Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Idzie o to że takie absurdalne aukcje powodują że z czasem trzeba płacić coraz więcej za niskie modele. Czekam jak niedługo ktoś wystawi 980 bx za 3 tys . Za 1999 już był .

Ostatnio obserwowałem taką akcję na Technicsie. Najpierw pokazał się z ceną 2000zł.Za chwile następny się przyłączył z ceną 1900. A ten model do niedawna był za 600- 800zł bez problemu . No i za chwile poszła licytacja i ponad 1000. Pytam się dwóch znajomych obeznanych kolekcjonerów ile by za taki model dali. - obaj niezależnie ramki cenowe ustalili na 300-400zl max .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi. I jeszcze od przyszłego miesiąca wchodzą nowe prowizje na alle. Kiedyś do 1 tysiaka było: 5,00 zł plus 1,90% kwoty powyżej 100,00 zł co wychodziło 24zł jak opyliłeś coś za 1000. Teraz zapłacisz 50 dych przy prowizji 5%. Wiadomo każdy wliczy sobie tę kwotę w cenę i znowu wszystko skoczy do góry. Kutafony jedne. Trzeba będzie załatwiać poza allegro, no ale jak wiadomo ryzyko istnieje. Ech...szkoda słów. Pewnie na OLX też coś wymyślą bo nie wierzę, że nie. OLX to chyba ta sama firma gdzieś czytałem więc wcale bym się nie zdziwił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyobraź sobie różnicę przy np. 5000zł... 250zł po nowej taryfie a niecałe 50zł po starej. Rozbój w biały dzień, ale tak jak mówisz - więcej ludzi będzie dogrywać transakcję poza Alledrogo i nie zarobią tyle, ile planują. Myślę jednak, że przeciętny "Kowalski" raczej nie będzie myślał o odpowiednio wyższej cenie przy wystawianiu, aby pokryć koszty prowizji - ja przyjemniej nie myślę, gdy wystawiam klika aukcji, bo po prostu zakładam sobie jakąś cenę i taką ustawiam. A to, że są takie aukcje, gdzie ceny są z kosmosu - no cóż, nie jedną już taką widziałem, co stała ponad rok i nikt nie kupił. Jak ktoś lubi się wozić się na Allegro bez celu, a nie zainwestować w nowy klocek pieniądze ze sprzedaży, to już jego problem. I nie demonizowałbym - to, że ktoś tam sobie wystawi coś drogo, nie spowoduje od razu, że każdy będzie tyle chciał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Adamie jakie Ty ustalasz sobie ceny, ale podejrzewam, że nie jesteś stratny przy zakupie-sprzedaż. Ja natomiast gdy kupuję jakiś używany klocek czy kolumny i one mi nie odpowiadają sprzedaję je za taką samą kwotę jaką zapłaciłem. I w tym wypadku doliczę sobie koszty prowizji na pewno. Zdarzało mi się i to nie rzadko sprzedawać jakiś sprzęt po za allegro taniej jeśli oczywiście kupujący godził się na to. Więc ja jako przeciętny Kowalski na pewno nie będę chciał stracić bo wiele już straciłem swego czasu na sprzęcie. Ale nie tym razem. Odstępstwem od tej reguły jest oczywiście czas jaki był dany wzmacniacz czy player itp. sprzęt grający użytkowany prze zemnie. Ale lepiej zamknijmy już ten temat bo jak to się mówi każdy kij ma dwa końce a i tak nic konkretnego do tego klubu nie wnosi :-)

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę o podpowiedź jakich kabelków XLR posłuchać w tym zestawie: RC-1590+RB-1582MKII+RCD-1572 + FOCAL ARIA948 - głośnikowe kable VDH The Wind MKIII.

 

Informacja dla zainteresowanych.

Jeśli ktoś, kiedyś będzie potrzebował kabli do takiego lub podobnego zestawu, polecam odsłuchanie kabli DAC-XLR Supra oraz VDH D-102 MKIII. U mnie padło na Suprę (z VDH także było świetnie, ale dostępne są tylko o dł. 1m, a ja potrzebuję dłuższych). Nie spodziewałem się, że te druty Supry tak fajnie mogą wpasować się w ten system. Cena także niewygórowana, myślę adekwatna do systemu. Na pewno odradzam Furutecha SA-22, Evolution II Audio, QED'a Reference audio 40. Góry pasma nie da się słuchać - w tym zestawieniu oczywiście. Pewnie z innymi głośnikami byłoby fajnie.

Także myślę, że Suprę, choć wyglądającą niepozornie, warto wrzucić na listę do odsłuchu.

Edytowane przez Andrzej Ł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakimś stopniu ceny sprzętu reguluje też to forum, i Klub Rotela, jeśli ktoś zechce tu zaglądnąć. Rzucanie ceny trzykrotnie wyższej zakrawa już na bandziorkę. Dlatego trzeba to piętnować aby ktoś nieuświadomiony nie dał się naciągnąć.

 

Po za tym jeśli ktoś interesuje się Rotelem, musi wręcz musi tu zaglądać :-))))

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytajcie to: http://www.klub.audiostereo.pl/recenzje-wzmacniacze/rotel-a12-art610.html

Może mi ktoś z tego artykułu coś wytłumaczyć (cytat) : " Nie bez powodu bowiem producent uczciwie, na ścianie tylnej – pod terminalami głośnikowymi, zamieścił informację o zalecanej 8 Ω impedancji podpinanych pod A12 kolumn."

Czyżby chodziło o niewysterowanie 4 ohm-owych kolumn 60-cio watową mocą?

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor jak dla mnie puścił wodze fantazji, ponieważ w specyfikacji na stronie Rotela stoi jak byk : Speaker Impedance- 4Ω minimum

 

http://www.rotel.com/en-gb/product/a12

 

Ja mam A14, i 4 omowe Dynaudio Focus 140 grają jak marzenie.

 

Nawet gdy dam na nim czadu :-)

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo co w A12

 

post-8490-0-21366800-1508313415_thumb.jpg

 

W instrukcji stoi jak byk, i w porównaniu do poprzednich modeli nic się nie zmieniło.

 

Speaker Selection

If only one set of speakers will be used at any given time, the speakers may

have an impedance as low as 4 ohms. If there are times when both the A

and B speakers will be used, all the speakers should have an impedance

of 8 ohms or more. Speaker impedance ratings are less than precise. In

practice, very few loudspeakers will present any problems for the unit. See

your authorized Rotel dealer if you have any questions.

 

Według mnie zalecają 8 omów aby nie narazić się na zarzuty słabej jakości dźwięku.

No i B&W są chyba tylko 8 omowe. Czyżby marketing?

 

8 omowe kolumny są bezpieczne i zazwyczaj brzmieć będą dobrze, problem jest z 4 omowymi,

bo aby je optymalnie dobrać, trzeba wykazać się wiedzą i doświadczeniem. Inaczej może być słabo, bez dynamiki i nijako.

 

Ja to tak sobie rozumuję.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to tak sobie rozumuję.

I ja jestem tego samego zdania. Poczytałem instrukcję i faktycznie jak byk jest napisane minimum 4 omy. A skoro u Sitolla grają bajecznie jak pisze z Focusami 140 i nic się nie dzieje to nie ma problemu z podłączeniem takiej impedancji. Ale właśnie zdziwił mnie ten opis podany przeze mnie wyżej i dlatego się pytałem. Może przy a-12, który jest o 20 w słabszy może być słabo z dynamiką i odpowiednim wysterowaniem, natomiast przy 80W spokojnie powinien wysterować takie monitory. A może biorą pod uwagę podłogówki 4 omowe Przy A-12 gdzie faktycznie będzie problem z wydajnością prądową przy kolumnach np. 2,5 czy trójdrożnych.

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Satori, czyżbyś poszukiwał A12 zamiast RA-1570?

Tak na prawdę 1570, ale rozważam też A-14 gdyby się udało dorwać w dobrej cenie :-))

Czytając o tych wzmacniaczach zupełnie przypadkiem trafiłem na ten artykuł o A-12 no i stąd te pytania.

 

Tak prawdę mówiąc musiałbym u siebie odsłuchać obydwa te wzmacniacze. Bo takie słuchanie w salonie to każdy wie w co można sobie wsadzić...między baje ;)

A-14 nie ma tego co posiada 1570. Po pierwsze mocy, po drugie twardości basu. Za to A-14 posiada coś czego nie posiada 1570. Lepsza średnica, 1570 z tego co pamiętam bardziej skupiał się tak jakby na graniu skrajami pasma. A-14 tego nie ma i tu właśnie podoba mi się u niego średnica, choć bas nie jest już tak twardy to jednak potrafi nieźle łupnąć ale jest też zdyscyplinowany, nie jest rozlazły. No i do A-14 łatwiej dobrać kolumny. Obydwa wzmacniacze mają coś w sobie, nie jest to już granie z żadnych wzmacniaczy ze starych serii i nigdy już nie będzie. Obydwa wzmacniacze cechuje również inna sprawa, mianowicie nie są już tak ostre jak starsze serie, ale zadziorność w niektórych nagrankach można jeszcze dostrzec. Więc w moim przypadku nie chcąc już bazować na starych i wiekowych modelach, ale chcąc zostać przy tej marce nie pozostaje nic innego jak tylko je u siebie odsłuchać. Alternatywą jest tylko odejście od Rotel i kupno już wzmacniacza innej marki.

Zresztą o średnicy w A-14 może wypowiedzieć się Sittek wszak użytkuje go na bieżąco.

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Focusami średnica wydobywająca się z A14 jest miodowa :-) Można słuchać godzinami.

Strasznie przyjemnie wchodzą w ucho spokojne składy, oparte na wokalach lub rozbudowanych aranżach.

 

Ale i Slayerek wcale nie niedomaga. Dave Lombardo na perce wyczynia cuda.

I jest petarda gdzie słychać doskonale każdy dźwięk, każdą strunę i stopę z kotłem, bez naruszania spójności całego pasma !!

 

Normalnie zestaw uniwersalny :-)

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Focusami średnica wydobywająca się z A14 jest miodowa :-) Można słuchać godzinami.

I tejże właśnie średnicy w moich nagraniach, których obecnie słucham bardzo mi brakuje. Warto ten wzmacniacz odsłuchać także z innymi kolumnami, ponieważ kiedy podłączali mi do niego B&W chyba 685 coś tam, nie pamiętam już dokładnie jaki model lekko się skrzywiłem. Ale popłynęła muza i okazało się, że z kopułkami metalowymi dostał wiele blasku, bez żadnych syków sybilantów itp. śmieci. Szczerze mówiąc podobało mi się bardziej niż z Dyniami 42 gdzie właśnie tego blasku na górze im zabrakło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dłuższą metę ten blask właśnie mnie umordował, ani chwili wytchnienia, cały czas nadmiar informacji podany bezpośrednio na twarz.

I do tego ten twardy, kartonowy niski zakres, bo basem nie można to w żadnym razie nazwać. Nie wiem jaką inżynierowie mieli koncepcję łącząc te dwie marki, ale do słuchania muzyki to się za bardzo nie nadaje. Szczególnie biorąc jeszcze pod uwagę jakość nagrań, która zazwyczaj jest słaba, skompresowana, mamy armagedon *

 

 

* oczywiście dotyczy to budżetówki

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, to wielka sztuka, żeby z Rotelem osiągnąć blask bez grama ostrości...

Ze starą serią nie ma szans ja opisuję A-14 i swoje odczucia. W TopHifi w Poznaniu na woźnej mają dobrze przygotowaną i wyposażoną salę odsłuchową. Tam właśnie dałem się zwieść kiedy odsłuchiwałem RA-11. U nich zagrał BDB. Natomiast po przywiezieniu wzmaka do domu czar prysł. Więc jak by nie było tylko odsłuch we własnych warunkach. Natomiast odsłuchiwałem Hegla 80 w Korisie wręcz fatalne warunki odsłuchowe, pomieszczenie na oko około 30m2. Niby jakieś pułapki akustyczne porobione, ale dało się wyczuć że to nie to. Może teraz się tam pozmieniało, natomiast 2 lata temu ta sala to była porażka.

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu jakiegoś czarnego Silvercresta zaprogramowałem do obsługi RC-1580. Niestety baza kodów nie była pomocna. Musiałem uczyć pilota z pilota.

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N55ES/N80ES (bi-amp) -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie RC-990BX ma starszy kod niż preampy/integry z serii "15", "10" i RC-995, a niestety w tabelach kodów do pilotów uniwersalnych jest podawany z reguły tylko jeden kod Rotela (ten nowszy). Próbowałeś marek, o których pisałem na priv? Ja bym popróbował kodów TV/VCR podanych marek - słyszałem, że na pilocie Vivanco za bodajże 20zł (który ma 2 kody do audio Rotela) RC-990BX śmiga jak ta lala.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam kolumny Magnat Quantum 655 i zastanawiam się nad zmianą wzmacniacza. Jedną z opcji jest Rotel RA-980BX (jest na alledrogo za 1500 zł) co o tym myślicie i czy to zagra (może grał ktoś na tych kolumnach). Według mnie cena jest przesadzona. http://allegro.pl/rotel-ra-980bx-hi-end-wzmacniacz-stereo-rarytas-i7001431117.html

Dodatkowo zastanawia mnie czym różni się od RA-970BX ten jest za 700 zł, też na alledrogo. http://allegro.pl/rotel-ra-970bx-i7004584295.html#thumb/2

 

Poza tym miałem kiedyś przygodę z Rotelem 820 BX4 lub 840 BX4 i szału nie było w porównaniu do mojego Pionnera A8 (trochę się wtedy sparzyłem).

 

Z góry dziękuje za odp.

Edytowane przez rr86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od wczoraj słucham zestawu Ra12v2 i RCD 12, więc zapisuje się do klubu ;-).

Gra to z B&W 7NT.

kable ?? najtańsze, głośnikowe trochę lepsze ale zwykłe miedziaki 2,5mm(dostałem od poprzedniego właściele B&W, więc nie wiem jakie sa)

 

Wczesniej miałem Pioneera 656 Mark II.

Pierwsze wrażenia.... całkiem inna scena.

Salon około 35m2. kolumny niestety stoją dość daleko od siebie bo około 3,5-4 m a kanapa na przeciwko tylko 2,2 do linii kolumn.( nie piszcie że muszę to zmienić bo na chwilę obecną nie mam możliwości przemeblowania. dodatkowo pomiedzy kolumnami jest kominek )

Wczoraj posłuchałem kilku płyt i ... trzeba wybierać lepsze wydania bo zacząłem słyszeć lepsze lub gorsze wydania

Co mnie zaskoczyło to że dopiero od 50% poziomu głośności zaczyna to grać, poniżej nie słychać wszystkiego co jest do usłyszenia na płycie.

teraz słucham Pink Floyd The Wall, co rzuca się w ucho, to to że wokal słychać jakby był przed tobą na scenie tak 1,5 m nad linią kolumn.

Co jeszcze, wczoraj Michael Jackson -Billie Jean i na nowo odkryłem całkiem inaczej gitarę basową o wielę bardziej słyszalną niż z Pioneerem.

Nie mam porównań do innych zestawów ale "nie jest źle". Pewnie spróbuję przestawić ustawienia kolumn i zobaczę co dalej ;-)

wiem że chciałbym posłuchać z trochę lepszymi kolumnami.

 

sorry za jakość foto.post-21588-0-14812600-1508432861_thumb.jpg

Szand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.