Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  716 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuję szybkiej porady.Obecnie gram na Rotel Ra-930BX jako zestaw sypialniany podpięty pod Canton GLE 70.Mam możliwość kupienia w dość korzystnej cenie model RA-05 tylko nie wiem czy wniesie to znaczącą poprawę jakości systemu . Może ktoś słuchał oby zestawów. Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria 0 to inne granie, troszkę poluzowany bas czy zagra lepiej ? Więcej basu lepsza stereofonia. Miałem RA-04 to praktycznie to samo tylko 05 ma pilota. Jak masz kasę to warto wymienić, 930ax to taka pierdziawka RA-05 to taka większa lepsza pierdziawka :) i dużo młodszy.Gdybym ja miał okazję zamienić to bym zamienił, tylko nie wiem czy będzie pasował do tych kolumn. Jak masz w dobrej cenie kup jak się nie spodoba sprzedasz. Ale moim zdaniem zostawisz, chyba że jesteś zatwardziałym fanem serii 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

postanowiłem zajrzeć do klubu rotel bo nie mam doświadczenia z tą firmą i pomyślałem, że może kupiłbym jakiś starszy tuner: co myślicie o modelach RT02 i Rotel RT-1082 ?

Edytowane przez mercandede
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RT-1082 to ponoć świetny tuner - sam miałem nieco starszy RT-1080 i był naprawdę dobry, zaś jeden facet powiedział mi, że ceni go bardziej od mojego Primare T23, a to tuner o naprawdę świetnym brzmieniu, choć docelowo do DAB, a nie FM (czy DAB+ rozwijanego w Polsce). RT-02 bym sobie odpuścił - zdecydowanie lepsze są tunery z serii 900...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolumn luk1985 to myślę o B&W 685 S2 , choś oprócz cantonów mam jeszcze podstawkowe Heco z lat 90,które wcale im nie ustępują.Po prostu grają inaczej, bardziej analitycznie. Do tego czasami zamiast Rotela podłączam końcówkę mocy od SMSL podpiętą pod pre lampowy również z Chin dla zmiany modelacji dźwięku. A serię 0 chcę spróbować aby móc wyrobić sobie opinię na temat tzw. pierdziawek lepszych lub gorszych bo docelowo wcześniej czy później i tak zapewne skończę na jakiejś końcówce mocy od Rotela + dobre pre ale to nie teraz bo żona by mnie spakowała :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

mam potrzebę zastąpić w systemie RC995, zastanawiam się czy coś w rodzaju RA-11, RA-12 mogłoby służyć za przedwzmacniacz?

Potrzebuje aby miał dobry DAC, phono MM/MC i pełną obsługę tape1/tape2 i nie zależy mi na pogorszeniu brzmienia (w porównaniu do RC995)

a może coś innego? A może jednak lepszy zewnętrzny DAC i zostawić sobie RC995?

I drugie pytanie, który lepszy (jako turer FM/DAB+ i strumieniowiec) Rotel T-14 czy Onkyo NS-6170?

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

postanowiłem zajrzeć do klubu rotel bo nie mam doświadczenia z tą firmą i pomyślałem, że może kupiłbym jakiś starszy tuner: co myślicie o modelach RT02 i Rotel RT-1082 ?

 

czy rotel robil dobre tunery ? jakos nigdzie o tym ani sluchu moze warto skierowac swoje poszukiwanie w kierunku innych marek

 

edit

rht-10 podobno bardzo dobry, ale cos z niego ma RT-990BX

 

jak nie zalezy ci na rd i lubisz analog to pomyl nad technicsem st-8080, akurat mam taki na zbyciu, warto dla tego dzwieku pokrecic galka i zrezygnowac z pilota :)

Edytowane przez luk1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam potrzebę zastąpić w systemie RC995, zastanawiam się czy coś w rodzaju RA-11, RA-12 mogłoby służyć za przedwzmacniacz?

RC-995 na RA-11/12 i ma nie być pogorszenia brzmienia? RA-11 i RA-12 nie mają też pętli magnetofonowych, zresztą nic nowszego od RC-1082/1090, RC-1550/1580 oraz RC-06 i RA-10 ich nie ma, a żaden z nich niema jeszcze zabudowanego DAC-a. Ja na Twoim miejscu dokupiłbym po prostu zewnętrzny DAC i zostawił RC-995 lub... kupił procesor Rotela do kina, jeśli ma być budżetowo. Mam na zbyciu właśnie RSP-976 V02 (właściwie to leży i się kurzy, bo od dawna używam RSP-1098) - ma cztery pętle do nagrywania (3x VIDEO i TAPE) i potrafi obsłużyć sygnał cyfrowy do 24-bit/96kHz, a nowsze potrafią też dekodować gęstsze formaty i będziesz zaskoczony jakością DAC-a, tyle że wejścia USB dla kompa daremnie w nich szukać.

 

czy rotel robil dobre tunery ?

Kiedyś dużo szumu było wkoło RT-990BX, ale uważam, że Rotel zrobił nie jeden lepszy tuner od niego...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RC-995 na RA-11/12 i ma nie być pogorszenia brzmienia? RA-11 i RA-12 nie mają też pętli magnetofonowych, zresztą nic nowszego od RC-1082/1090, RC-1550/1580 oraz RC-06 i RA-10 ich nie ma,

No własnie, też w miedzy czasie sprawdziłem, że "tak, to tylko w erze" :(

OK, zatem czy jest jakieś inne, innej firmy pre (integra mogąca pracować jako pre) spełniająca powyższe wymagania?

I aktualne jest drugie pytanie o strumieniowce, Rotel versus Onkyo.

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może coś innego? A może jednak lepszy zewnętrzny DAC i zostawić sobie RC995?

 

jak miałem RC995 to używałem rDACa i byłem bardzo zadowolony, zresztą jeszcze go mam, teraz kolej na upgrade źrodła :)

jeśli nie chcesz robić radykalnych zmian w systemie i pasuje Ci, jak gra RC995, to kup sobie zewnętrznego DACa i po kłopocie

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używa końcówek RB-15xx w klasie D ?

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że RA 1572 pracuje w AB

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ktoś byłby zainteresowany to jest do wzięcia RA-980BX, uznawany za najlepszy w historii wzmacniacz zintegrowany marki.

 

Mój egzemplarz trafił do mnie w dobrym, nieruszanym stanie, a zaraz potem wziął go na warsztat RotelTuning.pl czyli Pan Adam, świetny spec od Rotela. Wzmacniacz przeszedł kompleksowy tuning, wymienione elektrolity, wyleciały zbędne rezystory, poprawione filtry zasilania etc. No i zasilanie przerobione na gniazdo IEC, można stosować wybrane kable zasilające.

 

Po modyfikacji wzmacniacz gra jak sprzęt znacznie wyższej klasy. Świetnie sprawdza się z cięższym repertuarem, rockiem etc. Jest w nim moc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ktoś byłby zainteresowany to jest do wzięcia RA-980BX, uznawany za najlepszy w historii wzmacniacz zintegrowany marki.

 

Mój egzemplarz trafił do mnie w dobrym, nieruszanym stanie, a zaraz potem wziął go na warsztat RotelTuning.pl czyli Pan Adam, świetny spec od Rotela. Wzmacniacz przeszedł kompleksowy tuning, wymienione elektrolity, wyleciały zbędne rezystory, poprawione filtry zasilania etc. No i zasilanie przerobione na gniazdo IEC, można stosować wybrane kable zasilające.

 

Po modyfikacji wzmacniacz gra jak sprzęt znacznie wyższej klasy. Świetnie sprawdza się z cięższym repertuarem, rockiem etc. Jest w nim moc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolumn luk1985 to myślę o B&W 685 S2 , choś oprócz cantonów mam jeszcze podstawkowe Heco z lat 90,które wcale im nie ustępują.Po prostu grają inaczej, bardziej analitycznie. Do tego czasami zamiast Rotela podłączam końcówkę mocy od SMSL podpiętą pod pre lampowy również z Chin dla zmiany modelacji dźwięku. A serię 0 chcę spróbować aby móc wyrobić sobie opinię na temat tzw. pierdziawek lepszych lub gorszych bo docelowo wcześniej czy później i tak zapewne skończę na jakiejś końcówce mocy od Rotela + dobre pre ale to nie teraz bo żona by mnie spakowała :).

Witam ja osobiscie przechodzilem taka zmiane z tym ze na 05se i u mńie to sie nie sprawdzilo, bylem ńie mile rozczarowany calym dzwiekiem wyszla straszna klucha no chyba ze te cantony graja mocno górą to moze to sie sprawdzi i tobie spasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja pier... przecież tam w środku nie zostało nic poza tranzystorami (a te, jak czytam też wymieniono), za to wielkich kondów tyle, że ledwo się mieszczą... i te chamsko obsadzone gniazdo zasilające oraz "fantazyjne" niebieskie gniazda RCA :D

Chętnie bym to porównał do mojego oryginalnego RB-990BX, bo to co tam w obudowie zostało niema nic wspólnego z oryginalnym RB-03, a raczej to konstrukcja DIY z wykorzystaniem jego płyty...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Też jestem ciekaw jak to to gra, ale wygląda tragicznie.

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej rozwaliło mnie to "Prostowniki wymienione z 8A na 35A połączone solidnym kablem 2,5mm2." :D
1. Tam 8A jest ostro na wyrost, bo to by oznaczało, że końcówka jest zdolna wygenerować obciążenie rzędu 768W (2 kanały po 8A*48V napięcia zasilania  końcówek) nie licząc sprawności trafa (który pobierze więcej niż odda), gdy na tabliczce znajdujemy 250W...
2. Gdyby tam było naprawdę 35A, to izolacja na tym kabelku głośnikowym 2,5mm2 by się stopiła (zwłaszcza dodając temperaturę otoczenia wewnątrz urządzenia).
3. W RB-1090 mamy 25A mostki prostownicze, gdzie na tabliczce znajdziemy 800W i 88000uF pojemności na kanał w zasilaczu. Na chłopski rozum, 35A to przerost formy nad treścią tak samo jak te kondy - lepiej było tam wsadzić szybkie diody prostownicze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne trudne pytanie,

czy RB990 napędzi porządnie infiniti kappa 8.2? Ktoś grał na takim zestawie?

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, P4R4D0X napisał:

czy RB990 napędzi porządnie infiniti kappa 8.2? Ktoś grał na takim zestawie?

 

Nie grałem, ale z dużą dozą pewności stwierdzam, że spokojnie sobie poradzi. Jest mocniejszy od Krella KAV-400xi, a tym ludzie napędzają niekiedy naprawdę ciężkie obciążenia.

7 minut temu, Lutek napisał:

Jak byscie wyceniali Rotela Ra 985BX i cd-ka RCD 971 ? 

Wszystko zależy od tego, na ile Ty cenisz swoje klocki... myślę, że uczciwa cena za RA-985BX to 1200-1600zł, a za RCD-971 to 700-900zł, ale to tylko i wyłącznie moja subiektywna wycena - zaraz ktoś tu wyskoczy, że zawyżam ceny, bo ileś lat temu kupił tego wzmaka za 800zł, a Ty zaraz powiesz, że ostatnio to widywało się go i po 2000zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo jeszcze nie patrzylem (brak czasu) na jakis zakonczonych aukcjach.  Osobiscie slucham z RCD 971 i nie nosze sie z zamiarem sprzedazy, gdyz porownywalem bezposrednio w sumie z 7-mioma czy 8-mioma odtwarzaczami i jakos niczego lepszego nie uslyszalem - przynajmniej u siebie. A jak przyszla mi kiedys ochota aby sprobowac uzyskac jeszcze lepszy dzwiek przez zmiane cd-ka i porownalem go z Accuphase DP 400 oraz z Audioresearch-em CD-8, to odeszla mi ochota na poszukiwania innego - w zalozeniu - lepszego cd-ka :-) Natomiast, co do integry Ra 985 BX, to od wielu lat stoi sobie zamknieta w szafce jako wzmacniacz zapasowy, gdyz slucham na lampie Cayin A88T, a Rotela trzymam na podmiane w razie jakiejs awarii tej lampki aby bylo na czym sluchac na czas ewentualnej naprawy.

A moj kolega posiada ten komplecik RA i RCD i bylby sklonny sprzedac, gdyz od lat zupelnie nie ma czasu sluchac i stoi od zakupu nieuzywany. Zreszta niedawno prosil mnie abym sie podjal  - z tego samego powodu - sprzedazy rowniez kolumn Tannoy SRM 12X, co niedawno uczynilem. Jego Rotele rowniez w stanie idealnym - zreszta ja mu je kiedys kupilem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.