Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  718 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie tylko myśle o przedwzmacniaczu lampowym - bo podejrzewam ,że to wina mego audio gd 10es3 na sabre ES9018 który to gra dość ostrawo

Jeny na sabre rotel !!! Mój dac Magic 100 na RB 980BX gra bardzo plastycznie, nawet się tego nie spodziewałem. Daj mu cosik na wolfsonie. Szymek kuźwa !!! Miałem na sabre SMSL M8A i to z Rotelem daje suchy choć dynamiczny dźwięk, ale jest taka posucha, że szkoda słów. Na sabre to do starszych Onkyo, ale do Rotela??? Teraz znasz przyczynę swojego niezadowolenia.

 

Mam już Rotelka po modach :)

Powiem krótko. To najbardziej udany wzmacniacz z serii 8. Łagodny w brzmieniu ale nadający się do metrażu 7M2. Zacny klocek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Powiem krótko. To najbardziej udany wzmacniacz z serii 8. Łagodny w brzmieniu ale nadający się do metrażu 7M2. Zacny klocek.

 

nadający sie do 7m2, czyli według Ciebie do większych pomieszczeń już nie. przeca to kolumny mają wypełnić pomieszczenie akustycznie a nie wzmak. ważne by on je napędził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadający sie do 7m2, czyli według Ciebie do większych pomieszczeń już nie. przeca to kolumny mają wypełnić pomieszczenie akustycznie a nie wzmak. ważne by on je napędził.

Może nie lubisz basu ale wybacz nie napędzi nawet 15M2. Może troszeczkę się pomyliłem ale jeśli to RA-820AX to 10M2 jak dla mnie. A znam ten wzmak na wylot. I nie przekonuj mnie wszak z serią 8 spędziłem długie lata :)

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie lubisz basu ale wybacz nie napędzi nawet 15M2. Może troszeczkę się pomyliłem ale jeśli to RA-820AX to 10M2 jak dla mnie. A znam ten wzmak na wylot.

 

Jak lampa 2x 6,5W daje radę w salonie 30m to... Ale spoko luz na żyłce, nie siedzę już tak bardzo w analizowaniu sprzętu, toru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeny na sabre rotel !!! Mój dac Magic 100 na RB 980BX gra bardzo plastycznie, nawet się tego nie spodziewałem. Daj mu cosik na wolfsonie. Szymek kuźwa !!! Miałem na sabre SMSL M8A i to z Rotelem daje suchy choć dynamiczny dźwięk, ale jest taka posucha, że szkoda słów. Na sabre to do starszych Onkyo, ale do Rotela??? Teraz znasz przyczynę swojego niezadowolenia.

 

tak- mój przedwmzcniacz/dac jest na układzie sabre, przedtem miałem dac na volfsonie (też audio gd) ale wtedy nie miałem jeszcze tego rb990 tylko sony 770es i faktycznie grało to inaczej - ale też inne mniejsze kolumny miałem (małe monitorki diy na aurum cantus ac 130 mk2 i vifa VIFA XT25TG30-04, a potem paradigm studio 20v5)

tu zdjęcie z góry mojego dacka/przedwzmacniacza:

NFB-10ES23pl.jpg

Edytowane przez szymek20

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...w oczekiwaniu na CD przeglądam oferty na standy pod moje monitory (KEF IQ3) ... czy w tej kwestii są jakieś wskazówki, którymi powinienem się kierować ? ... jedyny konieczny parametr dla mnie to wysokość, nie może być mniejsza niż 70 cm... muszą "wystawać" ponad narożnik w pokoju. Niestety pomieszczenie jest małe, 4x3 mam problem z właściwym umiejscowieniem monitorów :( ...

 

Dzisiaj podsumowałem wydatki na cały mój zestaw, łącznie z dostawą zmieściłem się w 420 funtach ... wydaje się, że nie najgorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łasna działalność to fajna sprawa , ale ma jeden minus brak czasu :(

No to za ten brak czasu oddajesz mi tą dzielonkę. o którą prosiłem:)

 

 

Z audio już tak chyba jest, że najpierw trzeba trochę pobłądzić, żeby po czasie wyjść na prostą :-)

1570 to dobra integra. Sprawdź u siebie w kwadracie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usher albo Dynaudio z serii Audience.

On szuka standów.

czy w tej kwestii są jakieś wskazówki, którymi powinienem się kierować ?

Jak najcięższe i stabilne, cobyś ich łokciem nie bujnął ;-)

No i wygląd.

Ja kiedyś znalazłem używki polskiej firmy Sfinx Audio (chyba z Czestochowy).

Niestety podkarpackie to już za daleko i nie po drodze mi było :-(

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sfinx Audio mi się podobały no i ważyły chyba ze 30 kilo sztuka (bez balastu).

Stąd odbiór był tylko osobisty :-((

 

post-48501-0-34986400-1509714641_thumb.jpg

Edytowane przez klecha

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Atacama Nexus 7, kupiłem je tylko dlatego ze były tanie i w miarę estetyczne. Są to standy bardzo lekkie, nawet po wysypaniu piaskiem, tym samym dość chybotliwe. Do następnych kolumn chyba sprawie sobie firmowe Dynaudio Stand.

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy miał ktoś okazję odsłuchu dzielonki RB/RC-1590 ? Warta grzechu i odsłuchu do Bowersów?

Ja miałem okazję posłuchać integry RA-1570 czyli niższy model. Ale gdybyś trochę poczytał przyjacielu to będziesz wiedział, że B&W z Rotelami nie wychodzi dobrze. Tutaj potrzeba ciemno grających kolumn a nie kolumn, które grają skrajami pasma. Bo sam Rotel tak gra. Więc połączenie z B&W = Gówno. Chyba, że myślisz jeszcze o Bowersach w starym stylu bez kopułek metalowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że myślisz jeszcze o Bowersach w starym stylu bez kopułek metalowych.

Za Tobą trafić...Kilka postów temu pisałeś, że jakieś droższe Bowersy z metalowymi kopułkami miło Cię zaskoczyły w salonie, bo nie brzmiały wcale ostro z bodajże RA-1570/1572, a teraz znów powtarzasz mantrę, że Rotel + B&W = Gówno, no chyba że starymi Bowersami bez metalowych kopułek.

 

Ja uważam, że wszystko zależy od modelu - ja np. RB-990BX (lub jednego z jego następców) chętnie bym posłuchał z B&W, zaś RA-1060 i jego poprzedników chyba bym nie zniósł z B&W (zwłaszcza w połączeniu z czymś tak jasnym jak RCD-971, a nawet RCD-1072). Tak samo pewnie nie zdzierżyłbym przesłodzonego zestawienia RB-990BX + Dynadio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Tobą trafić...Kilka postów temu pisałeś, że jakieś droższe Bowersy z metalowymi kopułkami miło Cię zaskoczyły w salonie, bo nie brzmiały wcale ostro z bodajże RA-1570/1572, a teraz znów powtarzasz mantrę, że Rotel + B&W = Gówno, no chyba że starymi Bowersami bez metalowych kopułek.

 

Ja uważam, że wszystko zależy od modelu - ja np. RB-990BX (lub jednego z jego następców) chętnie bym posłuchał z B&W, zaś RA-1060 i jego poprzedników chyba bym nie zniósł z B&W (zwłaszcza w połączeniu z czymś tak jasnym jak RCD-971, a nawet RCD-1072). Tak samo pewnie nie zdzierżyłbym przesłodzonego zestawienia RB-990BX + Dynadio...

I widzisz Adasiu każdy ma inne preferencje słuchowe. To, że napisałem iż 1570 zagrał ładnie z Bowersami nie oznacza wcale, że mi to przypadło do gustu. Chodzi o to, że nie sybilowały górą czego ja nie znoszę. Ten wzmacniacz już nie należy do klasy starych Roteli. A widzisz co napisałeś mój drogi kolego? Że nie zdzierżbyś połączenia R0tela z Z przesłodzonymi Dynaudio. A ja taki klimat wolę. I wcale nie uważam żeby połączenie Rotel+Dynie dawały jakiś słodki smak. One oddają to co najlepsze na średnicy, ciepłe wokale i brak sybilantów. Jak widzisz ja inaczej słyszę. Mi Rotel, ale z mocą bardzo przypadł do gustu z Dyniami. A w szczególności jeśli chodzi o cięższą muzę.

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że napisałem o konkretnym modelu, a nie, że nie zdzierżyłbym Rotela z Dyniami w ogóle... Tak samo, zapewne nie każdy model Dynaudio gra tak sam...

Zgadza się. Ale RA-1570 nie gra już jak stare Rotele. Natomiast jest odchudzony bas jak zwykle choć za mordę trzyma. Wolę dociążone granie, a tego na pewno nie załatwią Bowersy. Wolę ciemniejsze kolumny.

Satori...za dużo cukru w cukrze...ale masz rację gra przyjemnie i nudno ;-)

Bardzo podoba mi się Twój wpis. Ale dla mnie Rotel z Dyniami nie gra nudno. Zależy jakiej muzy słuchamy:-) Na pewno nie jest to Death Metal:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja miałem okazję posłuchać integry RA-1570 czyli niższy model. Ale gdybyś trochę poczytał przyjacielu to będziesz wiedział, że B&W z Rotelami nie wychodzi dobrze. Tutaj potrzeba ciemno grających kolumn a nie kolumn, które grają skrajami pasma. Bo sam Rotel tak gra. Więc połączenie z B&W = Gówno. Chyba, że myślisz jeszcze o Bowersach w starym stylu bez kopułek metalowych.

 

czytałem przyjacielu i chyba tylko w Polsze narzekają.

A chce odsłuchać z Diamondami serii d3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.