Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to wzmak też poszedł z dymem ?!!!

 

Przecież obsługuje kolumny od 4 ohm?

On to pewnie by ruszył i 0,5 Ohm obciążenia - ja tu dopatrywałbym się jakiejś przyczyny "zewnętrznej"... uszkodzenie bardzo skomplikowanej zwrotnicy ALR-ów, albo jakiś robaczek chciał skorzystać z ciepełka w Krellu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie miłośników Rotela!

Nieśmiało dołączam do Was :)

Czy jest sens zostawiać interconectory i kable głośnikowe Monstera? Pozostałość z poprzedniego sprzętu zakupiona na przełomie 80/90.

 

Być może opisane jest to w tym wątku, ale na razie jestem na stronie 53 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Precyzując, jako podstawa RA-985BX.

Pierwszy odsłuch na Tannoy'ach M2 (mam kilka pomieszczeń z głośnikami), ale docelowo TDL RTL3 (salon).

Dodatkowo popełniłem ampli RSX-965 i nie wiem co wyląduje w salonie, a co w mojej "dziupli", ale Tannoy'e będą zastąpione Dynaudio DM 2/7.

Przepraszam za chaos w moich wypowiedziach ;) Doradźcie proszę czy kupować nowe kable, czy też pozostać z tym co mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zostań przy tym co masz, osłuchaj się.

Potem weź na odsłuch co ci tam się wizualnie i cenowo podoba.

 

Ja po kilkunastu porównaniach zostawiłem sobie QED Silver Spiral (wszystkie).

Rotel - QED - Dynaudio X16

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedziałem niedługo zobaczycie RA-980BX w cenie 2 tyś.

 

Dość stary wpis , ale jakże proroczy:

 

Rotel Ra 980 Bx za 2k:

https://allegro.pl/wzmacniacz-rotel-ra-980bx-top-najwyzszy-model-i7616582294.html

 

Masakra jest z tymi cenami uzywek . Jak tak dalej pójdzie to zakup tych wiekowych używek w ogóle straci sens.

Edytowane przez Exciter555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaba frekwencja, jak widać :)

Jeśli kogoś interesuje będę miał do "oddania" 985BX w stanie naprawdę poszanowanym (z pierwszej ręki) i CD 965BX LE.

Oczywiście w rozsądnych pieniądzach :)

W pierwszej chwili poszedłem w zestaw powyżej, ale później jednak zdecydowałem się w młodszą serię 06 (długo by tłumaczyć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

06 jest moim zdaniem odrobinę delikatniejszy, chociaż 985BX również mi pasuje dźwiękowo.

Głównie bardziej podchodzi mi wizualnie i gabarytowo do salonu (mniej zajmuje miejsca w szafce).

Edytowane przez piotralski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Rotel Ra 980 Bx za 2k: https://allegro.pl/wzmacniacz-rotel-ra-980bx-top-najwyzszy-model-i7616582294.html Masakra jest z tymi cenami uzywek . Jak tak dalej pójdzie to zakup tych wiekowych używek w ogóle straci sens.
Pewnie 800 zł za wzmacniacz i 1199 zł za karton . Ale to tylko moja subiektywna wycena .Dla mnie ceny wielu sprzętów już dawno są absurdalne a złotówka coraz mniej warta.

Dziś znalazłem ogłoszenie Boombox panasonic vitage i cena tylko 5555 zł. Przez vintage niektórym naprawdę odbija no i ten Rotel przy Panasonicu robi się śmiesznie tani.

Ostatnio kupiłem trzy cd równie markowych firm jak Rotel i kosztowały mnie w sumie całe 37 zł. Zerknąłem na allegro i po aktualnie najniższych cenach 1000 zł by mi nie starczył aby je posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To popatrz na to https://allegro.pl/retrospekcja-vintage-technics-sa-1000-stan-ideal-i7616903330.html

Fakt że sprzęt jak z kartonu dopiero wyjęty.

 

Jeśli kogoś interesuje będę miał do "oddania" 985BX w stanie naprawdę poszanowanym (z pierwszej ręki) i CD 965BX LE.

Oczywiście w rozsądnych pieniądzach :)

Jeśli kogoś interesuje 965BX LE zapraszam. Wystawiłem cenę wywoławczą sporo poniżej kosztów zakupu.

 

https://allegro.pl/rotel-rcd965bx-limited-edition-cd-player-i7634970607.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan igiełka, unikat to i cena wysoka ale tylko dla bardzo bogatych. Jak zauważyłem po ogłoszeniach w podobnie działających sklepach to bywa kupiony sprzęt do naprawy , renowacji i cena później u nich skacze niebotycznie nawet za bardziej popularny sprzęt.

Znajomy wystawił bardzo rzadko dostępny zadbany sprawny sprzęt za 2500 zł i drugi taki sam w licytacji do przeglądu naprawy.

2500 zł jakoś nie wzbudziło zainteresowania i dobry w końcu poszedł do kolekcjonera coś koło 2000 zł. A uszkodzony sprzedał się za 600 zł wypłynął właśnie w takiej podobnie drogiej firmie z All... ale już z cenie 6000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To popatrz na to https://allegro.pl/retrospekcja-vintage-technics-sa-1000-stan-ideal-i7616903330.html

Fakt że sprzęt jak z kartonu dopiero wyjęty.

I w dodatku na napięcie 120V :D

 

Pewnie 800 zł za wzmacniacz i 1199 zł za karton .

Można się śmiać, ale dla wielu oryginalny karton jest wyznacznikiem poszanowania sprzedawanego sprzętu i wolą dopłacić za taki, niż kupować od kogoś, komu karton "zaginął", sprzęt miał niewiadomą ilość klientów, a teraz zapakuje to niechlujnie w to co znajdzie na śmietniku. Ja sam staram się kupować od osób, które obchodzą się ze sprzętem z pietyzmem, bo to daje gwarancję, że się nie zawiodę. Jednak cena rzeczywiście mocno zawyżona...

 

Szukam Rotela do moich Dynaudio Focus 260.

Jak od siebie mogę polecić RB-980BX lub RB-990BX + RC-960BX/980BX/990BX/995/1082/1090, nowszych nie słyszałem.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.