Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  718 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ech... Kiedyś chłopaki podrosną i będę mógł sensowniej sprzęt porozstawiać... ;-) Na razie się hamuję z elektroniką, bo się głośniki przy tylnej ścianie duszą i szkoda inwestować...

Już sobie przypomniałem, dlaczego miałem się nie udzielać na forum ;-) Od razu się pomysły w głowie rodzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, tym napisał:

Na razie się hamuję z elektroniką, bo się głośniki przy tylnej ścianie duszą i szkoda inwestować

Przypierdzielić duże granitowe podstawki na szpilki montażowe w miejsce kolców i nie będzie strachu, że chłopaki kolumnę wywrócą jak postawisz w optymalnym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mol01 napisał:

Przypierdzielić duże granitowe podstawki na szpilki montażowe w miejsce kolców i nie będzie strachu, że chłopaki kolumnę wywrócą jak postawisz w optymalnym miejscu.

Oj nie kuś ;-) Zobaczymy za jakiś czas, trzeba będzie ogarnąć temat, ale tak naprawdę tęsknię za podłogówkami. Tylko to na spokojnie... Generalnie jestem trochę narwany, jeśli chodzi o zakupy sprzętu, a tu się budżet jednak ograniczył, więc na razie muszę się pilnować i dobrze to wszystko przemyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze doloze, ze jednak różnicę stwierdzono w dolnym zakresie. Bas jest lepszy, bardziej miesisty, ma lepszy atak i w ogóle jego różnorodność sie zwiększyła, inne rzeczy bez wiekszych zmian, scena nie urosla, separacja podobna...jeszcze trochę poslucham Budgie zoom club i hammer and tongs, a wszyscy domownicy się obudzą, polecam płytę i zespół, i nie to, że ją sprzedaje na allegro, to jest po prostu najwieksza hardrockowa miazga, jaką znam, no moze poza stachuskym i jego coverem drzemu ;) dobrej nocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

##Dżemu## miało być oczywiście:)

tym, nie marudź, ja też mam dzieci i jakoś sobie radzę, a że muszę głośniki przesuwać za każdym razem, to już mój problem...

funkcja wygaszania wyświetlacza w RC-1090 z pilota od tunera działa tylko do pierwszego wyłączenia sprzętu, jak zrobić, by była zapamiętana? Wiem, że w RA-1070 dzieci mi coś naklikały na samym wzmacniaczu i uruchomiły taką funkcję na stałe :)

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj już przestańcie, bo mi znowu bakcyla sprzętowego budzicie... ;-) U mnie w RA-1070 też zapomina to ustawienie wyświetlacza, może ze starości ustawień nie trzyma? Nie wiem, czy tam jest jakieś podtrzymywanie, a nie pamiętam, jak to było w nowym (15 lat temu miałem poprzedni egzemplarz)...

A jak wybieranie źródeł z pilota? Działa po przytrzymaniu przycisku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, tym napisał:

Oj już przestańcie, bo mi znowu bakcyla sprzętowego budzicie... ;-) U mnie w RA-1070 też zapomina to ustawienie wyświetlacza, może ze starości ustawień nie trzyma? Nie wiem, czy tam jest jakieś podtrzymywanie, a nie pamiętam, jak to było w nowym (15 lat temu miałem poprzedni egzemplarz)...

A jak wybieranie źródeł z pilota? Działa po przytrzymaniu przycisku?

coś trzeba mieć, jak to mówią :)

nie sprawdziłem, bo pilot już wyrzucony za okno ;)/ został w pracy, dzisiaj zapakowałem do plecaka/, jutro sprawdzę też ten kabelek remote ir, czy gasi wyświetlacz w odtwarzaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, baksiu napisał:

Wiem, że w RA-1070 dzieci mi coś naklikały na samym wzmacniaczu i uruchomiły taką funkcję na stałe :)

Mi się to wydaje niemożliwe, bo nie znam klocka, który by się włączał ze zgaszonym wyświetlaczem, gdy przy poprzednim wyłączeniu był zgaszony. Ściemniony/rozjaśniony od standardu owszem, ale przeważnie po włączeniu ekran jest aktywny byś wiedział, że sprzęt działa i co masz aktualnie wybrane (choćby źródło, czy tryb pracy w urządzeniach wielokanałowych).

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mol01 napisał:

Mi się to wydaje niemożliwe, bo nie znam klocka, który by się włączał ze zgaszonym wyświetlaczem, gdy przy poprzednim wyłączeniu został zgaszony. Ściemniony/rozjaśniony od standardu owszem, ale przeważnie po włączeniu ekran jest aktywny byś wiedział, że sprzęt działa i co masz aktualnie wybrane (choćby źródło, czy tryb pracy w urządzeniach wielokanałowych).

po włączeniu wyświetlacz świeci kilka sekund i gaśnie, więc się da:), nie wygasza się jedynie funkcja OFF na wyjściu, ale jeszcze to sprawdzę u taty, bo dokładnie nie pamiętam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, baksiu napisał:

po włączeniu wyświetlacz świeci kilka sekund i gaśnie, więc się da

To mądre te Twoje dzieciaki, że takie rzeczy potrafią uruchomić, bez pilota w dodatku. Ja bym się bał, że jak mi dzieciak pomajruje przy sprzęcie, to kiedyś się zapomnę i włączę sprzęt np. z gałką głośności na full, bez uprzedniego sprawdzenia co zostało zmajdrowane ;)

P. S. Jak tak potrafiłem wujkowi po majdrować przy sprzęcie w dzieciństwie - ale to chyba właśnie dzięki niemu złapałem bakcyla, bo oprócz niego, to wszyscy w rodzinie mieli co najwyżej lampowe radia, a w tamtych czasach muzyki w radiu było tyle, co kot napłakał i to tylko "socjalistycznie poprawnej".

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, mol01 napisał:

To mądre te Twoje dzieciaki, że takie rzeczy potrafią uruchomić, bez pilota w dodatku. Ja bym się bał, że jak mi dzieciak pomajruje przy sprzęcie, to kiedyś się zapomnę i włączę sprzęt np. z gałką głośności na full, bez uprzedniego sprawdzenia co zostało zmajdrowane ;)

P. S. Jak tak potrafiłem wujkowi po majdrować przy sprzęcie w dzieciństwie - ale to chyba właśnie dzięki niemu złapałem bakcyla, bo oprócz niego, to wszyscy w rodzinie mieli co najwyżej lampowe radia, a w tamtych czasach muzyki w radiu było tyle, co kot napłakał i to tylko "socjalistycznie poprawnej".

no to niezły z Ciebie "antyk", nawet się nie przyznawaj, u mnie zawsze było jakieś Hi-Fi, zaczęło się od Grundiga TK-120, radyjka na baterie marki Panasonic kupionego przez ojca w Moskwie w 1965roku i hebla do płyt Bambino, potem już wieża Unitra, głośniki Tonsil i patefon Unitra P-100, a jak wszedł Technics na CD w początku lat '90, to w kółko słuchaliśmy 3-ch płyt CD od ciotki z Hameryki, na dyskotece klasowej na całą klasę było nas 2-ch, którzy mieli choć jedną płytę CD w domu...tak to teraz zaiwania, że aż strach- moje dzieci też będą miały okazję być ostatnimi, które mają jakąś płytę CD w domu i odtwarzacz ;) Są zdolne, więc szafka na sprzęt jest zamykana, choć wiadomo-czasem się zapomni i hulaj dusza, mój syn jeszcze nie mówi, ale pierwsze co rano robi, to pokazuje na szafkę RTV i śpiewa "lalala" i już wiadomo, że chce sobie potańczyć przy AC/DC i tak co dzień :)

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, baksiu napisał:

hebla do płyt Bambino, potem już wieża Unitra

Ha-ha, wujek też zaczynał od Bambino, później wieża Unitra i kolumny też Unitra (jeszcze sprzed "wybicia" się Tonsilu) oraz obowiązkowo radiomagnetofon bateryjny noszony na ramieniu - ale to był wtedy szpan :D

 

 

12 minut temu, baksiu napisał:

no to niezły z Ciebie "antyk", nawet się nie przyznawaj,

No teraz poczułem się staro...

22 minuty temu, baksiu napisał:

mój syn jeszcze nie mówi, ale pierwsze co rano robi, to pokazuje na szafkę RTV i śpiewa "lalala" i już wiadomo, że chce sobie potańczyć przy AC/DC i tak co dzień :)

Z takiego potomka to można się cieszyć - miło mieć wsparcie w młodszym pokoleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, mol01 napisał:

Ha-ha, wujek też zaczynał od Bambino, później wieża Unitra i kolumny też Unitra (jeszcze sprzed "wybicia" się Tonsilu) oraz obowiązkowo radiomagnetofon bateryjny noszony na ramieniu - ale to był wtedy szpan :D

 

 

No teraz poczułem się staro...

ad.1 no te głośniki, to chyba jednak tez Unitra-Tonsil...ZG-25, ale człowiek pierdoły pamięta, a już ich ze 20 lat nie mam...

ad.2 spoko, może założymy dziadkowy fanklub Rotela ;), zmienimy Ci nick na "RAmol01" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, baksiu napisał:

spoko, może założymy dziadkowy fanklub Rotela ;), zmienimy Ci nick na "RAmol01" ;)

Bez przesady, ja nawet dzieci nie mam, a gdzie do wnuków... Wypraszam sobie RAmola - jestem facetem w kwiecie wieku :D

Wystarczy, że mole już się kojarzą ze starymi paltami w szafie ;P

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wracając do tematu, to masz podobne wrażenia odnośnie RC-1090, że gra bardziej basowo i lepiej jakościowo na basie od RA-1070 i RC-1070? Brzmienie nie wydaje mi się ocieplone, spaprany remaster UFO Obsession z 2008 roku nadal rani uszy, więc w górze pasma jest po staremu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, baksiu napisał:

spaprany remaster UFO Obsession z 2008 roku nadal rani uszy, więc w górze pasma jest po staremu...

Jak remaster spaprany, to czego Ty oczekujesz - trzeba było kupić mojego KAV-400xi i górę byś miał troszeńkę "ugłaskaną".

Teraz nie pozostaje nic więcej, jak kupić Van Den Hul-e, żeby hulało i nie gryzło w uszy ;)

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wierzę w kable, ale właśnie tej firmy kablem mam spięte pre z końcówką, model "The Wave", taki żółty, miedź srebrzona, może to on tak mi te wysokie podbija...muszę przepiąć na zwykłą miedź i zobaczymy, ale płyta jest skopana i dobrze się nadaje do testów, ogólnie brzmi sztucznie, o dziwo pozostałe z tej serii remasterów UFO brzmią poprawnie lub bardzo dobrze, za dużo niewiadomych jak zwykle w tej układance!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Vladko napisał:

rotel

Yyy, gdzie ten Rotel? Znam ten kanał - facet prezentuje zestawy za bajońskie sumy najczęściej wielkimi z JBL-ami, ale Rotela tam nigdy nie widziałem...

4 minuty temu, Bumpalump napisał:

Dobry preamp wygląda tak :)

Tak, a jak to gra?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, mol01 napisał:

Yyy, gdzie ten Rotel? Znam ten kanał - facet prezentuje zestawy za bajońskie sumy najczęściej wielkimi z JBL-ami, ale Rotela tam nigdy nie widziałem...

Tak, a jak to gra?

Accu ciezko ocenic, nie mialem wtedy reszty toru adekwatnej aby to ocenic, ale 280V uwazany jest za referencje, Sansui natomiast hmm, dopelnia caly system o klase wyzej anizeli grala by sama koncowka

Jesli chcesz wymienic doswiadczenia z takim sprzetem to zapraszam na pw bo szkoda zasmiecac watek rotela, zdjecia wrzucilem jako ciekawostke

Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, mol01 napisał:

Często słychać opinie, że Accu to ciepłe kluchy. Zaś na jakiegoś Sansui Alpha też miałem kiedyś chrapkę...
A co było walnięte?

Tylko regeneracja przelacznikow i potencjometrów, starsze accu faktycznie ida w kierunku ciepełka ale cieple kluchy to mocna przesada, w kazdym razie zdecydowanie polecam te starsze, bo z kolei nowsze pokroju np E-406V brzmia juz dosc anemicznie

Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.