dawał radę, podkręciłem na godzine dwunastą i za duża lawina dźwięku była. Poza tym są pięknie zrobione. Myślę że będzie to dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj masz używki co by za dużo kasy nie wydawać chyba, że chcesz nówki. Ale zawsze te 8 stówek w kieszeni na wyższy model wzmaka. Można też coś z ceny urwać ;-)

: http://allegro.pl/dynaudio-emit-m20-i6968234966.html#thumb/8

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz wyższy model nawet Special Edition w sam raz watowo do tych kolumn : https://www.olx.pl/oferta/rotel-ra-06-se-special-edition-CID99-IDo9Kwk.html#2ec4ff1612

 

M20 w sam raz, potrafią nieźle przypierniczyc. Moj wzmak dawał radę, podkręciłem na godzine dwunastą i za duża lawina dźwięku była. Poza tym są pięknie zrobione. Myślę że będzie to dobry wybór.

Jeśli Ci się podobało to granie to nic tylko brać a nie szukać dalej.

 

Kuźwa nie wiem co mi się dzieje dzisiaj z internetem albo z tą stroną, bo część moich wpisów w ogóle nie wkleja !!!

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel RA-06SE wspominam bardzo dobrze, miał spory zapas mocy, góra pasma była ciekawsza od modelu 06.

Bez wyostrzeń i ze zróżnicowanymi wysokimi tonami, co ciekawe nie odbyło się to ścięciem góry pasma.

 

Jednakże ta cena 1800zł to przegięcie, za tyle można drapnąć już RA-12, który dźwiękowo był zbliżony,

ale miał dużo więcej cyfrowych kombinacji na wyjściach.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że po prostu masz za silny sygnał i po czasie załącza się automatycznie tłumik antenowy - załącz go na stałe (ANT ATT) i powinno być bez problemu. Mieszkasz blisko nadajnika, podłączony jesteś pod instalację antenową w budynku wielorodzinnym lub używasz wzmacniacza antenowego?

 

Bo jeśli działo się to również na poprzednim tunerze, to bym wykluczył np. że bolec wejścia antenowego Ci się wcisnął (co się zdarza w tym modelu) - zresztą wtedy na wejściu anteny B powinno być OK, a domniemam, że to już wykluczyłeś, skoro pytasz.

 

Niestety dalej to samo. Musze go chyba oddac do serwisu. Problem ustepuje gdy sie dobrze nagrzeje. Nie wiem czy nie ma problemu z jednym z potencjometrow det fm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego kupiłem w podobnej cenie :-)

 

Pewnie chodziło im o narzuconą przez Unię Europejską 2 letnią ochronę konsumenta od niezgodności towaru z umową.

Niektórym przedsiębiorcom to się pitoli z gwarancją

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak cena spadła czy to jakiś nielegal : http://allegro.pl/rotel-a14-srebrny-wzmacniacz-stereo-i6951755903.html

 

Żadna firma a dwa lata gwarancji. Ciekawe.

 

Konto od 8 lat i 1 jeden komentarz sprzed kilku dni. Obstawiam na przejęte konto i sprzedaż wirtualnych sprzętów. Tak "kupiłem" swojego pierwszego Rotela :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Konto od 8 lat i 1 jeden komentarz sprzed kilku dni. Obstawiam na przejęte konto i sprzedaż wirtualnych sprzętów. Tak "kupiłem" swojego pierwszego Rotela :)

Lubię post

Do góry

Cytuj selektywnie

Odpowiedz

Cytuj

 

 

Nie musi tak być , Tegoroczne zmiany na allegro doprowadziły do takiego stanu , ja też nie mam ani jednego komentarza bo nic w ostatnim roku nie sprzedałem .

Kużwa 10 lat , żadnego negatywa ba nawet opinii neutralnej nie posiadałem , teraz jak nowicjusz , zrobili raj dla nędznych handlarzy - nie uczciwych ludzi .

Kasa kasa i jeszcze raz kasa się liczy dla allegro .:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się chyba nazywa paradoks: http://www.ebay.pl/itm/Rotel-RA-985BX-and-RT-935AX-BOTH-MINT-CONDITION-IN-ORIGINAL-BOX-/112522696705?hash=item1a32e01801:g:nKgAAOSw-e1Zj3Wr

Na pewno to sprzeda. I jeszcze 2 stówy za wysyłkę.

 

Kużwa 10 lat , żadnego negatywa ba nawet opinii neutralnej nie posiadałem , teraz jak nowicjusz , zrobili raj dla nędznych handlarzy - nie uczciwych ludzi .

Kasa kasa i jeszcze raz kasa się liczy dla allegro .:(

Święta racja wodzu.

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

“MINT condition! 100% like new and in original packing. Has only been used for 1-2 month when bought and has been stored away since in dry condition in original packing.”

Szkoda, że nie mają licznika czasu pracy ;-))

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MINT condition! 100% like new and in original packing. Has only been used for 1-2 month when bought and has been stored away since in dry condition in original packing

Tak tak już w to wierzę. Że niby nowe co? A jeśli nawet jakie to ma znaczenie po tylu latach.

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się chyba nazywa paradoks: ...

Na pewno to sprzeda. I jeszcze 2 stówy za wysyłkę.

Najarał się pewnie zioła i waluty mu się popierdzieliły. Nie czytałem dalej, może Golfa III dorzuca?

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Allegro to też ubolewam nad tym, że jestem tam 14,5 roku a komenty widać tylko rok do tyłu... Na eBay choć "frekwencję" pozytywnych komentarzy wyliczają z ostatniego roku, to można wyświetlić komentarze sprzedawcy od początku istnienia konta, a Allegro chyba postanowiło zaoszczędzić na przestrzeni dyskowej serwerów danych i usuwać to co starsze... Dobre jest tylko to, że jak teraz wystawisz sprzedawcy negatywa, to nie odpowie Ci złośliwie tym samym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konto od 8 lat i 1 jeden komentarz sprzed kilku dni. Obstawiam na przejęte konto i sprzedaż wirtualnych sprzętów.

Przecież cena jest w miarę normalna, niedawno te Integry potaniały w Top HiFi. I jak chłopaki wcześniej pisali, niedawno, chyba od kwietnia br, poucinali stare komentarze.

 

Tak tak już w to wierzę. Że niby nowe co? A jeśli nawet jakie to ma znaczenie po tylu latach.

Cwaniak jakiś i już. Olać go.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Rotel RA-840BX3 - jakie nazewnictwo miały pozostałe segmenty tego sprzętu.

Głównie chodzi mi o Tuner i CD. Chciałbym skompletować sobie pozostałe elementy o ile są cokolwiek warte.

Tunery: RT-820L, RT-830(L/A/AL), Rotel RT-840L, RT-845AX(L), RT-850(L/A/AL), RT-860L, RT-870(L)

CD: RCD-820(BX/BX2), RCD-850, RCD-855, RCD-865BX

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pozmieniało się pozmieniało na alle. Sam mam konto 7 lat i zero negatywa jak i neutrala. Zostawili mi tylko 3 komenty pozytywne z 27.11.2016 i 1.04/11.05 2017. Myślę iż to jest tak jak napisał wodzu (czyli rydz) chodzi po prostu o kasę. Niektórzy Handlarze mieli dużo negatywów, ludzie nie chcieli po takich komentach kupować zbytnio, a teraz to nie wiadomo czy uczciwy handlarz czy nie. Kasa, kasa i jeszcze raz kasa.

 

I jak chłopaki wcześniej pisali, niedawno, chyba od kwietnia br, poucinali stare komentarze.

No ale właśnie Jacenty dlaczego poucinali ? Chyba właśnie dlatego o czym pisałem wyżej. Bo jaki inny może być powód? W tę przestrzeń dyskową o której pisze mol nie bardzo chce mi się wierzyć. Wiadomo, że od gościa, który ma na 100 sprzedanych przedmiotów 20 negatywów to kto od niego co kupi? A zresztą pier**lić to. Nie ma sensu się zagłębiać i tak nic to nie da. Dajmy się ponieść lepiej muzyce z naszych zabawek ;-)

 

Tunery: RT-820L, RT-830(L/A/AL), Rotel RT-840L, RT-845AX(L), RT-850(L/A/AL), RT-860L, RT-870(L)

CD: RCD-820(BX/BX2), RCD-850, RCD-855, RCD-865BX

No i gitara Adaś, chłopak ma w czym przebierać z serii 8xx ;-)

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo używki będą droższe niż ich niegdysiejsze ceny w salonach :D

 

estety dalej to samo. Musze go chyba oddac do serwisu. Problem ustepuje gdy sie dobrze nagrzeje. Nie wiem czy nie ma problemu z jednym z potencjometrow det fm.

To musiałaby być niezwykły zbieg okoliczności, aby dwa tunery które do Ciebie trafiły miały identyczną usterkę - prędzej dopatrywałbym się tu wpływu czynników zewnętrznych, które spowodowały to uszkodzenie w obydwu tunerach (obce napięcie na kablu antenowym?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tak późno? Jakiś czas temu puściłem swojego RT-955, dla klubowicza byłaby zniżka ;-)

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy potrzebuje przedwzmacniacz do rb-1080 i związku z tym mam pytanie, jak wypada porównanie przedwzmacniaczy:

RC-995, RC-1570 i RC 1580? Który najlepszy, bądź który warty uwagi. Generalnie poszukuję przedwzmacniacz do kwoty 1500-1600 zł.

 

Podpowiedzcie coś proszę. Do rc 995 przyciąga mnie wizja połączenia z rb1080 XLR'em, ale nie wiem czy to jest warte zachodu w domowych warunkach?

Czy Rc 1580 to zbliżony możliwościami preamp do rc 1070? Z tego co wyczytałem to rc 1570 to krok w tył, oczywiście poza posiadaniem daca. Dajcie konstruktywną poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.