Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko o ra-985bx a dokladnia lata i miejsce produkcji bo znalazlem info ze ten wzmak byl robioby w latach 95-00, rotel fabryke w chinach ma od 2005, a posiadam tego rotela zrobionego w chinach, i najwazniejsze czy jest roznica w tym wzmaku miedzy tym z chin, a tym z tajwanu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, luk1985 napisał:

ten wzmak byl robioby w latach 95-00

Zgadza się. Ja widziałem w środku dwa RA-985BX z naklejką "Made in Taiwan" oraz ze 4szt. RA-980BX (lata produkcji 1992-1995), natomiast żadnego "Made in China" (co najwyżej piloty), co słania mnie do podejrzeń, iż tą Twoją naklejkę "Made in China" ktoś przekleił z pilota lub z nowszego urządzenia. Ogólnie, raczej oprócz tego, że w urządzeniach "Made in China" zaprzestano stosowania kondensatorów Rubycon Black Gate, jakiś większych zmian trudno się dopatrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fajnie się czyta ten wątek (odnośnie Rotela), mam... i na pewno się z nim nie zostanę (06) :)

Jednakże szukam czegoś dodatkowo, Kolega wcześniej zapytał o opcję zegarkową, wiec podłączę się do tematu, ponieważ szukam alternatywy do innego pomieszczenia.

Sony TA-N77ES + TA-E77ESD

YAMAHA M-70 + C-70

ONKYO INTEGRA M-5030 + P-3030

Ktoś coś widział, albo słyszał?

Wiem, że to nie jest wątek "multi kulti", ale może jakiś czytelnik tego wątku przerabiał w/wym sprzęty?

PS

Czekam na zestaw trzeci (się pakuje) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos dzielonych piecyków . Ktoś się spotkał z RC-1580 mk. II ? Podobno w pełni zbalansowany .

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie nie na rynek europejski.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, luk1985 napisał:

nie wiem tu zdjecie mojego

Black Gate'y ("K" wybite na górze) wychwyciłem, ale za to w zasilaczu nie ma BHC (brak daty produkcji na górze) ;)

2 minuty temu, marek-1969 napisał:

Prawdopodobnie nie na rynek europejski.

To samo przeszło mi przez głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie, mój sprzęt na którym słucham to  Rotel RA-935BX , Marantz CD-52 MK II SE,  Nuforce ICON HDP i kolumny Tannoy M2.5 , czy warto zainwestować 100-150 zł w jakieś kabelki RCA i głośnikowe bo "jadę" na jakichś no name za grosze, zmieni to coś w ogóle czy bez sensu , jeśli warto to jakieś propozycje ? bo prawdę mówiąc to jestem sceptykiem jeżeli chodzi o sprawy okablowania ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Vladko napisał:

czy warto zainwestować 100-150 zł w jakieś kabelki RCA

Ja znam ludzi (z tego klubu), którzy łączą klocki za 1000zł kabelkami za 2000zł... i twierdzą, że jest to łatwiejsza metoda podnoszenia jakości brzmienia niż wymiana sprzętu na droższy. Ja jestem sceptykiem - kabel może kreować brzmienie tylko na podstawie moderowania biegnącego nim sygnału ("wycinania" niechcianych składowych), ale na pewno nic nie doda od siebie, bo coś takiego potrafią tylko układy aktywne (kabel nie może być perpetuum mobile i "z powietrza" brać to, czego brakuje w brzmieniu). Tak więc, o ile teraz masz czegoś za dużo w brzmieniu, to kabelkiem możesz to wymoderować, ale jak zmienisz sprzęt i w nowym nabytku niczego za dużo nie będzie, to z tym samym kablem zacznie być tego za mało... Dlatego warto dbać o jak najbardziej przejrzyste (nie wnoszące nic od siebie) kable, by mieć przejrzystą sytuację, czym charakteryzuje się/co wnosi dany klocek w systemie, a takowe są najczęściej kable do zastosowań profesjonalnych, a nie audiofilskie kable wykonane z jakiś tam egzotycznych materiałów.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowszy z chin posiada od spodu nie malowana plyte i srebne srubki do niej, natomiast do gornej pokrywy wszystkie sruby sa dlugie w taiwanie juz zaoszczedzili i tylko niektore srubki sa dlugie, chinczyk ma kable w oplocie, grubszy przewod zasilajacy 2x1mm2 ten z taiwanu ma zwykly jak od lampki nocnej, chinczyk ma naklejki z podpisami osob ktore go skladaly czy tam sprawdzaly, w taiwanie tych naklejek brak, natomiast taiwan po dwa takie same elementy  zaznaczone czerwonym kolkiem w chinczyku po lewej stronie patrzac od przodu jest inaczej.

Pozniej napisze wnioski jak to gra, ale w moim drugim systemie mam wrazenie lepiej gra ten z taiwanu, z chinczyku dzwiek jakby suchy bas slabiej kontrolowany, wysokie troche przygasle, dzis bede weryfikowal na lepszym zrodle i kolumnach

zdjecia w google

https://photos.app.goo.gl/p7Dpf9cZCGQxqSyx7

WP_20190201_21_14_38_Pro.jpg

Edytowane przez luk1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet zworki w tym z chin sa lepiej wykonane, jest jeszcze jeden czy dwa uklady rozniace sie nazwa, tez je sfotografuje, jesli ktos ma pomysl co sprawdzic to pisac :)

date to znalazlem tylko na tych 4 najwiekszych kondensatorach filtrujacych

Edytowane przez luk1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, luk1985 napisał:

date to znalazlem tylko na tych 4 najwiekszych kondensatorach filtrujacych

No i właśnie o nich mówiłem - to są kondy z napisem "Rotel......... UK (BHC) MADE" - czyli ich producentem jest BHC Aerovox (specjalizujący się w kondach przemysłowych). Teraz pytanie, kto robił te bez daty w chińczyku - Nichicon (Great Supply)?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, luk1985 napisał:

nowszy z chin posiada od spodu nie malowana plyte i srebne srubki do niej, natomiast do gornej pokrywy wszystkie sruby sa dlugie w taiwanie juz zaoszczedzili i tylko niektore srubki sa dlugie,

Ja tam bym wolał, aby obudowa była jednolicie czarna i spodnia płyta była zabezpieczona lakierem, bo starsze magnetofony i wzmaki z serii 800 z nielakierowanym spodem już często bierze rdza. Natomiast jeśli chodzi o długość śrubek, to według mnie następny punkt dla Taiwanu, bo chodzi pewnie bardziej o to, co dana śrubka skręca, a nie jakieś oszczędności (w ilościach hurtowych ceny śrubek się nie różnią) - jak pokrywę z grubą "ramą" wzmacniacza lub podłogę z grubym przednim panelem, to jest długa, jak jest to łączenie blacha-blacha, to krótka (po tym przynajmniej wiesz, która gdzie była, o ile nie skręcasz później "na pałę" i kręcisz śrubki jak leci).

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Dj Chris napisał:

mam pytanko do posiadaczy Rotela RSX 1560.Jak wejsc do Menu zeby cofnac system ustawien?

Obraz przekazu z blu ray jest na Tv a jak chce wejsc do Menu to Tv pokazuje ze nie ma sygnalu.

Moze jest jakas inna mozliwosc zeby cofnac system i ustawienia ???

Z tego, co mi wiadomo, to reset ustawień (a przynajmniej w serii RSX-9xx i RSX-10xx) jest możliwy tylko w menu, a do niego nie dostaniesz się bez pilota (tylko w RSP-1098 da radę bez pilota, wciskając lewe pokrętło). To, że akurat sygnał Blu-Ray'a (i jego menu w nim) przepuszcza Ci przez HDMI OUT na telewizor (o ile nie masz go podłączonego bezpośrednio pod TV) nic nie zmienia - jak masz pilot, to wyświetlisz menu amplitunera/procesora nawet na menu odtwarzacza DVD/Blu-Ray.

10 minut temu, luk1985 napisał:

a co do za kwadratowe elelemnty z nozkami S, S, -, +

Zapewne chodzi o mostki prostownicze - koniecznie muszą być dwa, bo to w końcu jest wzmak dual-mono za trafem.

3 godziny temu, luk1985 napisał:

Dopiero teraz zczaiłem, że zdjęcia masz pod tym linkiem - to nie jest na pewno oryginalny element (nawet nie ma tam po dwie identyczne diody, jak powinno być, jeśli ktoś ktoś chciał zastąpić mostek):
WP_20190201_21_22_01_Pro.thumb.jpg.4a0cce4e9ad5b460038f57dfad1c9c92.jpg

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki też chyba w Chińczyku nieoryginalne - powinny być bez piasku kwarcowego (przezroczyste).

1 minutę temu, Dj Chris napisał:

Blu-Ray mam  pod HDMI 1 a Tv na HDMI out i wszystko gra tylko nie moge do Menu wejsc :-((

Ale masz pilota? I działają z niego inne funkcje?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.