Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  716 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13

Rekomendowane odpowiedzi

mol01, powiedz co to u Ciebie za Theta gra? Łapie się w przedziale cenowym tych Krelli? Prawdę mówiąc- rozmyślam nad nimi, na alledrogo aktualnie są KAV-300CD i KAV-250CD/2, chyba obydwa prezentują podobny poziom...

widzę, że w PL niepopularne, może to takie cuś?: https://www.quoka.de/hifi-audio-tv-video-foto/cd-und-md-player/c7225a230743339/cd-cd-transport-theta.html

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, baksiu napisał:

mol01, powiedz co to u Ciebie za Theta gra?

Przetwornik mam DSPro Basic III, ale współpracuje on z napędem Rotela RDD-980 (lepiej się sprawdził niż Theta Data). DSPro Generation V z linku, to ponoć najlepszy przetwornik Thety w historii - mój piastuje drugie miejsce w historii Thety ;)
W końcówce lat 90-tych w pisemkach audio było mnóstwo ochów i achów na temat tych urządzeń i na forach nieco później też było sporo zachwytów (nawet założyciel tego klubu wychwalał bodajże model Bacic II zamożniejszego kolegi z jego okolic). Teraz nawet nie wiem, czy ta amerykańska marka jeszcze istnieje, ale w pewnym momencie ostro zagłębiła się w produkcję procesorów i końcówek mocy do kina domowego za chore pieniądze i to chyba był jej błąd strategiczny. Tak, czy inaczej - są to urządzenia zbudowane nieszablonowo, wyposażone w procesory DSP Motorolli, które realizują filtrację cyfrową i zarazem symetryzują sygnał już na poziomie cyfrowym. W ten sposób działa też sporo osławionych Wadii i czołowe playery Krella (oczywiście nie KAV-y), podobne, ale trochę inne rozwiązanie mają: Mark Levinson No.360S, Naim DAC i M2TECH Vaughan - na tych przykładach widać, jak opłacalny jest zakup Thety przy jej dzisiejszych cenach. Oczywiście to urządzenie do przetwarzania sygnału z płyt CD (44,1kHz/16bit), więc maksymalne taktowanie, jakie przyjmuje to 48kHz/24bit, co wygląda mizernie przy dzisiejszej pogoni za rozdzielczością, ale jak nie posłuchasz, to nie uwierzysz, co to potrafi przy takim sygnale wejściowym. Ogólnie trzeba uważać, z czym się ją łączy, bo ma tak wysoki poziom sygnału na wyjściu, że przesterowuje niektóre preampy i np. z Rotelami nie polecam na dłuższą metę, bo przy głośniejszym odsłuchu na mocniejszych partiach utworu potrafi dojść do charakterystycznego "chrapolenia" gdy pramp nie daje rady ogarnąć nagłego skoku napięcia o takiej amplitudzie. Ogólnie Theta nadaje się raczej do ciemniejszych systemów, bo jest bardzo jasno grającym urządzaniem z niesamowitą dopałką dynamiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, ja tu chciałbym minimalizować system, już nawet jestem w stanie poświęcić deck Akai GX-95 i tuner Rotela, żeby zrobić trochę miejsca dla nowego wzmacniacza, a ty polecasz dodatkowy sprzęt...jak bym kupił jakiś inny niż Rotel wzmacniacz, to jeszcze pewnie będę potrzebował pre gramofonowego i wzmacniacz słuchawkowego do AKG -701...nie ma sprzętów bardziej zintegrowanych oferujących najwyższej klasy brzmienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, baksiu napisał:

w świetle tego, co pisze Lampizator, to im mniej elementów, tym lepiej, nie znam się, ale do mnie przemawia

Teoretycznie, jeśli sygnał przejdzie przez mniej elementów (krótszą trasą) to mniej straci, ale OP-AMP kontra układ na elementach dyskretnych (pełnowymiarowych tranzystorach) to tak naprawdę mniej więcej tyle samo elementów, tyle że w OP-AMPie są one upchane do jednej obudowy - może ścieżka sygnału się znacznie skraca, ale raczej tym upchanym tam mikro-tranzystorkom jest ciężko dorównać parametrami do pełnowymiarowych odpowiedników. Myślę, że trzeba zachować zdrowy rozsądek - myślę, że tak uczyniono w RCD-965BX LE Discrete, ale już w KAV-250cd/2 ("jedynka" ma OP-AMPy) i KAV-300cd to przerost formy nad treścią... wymiernych korzyści nie uchwyciłem - KPS 30i z dużo "prostszym" (czytaj: mniej tranzystorów) układem wyjściowym kładzie je na łopatki (no ale on też ma DSP Motoroli).

7 minut temu, baksiu napisał:

jeszcze pewnie będę potrzebował pre gramofonowego i wzmacniacz słuchawkowego do AKG -701

Pre gramofonowe w Rotelach rzeczywiście są z reguły dopracowane (jak na ten pułap cenowy), ale to co jest na wyjściach słuchawkowych w Rotelach woła o pomstę do nieba - mając dobrej klasy słuchawy, rozejrzałbym się za czymś innym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

12 minut temu, baksiu napisał:

ty polecasz dodatkowy sprzęt

Ja nic nie polecam, a tylko odpowiadam na Twoje pytania - daleki jestem od polecania czegokolwiek, bo później wychodzi, że kogoś wpakowałem na minę...

1 minutę temu, baksiu napisał:

https://elektro.bazos.cz/inzerat/98803248/KRELL-zes-KAV-300i--CD-KRELL-KPS-30i.php

w sumie mam blisko...cena niefajna, ale przynajmniej może bym posłuchał...

Gość sprzedaje również na Allegro, więc na pewno się dogadasz:
https://allegro.pl/uzytkownik/AUDIOMAGIC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2019 o 15:26, mol01 napisał:

jak widać po powyższym RC-995 i RB-990BX w pojedynkę nie powalają, a razem tworzą swoistą synergię. ..

Nosi mnie na zmiany, być może na pre wyląduje Onkyo P3000R, ale pytanie mam o końcówkę która godnie zastąpi RB-990.

Pierwsze założenie, ma mieć duże...ogromne wskaźniki wychyłowe, ładne podświetlenie...i ma grać !! Zawstydzić i posłać do kąta Rotela :) Tak wiem, Acuphase P500L na ten przykład...ale może coś jednak tańszego się znajdzie?

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mol01 napisał:

Yamaha M-5000 :D

Małe wskaźniki...:D

Coś wiecej o nim powiesz? Porównywałeś może z RB990?

Jak wskażniki, to takie image.thumb.png.c449e60ff256864cacbc9fddf9f21956.png

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, P4R4D0X napisał:

Coś wiecej o nim powiesz? Porównywałeś może z RB990?

Jak go miałem porównywać, jak go jeszcze w sprzedaży niema. A co do wielkości wskaźników, to w nowoczesnych maszynach raczej ciężko będzie o taki wielkie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mol01 napisał:

Jak go miałem porównywać, jak go jeszcze w sprzedaży niema. A co do wielkości wskaźników, to w nowoczesnych maszynach raczej ciężko będzie o taki wielkie...

No widzisz, nie wgłębiałem się w te Yamahę. A coś ze starszych konstrukcji, np Onkyo?

Czy ja wiem czy ciężko, nowe onkyo m5000r

image.thumb.png.ffdea40ed343ab121eebe0710f9064eb.png

 

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee...w tej cenie (ok 10kilo)  to w ciemno biorę Accuphase P500L :D

Taniej szukam, tanio i dobrze...jak Rotele :)

Edytowane przez P4R4D0X

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bumpalump napisał:

Rotel RA-980BX 

Zaprezentowany problem to bardzo częsta usterka Roteli, a przyczyną zaniku kanałów/trzasków przy manewrowaniu przełącznikiem TONE, ewentualnie MONO/STEREO jest zabrudzenie stuków isostatu tego właśnie przełącznika albo zimne luty w jego okolicach, bo nie jest on bodajże przykręcony do frontu jak pozostałe potencjometry i mocne uderzenie lub nacisk (np. w źle zabezpieczonym transporcie) na jego gałkę może powodować puszczenie lutów. Oczywiście czyszczenie wszystkich isostatów na pewno nie zaszkodzi, ale przelutowywanie gniazd, gdy problem jest ten sam na kilku wejściach to już swego rodzaju pokazówka na tym filmie, ale pomocna w przypadku, jeśli rzeczywiście tylko na jednym wejściu jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie selektory sa przykrecone do chassis, glowna usterka to zimne luty, banalna do zlokalizowania i naprawienia oczywiście, ale sprzet swoje lata ma i warto powierzyć to i owo oraz wyczyścić elementy bo cudow nie ma i powloka posrebrzana jest czarna po latach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, P4R4D0X napisał:

Taniej szukam, tanio i dobrze...jak Rotele :)

Tanio a dobrze... uuu Panie, ciężka sprawa - może Technincs SE-A3000/2000, w miarę tanio, ale czy dobrze... Hitachi HMA-8500/7500, tanio i ponoć dobrze, bo na na MOS-FET'ach ale to wiekowy sprzęt i różnie może z nim być. Jednak ostatnio chyba powróciła moda na wskaźniki wychyłowe w topowych końcówkach, więc trzeba się rozejrzeć po sklepach.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem właśnie, inaczej, niż podpowiada rozsądek, na eBayu od Niemca RC-1090, jak dojdzie, to zdam relację, czy warto było zmieniać z RC-1070. Na rozbieranych zdjęciach topowy pre Rotela wygląda imponująco, mam nadzieję, że moduł Phono i Słuchawkowy będą zdecydowanie wyższych lotów...nie ma też psujących się pokręteł balance i loudness, co ja bez nich zrobię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, baksiu napisał:

mam nadzieję, że moduł Phono i Słuchawkowy będą zdecydowanie wyższych lotów

Moduł phono jest zdecydowanie wyższych lotów w RC-1090 - identyczny jak w RC-995, no i samo główne wzmocnienie ma z 14-cie tranzystorów na kanał (również adekwatnie do RC-995), gdzie w RC-1070 są 3 OP-AMPy na obydwa kanały, ale za wzmacniacz słuchawkowy robi ta sama kość we wszystkich w/w modelach (NJM4556), co raczej nie wróży dobrze.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mol01 napisał:

Moduł phono jest zdecydowanie wyższych lotów w RC-1090 - identyczny jak w RC-995, no i samo główne wzmocnienie ma z 14-cie tranzystorów na kanał (również adekwatnie do RC-995), gdzie w RC-1070 są 3 OP-AMPy na obydwa kanały, ale za wzmacniacz słuchawkowy robi ta sama kość we wszystkich w/w modelach (NJM4556), a co ciekawsze, na jej wyjściu w RC-1070 dano trochę bardziej zaawansowany układ niż w pozostałych, co raczej nie wróży dobrze.

cieszę się, że ten pwzm gramofonowy powinien grać lepiej- będę miał jeszcze większą mobilizację, by szukać lepszego CD-playera, bo aktualny RCD-1072 niestety nawet na RC-1070 przegrywa z gramofonem fonicznie. Słuchawki traktuję jako ostateczność, więc nie będę w nie dodatkowo inwestował, grunt, że jest gniazdo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2019 o 16:21, mol01 napisał:

Tanio a dobrze... uuu Panie, ciężka sprawa - może Technincs SE-A3000/2000, w miarę tanio, ale czy dobrze... Hitachi HMA-8500/7500, tanio i ponoć dobrze, bo na na MOS-FET'ach ale to wiekowy sprzęt i różnie może z nim być. Jednak ostatnio chyba powróciła moda na wskaźniki wychyłowe w topowych końcówkach, więc trzeba się rozejrzeć po sklepach.

Dość dużo końcówek z wychyłami robiło Onkyo n.p. M508, ale bladego pojęcia która, i czy w ogóle parametrami i brzmieniem dorównywała by RB990?

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, P4R4D0X napisał:

czy w ogóle parametrami i brzmieniem dorównywała by RB990?

Śmiem w to głęboko wątpić, choć pewnie miłośnik Onkyo by się na mnie mocno obraził, twierdząc że żadna kocówka Rotela nie dorówna tym Onkyo - dopóki nie posłuchasz, nie będziesz wiedział. Wydaje mi się jednak, że Onkyo to znacznie inna charakterystyka brzmienia i jej urządzenia sytuują się na bardzo różnych poziomach jakościowych (nie jak u Rotela, że wszystkie są raczej dobre jakościowo w swojej cenie) - trzeba się mocno orientować, co kupić (no, może poza serią Onkyo Integra). Ja bym poczytał/zapytał w klubie zwolenników Onkyo, co polecają, ale ogólnie jeśli jesteś fanatykiem rotelowskiej szkoły grania to wątpię, że Onkyo Ci podpasuje.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem tunerek Onkyo i bardzo muzykalnie grał, do tego był bardzo urodziwy- szczotkowane aluminium i zielona skala, boki z drewna. Sprzedałem, bo mi do Roteli optycznie nie pasował, ale moim zdaniem grał o wiele przyjemniej od RT-1080, no i nabywca się znalazł po 2-ch dniach, więc pewnie fani tego brzmienia i designu są w PL :) Marka niestety bardziej mainstreamowa, niż Rotel, chyba w "Jeden z dziesięciu" fundowała kiedyś nagrody...

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A porownywal ktoś z was rcd991 do rcd1072? Czy jest sens się przesiadac na starszy model. Znalazłem na forum temat o rcd1072 i tam też ktoś pisal, ze mu szumi i to 2szt, jak moje :(

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.